Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 07.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема винетка на калотино?нови  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано10.08.05 11:40



искам да попитам тези, които имат опит с това ново явление. след 3 дни тръгваме с кола за България и искам да знам подробности как и къде става купуването на винетката. еднаква ли е цената за вси4ки? има ли риск да бъдем излъгани или изнудени? колко е официалната цена? има ли зна4ение, 4е колата ни не е с бг.регистрационен номер?

мерси предварително на тези, които знаят нещо по въпроса.

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема Re: винетка на калотино?нови [re: carpe_noctem]  
Авторддa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 11:56



На КПП трябва да има винетки-10лв за 1 месец ,54 лв за 1 год. за лека кола.За други МПС цената е друга.Без нея има глоби така че 10 лв не са риск.



Тема Re: винетка на калотино?нови [re: ддa]  
Автор Бaш мaйcтop (зидар)
Публикувано10.08.05 12:34



има една малка подробност,за коли с не българска регистрация цените са по високи...никой няма да ви излъже или измами. Винетката е ценна книга и се продава на точно определени места особенно тези за колите с чужда регистрация, вероятно само на границата.За българските коли винетките се продават само в пощенските клонове и бензиностанциите на OMV.

Редактирано от Бaш мaйcтop на 10.08.05 12:40.



Тема Re: винетка на калотино?нови [re: carpe_noctem]  
Авторvow (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 12:38



V nacjaloto na uli t.g. kupihme na Kalotina vinetka za edin mesetz. Tzenata e 10 evro. Kolata ne e s balgarska registrazia, moje bi zatova tzenata si beshe v evro vmesto v leva. Sravneno obache s taksite v ostanalite strani (Serbia, Avstria, Ungaria i Chehia) v BG e nai-niska.



Тема Re: винетка на калотино?нови [re: vow]  
Авторputnik (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 13:51



В Унгария, Чехия и Австрия се плаща една и съща цена независимо от регистрацията на колата.
В Сърбия няма винетка и ако не караш по магистралите е безплатно. Ако караш обаче по аутобана с чужда регистрация плащаш двойно. По това си приличаме с тях. Алчни балкански субекти са си направили държави в които рекетът и дискриминацията са норма. За сведение, ценовата дискриминация е една от проблемните точки в последния доклад на ЕС за напредъка на БГ и по всичко личи, че ще остане проблем и за по-натам.



Тема Re: винетка на калотино?нови [re: putnik]  
Авторvow (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 14:00



I vapreki tova tzenata v BG e po-niska ot spomenatite strani!
V Serbia prosto triabva da obmenish 25 evro za da minesh po *magistralite* im edin pat. *Magistralata* ot Novi Sad do Belgrad e palna s dupki, a na mesta e tolkova dalech ot opredelenieto za magistrala, che chovek se chudi kato vidi Toll!
Predstaviam si kakvi sa togava ostanalite im patishta!
Za tzenovata diskriminazia ne sporia-ima ya i pri hoteli, i pri vhodni taksi za museii...da ne izbroyavam - na vsichki e izvestno.



Тема Re: винетка на калотино?нови [re: carpe_noctem]  
Автор arrid (свежест)
Публикувано10.08.05 18:12



Ние често минаваме точно през Калотина, най-отвратителният ГККП, през който някога съм минавала, разликата е крещящо очевидна, като идва човек от Европа! Първо минаваш през някаква локва, пълна с боклуци и малко по-нанатък плащаш 2 евро ли 5 лева за дезинфекция на автомобила! Срещу тези пари получаваш малко съмнителна бележка, без номер , печат и прочие. Чакаш дълго на опашка до границата, проверяват всички документи свързани с колата, включително шофьорска книжка и т.н. После митница, до сега на сме имали проблеми с българските митничари. После плащаш винетка. Аболютно нелюбезен господин ти обявява цена в евро, в български лева не може да се плаща (!) изобщо не те пита за колко време ти трябва винетка. Единият път ни я дадоха за месец, а втория за седмица мисля че беше. Цените там на винетки за двойно по-високи, отколкото на ОМВ-и бензиностанциите. Не знам дали това е заради колите с чужда регистрация. Аз като се позаинтересувах после, разбрах, че по принцип не би трябвало да има разлика в цените на винетки за бг и чужди коли. Така или иначе като си тръгвахме обратно, си купихме винетка от ОМВ-и и там просто ми дадоха такива каквито дават на всички макар че казах, че сме с кола с чужда регистрация. Във всеки случай моят съвет е да си отваряш очите на 4, като видят кола с чужд номер, всеки си мисли ка да ти бръкне в джоба....



Тема съвсем си е легалнонови [re: arrid]  
Автор DreamsComeTrue (videnie)
Публикувано10.08.05 20:25



за кола с чужда регистрация да се плаща двойно. Имал си късмет, че не те е срещнал просветлен полицай да те глоби, че караш с българска винетка... щото повечето изобщо не са в час, даже не знаят къде се продават винетки.



Тема Re: съвсем си е легалнонови [re: DreamsComeTrue]  
Автор arrid (свежест)
Публикувано10.08.05 23:10



Аз не казвам, че е нелегално, просто ми се стори странно. В карайна сметка всички използваме едни и същи пътища пълни с дупки! А къде се продават винетки, аз много добре знам, защото преди да тръгна на път питах. А те местата не са чак толкова много. Там, където ги продават не са ми казали да имат винетки за коли с чужди регистрации, дори не бяха чували за такова нещо. Късмет винаги имам, когато не ме спре полицай, щото винаги може да намери кусури за какви ло не, не само за винетки.



Тема Re: винетка на калотино? [re: arrid]  
Автор Бaш мaйcтop (зидар)
Публикувано11.08.05 09:20



...и правилно, логично е всеки чужденец трябва да плаща повече за неща който ползва от гражданите на страната в която е гост. Навсякъде по света е така,и аз като влизам в ЕС плащам повече за неща които жителите на страните членки въобще не плащат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.