Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 11.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Гърция  
Автор jdefoe (седалкотрошача)
Публикувано23.06.12 00:54



Аз пък винаги съм симпатизирал на тази държава, както и на Турция. Между другото, въпреки че яко се мразят помежду си, те имат много общо - музиката и храната са доста близки, имат и 1 кило острови да делят.

Симпатизирам, отчитайки това, че само със своите 5 банки у нас и Глобул, плюс още 2-3 знакови инвестиции реално гърците се оказват най-големият двигател на икономиката ни. А, да, и Актор строи магистрала. Не е за пренебрегване.

Така че, ако бяха добре, още щяха да инвестират. Повечето хора у нас ги мразят, но не и аз.

Срещу Германия няма как да не играеш защитно. Досега Англия на това първенство какво прави? Срещу Франция как игра?

Ще ви кажа, че е много трудно да видим нашия тим например да играе така срещу Германия на официален форум. Холандия май падна с повече, пък са страшно атакуващ отбор?

Защо е тази омраза? Титлата от 2004 е незаслужена ли? По каква причина? Че са били Португалия в тяхната страна на два пъти, от които веднъж на финала?

Сега те са аут, но си стигнаха до четвъртфинал - и като гледах мача им с Русия, напълно нормално. Да не говорим, че трябваше да бият Полша.

В срещата Англия - Германия няма да се радвам на немците за пръв път от много време насам. Просто това не е тази Германия отпреди 15 години.

Считам, че англичаните ще ги бият, а ако са италианците (което не вярвам), няма да има грижи за Дойчланд, това е.



Тема Re: Гърциянови [re: jdefoe]  
Автор alessandron ()
Публикувано23.06.12 10:25



И аз съм на твоето мнение като цяло - гърците нямат никакъв талант, но са на макс като колективизъм и отбор. А такива корави отбори заслужават уважение.
Колкото до полуфинала - който и да е срещу Германия, може да я изоблъже, особено ако е Италия, защото немците проблеми в защита си имат.




Тема Re: Гърциянови [re: jdefoe]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.06.12 10:28



Те те плюят ти викаш "дъжд вали, а"


Разбирането ти за икономика е извратено, инвестират викаш, буахахаха я иди питай женичките, които са заключвани в разни сумрачни цехчета и стаички да шият по 12-14 часа на ден, без да могат и до таолетна да идат, или върнатия у нас жив труп миналата година!!!
Колкото до снощния мач, и аз се замислих как би играл българския отбор срещу Германия. Иска ми се да не би било толкова позорно.



Тема Re: Гърциянови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано23.06.12 10:33



Като оставим настрана икономическите фактори, дето в тая дискусия много място нямат, какво позорно точно видя в играта на гърците вчера? Принудиха ли германците да покажат целия си потенциал, за да продължат? Щото тоя изравнителен гол на Самарас никой не го чакаше - по-скоро по-нормално беше Гърция да поведе евентуално след някоя грешка на германците, а не щом немците са вкарали първи да им изравняват. При тоя потенциал, дето немците имат, гърците пак успяха да се противопоставят колкото могат. И не пуснаха примерно осем гола, което на тяхно място ние 1000% щяхме да сторим.

п.п. (офф) Дефо, ОТЕ ще продадат "Глобул" скоро






Тема Re: Гърциянови [re: jdefoe]  
Автор smaragdus ()
Публикувано23.06.12 10:45



Аз симпатизирам на гръцкият национален отбор по футбол още от европейското първенство в Португалия, където с дух и воля надделяха над не един силен отбор. Откакто Рехагел пое Гърция (при Сантуш нямаше особена промяна в постройката), този отбор играе стегнато, организирано и самоотвержено, затова и толкова го уважавам. На това първенство върху Гърция се стовариха какви ли не нещастия- съдийски терор, контузии на важни играчи, лош късмет. И въпреки това гърците не могат да се срамуват от представянето си, играха далеч по-добре от отбори с по-сериозен потенциал като Холандия, Русия и Полша например.



Тема Re: Гърциянови [re: alessandron]  
Автор TCNQ ()
Публикувано23.06.12 11:48



Да, принудиха ги ... за 12 минутки


Освен това Самарас трябваше да бъде изгонен с директен червен картон за едно от трите му брутални влизания в началото.
Футболът е игра, която се играе от 2 отбора, а при 71% владеене на топката, и със сигурност 95 % местостоене в полето на маляките някак си не го виждам този спорт.
И друго - нито мога, нито трябва да се изключват политически, икономически и обществени фактори. Защото като гърците ни мразят и в червата си, нямам и грам основание да им се кефя!!!



Тема Re: Гърциянови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано23.06.12 12:19



Това с мразенето е твое мнение, аз не съм усетил такова нещо от познанствата си с гърци. Да, една част от тях са мега шовинисти и си имат куп кусури, но понеже ние, българите, сме много цъфнали и сме пример за цивилизованост, та трябва да се хабя да мразя някой, който ми е през кура ли?

п.п. Гърците мое и за 12 минутки да са ги принудили, България за колко щеше да е - 12 секунди? Или щеше някой да излезе да каже кои играчи са хванати, та резултатът е станал 5:0 например?






Тема Re: Гърциянови [re: jdefoe]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано23.06.12 12:25



Какъв двигател бе баце са гърците за икономиката?

Ти правиш ли разлика между една ОББ и Райфайзен например, има ли разлика?

Правиш ли разлика между Глобул и Мтел, има ли разлика?

Дали ще има 30 банки, или ще има една, то няма значение, или поне не се вижда никаква разлика между тях, нито пък едната иска да изпъкв апред другата.

Мобилните оператори са все едно един оператор, просто избираш един на който да даваш тези 32 стотинки на минута.

Гърците освен да не плащат на шивачките в Петричко, с друго едва ли са известни.

Глобул и Германос се продават, Алфа Банк съкращава персонала си......международни структури излизат от Гърция, а това едва ли значи че чакаме на гърци да.....

Турците са нещо друго, работливи са и икономиката им се развива повече от добре. Имат много по-силно вътрешно първенство и много по-симпатичен национален отбор по футбол.

Редактирано от tonzosjustice на 23.06.12 12:25.



Тема Re: Гърциянови [re: TCNQ]  
Автор jdefoe (седалкотрошача)
Публикувано23.06.12 12:25



Инвестират, естествено - и го правят с цел да спечелят те, но компаниите им имат заслуга инфраструктурата ни, банките ни, изобщо стопанството ни да напредне.

Аз съм живял в Турция 4 години, там си спомням как един грък ме посрещна с българското "Как си", доста приветливо, след като разбра, че съм от България.

Защо да сме неприятели със съседите си? Историята на мен не ми пречи нито на милиметър. Това са страни с огромна култура и бит.

И да, и Турция, и особено Гърция са в топ 10 на инвеститорите в България. Другите са страни като Белгия, особено Австрия, Великобритания, Холандия също се води, но защото чужди фирми се регистрират там.

Демек, това не ми прилича точно на враждебно отношение, да ти кажа.

У турците има даже по-голяма почит и привързаност. А ние "мразим". Защо? Точно обратното би трябвало да е!!!

Поляците мислиш ли, че няма да викат за Чехия срещу нас примерно?

Излагам ти просто мои мотиви и лични впечатления, прочетох твоите, ок, всеки с правото си на отношение.





Тема Re: Гърциянови [re: tonzosjustice]  
Автор jdefoe (седалкотрошача)
Публикувано23.06.12 12:31



Е как да не са двигател, Тонзиньо? Нали с идването на Глобул тук има все пак някакво право на избор? Нали с идването на банките и правенето на клонове имаш право да идеш и да си сложиш парите, или да вземеш кредит и от още няколко субекта освен Райфайзен?

Малко по-широкообхватно мислете.

А това че гърците не са работливи е такава измама, че няма накъде повече. Бях тия дни в Солун и да ти кажа, такъв град в България 50 години не можем да вдигнем, не, никога няма да го направим, както е тръгнало....

Толкова хубави градини, улици, сгради не се вдигат от нищото, бате. да казваш, че са ги строили албанци или българи ще е вярно, ама примерно само на 1-2 процента. Другото са си го построили гърците, и аз съм много приятно изненадан от външния вид на държавата им!

От цялостния, не само в Солун. Че там във всяко село къщите направо блестят, подредени са прекрасно, имат цветя, зеленина.

Тези неща не се правят с мързел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.