Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: винетка на калотино?нови [re: Бaш мaйcтop]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 09:58







Тема Re: В ЕС чужденец плаща повече?!?нови [re: Бaш мaйcтop]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано11.08.05 12:01



БРЯ?!?и правилно, логично е всеки чужденец трябва да плаща повече за неща който ползва от гражданите на страната в която е гост. Навсякъде по света е така,и аз като влизам в ЕС плащам повече за неща които жителите на страните членки въобще не плащат.

Я дай някой пример да разберем къде плащаш повече от туземците?

Местните имат намаления за вход на някои музеи, безплатно паркиране близо до в къщи (понякога влизането в района с кола е забранено освен на живеещите в района) и в някои муниципални паркинги...и туй то! А, и безплатно ПРОДЪЛЖИТЕЛНО лечение, и обучение в местните университети понякога. В хотелите, ресторантите, магазините, автострадите, самолети, влакове...всички плащат еднакво!!!

Веднъж едно гадже лежа два дена в болница след отравяне с храна (от българския самолет, както се оказа в последствие), приеха я веднага, проверки, изследвания, промивки...БЕЗ ПАРИ!!! Е, няколко часа след приемането и ме попитаха имаме ли застраховка, взеха фотокопие от нея и толкоз!


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: винетка на калотино?нови [re: JP]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано11.08.05 13:24



зна4и по закон трябва да платя 12евро. аз си принтирах страницата, която даваш и ако някой се опита да ме лъже и краде, ще я показвам.

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема нормално ли?нови [re: Бaш мaйcтop]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано11.08.05 13:37



е как ще е нормално да плащам двойно по-скъпо?

нито съм турист, нито 4ужденец, а бг.пътищата са опасни за живота и там е липсата на логика, защо изобщо има пътна такса. с колата дори няма да се движим в страната, ще платим винетка за да стигнем (дай боже) живи и здрави до подбалканското ми родно град4е...

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема Re: нормално ли?нови [re: carpe_noctem]  
Автор liubopiiiiiten (познат)
Публикувано11.08.05 13:56



Най-сигурния ти вариянт е:от летище София(до там ще стигнеш с колата) си вземи хиликоптер под наем.Така си пристигнал 100% в китното
подбалканско град4е.Сега след тия наводнения и активизирани свла4ища
половин БГ изглежда,като лунен пейзаж.Успех в на4инанието

If you don't see your way:just follow your dreams...


Тема пътеводител на галакти4еския стопаджиянови [re: liubopiiiiiten]  
Автор carpe_noctem (goblin)
Публикувано11.08.05 15:00



разсмя ме!

а дали някой ал4ен български митни4ар би се зарадвал на микровълнова пе4ка? младоженците за които беше предназна4ена полу4или 2 за сватбата, та реших вместо да купувам бири и ракии за евентуално задоволяване на нуждите на калотинските служители, да се отърва достойно от този ненужен кухненски уред. ама то като 4овек е подготвен, ще вземе да ми се размине я

майтапа настрана, това с лунния пейзаж беше много смешно, а и искам да намеря изход за тази нещастна микровълнова пе4ка. виждаш, 4е сложни екзистенциални проблеми ме вълнуват...

I'm so happy, I can't stop crying.


Тема Re: винетка на калотино?нови [re: Бaш мaйcтop]  
Автор arrid (свежест)
Публикувано11.08.05 18:51



Кое по-точно плащаш, което останалите да не плащат? Защото на мен не ми се е случвало



Тема Re: В ЕС чужденец плаща повече?!?нови [re: Kostaaaa]  
Автор errata (Berserk)
Публикувано11.08.05 19:07



Я дай някой пример да разберем къде плащаш повече от туземците?


Ima i izkluchenia vse pak. Tuk naprimer v "carrefour" ne ti davat superpass karta, ako ne si ot dobrite chuzdenci; Zaradi tova ne mozhe da polzvash niakoi 5-10% otstupki, da kupuvash na kredit i da se redish na specialni kasi, za da minavash po-burzo. Nе , che mi e za niakolkoto stotin evro na godina, no opredeleno e drazneshto.
Shte probvam pak i ako otnovo otkazhat da mi dadat takava karta, shte triabva da vzema merki.


PS. estestveno na fona na BG tova sa beli kahuri

"In umbra, igitur, pugnabimus"


Тема Re: В ЕС чужденец плаща повече?!?нови [re: errata]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано11.08.05 19:32



Предполагам че това "carrefour" е магазин, мрежа от магазини. Е разбира се ако не нямаш кредитна карта НИКЪДЕ не ти дават кредит , и не можеш да получиш "club membership card" от големите магазини. И в МЕТРО ако нямаш карта, не ти дават да купуваш изобщо, нали? Също по автострадите - турист едва ли има електронен чип в колата и минава с колата без опашка, като електронно око му "чете" чипа...чака на опашка като поп да си плати, ако нямат "винетна система".


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: пътеводител на галакти4еския стопаджиянови [re: carpe_noctem]  
Автор Coн4eтo-тapиpиpaм (бърборка)
Публикувано11.08.05 19:34



Можеш да си сигурна, че и митничарите, като въпросните младоженци си имат по няколко




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.