Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 16.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема На курорт в България  
Автордoбpe дoшли (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 16:31



Мафиотска банда изхвърли туристите

Шведи в паника: "Беше страшно"

Мафията превзе хотела и изхвърли шведските туристи.
- Беше страшно, казва Ейе Окерман, 50 годишен, на почивка с децата си в чартърния курорт Варна в България.

Шведски туристи са попаднали посред български мафиотски скандал.

В четвъртък 15-на въоръжени мъже щурмуваха фоайето на хотел "Диана" в "Златни пясъци", България.

Ейе Окерман от Шьовде е бил с двете си деца в хотела.
- Това беше конфликт кой притежава хотела. Те стояха цял ден там и отказваха да пускат хора в хотела. Беше една противна обстановка, казва той.

Мъжете напуснаха хотела вечерта, но дойдоха отново на следващия ден.
- Те започнаха да викат и да изхвърлят хората навън. Едно шведско семейство с едногодишно дете бе изхвърлено от стаята си.


user posted image
Мафиотска банда щурмува и принуди туристите да напуснат хотела

Ейе Окерман с децата си е пристигнал в Швеция вчера късно през нощта. Но други шведи са все още блокирани в хотела.

Не искат да останат в хотела

- Те не искат да останат повече там.

Йоаким Ериксон, отговарящ по печата на "Винг"*, подвържава мафиотския скандал.

- Мъжете са искали да видят документи кой притежава хотела. Аз си представям, че нашите гости възприемат това изумително.

Той обеща "Винг" да следва събитията със своите гости.

- Ще разговаряме с тях до края на деня, каза Йоаким Ериксон.

От Натали Юо

Събота, 16 юли 2005 г.


http://expressen.se/index.jsp?a=405197 **

* "Винг" е най-големият шведски туроператор.

** "Експресен" е най-големият шведски вечерен вестник



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: дoбpe дoшли]  
Автормнoro ropд (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 16:36



Гордейте се, че сте българи!
Особено когато сте в чужбина.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: мнoro ropд]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 16:41



На морето ни е пълно с свински пияни шведи, немци,датчани,англичани и всякаква друга арогантна паплач. Убедих се в това с очите си. Най- учтивите и скромни хора там са българите!Отивам тази седмица пак с голямо удоволствие. А за този инцидент...кофти работа...



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Автормнoro ropд (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 16:47



Пази си детенцето! Че мутрите не подбират ни българчета, ни германчета когато бомбят.
От пияни курортисти не се плаши, нищо няма да ти направят.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 17:20



Ama i arogantnost!
Horata sa do6li na po4ivka,ako iskat 6te piqt,veselqt i ........
Nemcite sa naj-predpo4itanite i v bol6instvo naj-4isti turisti,kak moje da drynka6 gluposti.Bylgarite sa krotki,za6toto sa sviknali s nepavdite,kakto i da gi ma4kat ili unijavat.A i druga pri4ina e,4e govorqt na sobstveniq si ezik,na sobstvena teritoriq.
4ujdencite bili vinovni!?
Sramota!!!



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано18.07.05 17:23



Какво те кара да мислиш, че българското Черноморие може да привлича висококласни чужди туристи?



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: no_bs]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 17:32



Немските туристи са всичките ол-инклузив. Не харчат пари, лягат си в 8. Като се разхождаш имаш чувството че си в пансион. Нищо против тях, но не искам Бг да се ориентира към тови вид туризъм. Да привлича млади хора, да се организират фестивали,партита.
Ако четете пресата, ще видите, че повечето съдържатели на заведения не са въодушевени от тези туристи, защото не харчат пари. Най-много пари се харчат уикендите и август месец, когато на море отиват българите.
Руснаците също са добри туристи.
Мисля, че можем да привличаме по класни туристи, но ни липсва реклама. Базата вече е доста добра! Има още какво да се желае в инфраструктурата, но откъм хотели не мисля, че отстъпваме на Гърция, примерно.



Тема арогантност?нови [re: BG]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 17:37



Я отиди на плажа и до теб да дойде една групичка от 10-ина немчета. Да се пръскат с бира,замерят с пясък,крещят и тичат между хората. Накрая за заебат всичките си бутилки и боклуци на плажа, все едно е минало стадо. Тогава ела ми говори за арогантност! Какво им дава право да се държат така? Защо не се държат така в Германия? Защото там няма начин да го направят. Но в Бг ще им цъфтим и радваме.Да бе да



Тема по-добренови [re: no_bs]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано18.07.05 17:38



ниско класни отколкото никакви. А с тия простотии по хотелите, скоро и такива няма да има.
Абе не умеят българите да се грижат за държавата си и да и защитават интересите. И само се излагаме пред света.



Тема Робско мислене и ниско самочувствиенови [re: DreamNow]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 17:44



Да бе, не умеят, заради точно ей такива изцепки - да дойдат тия от Висшата раса и да си правят каквото си искат. А ние да им се радваме. Един пребил полицай,друг изпотрошил заведение.Ама тези неща не ги виждате.
А туристи ще има драга, не се притеснявай!
Фрашкано е със туристи



Тема да бе не се държат така в Германиянови [re: JP]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано18.07.05 17:52



същите свине са си. На платнените седалки във влака с калните обувки. Не замърсяват улиците по навик и щото ги е страх от глоби. В БГ си знаят, че всичко е разрешено. Що да си не поживеят хептем като царе без да му мислят. А и западноевропиците изобщо не си възпитават децата, оставят ги да си правят кот си искат. Това е типично.
Важното е, че все някак си успяват в техните страни да си поддържат висок стандарт, а ние в нашата все не успяваме.



Тема ами замисли се що ги правят тия нещанови [re: JP]  
Автор DreamNow (videnie)
Публикувано18.07.05 17:56



и дали българите сами не са си виновни за това отношение.
Аз съм ти казала, какво съм слушала датчани да си говорят. В БГ е евтино, жените са евтини и всичко е разрешено, затова ходят хората. Явно и полицаи да се бият и да се трошат заведения.
Сега пак мен ме изкарай виновна за това



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано18.07.05 17:58



Ами нали точно това ти намеквам - България е нискобюджетна дестинация за определен тип туристи. Това, че съдържателите не са доволни, не променя нищо. Хотелите може и да не отстъпват на гръцките, но като обслужване и инфраструктура направо не ми се мисли на какво ниво сме. И не мисля, че скоро нещо ще се промени в положителна насока.

Честно казано, ако реша да ходя на море на Балканите, бих избрала по-скоро остров Хвар или Дубровник.

Между другото all inclusive въобще не означава "не харча пари, лягам си в 8". В тази категория има и много хубави курорти с много hip crowd.



Тема Re: арогантност?нови [re: JP]  
Автордoбpe дoшли (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 18:10



Като те подразнят немските дечица, звънваш в полицията и пращат два джипа с мутри. Единия го взривяват в близост с децата, а мутрите завардват плажа, натирват всички в морето с пищови в ръка и питат кой е концесионера. Докато не го намерят не те пускат да излезеш. И няма шведи, няма българи, всички във водата до посиняване.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Автор Gia ()
Публикувано18.07.05 18:46



E***i i izvratenoto balgarsko mislene! Kato predpochitat horata all-inclusive, da ne bi da ne si plastat?!



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Gia]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.07.05 19:04



Kato predpochitat horata all-inclusive, da ne bi da ne si plastat?!


Плащат като попове, но схемата работи малко различно - те плащат на немския оператор по специални евтини тарифи, който е предплатил на българския собственик на хотел пари, които доста често са използвани за обновяването на хотелите.

В резултат не винаги хотелиера има кеш инфлоу от свойте гости освен ако не консумират спиртни напитки в барчето към хотела, и това...не винаги е приятно за хотелиера, който е длъжен да ги приеме "олл инклузив".


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Робско мислене и ниско самочувствиенови [re: JP]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано18.07.05 19:46



Виждам какви са "немските" туристи................

Всяка година виждам по нашето черноморие немскоговорящи селяни и пролети. Това е следващата прослойка след бездомниците. По изключение и пенсионери. Какво възпитание се очаква от тези чужди туристи, не ми е ясно.
Та те и свестен немски не говорят. Помежду се не се разбират.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Kostaaaa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано18.07.05 19:47



Какво означава хотелиерът да е длъжен да ги приеме? Някой да не го е карал този хотелиер насила да сключва договор с немския оператор?

Уф, като стане дума за български хотели, ми настръхва косата. The meaning of "hospitality business" is lost on them.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Kostaaaa]  
Автор Gia ()
Публикувано18.07.05 20:40



Izvestno mi e kak raboti systemata. Kato ne im otarva, da ne rabotjat na all-inclusive basis. Kurortistat si e platil, ochakva si pochivkata, kojato si e izbral, i pet pari ne dava, che na Ganjo ne mu iznasjalo, che ne harchel dostatachno.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Автор Nirvana (?x?)
Публикувано18.07.05 21:02



Най- учтивите и скромни хора там са българите!

На това му викам аз пост-социалистическа смотаност и скука! И кво от това, че е шумно и има мърсотия след това - това е купон, затова си има и служби по чистота, които също припечелват по нещо покрай купона.

А хубаво ли е да седиш мирно и тихо само на една маса и да поркаш ракия, докато паднеш от стола. По-добре купон и веселие!

I 'm free! Be free!


Тема Lawless planetнови [re: дoбpe дoшли]  
Автордoбpe дoшли (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 21:23



Забележително! Търсим виновни сред чуждите туристи. Мутрите завладели курортите са нещо като природно явление, все едно градушка ударила. Никой не се възмущава, че българската преса мълчи, че няма разследване, нямало е полиция да ги озъпти, няма и да има...
Не ни трябвали шумни немски туристи със скромни възможности... Ами да дойдат колумбийски барони, руски олигарси и италиански мафиози със свитите си. Или поне гавазите им да дойдат. Да заповядат с бомбите, картечниците и тлъстите пачки, белким изтрепят нашенските "контрольори" и оставят пари на оцелелите хотелиери за компенсация на изпочупените мебели.
Kонцепция за high end туристическа реклама: Lawless planet - Bulgaria (Guns welcome).
Докато се развие новата концепция ще дойде време да броим заявките от немски и шведски туристи за догодина. 20-30% спад не ни мърдат.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Kostaaaa]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 22:25



А когато немският туроператор е платил на хотелиера авансово за построяване/реконструкция на хотела, хотелиерът да не би да е ревал?
Работи се на договорна основа със здрави неустойки при неизпълнение на условията.
Хотелиерът е знаел много добре какво подписва и няма какво да го оплакваме тук. Имал е избор да вземе кредит и да плаща двуцифрени годишни лихви и да се надява на "високодоходоносни" случайни гости, които да покрият главницата + лихвите.
Има много начини да се източат пари от туристите. Те, веднъж дошли, няма къде да бягат.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Hoв]  
Автор Gia ()
Публикувано18.07.05 22:51



Те, веднъж дошли, няма къде да бягат.

Vednaj moje i da njama kade da izbjagat, no verojatnostta da ne stapjat poveche e goljama.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Hoв]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано18.07.05 23:07



Новия, аз не оплаквам хотелиера, аз оплаквам туристите които не получават това за което са платити. Сега чети внимателно свойта реплика -
Работи се на договорна основа със здрави неустойки при неизпълнение на условията. . Тази дума в червеното е спорната, и най тежко доказуемата. Защото "хитрите" хотелиери знаят че туристите веднъж дошли, няма къде да бягат и се мислят за най хитрите - Има много начини да се източат пари от туристите, те си позволяват да правят въртели, започвайки от спестяване по ремонта и т.н.

Почака да свърши сезона и ще видиш какво ще стане. Засега всички оператори скърцат със зъби да не се хакнат на затворени хотели, после почва веселбата. И догодина ще има много свободни места, повярвай ми. Няма по големи факири които да си режат клона на който седят от "нашти" новоизлюпени хотелиери!!!


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Kostaaaa]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано18.07.05 23:40



Спестяванията от ремонта са най-малкото, за което се сещам при споменаване на туристи. Хотелиерът няма сметка да спестява от ремонта, защото на следващата година пак ще трябва да прави ремонт и да плаща този път от джоба си.

Резачката за туристите е навсякъде - екскурзии, мероприятия, таксита, кафе за 2 евро, шот за 5 евро и т.н. Да не ходят на почивка, като им е толкова зле. Но туристите мазохистично продължават да ходят!
Защото иначе няма да има за какво да се оплакват на приятели и познати в скучното си ежедневие.

Хотелите имат десетки хиляди договорени и предплатени нощувки и броят на туристите евентуално ще намалее тогава, когато тези предплатени нощувки бъдат изконсумирани по един или друг начин от клиентите на туроператорите.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Hoв]  
Автор Gia ()
Публикувано18.07.05 23:46



Да не ходят на почивка, като им е толкова зле. Но туристите мазохистично продължават да ходят!

I tova ste stane. Ne boj se. Cheta dosta discusii, v koito samite balgari, jiveesti v BG, spodeljat, che predpochitat da otidat na pochivka v Greece ili Turkey, pri tova, zabeleji, pri ravni uslovija kato tzena! Ta dori govorjat i za po-dobri hoteli i obslujvane na po-niski tzeni!



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Hoв]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано19.07.05 01:43



"Спестяването" с ремонта е началото на края, но е чудесно начало, повярвай ми. Като на турист му обещаеш 3 звезди, той очаква 3, може би 3 1/2, но не запушени тоалетни, падащи плочки и неработещи кондиционери, но за това той не може да съди туроператора, може само да се оплаче и да получи някакво обезщетение от него, ако е инат. Само че кат' се върне в къщи той ще разправя налЕво и надЕсно как са го минали, и втори път няма да се ходи в България.

Да си чувал кой е най добрия клиент - ТОЗИ КОЙТО СЕ ВРЪЩА! Той прави най добрата реклама. А в България този сезон ще има туристи които са за два пъти - първи и последен. Те също ще правят реклама, ама различна.

После туриста ще сравни цените на ЦЯЛАТА отпуска с приятелите си които са били в Гърция, Турция, Кроатия, Малта, Мароко, Тунис, Испания и Португал и ще сФане как е плащал за шибано кафе или чай 2 евро, а апапите му по другите места го получавали без пари. И за напитките, и за минералната вода ще си сравнят цените, и за чистотата и обслужването ще си говорят и ще разбере как се е минал като е "спестил" 50 евро, и е загубил 200.

Туроператорите в чужбина не са еднодневки, те някак си ще си получат предплатените нощувки този сезон, но следващия сезон ще бъде друга опера вече, на други цени ако изобщо! И ако има хотелиери с пари за пране, те ще поемат някакви загуби, а тези които нямат пари за пране ще продават кафето за 5 евро и ще чистят стаите веднъж на 3 дена или ще фалират и ще завлечат доставчиците си. За туристическия бизнес по морето това се нарича "опака алхимия" - от злато да направиш лайно. За съжаление.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Авторzar (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 01:46



Въобще не разбирам за какво ревете толкова?
Туристите в България били неплатежоспособни?!? Ами живея в Скандинавия и да ви кажа в тукашните каталози българските хотели не са по-евтини от гръцките или турските. И разбира се, 4е млади хора биват насо4вани към Златните като към "парти плейс", а семейните с деца към Албена или Слън4ев браг. И разбира се, 4е хар4ат много пари като са на по4ивка, само 4е манталитета им е разли4ен. Българските кръ4мари о4акват 4ужденците да седят и да разпиват на маса със салати мезета както ние си знаеме, но това го няма сред туристите. Хапват си ве4ерята и си тръгват.
И даже ми се е слу4вало като си поръ4ам само основно ястие и една кола да ме гледат на кръв сервитьорите. Като 4е ли 4овек може да изяде първо, второ и трето по всяко време на денонощието и то то4но в неговата кръ4ма. Абе на светлинни години сме по ниво на обслужване. Та така.



Тема Re: А В ШВЕЦИЯ НАПРАВО УБИВАТ!!!нови [re: дoбpe дoшли]  
Авторшвeд (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 01:54



Преди време външната министърка на Швеция беше наръгана многократно от непознат мъж . Осъдиха го на доживотен затвор.
Що разправяте че САМО в БГ не било идеално?ИМа мутри, защото вие не гласувате или гласувате за БКП. На ви сега!



Тема Re: А В ШВЕЦИЯ НАПРАВО УБИВАТ!!!нови [re: швeд]  
Автордoбpe дoшли (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 01:58



Осъдиха го на доживотен затвор
That is the point.



Тема Re: Lawless planetнови [re: дoбpe дoшли]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано19.07.05 02:05



Първо да се поизвиня, че не ви прочетох всички, ама ме поприспахте, за което - Сърдечно Благодаря.

За Златните мога да пиша до сутринта, ама не ми се пише... и то неща действителни, а не поукрасени и натъкмени.

Чуждите туристи са 3 вида
1. баби, от които всички собственици на заведения реват, щото нищо не пият, а само се жалват за силната музика,
2. млади семейства с по 2-3 деца, на които ако им се допиша или доака, може да го направят и в златния пясък
3. млади диваци, които нямат никакъв спомен, че са били в Бг. Те никога не изтрезняват, има 1,2 хотела в които чупят врати, повръщат в стаите и.... другото не е за писане.... и няма смисъл...

е, има и възпитани хора, има всичко, ама хайде стига с тези драми, няма хора с автомати по ъглите...

Между другото - вярно е, че българите са едни от най-добрите туристи.

къде другаде сте почивали, щото аз мога и такова сравнение да направя и пак няма да излезе много зле тук. Хайде по-лекичко обиждайте всичко българско и родно, че нещо ми погрозня вече...
Поздрави



Тема Айде сравнявай!нови [re: eдинcтвeнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 02:12



Тая вечер взе да ми писва от "родолюбци".

Та чакам обективен анализ и сравнение между българското Черноморие и следните места:

Antigua & Barbuda
&
Nantucket, MA

Това са ми двете любими места за отмора. Думай!



Тема Re: Lawless planetнови [re: eдинcтвeнa]  
Автордoбpe дoшли (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 02:16



Надявам се, че не считаш за всичко българско и родно беззаконието и организираната престъпност? Защото тях ще ги обиждам до гроб.



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: no_bs]  
Авторзap (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 02:21



да бе да. И аз това казвам. Българите били най-добрите туристи, ама нанайци. Щот' най-много до Анталия да стигнат. Ама ние трябва да си се сравняваме само с комишите.
к'во е кажеш за Аруба, а? niceeeeee



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: no_bs]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано19.07.05 02:26



Ей, лош човек...
Така приятно се бях отпуснала над едно малко с последна цигарка... и да ти писне от мен....

Не мога да сравня това. Нямам опит тук. Ама предложи нещо, ако е хубаво наистина. И после ще сравняваме.

Не ме разбирай неправилно, просто живея тук. И си печа задника тук, по местоживеене.
Хайде не се ядосвай толкова... и наздраве!



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: eдинcтвeнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 02:33



Тогава обърни се към постинга на Зар. Добре е поне, че не сравняваш ябълки с портокали. Иначе между Анталия и Черноморието и аз бих избрала второто.

П.П. Аз се ядосвам само в краен случай.



Тема Re: Lawless planetнови [re: дoбpe дoшли]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано19.07.05 02:34



Или аз нещо не разбрах, или ми е станало голямо малкото, ама май си противоречиш.
Ами естествено, че е българско и родно, щото си го имаме. Ако искаш си го обиждай и на оня свят. И аз съм непримирима. Ама Златните не са сцена от третокласен екшън... засега. Айде целувки и не се вълнувай толкова!!



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: зap]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 02:38



Хихихи, на Аруба нямаше ли някаква "българска следа" също? Иначе от очевидци чух страхотни неща за Bonaire....



Тема Re: Lawless planetнови [re: eдинcтвeнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 02:39



Най-вече третокласен и не толкова екшън, но карай да е весело.



Тема Re: Lawless planetнови [re: no_bs]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано19.07.05 02:43



Ами как да не е весело, оглеждам се за още лед.....



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: зap]  
Автор eдинcтвeнa (непознат)
Публикувано19.07.05 02:46



Да бе, да бе ..... как само се сети за Анталия... сигурно по правописа ми, че и акцент имам, ако ме чуеш... ама не ти трябва да ме чуваш....



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: no_bs]  
Авторзap (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 02:49



Не съм 4увала за никаква "българска следа".
А туристите са туристи навсякъде. Говоря за туристите средна ръка и младежите, които пътуват само за купона.
Ето едни приятелки заминават за Кос(Гърция) и отсега са се заканили, 4е няма да изтрезнеят една седмица. Сигурно и тамошните кръ4мари ще ги гледат на кръв, защото тия много не ядат.
Ама пият



Тема Re: Lawless planetнови [re: eдинcтвeнa]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 02:53



Imalo bilo prestapnost i po kurortite v BG. Ima da. Az sam ot 10 dena na Virginia Beach i stanaha i stna edno ubiistvo i razsledvat o6te 2 ot na4aloto na meseca. A tova ako ne se laja e nekav ne mnogo malak local resort. A ve4erta po zavedeniqta kvo stava! Um da vi zaide!;) Ne 4e se oplakvam, na mene mi e zabavno. No tuk nqkoi hora se opitvat da izkarat vsi4ko otvad okeana za klasno. Tz. Hubavo da, no klasno v nikakav slu4ai.



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: eдинcтвeнa]  
Авторзap (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 02:54



Анталия въобще не съм я свързвала с теб. Сетих се за този курорт, защото много скандинавци летуват там. И 4естно казано им е през оная .... дали ще летуват в Анталия или на Златните. Парите са същите.
А аз в Анталия не съм била не вярвам и да ида някога, ама знае ли се...



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: зap]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 03:09



Преди доста години беше, поне 6-7. Убиха някакъв български наркодилър на Аруба.



Тема Lemme guess...нови [re: NOBY]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 03:10



На студентска бригадка май, а?



Тема Re: Lawless planetнови [re: eдинcтвeнa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 03:11



Кво стана, донесоха ли леда или руум сървис-а е virtually nonexistent?



Тема Re: Lemme guess...нови [re: no_bs]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 03:17



Ne krasavice, v komandirovka. ;) Sled trudoviq den i prez weekendite e hubavo 4ovek da pootmori na plaja, nali?



Тема Re: Lemme guess...нови [re: NOBY]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 03:42



Ммм, уикендите са много важни.... И плажът е важен.... You've got your priorities straight, young fella!



Тема Re: Lemme guess...нови [re: no_bs]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 03:56



E 4ak priorities silno kazano. Otidoh nqkolko pati s cel ljubopitstvo, makar 4e moga da hodq vseki den. Az ot tri godini ne bqh hodil na plqj, vapreki 4e jiveq na 100 m. ot nego. Ako si morsko 4edo 6te me razbere6 za kvo ti govorq;) A tuk razmahva6e nekvi rakavici za nadbqgvane i nadpluvane s edin "klubar". Ako si nablizo moje6 da mi se obadi6, fen sam na ideqta, pak koito padne 6te 4erpi v nqkoi klub ve4erta;))



Тема Re: Lemme guess...нови [re: NOBY]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 04:30



Не съм морско чедо, речно съм. Иначе сега съм "трансплант" на Атлантика и още никак не ми е омръзнал. Но съм доста по-далеч (на север) от Вирджиния Бийч, така че няма как да се надбягваме, надплуваме, надплаваме и пр. А как обичам да се състезавам, не е истина просто! Айде наздраве щом си рекъл, де.



Тема Re: Lemme guess...нови [re: no_bs]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 04:44



Nazdrave!
Eh, da znaeh minalata godina bqh po rabta v Newport, RI. Moje da ti e bilo po-nablizo;)) Ama tam za plaj ne sta-a;) Pak i ima razni ribeta det tuk sharks im vikat, hi4 me ne kefat;))



Тема Re: Lawless planetнови [re: no_bs]  
АвторHehe (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 08:32



Te hodeshtite po parvoklasni svetovni kurorti si prekarvat vremeto veche 3 godini b dir.bg za da se pokazvat klasata si iavo.Sto taka se pitam?Niamat li si jiva publika za tova?



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Kostaaaa]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:01



Запушените тоалетни обикновено са резултат от изхвърляне на всевъзможни отпадъци в тоалетните - презервативи, wet wipes, превръзки и т.н.
Падащи плочки могат да се случат по различни причини особено поради майстори с две леви ръце /незнаещи какво правят/ и голямо бързане да се приключи на време. В България зимата е студена и строителните работи са възпрепятствани. От друга страна се опитват да удължат сезона и като резултат времето за ремонт е доста ограничено. Ако се случи, обикновено има резервни стаи да преместят туриста в друга стая докато ремонтират.
Гледах по разни програми жалбите на няколко британски туристи, преживели течове в стаите /в нов хотел близо до Слънчев Бряг/ в следствие на лоша изолация и дъждове. Както и оплакване от строителните работи в близост до хотела и необезопасени части от хотела, където могат да станат инциденти. И студена храна в бюфета.

Най-честата причина климатиците да не работят е изтичане на охладителния газ. Има гаранционен срок и поддръжка след монтажа и е въпрос на време за реакция от поддържащата фирма. България не е Гърция/Турция и не виждам за какво толкова им е нужен климатик при условие, че почти всеки ден вали. По-скоро им е нужна отоплителната част от климатика.

Винаги има туристи, на които им е за последно и такива, които се връщат.
Основната разлика не е в дестинацията, а в самия клиент. Има хора, които идват с нагласата да прекарат добре и дори да имат малки неприятности, не акцентират на тях, а на добрата страна на почивката.
Има хора, които, където и да отидат, никога не са доволни и както и да се опитваш да им угодиш, ще намерят за какво да се оплачат.

Отзиви, които чувам за България, са, че това е било единственото място, където не са изхарчили всички предварително заделени пари за почивката си.
Става дума за почивали в България преди няколко години, но сега същите хора изявяват желание да отидат в България да отварят ирландски пъб-ове.
В повечето заведения в черноморските градове все още цените са доста под цените за чуждестранни туристи в комплексите.

Не знам къде им го дават това безплатно кафе. В Мароко например, кафе в хотела обикновено струва толкова, колкото обяд за двама души в уличен ресторант.

Много черно го описваш бъдещето. Хотелиерите така или иначе могат да се изкарат на загуба. Още преди 5 години имах познати програмисти на които се плащаше в брой и на ръка да затрият част от базата данни за реализираните нощувки. Ако им е неизгодно на хотелиерите, винаги могат да продадат имота си на новите пазарни цени и да се впуснат в друг бизнес или да ходят да работят на заплата от 200-300 евро на месец /ако са късметлии/.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: дoбpe дoшли]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:21



Защо просто не отидете да изкарате една приятна почивка, с коктейл на плажа и слънчево време,вместо да четете жълтата преса



Тема Re: А В ШВЕЦИЯ НАПРАВО УБИВАТ!!!нови [re: швeд]  
Авторшвeдckи koмшy (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:31



Хе,непознатият мъж се оказа...пак вид нашенец...



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: Hoв]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано19.07.05 15:03



Май не ме разбра, българин съм, живея отдавна в чужбина, но ме боли за туризма, защото той в края на краищата помага на всички в България.

Което казах не са приказки от въздуха, а базирани на неща които чувам от мойте "сънародници" които често посещаваха черноморието, и от двама приятели в туристическия бизнес. Нещата хич не отиват на добре, и жалко. И последния атентат в Обзор не добави точки на България. Просто хората си режат клона на който седят.

Остави глупости за кондоми и превръзки (за тампони да си чувал?), тръба 4 цола прекарва такива неща. Работата е бърза и некачествена, и това се чувствува и влияе. Зимата по морето е по мека от тази в централна Европа, само че там работят другояче.

Това ми се хареса - Още преди 5 години имах познати програмисти на които се плащаше в брой и на ръка да затрият част от базата данни за реализираните нощувки., но то не важи за предплатени нощувки, нали.

За общо взето цена на летуване - мисля че грешиш. За европеец много държави предлагат по евтини дил'ове от България при ТЕОРЕТИЧЕСКИ същите условия. Разликата е че в други държави получаваш това за което си платил, в Бг - не винаги. За разликата в обслужването няма да говоря - който е бил на няколко места знае за какво говоря.

Като споменавам безплатното кафе (и чай, и студена вода), нямам предвид еспрессо от машината поднесено от сервитьор в бар. И да, те са безплатни, понякога и вината са включени в "ол инклузив" на обяд и вечеря.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: Lawless planetнови [re: no_bs]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 15:08



Ami az te 4akah, no mi varza tenekiq;)



Тема Re: Lawless planetнови [re: Hehe]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 15:14



Ako tova se otnasq za mene, malko po gore bqh pisal 4e sam i sam bil po rabota tuk, ne na "parvoklasni svetovni kurorti" . A 6to se otnasq do tqh samite, nito sa parvoklasni, nito sa svetovni.



Тема Re: Lawless planetнови [re: NOBY]  
АвторHehe (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 15:36



Ne beshe za teb. Ti ot tri godini li kisnesh v dir.bg?
A ako iskash da razberes za koi e otgovora , gledai v skobichkite sled title ima [Re: nika].Konkretno moia otgovor beshe kam edna gospoja deto veche niakolko godini pishe v tezi mizerni klubove za da pokazva standart.



Тема Re: Много е спокойно по БГ курортинови [re: JP]  
Авторcпokoeн (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 15:50







Тема С едно съм съгласнанови [re: Hoв]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 16:45



Наистина винаги има туристи и въобще хора в този живот, които никога няма да са доволни. Но едва ли описаният мафиотски екшън, взривената кола с дете в нея, плажният рекет са точно типа дребни неудобства, пред които си струва да си затвориш очите и да махнеш с ръка в името на приятно прекараната ваканция. Бъдещето на туризма в България може и да не е чак толкова черно, но дори и бледорозово със сигурност не е.



Тема Re: Lawless planetнови [re: NOBY]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 16:47



Къде ме чака - отдясно на зеления буй на изхода на Нарагансет бей ли?



Тема Re: Lawless planetнови [re: Hehe]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 22:40



Peace, bro;);)



Тема Re: Lawless planetнови [re: no_bs]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 22:55



Mnogo gi razbirame tezi ne6ta s buoy-ovete;) Ne, na povortniq takav za podhodniq farvater.;) No kato ne doide, puskah kite-4eta na Brenton Point;)



Тема Re: Lawless planetнови [re: NOBY]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 23:09



Бе аз и оттам минах, но ми е голям драфтът и се наложи да направя един бърз red right return.



Тема Току-що попаднах на тази статия по тематанови [re: дoбpe дoшли]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано19.07.05 23:10







Тема Re: Lawless planetнови [re: no_bs]  
АвторNOBY (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 23:23



Tova kato zapalenost po yaughting li da go razbiram? ;) Vij tuk za tova sam gi priznal. Imat neveroqtni usloviq i baza. Adi i da se pusne6 v World Cup, kato e tam. A az kato otida sledva6tiq pat, 6te ti clickna sa edno kafe v Tennis Hall of Fame.



Тема До no_bsнови [re: NOBY]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 09:27



Наистина си доста смешна, използвайки тези чужди думички в речникът си. Не е ли по-лесно,вместо да сменяш кредора да ги напишеш на български,или искаш да ни покажеш колко го разбираш американския. Хахаа.



Тема По темата...нови [re: JP]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 09:30



На който не му харесва, да не ходи. Места дал Бог. Я Аруба, я Карибите, Занзибар, сафари в Нигерия.
На тези,които им харесва-приятно изкарване. Моренцето ни е супер
Недоволните така,или иначе пак ще си ги има...



Тема Re: Айде сравнявай!нови [re: no_bs]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано20.07.05 14:10



сравняваш ябълки с портокали.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: До no_bsнови [re: JP]  
АвторHehe (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 15:26



E kak, ti pak.Nali taka niakoi hora veche 3 godini pokazvat klasa i prosperitet.



Тема Re: До no_bsнови [re: Hehe]  
Авторнe, бe (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 15:47



Иска да покаже, че напредва с езика



Тема Re: До no_bsнови [re: JP]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано20.07.05 17:21



Е, не се ядосвай сега, че си изпуснал нишката на разговора. Независимо на кой език е, едва ли ще разбереш за какво говорим.



Тема Re: До no_bsнови [re: no_bs]  
АвторHehe (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 17:41



Dobre che ti si go razbirash.Smeshno selianche.



Тема Последствиятанови [re: Kostaaaa]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано20.07.05 18:20



Явно за инцидента са писали доста европейски вестници:



Е, вярно е, че е казано there's no such thing as bad publicity (това го вмъквам специално за JP ), но точно от такава реклама България едва ли се нуждае.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: дoбpe дoшли]  
Авторxoce (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 13:12





прочетете и мненията под статията, дупедавци



Тема аха,яснонови [re: no_bs]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано21.07.05 16:44



Ако искаш, ще ти дам номерът ми на ICQ. Там на спокойствие можем да обсъдим въпроса на английски,немски, или италиански
Анадъмо?
само нека да е след вторник



Тема Re: На vlizane v Burgas otkade jugнови [re: дoбpe дoшли]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано22.07.05 00:21



ima edno mesto deka moe se dzepat piltzite deka prelitat "Via pontica". Reservat trebe da e, na tapia?! 4e go poznaete ot pato po reklamata: Edna razgolena madama 4alga tip se e oplezila i blije pu6ka po snaiperskio mernik. Reklamirat se pu6kalata na nekakva firma. Tabloto e ot nai-golemite odesno na pato. Gouema gnust!
Tva go pi6em oti ako ima nekoi tupunger deka ne znae, 4e po "zapado" sekakvi piueta se tzamburkat u site lokveta i bari. I se ne pla6at ot 4oveko, mi si gukat u harmonia i mir! A u begeto da si brakonier e geroistvo i site pi6legari sa vaorajeni do zabe! Ne sal mutrite ka mutri, mi tzelio narod deka se trka u politzia, voenni, pojarni, gorski, i na posledno mesto lovni sbir6tini, TREPE KOI 6TO SVARI U TRANAKO!!!
E te tva ako ne e problem za turizamo?! Ili da pratim 6vetzartzi pri onova kafto deka mi tvurde6e, 4e i lebedite i gmurtzite se kliopat ka gi sgotvi6 ubavo?! Be6e go iad zimata, 4e ku4eto ne moe vliza u moreto da izvajda gmurtzi, 6toto studeno. I po 15-20 ostavali u vodata sled kato uruda pogurmel malko.
Horata s tekov prestupen mantalitet sa vode6tite u begeto! Na toa tapanar na trapezata i delfinsko 4e ima za "dobrite" turisti.
A kaniat i idioti ot 4ujbina kato predstaviat brakonierstvoto ka vajen turisti4eski podotrasul

Gu Tzo - neturisto naturist selski

КВО Е ТВА?


Тема English PIGS!нови [re: дoбpe дoшли]  
АвторJP (Нерегистриран)
Публикувано27.07.05 16:12



Британец замени почивката си у нас със затвор

Двамата британски туристи Антъни Уилсън и Майкъл Шийлдс (вдясно) бяха изправени на съд у нас.

Снимка: IMPACT PRESS GROUP



Наталия Вучкова

Вместо да си тръгне кротко от България, 19-годишен английски турист ще трябва да отиде в затвора.
Варненският окръжен съд постанови 15 години затвор вчера за Майкъл Шийлдс. Той бе признат за виновен в опит за умишлено убийство на 26-годишния Мартин Георгиев на 30 май в Златни пясъци.
Младият българин пострада при опит да предотврати сбиване между трима пияни английски туристи след мача между "Ливърпул" и "Милано". Тогава той бе ударен по главата с камък, тежък около 3,7 кг. Мартин оживя благодарение на добрите хирурзи, които го оперираха.
Шийлдс, който остава в ареста, ще трябва да му плати 200 000 лв. за причинени вреди. Другият обвиняем - Антъни Уилсън, получи 2.5 г. условно за притежание на високорискови наркотици. Двамата са глобени с по 900 лева за груби, непристойни действия, нарушаващи обществения ред.
Уилсън бе пуснат под парична гаранция, но няма право да напуска страната до влизане на присъдата в сила. Шийлдс може да излежи присъдата си и във Великобритания, ако пожелае. На излизане от съда той заяви, че "Греъм Санкей е виновен". Санкей бе призован като свидетел по делото, но не се яви. Той е бил сред задържаните при инцидента на 30 май, но е освободен и срещу него не са повдигани обвинения.
Шийлдс и Уилсън могат да обжалват в 15-дневен срок.



Публикуването на текстове от електронното издание и съответните форуми е разрешено само след писмено съгласие от редакцията.




Дай мнение по статията
Мненията по темата [25] - СЕГА Форум Видими

таласъма
[Начинаещ][43]
26.7.2005 г. 23:46:37 Браво на правосъдието, че винаги, когато става дума за дребни риби и някакви хилави момченца и момиченца е на мястото си! Аз много си харесвам това правосъдие. И Митьо Очите го харесва.
fractal


27.7.2005 г. 00:46:24 ние българите винаги ще си патим от ербабщината на западняците които се бият за щяло и нещяло та чак воини организират сигурно пак на пияна глава
аз ако съм на адвокатите на англичанина ще питам имал ли е този българин лиценз за бодигард та се е намесил да разтървава пияни англичани къде е била охраната на хотела
anacephal
[Златен]
27.7.2005 г. 00:58:01 Тоя с наркотиците има голям късмет че България не е Сингапур..
rufinka moma hubava
[Златен][283]
27.7.2005 г. 01:45:25 С малко са сеоттървали – за 900 лв еквивалент тук ще си купят една каса бира и ще вилнеят синковците, хак им е, нищо че са дребни риби. Ако това се беше случило с българин тук, да не дава Господ, тук щяха да се тупат в гърдите и да искат е-хе такива парични глоби, че ...Нейсе – от два дни всички радиа бибиси се плюнчат с тая новина, поне с нея им влязохме в емисиите, Оппа, казаха и за Тракийското съкровище, евала, най-сетне нещо положително. Иначе само за корупция, проституция и крадени бебета ни надув главата пропагандата наречена бибиси. Няма да трае вечно. С общи усилия ТРЯБВАДА ИМ ЗАПУШИМ УСТИТЕ на тия дрогирани нещастници от Албиона
Mike UK
Лека нощ

Kaligon
[Напреднал][60]
27.7.2005 г. 02:06:46 Рядко българското правосъдие успява само за два месеца да докара едно дело до 15 годишна присъда.
Малко прекалено ми изглежда
Колкото до горното мнение, бих казал само, че съм сигурен, че има либийци, които мислят същото за нашите там!
Карамфилов
[Напреднал][159]
27.7.2005 г. 02:30:53 Това е един много поучителен случай.
Като гледа човек как експедитивно е действала българската съдебна система - за месец и нещо, и присъдата, и то каква, прочетена - направо да си каже, а бе в тая страна няма начин всички убийци и бандити да не са по затворите! Да, ама май не съвсем...
А ако горната мома беше чела внимателно, то трябва и да се платят 200 хил. лв. Абе нещо на пазарлък ще отидат работите. Добре, че нашето момче е прескочило трапа все пак.
А реакцията на момата е обяснима - попаднала във враждебна среда, все още във фазата "мразим всичко чуждо". С малко акъл, ще преболедува и ще се оправи.
Pilotx5
[Напреднал][124]
27.7.2005 г. 04:00:37 Ма от`де толко акъл (малко) бе у момата.
А за присъдата-- не забравяйте че съдът е най-важният последен и високоорганизиран БУНКЕР на КОМУНОМАФИЯТА.
Данните са оскъдни но ако е вярно изнесеното то това е БЕЗУМИЕ ( освен ако ингилизина не е носил КАМЪКА от Англия) зад което прозира хладнокръвно задействан ( естествено ТЪП комунистически) план за влошаване на отношенията на BG с UK и от там с EU.
Била калпава СЪДЕБНАТА НИ СИСТЕМКА А? Требвало да си я опраим-- е сега ше ви покажем ние на вази EU-исти нещастни
Iezuit


27.7.2005 г. 04:51:11 В случая правосъдието ни се престарава. И прави излишен цирк - има десетки БГ бабаити с по няколко висящи дела, които спокойно се шматкат с динамит - "за риба", ама го отнесе англичанина - за демонстрация на активност.
Защо "Сега" не споменава, че има самопризнание от Греъм Санки, че той е извършил това?
Chicho Dr.


27.7.2005 г. 05:46:38 Много бармани заслужават бой, те си знаят защо. През 1979 г. двама французи на почивка в Несебър бяха причакали келнера, който ги е обслужвал и го бяха съсекли с брадва. Най-вероятно ги е принудил да купят мебелите на ресторанта при плащане на сметката. Сега, тук, въпросният случай е различен и нашето правосъдие е показало страхотна сила срещу човек без връзки. Но да не го мислим. Той ще избере да отлежи в Англия и там ще му намалят присъдата, пък и условията в пандизите им са по-добри от нашите тук.
SedalginNeo


27.7.2005 г. 07:53:04 Не мога да не се съглася с Чичо Доктор по въпроса за барманите, както и с Карамфилов, че съдът само прави тъпо показно. Сам си създава прецедент, който е единствено в негов ущърб. Ами нали веднага изниква въпросът: "Защо не се действа така и в други подобни случаи?". Колкото за случката като такава, по-скоро би трябвало да я квалифицират като хулиганство с неумишлено нанасяне на телесни повреди. Освен ако няма и още нещо, тактично премълчано пред "публиката".
plovdiv_zavina gi
[Начинаещ][32]
27.7.2005 г. 08:02:36 Привърженик съм на Ливърпул от 18 години, но честно казано съм доволен, че британци са получили присъди.Така трябва да се третират англичаните!Те си мислят, че владеят света.
pan4o


27.7.2005 г. 09:14:53 Б@си журналистите, това заглавие ако попадне в международния преглед на печата, какви изводи ще си извадят хората ????. Отиде туристическия сезон и тая година.
KozaMostra
[Напреднал][65]
27.7.2005 г. 10:15:38 На всичките тия скапаняци, които казват, че правосъдието ни се престарава ще кажа: Видях пострадалото момче по телевизията. Нямаше му половината череп...осакатен от мръсните скапаняци за цял живот. А е млад, красив човек. Толкова е тъжно...Майната ви, скапаняци!
Kaligon
[Напреднал][60]
27.7.2005 г. 10:22:23 15 годишна присъда за 19 годишен младеж!!!
Да не попаднеш в ръцете на българския съд, ако не си известна мутра, генерал Атанасов (припомням, че за създаване на условия за шпиониране получи 1 година условно, която после му беше отменена) или бившия кмет Софиянски
Oto Kats
[Начинаещ][33]
27.7.2005 г. 10:46:24 Де да съдеха така и мутрите у нас.Защо съдебната ни система е безсилна срещу престъпниците , които са на свобода?За опит за убийство - 15 години!ОК.А за множеството убийства и взривове - нищо.Това не е ОК , а резил за съда.
Kaligon
[Напреднал][60]
27.7.2005 г. 11:25:14 Напълно съм съгласен с теб Oto Kats.
Нямаше да имам нищо против тази присъда, ако такава беше практиката на българския съд. Само че тя не е!
Справедливо правосъдие е налице, когато при приблизително еднаква фактическа обстановка съда постановява приблизително еднакви присъди.
Друг е въпроса дали тук наистина имаме опит за убийство - т.е. взимайки камъка младежа е съзнавал че може да убие жертвата и е целял именно това или телесна повреда по хулигански подбуди - т.е. извършил е деянието, за да демострира неуважение към обществените нрави.
Но не съм чел делото не мога да кажа.

Редактирано от - Kaligon на 27/7/2005 г/ 11:27:51

GE-VD
[Новак][3]
27.7.2005 г. 11:28:45 15 години!!!!! То май през Т. Живково време нямаше толкова за пиянски скандал. А убиеца на професора от Захарна фабрика? Дали ще го съдят един ден?
b_ivanov
[Напреднал][158]
27.7.2005 г. 11:51:33 Разбрахте ли какво се опитват да напрвят англетата?
Пълен водовил.
Някой си Греъм Санкей твърди, че той е виновен.Но го твърди след като се е прибрал в Англия.Ами да дойде в България и да си признае. А сега всички в Ливърпул казват: "освободете момчето от България, то не е виновно, ние ще съдим истинския виновник тук в Англия".
ДА БЕ, НИЕ ПАДАМЕ ОТ ЛУНАТА!
Ще осъдят Греъм Санкей на 10-15 дена условно за дребно хулиганство.И толкова!
Англичаните си мислят, че техните хора са с имунитет срещу престъпления и никога не извършват такива.
Дано да удържим на атаката и виновника да получи възмездие.
Гаден пияница!
cymen
[Начинаещ][29]
27.7.2005 г. 12:03:39 малко им е тази присъда. всеки англосаксонски сельо идва тука и смята, че може да граби, изнасилва, бие безнаказано като в бананова рапублика. спомняте ли си американския педофил дето го обиха? ама ние сме си виновни де, че сме путьовци и сами си даваме задника. отидете в албена да видите кво гъзолизане пада. да не говорим, че целта на повечето ни моми е да се вземат със "западняк". грррр, гнус.
Крез McDuck


27.7.2005 г. 12:16:24 Уж англичаните били най-предпочитаните туристи, а къде-що стане панаир все те са замесени. През зимата в Боровец двама се бяха сбили с ножове с някакви сърби.

Вчера в "Труд" пък пишеше за един датчанин, който се напил, потрошил един магазин на Слънчев бряг, после влязъл в чужда хотелска стая и правил простотии и там. След това скочил от шестия (?!?) етаж и паднал на капака на някакъв Мерцедес. Накрая го хванали след преследване с полицейски кучета (!!!). Осъдили го по бързата процедура на 3 години условно и 4000 лева обезщетение.

С евтини (за чужденци) курорти ще съберем много такива юнаци. А съм чувал, че в Испания например за хулигански прояви в нетрезво състояние директно налагат с палките до изтрезняване.
it is I
[Напреднал][181]
27.7.2005 г. 12:47:28 Натиснете тук
Интересна е гледната точка на английските медии. Почувствах се като либиец.
EGATI


27.7.2005 г. 13:14:39 а наште политици нямали да ги осъдят за опит за убийство на нацията?
it is I
[Напреднал][181]
27.7.2005 г. 14:13:57 Натиснете тук
Kaiser_Franz_J oseph
[Начинаещ][23]
27.7.2005 г. 15:36:17 haide stiga pazarski prikazki ...
kvot stanalo - stanalo,
samo da se seti nqkoi da go izratguva tova momche za sestrite v libiq ... tolkova lie slojno da se seti chovek ...
vsashnost po-dobra vuzmojnost edva li ste ni se ottade ...
лидия
[Начинаещ][40]
27.7.2005 г. 15:48:26 Много англичани вършат безобразия по хотелите ни. Чупят мивки тоалетни чинии, маси, телевизори.
Тези двамката, са нарязали матраците, уринирали по коридорите, били непрекъснато пияни и вдигали скандали със всеки изпречил им се на пътя.

Заслужават си наказанието. Похвално, че е станало бързо съдопроизводство.
И ми писна с тия притеснения - какво ще кажат западняците. Приличате ми лелките в махалата - все са на щрек кой какво щял да каже.
Западняците пишат и казват каквото им отърва- още повече когато става въпрос за такава невзрачна държава с объркани и наплашени хора.



Тема Re: На курорт в Българиянови [re: дoбpe дoшли]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 10:20



Трети чужд турист осъден у нас

Божидар Божков

Датски турист бе осъден на три години условно за хулиганство от районния съд в Несебър. Това е третата за тази година присъда на чужденец, извършил престъпление по Черноморието.
Във вторник Варненският окръжен съд постанови 15 години затвор за британеца Майкъл Шийлдс, като го призна за виновен в опит за убийство на 26-годишния Мартин Георгиев в Златни пясъци. Сънародникът му Антъни Уилсън пък получи условна присъда за притежание на наркотици.
Осъденият датчанин ще трябва да плати 4000 лева обезщетение и глоба за това, че е вилнял в хотел в Слънчев бряг. Той получи наказанието си по бързата процедура, след като на 17 юли се напил и нахлул в четиризвезден хотел в комплекса. Достигнал до 6-ия етаж, където спяло семейство. Сборичкал се с мъжа, а след това побягнал. От тераса на втория етаж паднал върху покрива на мерцедес. Заловили го с помощта на следово куче.
Междувременно полицията арестува трима сърби в Слънчев бряг за притежание на дрога.



Тема Re: English PIGS!нови [re: JP]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано28.07.05 11:13



Преди две-трийсет плюс години бях няколко пъти в Испания през началото на туристическия "бум" и видях как функционираха туристическата полиция и Гуардиа Цивил там. Не се церемонеха особено с хулиганите, експулсираха доста хора и дадоха да се разбере - ТУК това не върви. Създадоха чувството за сигурност в останалите туристи и техния туризъм си е ОК и до днес. Положението в Италия не е доста различно и до днес - в големите градове функционират 5-6 полиции, симпатичен безпорядък, но И туристите И туземците се чувствуват сигурни и рядко са екстримните ситуации.

Ако в България властите реагираха така бързо и строго КЪМ ВСИЧКИ, тази присъда над двамата англичанина не би направила впечатление никому. На фона на действителността и криминалните статистики в Бг...иди знай как ще се приеме това в чужбина.

Никога не съм обичал особено този израз от "време оно" - какво ще кажат западняците? Те отдавна казват доста неща за функционирането на различни системи в Бг. , свързано с влизането в ЕС. Дадения случай май не ни показва като подходящи за това, подчертавайки двойните стандарти, или липса на стандарти изобщо.


PANEM ET CIRCENSES


Тема Re: На курорт в Българиянови [re: JP]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 12:16



Щото очевадно в Швецията си нямат плажове... та затова си четат жълтите вестници!



Тема Re: Току-що попаднах на тази статия по тематанови [re: no_bs]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 12:19



Е и? Да не би в цивилизацията да строят за една нощ?
Аман от простотии и тъпи клакьори...



Тема За немските гаменчетанови [re: JP]  
Автор die kaka (непознат )
Публикувано28.07.05 16:13



И в Германия го правят!!! Ако минеш в понеделник сутрин покрай някой парк (който не е с такса за вход), където през почивните дни населението се е излежавало по моравите, ще видиш купища бутилки и кутийки от бира, въпреки че от 2-3 години като си купуваш напитки амбалажа се плаща и какви ли не други боклуци. Разликата е, че до обяд службата по чистотата е минала и е измела всичко, така че поне виждаш, че част от данъците ти отиват по предназначение. Моите впечатления са, че нивото на немските младежи (масата) е много по-ниско от това на българските "деца". И не само от гледна точка на културата на поведение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.