Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 10.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 04:09



Този пост за мен ли беше?
Стена по границата с Турция ми звучи като опит да се пресече засиления приток на нелегални имигранти и бежанци.
То на всеки стана ясно, че Гърция тотално се задъха и задръсти с такива, та чак Европейския съд за правата на човека е спрял временно връщането на нелегалните в Гърция (която им се пада първата европейска държава според Дъблинската конвенция).
Аз подкрепям идеята, макар че ми се струва, че ще копаят тунели под нея, за да минават.
Та си има нужда и от въоръжена охрана през 5 метра.
Ако България влезе в Шенген, същото ще се случи и с България (наплива на подобни), а милата ни родина няма нито апарат, нито ресурси, нито капацитет за такава бройка бежанци през Турция.
Друг е въпросът, че известна част от тези хора наистина имат нужда от помощ, но от друга страна не мисля, че Европа е в състояние да помогне на всички, които имат нужда от помощ.

Допреди малко бяхме на рожден ден и там имаше една мила дама, която работи точно в имиграционните и точно в отдела, който се занимава с изгонването на нелегалните и получилите отказ.
Получи се много интересна дискусия и тя каза някои много хубави неща, с които съм 100% съгласна и които ако споделя тук, на поне трима (включително и ти, може би) ще им се привидят ксенофобия, расизъм и подобните думички.
Но позицията й е обективната истина, фактите, реалността и каквото там си изберете като понятие.
Няма начин, в който всеки, който някакси се додрапа до Европа от юг и от изток, да бъде посрещнат с отворени обятия и да му се предложи хляб и подслон. Нито има ресурси, нито капацитет, нито особено желание.
Иначе на теория е хубаво да се помогне на всички, на практика неписаното правило е поне 60% откази.
Тя например много се дразни, че нейната служба постоянно е обиждана и наричана безсърдечна, нечовешка, неотчитаща положението на тези хора, и т.н.
Но просто правят това, което трябва да се направи. И което се прави в цяла Европа (държавите, към които въпросните се стремят).
Гърция е междинна спирка по пътя на северозапад към Белгия, Холандия, Германия, Англия, Скандинавия.
От където тези хора биват връщани или поне на хартия трябва да бъдат върнати обратно в Гърция.
Сега заради временното спиране на връщанията, трябва да им се разгледат молбите тук и да бъдат натоварени на самолети за родината.
А при условие, че те си унищожават документите за самоличност преди да кандидатстват тук ... трудно се установява къде точно трябва да ги върнат.
Източната част на Осло вече се гетоизира и правителството най-после се усети, че може би е време да се затегне режима за пропуска на определени групи имигранти още повече.
И според резултатите на последните избори - хората определено са на същото мнение.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 04:11



Така си е решила дилемата жената


Качеството на водата в София .... хм, по последни спомени беше доста лошо, но явно си зависи в кой район на София си и колко нов е тръбопровода до дома ти

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Фиши,нови [re: Фиши]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано06.02.11 14:02



През първата ми година в чужбина и аз правех грешката да се обяснявам на българи и руснаци. После реших, че не съм длъжна да давам отчет на нахални цървули и отговарях с 'не е твоя работа'. Сега никой не ме пита колко ми е наема на квартирата и кой ми я плаща. (понеже наемите са жестоки)Странно обаче, че тъпите въпроси бяха все от българи и руснаци.....как никога не ме попита някой англичанин, американец, австралиец.....
Та и ти с кого ще контактуваш извън клуба си е лично твоя работа и не дължиш обяснения на никого. Убедена съм, че ти не си човек който търси изгода. Тогава защо контактуваш с мен, след като децата ти няма шанс да учат където аз живея. Контактите между нормалните хора се градят на взаимни симпатии........а вечно подозрителните не са добре





Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 17:16



Хех, черешке - как никога не ме попита някой англичанин, американец, австралиец..... - ами така, не те страдат от типичната черта у простоватите българи да броят чуждите стотинки и да гледат в чуждата паничка


Култура

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано06.02.11 17:43



Ами не е култура, а необходимост.


Толкова си зает да оцеляваш самия ти, че нямаш време и сили да се занимаваш с други хора.

Що не обясниш това на мързеливите българи, които редовно киснат по кафенета и развлечения, и редовното им занимание са клюки.


Фишката тръгнала да сее клюки, клюки и ще пожъне, просто тройно правило




Да я питам, ако влачи касетки с чушки и домати по цел ден, по 3 тона всеки ден и то с часове, дали ще има сили да маа в интернет клюки?


Ясно е защо го прави....криворазбраната си-ли-вили-засион видела жабата....и тя вдигнала п'тка




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: Фиши, [re: 4ereshka2]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано06.02.11 18:07



Чери, няма да посочвам с кого поддържам контакт посредвством ФБ, Скайп или на живо, но наистина никого не съм питала колко получава, кой го издържа, колко плаща за квартира, за храна, какво работи, колко часа и т.н. В такива отношения сме и с най-близките си приятели и познати. За съжаление, няма как да изпитваме симпатии с цялото земно население

Затова се радвам на това, което имам!
Бъди здрава!



Тема Re: [re: !Roxana!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано06.02.11 18:10



Какви касетки с чушки и домати през февруари

Хората още разсадът не са извадили

Нещо тройното ти правило куца, ама да не ти пука



Тема колко ти е наема [re: 4ereshka2]  
Автор witch777 ()
Публикувано06.02.11 19:34




През първата ми година в чужбина и аз правех грешката да се обяснявам на българи и руснаци. После реших, че не съм длъжна да давам отчет на нахални цървули и отговарях с 'не е твоя работа'. Сега никой не ме пита колко ми е наема на квартирата и кой ми я плаща. (понеже наемите са жестоки)Странно обаче, че тъпите въпроси бяха все от българи и руснаци.....как никога не ме попита някой англичанин, американец, австралиец.....




Ами не те е питал австралиец, понеже на него съвсем други работи са му в главата, и мен англичани не ме питат, обаче гнусните изроди, с които се познавах това им бяха първите въпроси- с каква виза съм дошла, за колко време ми е била, колко ми плащат на час, колко часа на седмица работя, колко ми е моргиджа на месец, и след като си тръгнех веднага са почвали да коментират със злоба и да изчисляват колко получавам на ден, седмица и месец. Бай ти Ганя като цъфне най-напред драпа със всичка сила да се закрепи някъде, тъй че не се учудвай, че само цифри и паунди са му в тиквата, ти за опера и балет ли очакваш да те пита.



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано06.02.11 21:23



Ясно, начи какво правиш, щом не влачиш домати и чушки




Да цитирам ли по-горе, или да подмина, пък вие ще си прочетете и сами?




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.




Тема Re: колко ти е наема [re: witch777]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано06.02.11 23:20



гнусните изроди, с които се познавах това им бяха първите въпроси- с каква виза съм дошла, за колко време ми е била, колко ми плащат на час, колко часа на седмица работя, колко ми е моргиджа на месец, и след като си тръгнех веднага са почвали да коментират със злоба и да изчисляват колко получавам на ден, седмица и месец. Бай ти Ганя като цъфне най-напред драпа със всичка сила да се закрепи някъде, тъй че не се учудвай, че само цифри и паунди са му в тиквата, ти за опера и балет ли очакваш да те пита.

Точно в целта е твоят коментар . Не си спомням Фиш някога да е питала за нещо свързано с услуги или пари,за разлика от Роксана която се помъчи да направи ,,пълна дисекция'' на доходите ми, работата ми и начина ми на живот без да има най-малка представа от това с какво се занимавам .
Та ,,милата''Роксана,ако си беше направила труда да понаучи нещо от историята на Лондон щеше да знае как нормални хора могат да живеят в едни от най-скъпите квартали на столицата.А товаНикой не е толкова луд да живее в центъра, ако може да избяга по какъвто и да е начин от тоя живот-са пълни глупости .Много малко хора не искат да живеят в централен Лондон-проблемът е , че не могат да си го позволят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.