Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 02.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Треньори - Престъпницинови  
Автор smaragdus ()
Публикувано22.06.12 14:43



Европейското първенство досега доказва едно- добрият треньор е по-рядка птица и от бялата лястовица. Шайка треньори- престъпници се гаврят с футбола на това първенство. Уви, безобразниците не са един и двама.

Престъпници:

ван Марвейк
Този обърка всичко, което можеше да се сгреши, от избора на отбора, на титулярите, до смените, постройката и тактиката. Този много прилича на Доменек, некадърник, класирал отбора си на финал за световно първенство и провалил се напълно след това. Зет му се оттегли, ван Марвейк, доколкото го познавам, никога няма да подаде оставка, а и идиотите от холандската федерация му продължиха договора.

Адвокаат
Поредният холандски сребролюбец и инат, който робува на имена и избра смешен състав за първенството. До края залагаше на бездарния Кержаков, като има поне трима по-добри нападатели като Павлюченко, Погребняк и Буликин (последният въобще не бе повикан в отбора). Този Дик налагаше до край и Аршавин, шут, отдавна свършил с футбола, който, не само не може, но и не иска. Адвокаат щял да поеме омразния ми ПСВ Айндховен, чудесна новина за мен.

Лоран Блан
Някога, като треньор на Бордо, даваше големи надежди да стане голям треньор, но това не се получава. Робува на имена, взе в отбора играчи, свършили с футбола като Евра и Малуда, или такива в ужасна форма като любимецът ми Мексес, пренебрегвайки такива като Тремулинас, Сане, Гюркуф, Матийо. Заложи на двама тромави и бавни централни защитници като Мексес и Рами (това, че първият ми е любимец още от времето когато заби глава на Дел Пиеро, а вторият играе във Валенсия, не ми пречи да виждам недостатъците им). А това, че не взе в състава шампиона на Франция, най-добрия френски защитник в момента Мапу Янга-Мбива е престъпление спрямо футбола. След безобразията, случили се в Южна Африка, трябваше да изгони веднъж завинаги не само Анелка, а и всички останали мръсници- Рибери, Евра, Малуда. Не го направи и сега изродите отново надигат глава. А докато в отбора има такива отрепки като Насри и Бен Арфа нищо добро не чака Франция. Смените на Блан са винаги късни и безсмислени, а това, че държи Жиру на пейката при лошата форма на Бензема също е безобразие. Срещу отвратителната Испания Франция би имала всички шансове (не само заради историята), но при толкова завършени идиоти в състава това трудно ще се случи.

дел Боске
Откакто гледам Испания, тя никога не е играла толкова безобразно и заслугата изцяло е на мустакатия дъртак. Този отбор няма нищо общо като игра с онзи на мъдрия и смел старец Арагонес. В Испания дел Боске бе залят от критики за безумното си решение да не пусне нападател срещу нестабилната в защита и посредствена Италия, но това бе все пак по-добре, отколкото отборът да играе с 10 души, както беше на световното. Торес в отбора на Испания за Еуро 2012- това е гнусно, чудовищно престъпление спрямо футбола. С оглед на играта, която Торес показва вече години, той няма място не в първия, а и в третия отбор на Испания. Дел Боске несправедливо пренебрегна направилите страхотен сезон Солдадо и Адриан. Взе Йоренте и Негредо, но се гаври с тях, като налага Торес, а когато и неговите нерви не издържат и реши да го смени, вкарва Фабрегас, фуболист отличен, но полу-защитник, а не нападател. Налага и амортизирания Шави, който от година няма свестен мач. Испания играе не просто грозно, играе отвратително. Това го отчитат и други хора, разбиращи от футбол като Арагонес, Мориню, Шустер. Причината не може да бъде липсата на двамата най-важни играчи- Вия и Пуйол. Двамата централни защитници криво-ляво се справят, но двамата крайни са ужасни. Хосе Енрике е с две класи над Алба, но дел Боске въобще не го взе. Арбелоа също е слаб. В центъра цари пълен хаос, наличието на двама дефанзивни халфа е излишно. Средата на терена е гъсто населена и всички си пречат. Шаби Алонсо трябваше да е единствения дефанзивен халф, до него Силва на мястото на Шави и Фабрегас вместо Бускетс. По крилата Иниеста/Педро и Касорла/Навас. Един Артета също имаше място в отбора. Испания играе грозно, мудно, стерилно, в отбора няма никаква острота. Малко свесжест се получава едва когато на терена влезе Навас. А Испания има още и Касорла, и Педро, все неизползвани. Испания заслужаваше да отпадне още срещу Хърватия. Не очаквам дел Боске да се вразуми и да поправи грешките си, явно вече го е застигнало старческото слабоумие или благоговее пред грозния стил на Барселона. И се примирявам, че докато дел Боске е треньор (на него също му продължиха догова) ще трябва да търпя разнебитения Шави, който беше голям футболист, но вече е сянка.

Неудачници:

Ерик Хамрен
Швеция с лекота трябваше да спечели и трите си мача в групата. Не би. И това заради абсолютно безхаберна защита. Шведите размазаха Франция след дъжд- качулка. Явно треньорът им няма потенциал да води националния отбор на страната си.

Йоахим Льов
Този е добър треньор, но върши безумието да пуска Бадщубер. Аз по-безобразен немски футболист не съм виждал през живота си. Бадщубер е бомба със закъснител, рано или късно ще взриви отбора на Германия. Срещу Дания направи дузпа, която, ако беше отсъдена, мошеше да изхвърли немците от първенството.

Отличници

Славен Билич
Този не го понасям още откакто беше футболист и направи онази грозна провокация срещу Лоран Блан на полу-финала, но отборът му игра страхотно и заслужаваше да спечели групата си. Хърватия бе ощетена от съдиите с по една неотсъдена дузпа срещу Италия и Испания, но чиста дузпа не бе дадена и на ирландците. Хърватия не заслужаваше да отпадне в групата.

Михал Билек
Този не бях го чувал, но е свършл страхотна работа, поемайки един съвсем съсипан отбор. Извлече максимума от своите общо-взето посредтствени футболисти. Чехия игра на върха на възможностите си. Грешката на Билек бе, че не се отказа от безобразния Барош и така всеки мач отборът му играеше с човек по-малко.

Мортен Олсен
Сякаш си спомням този благ и добродушен старец още като футболист. Направил е добър отбор от доста бездарни футболисти. Грешката му е, че подходи твърде консервативно в мача срещу Германия, друг въпрос е, че испански съдия-престъпник не отсъди чиста дузпа при 1-1, ако я беше дал, сега вероятно отборът на Германия щеше да си е у дома.

Рой Ходжсън
Невзрачният Рой явно е гледал Челси и се е учил от Ди Матео на катеначо. Представянето на Англия е впечатляващо. С глуха защита и малко късмет бандата некадърници (Англия има само трима футболисти- Джерард, Руни и Адам Джонсън, като третият дори не е в отбора) може да спечели и титлата.

Чезаре Прандели
Този нечуван треньор е свършил невероятна работа. За разлика от Англия на Ходжсън Италия на Прандели не изпада в глуха защита и се опитва да играе футбол, поведение заслужаващо похвала и възхищение като се имат пред вид скромните възмоности и силици на италианчетата.

Паулу Бенту
Засега Португалия играе най-хубавия футбол на това първенство, въпреки че отборът е преследван от изумителна каръщина. Лошо впечатление ми направиха грозните думи на Бенту по адрес на Росицки, а също и отвратителните му смени в края на мача с Чехия, заради които заслужаваше да бъде наказан.

Фернанду Сантуш
Този човек има всички качества да се нареди до Крал Ото и отново да изкачи Гърция на футболния Олимп. Не разполага с толкова качествени играчи, каквито имаше Рехагел, но е иградил един бояк, сърцат и всеотдаен отбор, отбор, който не се предава пред съдийските зверства и лошия късмет. Гърция на Сантуш ме възхищава, кара сърцето ми да тупти и изпълва с радост душата ми. Дано Сантуш да има и малко късмет и да закара титлата в Атина и да зарадва изстрадалия гръцки народ. И той, и прекрасният Карагунис, и целия гръцки отбор заслужават да станат шампиони. Жалко, че съдия-злодей лиши Карагунис от възможността да поведе тази вечер отбора си към полу-финала. Дано момчетата се справят и без него.



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: smaragdus]  
Автор centur (минаващ)
Публикувано22.06.12 15:09



Прав си, изкоментирахме химните и публиката, но не се сетихме за треньорите.

Изчетох ти поста на един дъх, поздравления. Наистина има невероятни некадърници като треньори и те провалят своите отбори. Всъщност, зад всеки провал треньорът има главна и основна вина. И за Лоран Блан си донякъде прав. Напълно споделям мнението ти, че Бензема не е в добра форма и трябва титуляр да е Жиру. А той необосновано седи на пейката.

Редактирано от centur на 22.06.12 15:18.



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: smaragdus]  
Автор TheExorsist (OMNIPRESENT)
Публикувано22.06.12 15:14



Не съм съгласен за Горския. Все пак ги направи световни шампиони, a и е голям тактик още от времето си в Реал. Много хора го плюят, но пича си има бая успехи като тренер!



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: TheExorsist]  
Автор smaragdus ()
Публикувано22.06.12 16:38



Дел Боске наследи един готов за успехи, направен отбор, създаден от Луис Арагонес. При наличието на толкова добри футболисти и други треньори биха направили Испания световен шампион, вероятно с далеч по-привлекателна игра. Вече три години дел Боске тормози всички тези, които харесват испанския национален отбор с мъртвата душа Торес и мустакатият доказа мнoгoкртно, че докато той е треньор Торес винаги ще бъде в състава, и това, че е вкарал 5 гола за една година, а други- 27, няма никакво значение, Торес ще е титуляр, защото е Торес и това е.

Аз гледам Испания от 1980-а (първото ми голямо първенство) и не си спомням по-бездушна, грозна Испания. Превърна най-добрата полу-защита в света в бродещи сенки.

Дел Боске има големи успехи, но аз не оценявам треньорите по минали заслуги. Каквото било, било, за мен е важно настоящето, а сегашният отбор на Испания ми къса нервите всеки мач.



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: smaragdus]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано22.06.12 16:51



Дел Боске робува на каталунския модел (важащ единствено с Меси) и това съсипва Испания, добре, че имат доста класни футболисти и се измъкват ..



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: smaragdus]  
Автор TheExorsist (OMNIPRESENT)
Публикувано22.06.12 16:51



Tорес прави страхотно първенство до момента, какъв му е проблема? Това, че е дупка от една година не означава, че не може да му се гласува доверие и се справя отлично към момента. Виж на последното световно беше гола вода, ама такиваа бяха и Роналдо и Меси. Даже Горския го извади резерва ако не се лъжа. Но пък направи страхотно европейско и на миналото, дори вкара и победния гол на финала. Така, че Дел Боске и Торес нямат нищо общо.
И защо да е грозна играта на Испания, след като не дават на другите да пипнат топката??? И това при положение, че Висенте е прагматик и хладнокръвен, аз не виждам нищо лошо в това. Важни са резултатите.



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: Balleta]  
Автор TheExorsist (OMNIPRESENT)
Публикувано22.06.12 16:53



И така ли играеше с Реал? Просто играе и използва наличността, с която разполага. Не може да ги кара да играят по друг начи, това мениджмънт.



Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: TheExorsist]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано22.06.12 16:55



Защото един прагматичен ''Челси'' (Порту) ще ги накаже, ако не си промени схемата с 10 халфа и Касияс за спасител





Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: TheExorsist]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано22.06.12 17:00



Ами не играеше така с Реал, там е въпросът, че е залитнал към каталунската секта ...
наличност ??? Испания има наличност бол за всяка схема на игра, но ние ще играем с двеста паса в ширина и коридорче към Mеси ... уфффф той пък е с Арже





Тема Re: Треньори - Престъпницинови [re: TheExorsist]  
Автор smaragdus ()
Публикувано22.06.12 17:15



'Tорес прави страхотно първенство до момента...' - Явно имаме съвсем различни представи за футбола.

Срещу Италия пропусна всичко, което можеше (и не можеше) да се изпусне- три чисти гола.

Вкара два гола стрещу Ирландия, но този отбор е най-слабия отбор на това първенство, поне с класа под другите слабаци- поляците. Срещу ирландците би вкарал всеки.

Срещи Хърватия беше най-слабия на терена, потресаващо, невъобразимо слаб. След като излезе, играта на Испания малко живна, тогава падна и гола.

Торес е жалък, да му мислят Челси как ще се отърват от него.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.