Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:36 28.04.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови  
Автор smaragdus ()
Публикувано17.01.13 01:29



Снощи Реал Мадрид победи Валенсия с 2-0 в първи четвърт-финален мач за Купата на Краля. Резултатът лъже, Валенсия контролираше мача през повечето време (нищожестното Мориню бе избрало опълченска тактика у дома). Но загубата съвсем не се дължи само на липса на късмет (зловещ пропуск на Жонъш на празна врата). За кой ли път съдия грозно подпираше Реал в мач срещу Валенсия. Престъпникът Сесар Мунис Фернандес и неговите помощници-престъпни спряха три гол голови атаки с несъществуващи засади (разбирам нервите на Солдадо, още в първия кръг през есента друг съдия-престъпник спря голова атака на Роберто пак на Сантяго Бернабеу, а този път упражнението бе повторено три пъти на същия стадион). Освен това този Мунис не отсъди чиста дузпа за игра с ръка на Рикарду Кървалю, не зачете игра с ръка на Гонсало Игуаин при втория гол (авто-гол), свиреше за Реал всяко единоборство и тъй леко раздаваше картони на играчи на Валенсия както спестяваше такива за футболисти на Реал. Отрепката Мориню непрестанно скачаше от пейката и жестикулираше (въпреки че Реал с нищо не бе ощетен), но за отвратителното му поведение санкции нямаше. Докато спокойния Ернесто Валверде, който не си позволяваше каквито и да е просташки жестове, бе изгонен от гелосания престъпник, така и не разбрах за какво. Познато, грозно, отвратително. Затова в Испания никога няма да има честен футбол.

Инак след десет години на агония изглежда Валенсия е намерила нов голям треньор. Ернесто Валверде пое отбора в тежък момент, след като в продължение на три години отборът бе разяждан от отровата Унай Емери, напълно рухна при Маурисио Пелегрино. Емери беше лош човек и лош треньор, Пелегрино беше добър човек и лош треньор, докато Валверде изглежда да е добър човек и добър треньор. Ернесто твърде кратко е на чело на Валенсия за да мога да правя изводи за работата му, но промяната в играта си личи, въпреки не особено добрия потенциал на отбора, въпреки многото контузени футболисти и въпреки безобразното съдийство.

Редактирано от smaragdus на 17.01.13 01:32.



Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: smaragdus]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано18.01.13 08:21



Силно се надявам да дръпнете напред, заедно с Атлетико Мадрид устойчиво да се катерите нагоре. Тази година най-ясно си пролича, че схемата с два ултрасилни отбора вреди не само на останалите 18, ами в крайна сметка и на единия от тях - Мадрид. Също както Барса преди няколко години бяха обсебени от идеята да повторят шестебъла на Бернабеу и се осраха тотално на полуфинала с Интер, така и Мадрид бяха обсебени от идеята да настигнат и задминат Барса и почнаха да се закопават яко - още от назначаването на Моуриньо, човек който по никакъв начин не отговаря на стила и визията на най-титулования клуб в света и създаде супер разделение в клуба и в последствие отчуждаване на публиката. В последствие самият стил и поведение на отбора бяха нагласени единствено да се победи Барселона - миналият сезон по един или друг начин успяха и задминаха Барса в класирането, но се видя, че този модел не е устойчив и сега страдат, а кога и как ще се върнат на правия път не е ясно.
Колкото до Валенсия и Атлетико Мадрид - смятам, че точно сега е момента да се засилят, да внимават с харчовете и да не бързат да си продават звезди от готовите отбори. Едно стабилно развитие ще ги закотви в топ4, и то не на трето и четвърто място задължително - РМ очевидно са в криза, а Барселона няма да продължи вечно така. Това, разбира се, ще е полезно за целия испански футбол, щото е очевидно кой стил доминира в момента и дори при сегашната кризисна ситуация, испанските отбори са ако не най-добрите, то рамо до рамо с най-добрите в Европа. Тепърва при правилна политика ще се налагат още повече, а мултимилиардерите, които си сменят треньорите през месец скоро няма да прокопсат. Италианския футбол също е в някаква странна дупка, и положително развитие виждам само в Германия



Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: smaragdus]  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано18.01.13 09:55



Вчера се напих, един приятел ме черпи, със 20 годишна сливова и яко пушена сланина за мезе. Откачих, толкова гот ми стана, че забравих за секви бири след това. Хаха.





Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: пeтльo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано18.01.13 10:35



Напълно съм съгласен с всичко, което си написал, само ще направя едно уточнение, според мен двуполюсният модел не е вреден само за Реал, но и за Барселона, с по-голямата конкуренция расте и качеството, тъй че колкото и да е силна Барса, при тези огромми разлики няма как да не спадне мотивацията, а с нея и формата, каквито и ротации да прави Виланова.

За Атлетико
Според мен Диего Симеони е много добър треньор и взема максимума от футболистите, с които разполага. Ясно е, че Дюшекчиите имат големи дългове и нямат пари за трансфери, показателен бе фактът, че не можаха да откупят от Волфсбург един от най-добрите си играчи от миналия сезон- Диего. Единственият им трансфер бе Ката Диас от Хетафе за един милион еуро, но това нe им попречи да премажат 100-милионната селекция на Челси например. Почти сигурно през лятото ще бъдат принудени да продадат и Фалкао, най-вероятно на Реал или на Челси. Ако вземат добър нападател (например някой измежду Йоренте, Негредо или Аспас от Селта), липсата на колумбиеца може и да не се усети много силно. А ако трансферират Радамел в Челси е възможно да вземат в замяна и Торес, като е вероятно у дома Хлапето най-накрая да възвърне формата си. Каквото и да се случи на трансферния пазар, мисля, че ако Симеоне остане, Атлетико ще има добри шансове да се бори най-малко за зона Шампионска Лига.

За Малага
Изненадах се, че не спомена Малага. За мен именно Малага играе най-добрия футбол в Испания след Барса. Мануел Пелегрини върши страхотна работа и ако отборът не фалира и не бъде принуден да разпродаде на безценица най-добрите си играчи (както се случи със Санти Касорла) и не бъде наказан от УЕФА, много вероятно е Малага отново да бъде в Шампионската Лига и догодина. Според мен Флорентино Перес направи най-голамата си грешка уволвявайки Пелегрини, който пасваше на философията на Реал и който е доказал, че и без гръмки трансфери успява да направи изключително силни, позитивни и красиво играещи отбори. С Вияриал беше на косъм от финал в Шампионската Лига, дано успее с Малага.

За Атлетик
След страхотния минал сезон на баските не очаквах този тотален срив, за който съдействаха всевъзможни скандали- Биелса се караше с шефовети, Байерн откупи Хави Мартинес, Фернандо Йоренте отказа нов догдвор и бе закован на пейката. Уви, изглежда, че времето на Биелса (един от любимите ми треньори) в Билбао изтича.

За Барселона
Според мен сегашната Барселона не е най-добрата, която съм гледал, въпреки огромната разлика в класирането. Считам, че с Етоо отборът беше най-силен, най-хомогенен и най-завършен. И не мисля, че пътят на Барселона към пета титла в Шампионската Лига ще бъде безметежен. Смятам, че срещу отбори като Борусия Дортмунд или Ювентус Барса може да има огромни проблеми. Санчес и Тейо показаха, че на тях не може да се разчита, Вия и пренебрегван и иска да си ходи, Сонг е поредния лош трансфер, ако Пуйол или Пике се контузят, Маскерано, Адриано, Бускетс и Сонг не могат да бъдат равностойни заместници в центъра на защитата.

За Валенсия
Може би тази година прилепите няма да се преборят за зона Шампионска Лига, Валверде наследи отбор в разруха и въпреки че бързо успя да го вдигне, потенциалът на Лос Че в момента е твърде ограничен, колкото и да сме били слаби не си спомням някога да сме имали само един голям футболист- Роберто Солдадо. Наложително е закупуването най-вече на добър централен защитник, защото Адил Рами и много бавен и тромав, Виктор Руис е несигурен, единственият стабилен е Рикардо Коща, но той не е в първа младост и му липсва адекватен партньор в центъра на защитата. Трябвят ни и флангови играчи, защото Пиати и Гуардадо са много слаби (говореше се за Куенка). Безумие беше, че продадохме на безценица Хоакин и Иско на Малага, както и Пабло Ернандес на Суонси. Ако многото контузени (Каналес, Матийо, Албелда, Сисоко) се възстановят и влезат във форма имаме шансове поне да отстраним Пари Сен Жермен. Инак почти сигурно Валверде (който не е особено известен, но има три титли и две купи на Гърция с Олимпиакос, както и загубен с дузпи финал за Купата на УЕФА- мачът между Еспаньол и Севиля беше прекрасен и драматичен, в него взеха участие двама футболисти, които не са вече сред нас- Даниел Харке от Еспаньол и Антонио Пуерта от Севиля ) ще получи нов договор и догодина ще бъдем по-силни. Вече не останаха звезди за продаване, а Солдадо подписа дългосрочен договор и заяви, че иска да приключи кариерата си у дома, във Валенсия. След Купер и Бенитес десет години чаках да намерим добър треньор, дано Валверде ги задмине по успехи.



Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: TheExorcist]  
Автор smaragdus ()
Публикувано18.01.13 10:37



Кога успя да изтрезнееш?





Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: smaragdus]  
Автор shevchenko (специален)
Публикувано18.01.13 11:51



Кефиш на макс, както винаги.





Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: smaragdus]  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано18.01.13 11:57



Току що!





Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: smaragdus]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано18.01.13 18:36



Малага са хубав отбор, но не смятам, че са точно устойчивия модел, който търсим, освен това догодина няма да играят ЕКТ, май официално излезе вече? Пелегрини наистина бе супер за Мадрид(за тях, не за Барса, както е сега Моу:D), Капело също беше окей, но не беше баш техния стил. Смешното е, че го махнаха под тоя предтекст, за да сложат някой, който практикува още по-далечен от исторически пасващият им стил.

Атлетик според мен ще се справят с всякакви трудности, но да станат фактор в Европа е общо взето невъзможно с политиката си. и по-добре така, трябва да има и такива вдъхновяващи истории, един път на 10 години да правят пробив стига. Обичам ги и 15-и в Примера да са

За Барса си мислех, че съм писал, естествено, че двуполюсният модел им вреди, в момента не се вижда, но ако останалите отбори са слаби(това е условно де, доколкото "слаб" може ад е втори отбор, който редовно ще играе на 1/4 финали в европа примерно, а третия и четвъртия ще са в борбата в групите за първите две), няма как да държат сегашното темпо и да са наясно с тенденциите из Европа с два мача на директна елиминация със сериозен съперник от Англия/Германия/Италия/ПСЖ. С по-долния анализ съм съгласен и инатът, че Масчерано може да е защитник или пък, че можем да играем с 10 нападателя, по възможност каталунци от школата, може да играе лоша шега срещу стегнат сериозен отбор. Също като Атлетик обаче тва в крайна сметка е период и в случая е важна философията повече, от колкото титлите. С идеите за нови стадиони посредата на морето обаче не знам дали няма да се загуби тая философия, наченки вече има по фланелките...

Стискам палци на Валенсия, някак си са ми отбягнали от погледа, аз напоследък и не следя много изкъсо Примера, но се надявам отново да се върнат сред големите. При това не просто като няква тълпа ритнитопковци, а като сбор от Личности. Въпреки, че Валенсия ебеше Барса мощно, обичах Канисарес, Клаудио Лопез, Аймар, Албелда, Кили... Освен футболисти с техника, качества и красота на терена, имаха и емоция, дух, личеше им, че го правят не само за собствен джоб, а за кеф - и собствен, и на публиката. Ся извън Барса, за която може да съм пристрастен, тва го виждам само в най-слабия вратар в света Икер



Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: пeтльo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано19.01.13 23:54



Едно от нещата, което ме учудва в Барселона, е, че не опитват да намерят добър централен защитник и не дават никакъв шанс на младите защитници от школата, дори и в най-леките мачове. Пике е рисков, а и се говори, че откак ходи с Шакира, не взема футбола на сериозно. Маскерано не е чак толкова безобразен като защитник, но силата му е като дефанзивен халф. Така и не разбах защо взеха Чигрински (при това платиха за него много пари), а на Мартин Касерес, който сега се представя доста добре в Ювентус, не дадоха почти никакъв шанс. Така че отсъстват ли Пуйол или Пике положението за Барса става сложно.

Не знам какво не харесваш на Касияс, според мен той има голям принос за свитовната титла на Испания, както и за последната европейска. Отделно е вадил Реал безброй пъти. Преди няколко дни Валдес е обявил, че няма да подпише нов договор, така че на Барса ще и трябва и нов вратар. Прочетох, че от Барселона се интересува от нашия Гуайта. Не бих имал нищо против такъв трансфер, защото когато в един отбор има двама еднакво добри вратари, какъвто е случаят с Диего Алвеш и Висенте Гуайта, ситуацията е тежка както за тях, така и за треньора. Преди имахме подобен случай, когато Палоп беше резерва на Канисарес, а когато Андрес премина в Севиля, стигна и до националния отбор. Инак за разлика от повечето привърженици на Барселона аз не считам Валдес за слаб вратар, за мен той е добър и много подхожда на стила на отбора.

Ако не си гледал Валенсия от времето на Купер и Бенитес, нищо не си изгубил, това бе едно безкрайно ходене по мъките. Още не мога да проумея защо бяха изгонени Купер, Бенитес и президента Орти. С тях бяхме на крачка да се превърнем в голям клуб и ме е яд не толкова за пропуснатите триумфи, колкото за съсипването и разхищаването на труд, талант и средства. Защото през всичките тези години никога не сме били сбирщина, за разлика от новобогаташите Челси, Манчестър Сити и Пари Сен Жермен (учудих се, че смяташ тези последните за сериозен отбор). По времето на Купер и Бенитес имахме уникални футболисти- Канисарес, Ариел Ортега, Клаудио Лопес, Кили Гонзалес, Аяла (този беше любимия ми защитник, подобен на него не сме имали), Англома (друг любемец), Бараха, Албелда, Висенте, списъкът е дълъг. Дори и по-обикновени футболисти като Ангуло, Хуан Санчес, Миста, Куро Торес, Руфете даваха всичко от себе си за отбора и затова тогава Валенсия беше толкова монолитна. Времената се променят, поколенията също, и сега все по-трудно се намират мъже със силен характер като гореизброените. Сега от този тип футболисти са ни останали само Албелда (който е на края на кариерата си), Солдадо и парагваеца Нелсон Валдес (играе рядко, но си личи, че е мъжкар). Сегашните Банега, Гаго, Пиати и Тино Коста не могат да бъдат сраввявани с Клаудио, Кили, Ариел и Пабло Аймар. Изпитвам носталгия по отминалите времена, когато футболът не беше тъй комерсиален като сега и затова гледам все по-малко футбол и все по-рядко мога да изтърпя цял мач.

Как да е, колкото и да са зле нещата в Испания (разслоението е все по-голямо, преди малко например Реал Мадрид Б разби Вияреал с 5-0, а съвсем не бяха далеч времената, когато Подводницата съкрушаваше и Реал, и Барса), другаде е по-зле. Вчера гледах Шалке - Хановер 5-4 като освен много голове (един от които много красив), видях два безобразни тактически, наивни отбора (а са сред силните в Германия), които на практика играха без защити. Днес изтърпях около половин час от Байерн - Фюрт, по-слаб отбор в голямо първенство от този Гройтер аз не съм виждал, едва ли и в Терсера може да се намери такова нещо. За капак изгледах и Манчестер Сити - Фулъм, ужасен мач, в който малкото хубави неща бяха дело на чужденци (единственият от Фулъм, който ми направи добро впечатление, беше Карагунис). С играчи като Бари и Милнър Сити може и да се справя в Англия, но в Европа е обречен. Футболът в Англия е на изключително ниско ниво, въпреки огромните инвестиции. И ме изумява как е възмогно някои да твърдят, че това било най-силното първенство.



Тема Re: Отново, пак, още веднъж и за кой ли пътнови [re: smaragdus]  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано20.01.13 05:43



Има едно келеме, 5.5 високо, дето искам да го отрепам, казва се Димитър Савов. Страшно чувство за хумор, но и боклук в същото време. Ако стане нещо с мене, убийте го тоя боклук!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.