Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 29.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано29.06.12 03:48



Големия мач за титлата!



Общ баланс (Италия е символичен домакин в стата):
10-12-8 39-30
-
в Италия:
5-6-2 18-11
-
в Испания:
1-3-5 8=13
-
на неутрален терен:
4-3-1 13-6

Официални мачове (СП ; ЕП ; Квалификации ; ОИ)
5-5-1 15-7
Испания има една единствена победа над Италия и това е през далечната 1920 г. на олимпиадата в Белгия - 2-0

На ЕП двата отбора имат 4 мача, като Испания е вкарала само един гол...
1-3-0 2-1 (една победа за Италия с 1-0 две равенства 0-0 и едно 1-1 на тазгодишното евро в предварителната група)

Последния мач между двамата отбора преди първенството беше приятелски - в Бари през 2011 г. и завърши с победа на Италия с 2-1
А тук на това първенство вече играха и завършиха 1-1 в един много приятен за наблюдване мач в който Италия стоеше по-добре на терена и неутрализира до голяма степен прословутото тики-така.
Не случайно единствения играч разписал се в мрежата на Касияс на това първенство е именно италианец - Тото Ди Натале?! След този мач испанците вече имат уникалните 5 поредни сухи мрежи, което е нов рекорд на финалите на европейските първенства.

* Ако Испания победи ще пренапише футболната история и ще стане единствения отбор в историята с три поредни големи титли и единствения дублирал европейската си титла

* Любопитно е, че Италия има само 1 евротитла и то през далечната вече 1968 г. спечелена с ези или тура!!! :) Някак си на фона на четирите световни титли това винаги ме е учудвало... Даже една Франция има титла повече от адзурите, които иначе са в тройката на най-великите национални отбори. Някак си не се връзва и не е логично определено. Тъй че това е един много тежък стат в полза на Италия. Кога ако не сега? На финала през 2000 г. французите имаха невероятен шанс и изравниха в продължението.

* Цикълът на Испания започна с победа над Италия след дузпи 2008 г. и защо да не завърши пак след дузпи от... Италия. Каква символика само би се получила.

Мисля си, че ще има много голямо тактическо надлъгване. Двата отбора си имат взаимния респект... Ако има отбор от който Испания да се притеснява то това е именно Италия. Но си мисля, че и обратното е в сила. Така че има много голяма вероятност да има продължения според мен.
Интересно е да видим най-добрите подавачи на това първенство Шави и Пирло един срещу друг. Шави постави рекорд за най-много успешни пасове в един мач - 124 пасчета тики-така срещу Ейре, но именно Пирло води в общата класация на това първенство по най-много успешно подадени топки.
Любопитно ми е с какъв състав ще излезе Дел Боске... 4-6-0 със станалата култова фалшива деветка или ще заложи на Торес. Според мен ще избере първото респектиран от халфовата линия на Италия (въпреки, че за Испания би било хубаво да се почне с Хесус Навас и Педро например, нещо по-разчупено, но се съмнявам, че Дел Боске ще го направи). При скударата мисля всичко е ясно, като аз лично се чудя само за едно нещо - Монтоливо или Тиаго Мота? Мота игра срещу Испания в мача от предварителната група и се представи много добре, а пък Монтоливо е по-офанзивния от двамата. Зависи какво ще цели в този мач Прандели...
Изключително важно е да не се позволява на Испания да поведе в резултата, макар че ако има отбор, койото да има играта да отвърне на удара с удар срещу Ла Роха то това е именно италианския в който има много технични и бързи футболисти, а Пике, Арбеола и Рамос не може да се каже, че са респектиращи. По-скоро силната защита на Испания идва от уникалната халфова линия която имат на разположение.


ФОРЦА ИТАЛИЯ!


Редактирано от Diavolo на 29.06.12 03:55.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано29.06.12 04:30



Още един силен мач трябва да направят испанците, това е, просто и ясно, после могат да си вземат заслужена почивка



Редактирано от Balleta на 29.06.12 04:39.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор centur (член)
Публикувано29.06.12 08:48



След такъв анализ какво да кажа. Шампионът ще е ИТАЛИЯ. По-добрият отбор е, знае какво трябва да се прави срещу всеки противник и го прави. Има невероятен треньор в лицето на Чезаре Прандели, чиято тактика на този шампионат винаги е била печеливша.

ФОРЦА АДЗУРИ!





Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано29.06.12 09:36



кактъо каза нейви традициите не играят на терена... НО

във всеки спорт има не малка доза манталитет, във футбола дух и пълно доверие в силите си, а то4но това е традицията.

Италия има аргументите да спре ла Роха, а самата Испания колкото и да има уникални халфове се видя,4е не е тази машина от преди 2г. и изпитва затруднения.

Едва ли Италия ще играе с такава дълбока преса, като португезите, но със сигурност ще затворят простъранствата, както го направиха успешно в 1 кръг., а и Испанците имаха бая тежък ма4 и ще трябва бая да поти4ат.

Прогоноза 1-1 и Италия бие в продълженията.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор centur (член)
Публикувано29.06.12 09:47



И честито, тифозе!

Снощи съм скачал като ненормален, неописуема радост изпитвах и още се радвам. Мачовете на СКУАДРА са фантастико и стават все по-невероятни. Какъв дух само имаше СКУАДРА, всички до един пяха химна сърцато, както винаги де. Каква великолепна игра и феноменални голове! Какъв футбол, ааа!

ФОРЦА!ОБИЧАМ ВИ, АДЗУРИ!



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано29.06.12 10:34



Ако Дел Боске не започне с Педро, ще е много добре - защото точно отдясно в защита Италия има проблеми. Вярно, че сега Маджо ще е на линия, но все пак.
Иначе според мен Прандели няма нужда да пипа отбора - Монтоливо трябва да е титуляр вместо Мота, който да влезе на по-късен етап. Вчера много ме разочарова Ди Натале, опитен голмайстор като него просто не може така да пропуска 100% положения. Маркизио също ме издразни как в една ситуация не подаде на Ди Натале в наказателното, ми се полакоми. Дано тия пропуски са за добро, т.е. италианците да си запазиха голове и за финала.




Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: alessandron]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано29.06.12 10:41



По едно време много се спъваха и подхлъзваха много брутално в наказателното поле, странно поради що, иначе можеха да направят нелоши положения.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано29.06.12 10:45



Очаквах Германия, за да стане хубав финал. Сега с италианците няма да стане хубав мач, ще ги смажем с преса и тактика. Испания е новият европейски шампион! ВИВА ЕСПАНЯ!



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: tonzosjustice]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано29.06.12 10:50



Със сигурност, те досега всичките отбори смазаха Италия точно с преса и тактика...



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ ***нови [re: tonzosjustice]  
Автор centur (член)
Публикувано29.06.12 10:55



Абе уж говориш нещо, а всъщност нищо не казваш.

Щели сте да биете Италия с преса и тактика, значи. Я си спомни в групата как беше, и чия тактика се наложи. Ако мислиш, че ще биете ПРАНДЕЛИ тактически, значи изобщо не си наясно с кого ще играете на Финала.

Редактирано от centur на 29.06.12 10:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.