Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 23.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Летят прилепинови  
Автор smaragdus ()
Публикувано13.03.14 23:32



Доживях да видя любимия си отбор, въпреки че по-бездарна и слаба Валенсия никога не съм гледал. В сегашния отбор добри футболисти почти няма, с изключение на вратаря Алвеш и донякъде на Жонъш (не знам защо Пици го пренебрегва) и на контузения Рикардо Коща. В Испания срещу Гранада, Елче, Осасуна и Алмерия е много по-трудно, защото това са грамотни отбори за разлика от селяците, с които играхме днес.

Отврати ме простата, вражделна и зла публика, която не спря да освирква Валенсия, въпреки че скоро такъв отбор тук няма да дойде. Изкуственото селско отборче до преди 3-4 години едва ли е имало и хиляда привърженика, а гмежта, изпълнила стадиона бе тълпа, дошла да освирква, да обижда и да дава изява на шовинизма и на чувството си за малоценност. Най-смисления коментар, който чух, бе, че "съдията е от наш'те". Не очаквах нещо особено различно, но озлобеността и простотията винаги ме отвращават.

Радвам се, че видях любимите си прилепи, жалко, че това не стана във времената, когато си струваше да се гледа този отбор.



Тема Re: Летят прилепинови [re: smaragdus]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано14.03.14 16:29



Е, все пак бъди благодарен, че именно благодарение на новия български боец, Лудогорец успя да видиш любимия си отбор.





Тема Re: Летят прилепинови [re: Diavolo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано14.03.14 22:49



Разбира се, че съм благодарен- и на Лацио (и на бездарния му треньор Рея), и на Лудогорец и най-вече на съдбата, че осигури на Лос Че благодатния жребий (и преди е имало възможтости Валенсия да срещне български отбор, но не се е случвало- нямам спомен от мача на Прилепите с ЦСКА, бил съм твърде малък тогава).

И още нещо- съдията беше безобразен, развали лек за свирене мач. Свикнал съм Валенсия да бъде подлагана на съдийски терор както в Испания, така и в Европа и вече не се ядосвам толкова (зарекох се да не хабя излишни нерви след един мач срещу Дюшекчиите в Лига Европа). Но това френско кретенче много ме подразни, от сега се вижда, че няма да стане добър съдия. А до неотдавна френските съдии оставяха добри впечатления поне сравнявайки ги с колегите им от Англия, Германия, Италия и Испания.

И още нещо- доколкото си спомням ти не харесваше Алегри и призоваваше за уволняването му поне толкова настървено, колкото и аз за това на Емери. За мен Алегри е не лош треньор, считам го за приличен и според мен той е най-малко виновен за кризата в Милан. Най-малкото дне години под ред Алегри се противопостави доста добре на Барса. Грешката на Алегри беше, че не си тръгна сам още миналото лято, най-малкото щеше да си спести неприятности и унижения преди предизвестения край. Проблемът на Милан е огромен и комплексен и за мен е най-вече в това, че Берлускони няма воля да бие шута на Галиани. Не съм гледал много мачове на Милан, но от това, което видях, не мисля, че при Сеедорф има подобрение, защитата ми изглежда по-трагична от преди. И последно- за Рами, който дойде от нас при вас- никак не съжалявам, че напусна- напротив, зарадвах се. Играе добре с глава, пласира се добре, но е много тромав и бавен, в Испания нападателите често го разминаваха с лекота и беше виновен за доста голове. За мен е далеч по-ненадежден от Мексес в добрите му години.

И последно- искам Фиорентина да отстрани Ювентус, но не защото се страхувам от Бианконерите. Ако има отбор от потенциалните съперници, който да ми се струва неприятен, това е Залцбург.



Тема Re: Летят прилепинови [re: smaragdus]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано17.03.14 16:54



Ще ги острани, аз заложих малка сума на скуадра виола, че ше отстрани аптекарите и на там отиват нещата. Просто Фио явно са им неудобни, а и играят с голяма стръв срещу тях.
Иначе за мен Бенфика е много сериозен фаворит за Лига Европа. И евентуално Наполи или Фиорентина освен вие разбира се. Наполи, понеже има играчи, а и треньор, който в Европа се представя убедително по принцип.
Иначе аз бях твърдо за махането на Алегри, защото някак си чисто психологически не вървяха добре нещата. Превърнахме сме в лузърски отбор. Колкото до Зеедорф и той не искам да остава, по-зле е от Алегри. Алегри поне си е завършен треньор, а Зеефорд от елементарна тактика си няма понятие. Милан не е учебен център. Проблема идва точно от Берлускони. Не му пука вече за отбора, няма и пари, но най-лошото е, че няма никаква организация. Този славен отбор, символ на аристократизма и съвършенството във футбола е буквално доведен до колапс.



Тема Re: Летят прилепинови [re: Diavolo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано18.03.14 02:05



За мен е мистерия как и защо бе избран Сеедорф, още повече, че беше действащ футболист. Като играч много го харесвах, но явно няма да стане добър треньор, както и Чиро Ферара и Рино Гатузо например. Аз бих презпочел Филипо Индзаги. Аз обвинямам най-вече Галиани за безобразните трансфери години наред. Считам, че има не малко добри и евтини играчи (един Диего Коща например игра къде ли не преди да се наложи в Атлетико). И съм сигурен, че има и добри юноши в школата на Милан, но никой не им дава шанс.

Напоследък по-често гледам италиански футбол и според мен Ювентус е безпроблемен шампион не защото е много силен, а защото Рома, Наполи и Фиорентина имат твърде малко добри играчи. Няма ли го Тоти, Рома се мъчи и със Сасуоло. Наполи са може би по-балансирани като състав. За да могат да се борят с Ювентус, и на Наполи, и на Рома, и на Фиорентина им трябват минимум по 4 добри играчи. Та Рома няма и 1 приличен таран, изумително. Моите хора от Болоня вървят към изпадане, трагедията е пълна след като си тръгна Диамавти (изумен съм защо примерно Рома, Фиорентина или Милан не опитаха да го вземат). Много ме впечатлява Парма на Донадони- гледах ги с Интер и Милан и играха страхотно.

Сезонът на Валенсия беше провален още с назначаването на Джукич, допринесе и безумната транферна политика. Единственият ни шанс да играем и догодина в Европа е купата на УЕФА. Да, слаби сме, но в два мача всичко е възможно, а и толкова несправедливости и злощастия са ни сполитали в Европа. Пици ми прави добро впечатление засега, а и търся поличба, че идва от Сан Лоренсо, които от изпадащи ги направи шампиони. Инак никой от другите отбори не ме впечатлява особено. Бенфика не са лоши, но проклятието на Бела Гутман все още действа. Бенитес е един от любимите ми треньори и е способен да спечели всяка купа, в която участва, но предпочитам този сезон да се задоволи с купата на Италия (печелил е УЕФА и с Валенсия, и с Челси). Срещу Суонси неаполитанци никат не ми харесаха, английското отборче здраво ги натискаше (не че не ни смазаха на Местая с 3-0, но тогава още беше Джукич и изглежда играчите го бойкотираха- най-вече Рами). Инак би ме зарадвало на финала да бием Ювентус на неговия стадион. Стискам палци и за Атбетико в Испания и в шампионската лига.



Тема Re: Летят прилепинови [re: smaragdus]  
Автор пeтльo (интерпретиращ)
Публикувано22.03.14 14:45



Отборът на Лудогорец, който не е баш селски и неграмотен, както го изкарваш, не ти е виновен за дивата селташка публика, която не може да назове и трима футболисти на тима, който така ревностно подкрепяше за 2 часа и после е забравил за съществуването му:) Че нямат фенове ясно, но футболът, който играят е доста приличен, недей така.



Тема Re: Летят прилепинови [re: пeтльo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано23.03.14 03:38



Първо, радвам се да те видя тук- да, този форум умря, понякога го ползвам като блог.

Нямам нищо против Лудогорец- за български отбор играе прекрасно. Благодарен съм на този отбор, че сбъдна моя мечта и доведе Валенсия в България. Отборът не играе селски футбол, но представя градче от селски тип.

Ако нещо в Лудогорец не ми харесва- това не е отбора, не е и треньора (който ми се струва възпитан човек), а собственика. Всеки може да разполага с парите си както си ще, но според мен в градове като Ловеч и Разград няма и не може да има футболна атмосфера. Според мен ако този собственик бе инвестирал в отбор от по-голям град с футболни традиции, щеше да се получи нещо по-добро- повече публика и повече подкрепа, повече материал за школата, повече атмосфера, а и чужденците биха се чувствали по-добре в градове като Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Плевен. На мен Литекс и Лудогорец ми напомнят на френския Оксер от едноименното градче- и Оксер стана шампион и дълго игра във френската първа лига, но колкото и да е добра школата, в дългосрочен план не може да се равнява с градове като Марсилия, Лион, Бордо, Лил, Сен Етиен, Монпелие, Тулуза.

Гледах и реванша на Местая и Валенсия никак не ми хареса- игра вяло и направо слабо. Резултатите на Валенсия са по-лоши в Испания, защото там отборите са по-силни. Не искам да се заяждам, но според мен кой да е испански отбор от Примера би отстранил Лудогорец (жал ми стана за Бетис). Жребият за Валенсия е лек, но с такава игра не съм оптимист. А моментът е чудесен за нов трофей, защото отборите в Лига Европа не са особено силни (Ювентус не ме впечатлява).

Инак този сезон съм за Атлетико както в Испания (много години станаха откак шампион е бил някой различен от Барса и Реал), така и в Шампионската Лига. Исках дющекчиите да се паднат с Челси и да играят с Барса чак на финала.

Редактирано от smaragdus на 23.03.14 03:40.



Тема Re: Летят прилепинови [re: smaragdus]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.03.14 15:01



ние не сме изчезнали, пишем на друго място просто - http://clubs.pmleague.com/phpBB3/



Тема Какво ще кажешнови [re: smaragdus]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано23.03.14 15:03



за жребия?



мисля, че трябва да си доволен, Базел са преодолими. Няма да е лесно, но Валенсия за фаворити. За съжаление аптекарчетата продължиха. Доста незаслужено бих казал. Всичко се реши след червения картон и страхотния гол на Пирло от ПСУ. Най-голямата простотия която някога Берлу/Галиани са правили е, че дадоха Пирло на Юве.



Тема Re: Какво ще кажешнови [re: Diavolo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано24.03.14 00:22



Бях доволен във времената на Купер и Бенитес, когато Валенсия не се съобразяваше с никого. Ако един отбор иска да печели купа, жребия не трябва да има значение. Бих си избрал Ювентус още сега, защото ако се случи да стигнем на финал, предпочитам на него да срещнем Севиля или Порту. Не защото не искам да гостуваме на Ювентус на финал- при жребий винаги предпочитам отборите, които са ми най-неприятни, папример Интер, Челси, Байерн, Реал, Айндховен. Срещу Базел имаме 3 победи и 1 равенство, но от швейцарчите ми остана лош спомен- през 2002-2003 бяхме в една група със Спартак, Ливърпул и Базел и единственото ни ревенство беше в Базел (2-2 сред като ни изравниха в 90-тата минута) и така освен че не напревихме 6 победи в групата, заради това равенство отпадна Ливърпул.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.