Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 09.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Е как да не са ти противнинови  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано03.01.13 13:34





Това е наглост грабителска! Да гепваш звездите на всички. Ама и дюшекчиите са едни минети, та дрънка. Винаги са ми били адски противен отбор! Дано не стане това, и ако ходи некъде да не е в Барселона или Реал!



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: TheExorcist]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано03.01.13 15:54



Да, така е, парата играе и подтиска всякакъв морал.
За Атлетико Мадрид съм съгласен, едва ли има друг такъв отбор, както го каза, то е просто жалко!
Нищо лично против почитателите на испанския футбол и на Атлетико Мадрид, зная, че има негови фенове тук.



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: TheExorcist]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано03.01.13 22:05



Отвратително меко казано...


как после дори да им сипматизираш на цирка?



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: Diavolo]  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано03.01.13 23:59



Ми не бих казал вече, особено след Кака и Роналдо, а сега вече е нагло и гадно. Както е поговорката, не е луд тоя, който яде баницата, а който му я дава. И къде отиде омразата на тия меки мадридски пишки към кръвния враг? Последната подобна наглост беше Фиго, ама тогава им симпатизирах, периода 1998-2003!





Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: TheExorcist]  
Автор redo (hardcore)
Публикувано05.01.13 10:41




и кво правим сега? толкова ли не си свикнал, че покрай трансферния прозорец медиите си измислят всякакви глупости?



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: redo]  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано05.01.13 16:16



Те така отричаха и за Кака и за Роналдо точно по това време. Не вярвам на нищо. Ако стане все пак, изобщо ще си е в реда на нещата, това си ви е напълно в стила!



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: TheExorcist]  
Автор smaragdus ()
Публикувано10.01.13 21:28



Проблемът е в изключително несправедливото разпределение на парите от телевизионните права в Испания- Барселона и Реал вземат повече от всичките останали 18 отбора взети заедно. Оттам и чудовищната разлика в бюджетите, оттам и все по-голямото разслоиние (а бяха времена, когато Атлетик, Атлетико, Валенсия, Депортиво и Сан Себастиан се бореха за титлата). Всечки останали отбори трябва да се задоволяват с трохите от трапезата на Барса и Реал. И затова всички трябва да продават за да избегнат фалита. Въпреки че Барса и Реал имат най-големите задължения в Испания тях никой не ги безпокои със санкции, тормозените са малките, като Атлетико, Майорка и Малага. Аз не бих винил дюшекчиите ако бъдат принудени да продадат Фалкао, защото е въпрос на оцеляване, вече го няма богатия чичко Хесус Хил, който божеше да си позволява да налива пари в Атлетико. Колкото до Фалкао, той бе закупен за да замести двамата нападатели, с които Атлетико се раздели- Агуеро и Форлан. До колкото си спомням Фалкао бе купен за приблизително същите пари, за които бе продаден Агуеро, като преди това Фалкао бе взет на безценица от Порту (най-големите майстори на трансферите през последните десетина години), защото явно никой друг освен мен и Порту не забеляза изключителните му качества.

За разлика от Англия парите в Испания се разпределят чудовищно несправедливо и затова докато примерно Суонси може спокойно да пазарува от Испания (причерно нечувания от мен Мичу бе взет за стотинки, а в Англия стана машина за голове, въпреки че не е типичен нападател), докато отборите на Иберийския полуостров (включвам и тези в Португалия- Брага бе бита от Клуж със 7 бивши играчи на Брага) се чудят как да свържат двата края, докато пък двата "колоса" се чудят кого да купят и в последствие да съсипят. Това, което вършат в Испания Барса и Реал е пир по време на чума.



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: smaragdus]  
Автор TheExorcist (OMNIPRESENT)
Публикувано13.01.13 02:49



+1

Като гледам последните години почти навсякъде е дву-триполюсен модел. Но наистина такава инквизиция какват е в Испания нагла няма никъде. Последно вие бяхте нарушили хегемонията преди близо 10 сезона.



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: Pyиз]  
Автор smaragdus ()
Публикувано13.01.13 23:25



Какъв точно отбор е Атлетико (освен че е роден в лош час и е орисан да страда)?

Всъщност Атлетико е унекален клуб, едва ли има в историята друг такъв, който да изпадне в годината, в която Б-отборът печели титлата в Сегунда и по този начин да изхвърли филиала си в Терсера.

Редактирано от smaragdus на 13.01.13 23:34.



Тема Re: Е как да не са ти противнинови [re: TheExorcist]  
Автор smaragdus ()
Публикувано13.01.13 23:26



Никога не съм харесвал Байерн, но нямам и не мога да имам нищо против финансовото му благоденствие, защото то се дължи на пестеливост, честно натрупани пари, финансова дисциплина и добра организация. Уважавам Байерн и за това, че ръководството му е помагало на закъсали, грозени от фалит отбори (сещам се за Мюнхен 1860 и Борусия Дортмунд). В Байерн тежко приеха успехите на Дортмунд, но поне разбират, че без конкуренция у дома ще бъдат слаби в Европа, нещо, което в Барселона и Реал изглежда няма да осъзнаят. В Байерн отдавна прилагат афиширания от Платини финансов fairplay, още преди да се зароди концепцията за него, преди да се появят руските и арабски парвенюта.

Звучи ужасно банално, но е истина, че футболът е отражение на действителността. Реал и Барселона са заченати с превилегии. Реал винаги е бил отборът на върхушката- на краля, на едрата буржоазия, на военните и на духовенството. Докато Барселона представлява елитите на най-богатата испанска провинция- Каталония. Барса и Реал (това се отнася и за Билбао) дори не са регистрирани като всички останали отбори, те представляват сдружения с нестопанска цел, така че на практика е невъзможно да фалират. Когато се появи поредната финансова недостатъчност, плод на разюздана разточителност, банките щедро отпускат безлихвени заеми на двете чудовища или пък държавата пряко изкупува недвижима собственост на цени много над пазарните. Ако случайно се вдигне шум за някоя от тези нечисти сделки и те бъдат забелязани от късогледия Европейски Съюз, разследването има съдбата на чаша вода, излята в пясък. Франко вече го няма, но управляващите елити са същите, така че франкизчът е жив, но съществува под друга, по-рафинирана и по-ефективна форма. Още през двадесетте години на 20-и век Д. Х. Лорънс е съзнал, че в дългосрочен план всяка груба диктатура е обречена. Испанското общество винаги е било силно разделено (поне от 20-и век насам), отражение на това разделение беше и гражданската война, това разделение съществува и в испанския футбол, например подкрепяния от бедните Бетис е контрапункт на богаташката Севиля, привържениците на Атлетико са исторически свързани с работническата класа (до колкото знам първите екипи на Атлетико са шити от плат за дюшеци, оттам и прозвището им- Los Colchoneros- Дюшекчиите), докато тези на Реал винаги са идвали от средата на богатите, друг въпрос е, че богатите и успелите винаги се радват на много последователи. След Втората Световна Война Реал и Барселона са доминирали испанския футбол, но подобно разделение като сегашното не е имало преди във футбола да нахлуят големите пари. Разлики като сегашните- повече от 30 точки пред третия никога не е имало. За тези разлики освен парите съдейства и изключително лошото и пристрастно съдийство в Испания. И въпреки огромния финансов ресурс, всевъзможните протекции и канибализма към малките испански отбори, сегашните Реал и Барселона (за мен поне) не са особено силни, като причините са различни. Несгодите за Реал произтичат от мегаломанията и идиотизма на президента им Перес, от пълното пренебрегване на иначе изклачителната собствена школа, от изграждането на един мъртво роден, изкуствен организъм, и от привличането за треньор на Жузе Молиню, който е доказал навсякъде, че не може да гради и който е абсолатния антагонист на философията на Реал за красива, нападателна игра, великодушие, благородство и достойнство. С уволнението на Мануел Пелегрини Реал пропусна исторически шанс да намери новия се Висенте дел Боске, чилийският инженер е доказал навсякъде, където е бил, че той изгражда естествени, жизнени отбори, а не Франкенщайни като тези на Мориню (изключвам Порту). Сега, въпреки шейха-скръндза, въпреки недоимъка, продажбата на играчи, неплатените заплати и късата скамейка, Малага играе добре, за разлика от Реал, и когато печили, го прави, както някога го правеше Реал на дел Боске- красиво. И това важи не само за Испания, а и за Европа. Пелегрини, с неговите футболни виждания, с неговата култура и възпитание, беше идеалния треньор за Реал, но малоумният Перес не беше в състояние да разбере това и чилиецът бе прокуден. Докато проблемите на Барселона идат най вече от култа към личността на Меси и от абсолютната липса на гъвкавост. Казвал съм го многократно- сегашната Барселона е гробница за нападатели, защото безмерното его на аржентинското джудже не понася някой друг да се овенчава със слава и Барселона е в плен на това чудовищно разраснало се его. Жертването на трима нападатели от световна класа (Етоо, Ибрахимович, Вия) не може да бъде случайност, като това са нападатели, доказали навсякъде високата си класа. Един отбор, разчитащ на идин играч да вкарва всички голове, не може да бъде завършен. А когато стилът на игра закостенее и се привърне в култ, това е края на развитието и началото на края и рано или късно все идва някой като Челси, който разбива мита за величието, че дори и с помощта на изпусната дузпа от свещената крава на Барселона.

Някога при Купер Валенсия играеше прекрасно, но не печелеше (Ектор вероятно е роден под нещастна звезда, три поредни загубени финала в Европа навеждат поне мен на подобни мисли). След него дойде Бенитес и след 30-годишно чакане дойдоха и успехите. Заради тези именно успехи и най-вече заради терора над Реал и Барса съм склонен да му простя много неща, включително и ненавистта му към октопода Паул, когото беше готов да сготви (какво кощунство). При Крал Рафа Валенсия не играеше особено привлекателен футбол, но беше отбор-юмрук. И бяха времена, когато Валенсия даваше 7 национали на Испания- Канисарес, Марчена, Албелда, Бараха, Ангуло, Висенте, Хоакин. Сега Валенсия е в руини, и финансово, и игрово. Но за това не са виновни Барса и Реал, а некадърното управление на клуба откак бяха прокудени президента Орти е треньора Бенитес. И знам, че вероятно няма да доживея следващата титла на Валенсия. А и не притежавам отдадеността и търпението на емблематичния привърженик Маноло с тъпана.

Инак като се изключи 7-годишната доминация на Лион, във Франция първенството изглежда най-равностойно въпреки идването на шейховете в Париж (в момента Пари Сен Жермен дори не е на първо място).

Това излезе твърде разпиляно и дълго, но ме мързи да го редактирам и съкратя.

Редактирано от smaragdus на 14.01.13 03:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.