Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:26 17.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: Maldini]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано03.09.12 17:59



бе според мен ПСЖ си имат доста глобална база от фенове, не е като да са я закъсали откъм такива, дори ако говорим само за рамките на Париж и Франция





Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: Maldini]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано04.09.12 10:38



ХАСХахах! А цървулите от катуна като дават 24 мил. паунда за 30 годишен играч, тогава всичко е ок!!!! Само на дъртия изкуфелник е разрешено да харчи, а останалите да го духат! Като добавиш и най-големите трансфери като Уеб, Фой, Дауд и Аткинсън, изобщо не трябва да се обаждаш!



Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: Maldini]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано04.09.12 10:39



За Бербатов избиха ли се???? Искаш ли точноте цифри, или сама ще си сметнеш, колко МИНУС струва трансфера му!!????



Тема Re: Между друготонови [re: Balleta]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано04.09.12 10:45



Аз и не виждам как Челси са надули балона, като само Азар и Оскар са по-скъпи трансфери! Марин, Моузес и испанчето са около 20 милиона тримата. При положение, че Челси спечели лигата, логично е да похарчи повече, особено, когато доста футболисти напуснаха, или няма да играят за Челси повече. Списъка е: Босингва, Малуда, Дрогба, Есиен, Лукаку, Марейлеш....
Другото си е завист, че Азар отказа на катуна и шити, а отиде в Челси!!!



Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: sky76]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано04.09.12 11:06



Бербатов беше голмайстор през 2010/2011. Колкото и на мен лично да ми е бил противен, мисля че си изби парите тогава. Какво точно направи Бензема, че да си заслужи 40те милиона освен редовно да търка скамейката?
Робин е на 29 и си мисля, че също ще си избие парите с голове. Пипо Индзаги също не дойде в Милан с жълто около устата, ама м направи достатъчно да си заслужи парите в клуба за 11 сезона.
Има разлика между това да дадеш 40 милиона за някое лапе, дето подобно на Оуен може да му свърши кариерата след 1-2 години и за доказан нападател, който е бил голмайстор в едно от големите първенства предната година. Примерно разбирам да се предлагат 100тина милиона за Меси и Роналдо, защото знаеш, че ще продължат да вкарват, ама не мога да разбера с какъв акъл се предлагат 40-50 милиона за разни лапета от Бразилия, Португалия и т.н.
Не знам как го виждаш, ама аз като сравнявам нашите 24 милиона паунда за РВП с 50те, които дадоха Челски за Торез, ми идва на акъла това, което беше казал Галиани през 2003 за трансфера на Кака - "Взехме го на цената на банан". За Робин тия 24 милиона са си без пари.
Примерно за Хълк сега пишат, че Зенит са дали 60 милиона евро. Мислиш ли, че докато е там ще покаже класата на Фиго, Джиджи Буфон или Феномена, на които трансферите им са съпоставими. Сериозно се съмнявам, но със сигурност интереса на Челси е помогнал да се надуе размера на трансфера, както и бездънните джобове на Газпром. И не не мисля, че в Европа има такава безумна инфлация, че за футболисти, за които до преди 4-5 години са се давали 20тина милиона макс, сега се дават 40. И всичкото това става по време на сериозна икономическа криза на континента.



Тема Re: Между друготонови [re: sky76]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано04.09.12 11:11



Нямах предвид това лято. Ясно е, че сега Роберто ди Матео е тръгнал по друг път. И като гледам какви пари дадоха Зенит за Хълк, по-добре че го пропуснахте. Просто в един момент, когато на Абрамович му беше по-отворен портфейла, за всеки футболист, който направеше добър сезон в Европа, се говореше, че Челси били готови да дадат безумни пари, за да го вземат.



Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: Maldini]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано04.09.12 11:28



Торес си беше лично желание на Абрама и той си го купи без да пита Карло!
Хълк струва 40 милиона, днес го четох, но съм съгласен, че в Русия няма как да си избие парите, свен при сериозен пробив в ШЛ.
Бербо като цяло е провал за Юн. и трудно някой може да докаже обратното.
Най-скъпия трансфер в историята, а после твърда пейка през последния сезон, плюс голяма част от предишния. Кой е виновен, не ми се спори, но това са фактите.



Тема Re: Между друготонови [re: Maldini]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано04.09.12 11:31



Това е отдавна в миналото! Даже на АВБ му купиха само Мата през миналото лято, а както виждаш отбора до преди три месеца си беше този, който Моу селектира преди повече от 5 години, плюс Торес, който чак сега загатва за нещо и то е още много рано да говорим за това.



Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: Balleta]  
Автор alessandron ()
Публикувано04.09.12 11:40



Глупостите ги говориш ти - пазарът не се самоконтролира, защото както и във финансовия сектор има марки, на които не се позволява да потънат - става като във видео игра, където винаги можеш да си рестартираш, като умреш. Да, ама това не е привилегия за всички. Пазарната икономика в сегашния й вид, включително при футбола, който е част от финансовия пазар, представлява капитализиране на печалбите и социализиране на загубите. По този начин големите марки получават предимство под формата на "те са твърде важни, имат много фенове, бла-бла-бла". Понеже си задавал примерите за Ливърпул - колко струваха в крайна сметка Алексис Санчес, Димтрий Чигрински. Или пък Коентрао при вас? Че дори и Кака, макар там случаят да беше малко по-особен? Тия пари върнаха ли се?
И като си заговорил за Сити, парите от Робиньо и Адебайор например върнаха ли се? От Коло Туре? Сори, аз не вярвам сметката да излиза, без да има покритие от шейха или любимата ви Banco Santander например.


Редактирано от alessandron на 04.09.12 11:50.



Тема Re: Ще има ли нет днес...нови [re: Maldini]  
Автор alessandron ()
Публикувано04.09.12 11:45



Сори, ама за Торес не е баш така - подобно на Ван Перси и той се беше доказал като голмайстор в Пул - само му виж цифрите оттам. Риск да не се приспособи или да изпадне в дупка има при всеки - независимо от парите. Парите реално се дават за потенциал, но вече друг е въпросът дали потенциалът ще се развие по правилен начин.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.