Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 27.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Относно irini и впечатленията й за цените  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано12.03.11 21:56



Всички помните малкия ни спор, но в момента не мога да го открия, за да закача това мнение към него.
Пък и защо да не го обсъдим в отделна тема?





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Petkana_Divata]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано25.01.11 20:43



Ами и аз това питах през лятото, като ни караха да плащаме безумни цени за всичко, ама хората само вдигаха рамене.

Като няма граждани в тая страна, как да търсиш гражданска позиция, аз самичка ли да правя революция?

Питах, възмущавах се, и не от днес, мога да ви давам линкове до безкрай, и да прилагам и документи какво съм правила. И каква полза? сочеха ме с пръст че съм луда....изкараха ме пияна, дрогирана, а ирини какво ме наричаше в същия тоя клуб, да напомням ли? линкове да вадя ли?

Еми, откъде да взема още ентусиазъм, и то да се боря и да защитавам хора, които после зад гърба ми се чудят как да ме предадат и наклеветят, и да ме изкарат луда?



Знаеш ли аз откога го приказвам това????????




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Статията само преповтаря [re: Petkana_Divata]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано25.01.11 21:08



отдавна известен (и понякога трудно разбираем за мен

) факт: МНОГО хранителни продукти в България са по скъпи от същите продукти продавани не само в Европа, а и по нашенско. Това при положение че доходите на огромната част българи са кратно по ниски от тези на европейците (и нашенците).

Единственото логично предположение което мога да направя е че има някаква "мафия" която някак си не позволява на независими (от нея) търговци да внасят и пласират паралелни продукти на по ниски цени.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема С благодарности към Митрето... [re: Petkana_Divata]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано25.01.11 21:11



... който си даде труд да направи това, за което мене очевидно ме домързя...

Линк към спора с irini:





Тема Re: Относно irini и впечатленията й за цените [re: Petkana_Divata]  
Автор irini ()
Публикувано26.01.11 01:09



Опитах се да проумея какво точно изкаш да докажеш със статията от "Стандарт" и така и не успях, защото зная, че си журналистка и знаеш точно как се пишат подобни статии
За частта, отнасяща се до Гърция:
- ЗА ДОМАТИТЕ. Произвеждат се тук. Главни производители са областите Крит, Македония и две-три области в Пелопонес. В Атина купувам колограма на дребно за 2 евро в супермаркет. На едро изкупната цена е 0,34 - 0,38 цента от еврото. Разликата потъва в нечий дълбок джоб и не е този на държавата. За това и са протестите тук - държавата да се намеси и да изпрати престъпниците и спекулантите в затвора.
ОТНОСНО ДРЕХИ, ОБУВКИ , зехтин, яйца и т.н. на НАРОДНИ ПАЗАРИ към които се насочват и българските посетители през уикенда - всичко това са стоки със съмнително качество, които се продават най-често НА ЧЕРНО, по тази причина и биват закупувани по улиците, а не в магазини. Ако потребителят си направи труда да поиска сертификат най-често няма да му предоставят такъв или , ако го направят, същият ще удостоверява, че стоката е внесена от Китай.
Аз не бих си закупила зехтин или яйца на обществен пазар.... Защото искам да оживея и утре.
Права си единствено относно това, че в Гърция, ако търсиш, можеш да намериш много изгодни оферти за маркови дрешки. Понеже магазините затварят - преди да са фалирали- и гледат да се отърват на всяка цена от стоката в наличност. Дънки, които струват 300 евро, ако потърсиш ще ги намериш и за 150.... Толкова с изгодните оферти. Сметките за стоки от първа необходимост се увеличават с часове.
Хайде да ти дам някои показателни цени за да не си дискутираме напразно и да пускаш цяла нарочна тема по повода:
300 гр. хляб - 0,60 евро
1 литър мляко обезмаслено - 1,38 евро
1 кг. сирене Додонис - 9,80 евро
1 кг. шпеков салам - 14,28 евро
1 кг. домати - 1,99 евро
1 кг. ябълки - 2,02 евро
1 л. зехтин Алтис - 4,96 – с отстъпка 10%
1 пакет памперси 40 бр. - 18, 15
1 пакет ориз 500 - 2,48
1 кг. брашно - 1, 38
1 кг. захар - 0, 93
и т.н. и т.н.
Няма база за сравнение. Зная, че и в Бг. е трудно. Навсякъде по света е трудно. Особено, когато съществува огромна безработица и несигурност на пазара на труда като цяло.

Зная, че гръцките домати в Германия се продават срещу 1,20 килограма, докато ние тук ги купуваме на двойна цена. За това е виновна държавата ни, която не е регулирала както трябва пазара и позволява спекулация. Същото се отнася и до България. Тук поне хората стачкуват. Там какво правите - просто мрънкате под носа си?
Не е моя работа - ще ми кажеш отново. Ами, наистина не е. Омръзна ми да се занимавам с неща, дето не са ми работа. Нито пък съм адвокат на света извън България.

Редактирано от irini на 26.01.11 01:35.



Тема Re: Статията само преповтаря [re: MitreШoпa]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.01.11 01:33



Това на мен ми звучи единственото разумно обяснение по темата.

Признавам, че досега не съм го чувала и не съм имала и бледа идея, че може да е нещо подобно.

Но действително звучи логично.

Не виждам друга разбираема причина, и даже да си напрегна въображението, не мога да измисля.

В България, за мое огромно неудоволствие и учудване, трябваше да плащам двойно и тройно на това, което плащам в УК, което съм плащала в Холандия и което съм плащала в Швейцария, Германия, Австрия....Турция не я споменавам, ясно е, че е многократно по-евтино, дори в Истанбул....в кайро съм купувала за стотинки, на Червено море съм пирувала за няколко евро....


Нямам НИКАКВО разумно, рационално обяснение, защо в България хорицата са подложени на тоя финансов терор....






Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Относно irini и впечатленията й за ценитенови [re: irini]  
Автор KoндЮ oт Cлиeн (napalmoff )
Публикувано26.01.11 11:10



Ирини, не це целия свят приключва с границите на безумието наречено държава в което живееш. Тези цени са част от масрафа който трябва да плащането за висенето в кафаните, щракането с пръсти и пословичната трудолюбивост на гърците.
800 гр. хляб от 0.55 цента - нагоре
1 литър био мляко - 1,05, обикновено около 50-70 цента
1 кг. сирене в турските магазини 5 евро. Българско саламурено 7 евро за 800 гр. Гауда масова 3.80 до 9 евро за био
1 кг. сервилат 3,70 евро, килограм шунка пак толкова
1 кг. домати - 1,99 евро и тук са толкова. Краставичка на брой 70 цента
1 кг. ябълки - 0т 50 цента до към 1 евро, зависи къде се прецакаш да си ги купиш.
1 л. зехтин 3.50 екстра върджин, олио 1.09
1 пакет памперси на (памперс 4)40 бр. - 9.99 на примоция 3 пакета 25 евро. Ако си късметлия може и за 20
1 пакет ориз 500 - 1 евро
1 кг. брашно - 0.27 цента
1.5 кг. захар - 0, 80
1.00 кг кафява захар 80 цента

За мрънкането си права, ама това със стачкуването при вас е пародия.
Зная, че гръцките домати в Германия се продават срещу 1,20 килограма,
Ми по толкова ще ги купуват щото хранят дебелите гъзове на гъркините които не работят, и на мъжете им които само знаят да мрънкат и стачкуват

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 26.01.11 11:16.



Тема Re: Статията само преповтаря [re: !Roxana!]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано26.01.11 12:56



Просто от любопитство кои стоки струват двойно и тройно в България в сравнение с Англия?



Тема Re: Статията само преповтаря [re: MitreШoпa]  
Автор MrB (циник)
Публикувано26.01.11 18:17



абе може да не е логично, ама първо сравни пазарите и оборотите на съответните вериги магазини... па тогаз... може да видите логиката.



Тема Re: Статията само преповтарянови [re: avg]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано26.01.11 21:52



Добре, ще отговоря на любопитството ти.


Видях Доместос в България, който струваше 6,80 лв обикновената бутилка, от 1 л ли беше мисля.


В УК, по-конкретно в Лондон, от Теско го купувам на 1 паунд съшия, което е не повече, пресилено даже, 2,30 лв по курса на деня през август, когато го видях на 6,80 във Фантастико.


Сам пресметни колко ПЪТИ ПОВЕчЕ плаща обикновения бг потребител!


Друго смятане: хляб, който тук е 1 кг или кило и половина, тук се продава за £1,20, една класа по-долу - 0,95 пенса. Това горе-долу са маржовете.....закръглявай на паунд за кило...

В България, малко самунче хляб, което е не повече от 400 гр, е левче. Сметай....


Аре бе, да не би българите да имат английски заплати....




Мляко!


Два литра мляко, в Теско... (тук означението е в паунди, което прави 100 милилитра повече от 2 литра....защото това са 4 паунда а не точно 2 литъра.......е £1, 50 .......което грубо прави няма и 3 лева...ама наистина няма 3 лева...по-скоро е 2 лева и 60 стотинки или някъде там....


Два литра мляко в България, пак във Фантастико, ...в опаковки по литър, за литър цената беше 1,80, даже 2 лева.......


Айде не ме убеждавай, че българите си купуват млякото от УК и заради транспортни разходи е по-скъпо в България



Чакай да се сетя за още нещо...


Едно пиле органик тук струва зависи от грамажа, около 4, максимум 5 паунда, ако е голямо и тежко, нека е £ 6 или около.

Едно пиле, даже да не е органик, а е обикновено боклук, в България струваше през август 7-8 лева.

Плащах в ресторант в България през август цяло пиле, обикновено печено, на 12 лева...имам предвид, просто на грил......

Ми преди 4 години пиле на грил в България беше в най-лошия случай, 5-6 лева.....

Как стана двойно, не знам....


Как стана, че българите плащат за едно пиле, и то НЕ ОРГАНИК...същата цена, каквато плащаме тука за органик???????????????????????????


Ей такива неща.....


Минах през различни магазини, ми същото!


Исках да си довърша обзавеждането в апартамента в София, че го зарязах на средата на нещо. Ми цените в магазините за обзавеждане са си същите, както преди кризата, пък аз тогава помня, купувах какво ли не....ей такива реклами обявяват, имате 50% намаление...спрямо кое, се пита? отивам в магазина, ми цената съшата, а аз нося каталог от преди 3 години (такъв намерих в къщи в бързината като пристигнахме...) и цената в каталога отпреди кризата си стои същата...викам, къде е 50% намалени? къде го виждате? вдигат ми рамене...ми ние не сме били на работа тогава тук, не знаем....ебаси текучеството....затова ли все съкращават и назначават нови, та новите да не знаят бакиите на старите?


Абе, немам думи




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.