Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 28.04.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано26.06.12 15:26



Двата най-велики европейски отбора, най-великото европейско дерби и най-голямата класика във футбола



Общ баланс:
Италия - Германия
14-9-7 45-34 (победи-равни-загуби-голова разлика)


* Германия няма победа над Италия от 1994 г. когато победиха в контрола играна в Щутгарт с 2-1

* Германия никога не е побеждавала Италия в официален мач:
4-5-0 за Италия
Любопитно обаче е, че на ЕП двата отбора са играли само два пъти и двата мача завършват наравно в груповата фаза - 1-1' 88 г. във ФРГ и 0-0' 96 г. в Англия

* Последен мач между двата отбора:
1-1 - приятелски мач в Дортмунд миналата година

* Най-убедителни победи:
5-2 за Германия - 1939 г. и 4-1 за Италия - 2006 г.

* Италия не е губила мач в редовното на директна елиминация от 1988 г. на полуфинала срещу СССР (0-2)
Това е едно от най-уникалните постижения в историята на футбола!!!

* Германия вече в 20 поредни мача е отбелязвала гол с което изравни собственото си постижение от 1989/1990 г.

-

С една дума (вижте последния стат) трябва да има 0-0 и след това в продължението Германия да изклати Италия най-вероятно след дузпи ;)


Това показват сухите цифри, какво ще стане е много сложно да се предвиди...
От една страна немците би трябвало да са по-свежия отбор, а и имат повече дълбочина и вариации в състава си, освен това в този отбор всеки може да вкара гол според мен и по това отношение са номер 1 на първенството. Имаха и два дена повече за почивка, а Италия изиграха тежки 120 мин. срещу силния физически отбор на Англия.
От друга страна обаче ядрото на този италиански отбор е съставено от играчи на Ювентус, които са свежи и в отлична кондиция, защото играха само в шампионата и защото очевидно са отлично тренирани. Освен това когато ти остават само два мача до края умората не се усеща и само на адреналин може да се кара. Според мен този фактор няма да изиграе решаваща роля в този мач, по-скоро постройката на двата отбора и изпълнителите на терена ще наклонят везните.
Любопитно ми е с каква стартова единайсеторка ще излезе Йоги Льов. Дали пак с Гомез, Подолски и Мюлер или отново с Клозе, Ройс и Шюрле. Според мен Гомез и Ройс ще започнат в стартовия състав, за другото ще видим.
При Италия с травми са Киелини и Абате, а Маджио е наказан, което намалява опциите пред Прандели от дясно.
Този отбор на Германия според мен изпитва трудности когато срещу него излезне техничен отбор, който владее добре топката и си я подава бързо и точно. Справка загубите от Испания и трудностите със същата тази Италия (включително и в контролата в Дортмунд, играта на немците се получаваше трудничко) а да не забравяме и мачът с Португалия в предварителната група, когато поне за мен логичния и справедлив изход от мача би бил равенството.


ФОРЦА ИТАЛИЯ!



Редактирано от Diavolo на 26.06.12 15:30.



Тема Re: * Германия - Италия *нови [re: Diavolo]  
Автор centur (член)
Публикувано26.06.12 15:29



Е тва е приказка ся. Благодарско на Diavolo за темата! Смея да твърдя, че това е една мъничка крачка към поредния грандиозен успех на АДЗУРИТЕ! Иначе казано - за късмет.




Италия не е губила мач в редовното на директна елиминация от 1988 г. на полуфинала срещу СССР (0-2)
Това е едно от най-уникалните постижения в историята на футбола!!!


Това не го знаех, но е наистина уникално постижение в Историята на Футбола! Дори бих казал ФЕНОМЕНАЛНО и със стойност много по-голяма от която и да е съпоставка или статистика.

ФОРЦА АДЗУРИ!!!

Редактирано от centur на 26.06.12 15:39.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано26.06.12 16:01



''Германия никога не е побеждавала Италия в официален мач:
4-5-0 за Италия''


Аналогичен случай с Испания - Франция и Англия - Швеция, това е първенството на счупване на каръците, така, че логиката казва победа за Германия





Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано26.06.12 16:01



традицията е на страната на адзурите и Германия по принцип играе трудно срещу Италия, Испания и други техни4ни отбори (без Франция

),но....самата Германия е доста променена и като манталитет и като на4ин на игра в сравнение с преди, когато се наблягаше на дух, сила и упоритост...този отбор е склонен на доста пове4е импровизация.

Ма4ът е троен и по-скоро отива на продължения (там Италия може да ги излъже) или дузпи (където германците обикновено бият) като логика.

От ма4овете до сега се видяха проблеми и в двата отбора, Италия не са така стабилни в защита, също и Германия и двата отбора пропускат положения с лекота.

Все пак ако няма някакво заку4ване, този път мисля 4е Германия ще с4упи каръка и ще си бие още в редовното време (2 дена отгоре по4ивка не са малко), а Балотели пропуска ли та пропуска

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»

Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано26.06.12 20:12



Е чак пък най-голямата класика, има и други сравними - Бразилия - Аржентина, Бразилия - Италия, Германия - Холандия.

Конкетно за мача, силно се надявам немците да ви изклатят, но имам лошо чувство, че ще ги излъжете.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: Vendome]  
Автор centur (член)
Публикувано26.06.12 20:24



СКУАДРА по корем ще лази, но ще бие каските.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: centur]  
Автор El Capitan (vengeance)
Публикувано26.06.12 20:33



Именно!
По корем, с ръчички върху задните бузки да ги държи отворени докато оня изнасилвач Гомес прави ШНЕЛА ШНЕЛА....ахахахахах



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: El Capitan]  
Автор centur (член)
Публикувано26.06.12 20:39



И по какво разбра, че някой от Скуадра ще остави некъв изнасилвач на терена да си прави "ШНЕЛА ШНЕЛА" ?

Това не е Лудогорец, батка, това е ИТАЛИЯ.

Редактирано от centur на 26.06.12 20:51.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: Balleta]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано26.06.12 21:08



Не съвсем, Англия не счупи каръка срещу Италия и дузпите.
Иначе Германия са фаворит - нападателите са им много по-ефективни и скамейката им е доста по-дълга. Балотели дано си е взел поуката след мача с островитяните, ама нещо се съмнявам. Някак си виждам мача като победа в редовното време за немците. Против логиката на големи първенства е, ама Италия в последните 20 години не е имала толкова ялово нападение.



Тема Re: *** ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ ***нови [re: Diavolo]  
Автор BULTRAS 4 LlFE (proud)
Публикувано27.06.12 00:25



Песимист съм
Германия ще продължи
не го искам, но нещо дълбоко вътре в мен ми подсказва,че каските ще триумфират
или след зверски късмет или след явна съдийска клизма

а дано не съм прав, ама надали






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.