Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:54 16.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Каруцари превзеха Европа  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 11:35



Тъжно но факт

Футбола е мъртъв . Имаме най слабия ЕКШ , който някога сме виждали . Това окончателно уби футбола .
Да , господ не обича Байерн . Да , красотата не е на мода . Да , това което се случи снощи , нямаше логично обяснение . Този сценарий , може да се се върти в извратеното съзнание на някой бог , но това не биваше да се превръща в реалност .
Аз обаче съм горд , че съм фен на Байерн . Защото да си фен на Байерн , означава да вярваш . А аз вярвам , че ще се върнем догодина още по силни , вярвам , че красотата ще победи .
Айде изскачайте мишки . Почвайте да нападате . Сега ви е паднало .



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано20.05.12 12:02



Абе баце, стига цинизъм. Точно Байерн и спечелените от него КЕШ винаги са били символ на късмет, грозен футбол и съдийски аванти. Като се започне от първата през 1974г. и се стигне до онази през 2001г.,



Тема Май си гледал друг филмнови [re: Vendome]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 12:22



Грозно е това което се случи снощи . Дай факти за това , че Байерн е подпрян от съдия , или че е играл грозно . Готов съм да разгледаме мачовете , които ти цитираш .



Тема Тройканови [re: Гoнзo]  
Автор alessandron ()
Публикувано20.05.12 12:34



калъфки

Попъчи се сега и обясни на Сандо кое как е




Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Vendome]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 12:41



Няма нищо по-нормално от това, Челси да бие Байерн Мюнхен. Красивия футбол одавна не е на мода и най-много да донесе хет-трик от калъфки. По-добре ФА къп и КЕШ си мисля аз





Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор Takeshi (ентусиаст)
Публикувано20.05.12 12:51



Лично аз по грозен финал от "великата" Барса срещу Сампдория не съм гледал. Е и? Колко човека помнят, че финала беше престъпление към футбола? Остава титлата...



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Takeshi]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 12:55



Това за грозния финал са пълни глупости и оправдания от страна на съкрушените фенове на Байерн. По интересно ли им беше миналата година, когато Барса си направи спаринг с Манчестър или като Порто разцъка с Монако или Реал дето размаза Валенсия 3-0 и още куп други безсмислени и предначертани изходи на финали още преди да са започнали.
Снощи имаше всичко, а интригата беше до последно. Голям финал за ЧЕЛСИ, а Байерн показаха защо одавна не са от грандовете в големия футбол каквито се заблуждават че са


При 1 титла за близо 40 години е обида за Барселона или Реал да бъдат сравнявани с тех =)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 20.05.12 12:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 20.05.12 12:57.



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 13:04



Ама глупустите ти нямат спирачка . Поне чети малко история . Те и Реал чакаха 32 години , за да ги направи Хайнкес носители на КЕШ .



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор alessandron ()
Публикувано20.05.12 13:13



Ама взеха още две след това за 5 години. Разбира се, Байерн си е европейска марка, но снощи се съмнявахте в себе си и затова, плюс годините на неуспехи на Челси си паднахте. Не можете да имате претенции ни към съдия, ни към нищо, освен само и единствено към себе си. Робен бие дузпа, след като напоследък пропусна толкова решителни положения?!




Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: alessandron]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 13:19



Санде , никъде не съм се оплаквал от съдията , а само от съдбата . Факт , сами сме си виновни но , не мога да се сърдя и на Робен . Има "топки" и затова би дузпата .



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 13:56



Дори Порто имат по-големи успехи от Байерн в последните 15 години. Не казвам,че нямате велика история, но от доста голям период от време не сте такъв гранд за какъвто се мислите =)



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 14:04



Честно , не мога да повярвам , че това го пишеш

Четири финала в последните 11-12 години и ти казваш , че не сме гранд ?



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 14:06



Ето точно това ти казвам. Грандовете си мерят...купите, а не калъфките.


С тая една купа сте много далече от гранд в съвременния футбол ако се сещаш =)



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор GAMEN4O (старо куче)
Публикувано20.05.12 14:20



Еми през новия век освен Барса и Милан никой не печелил повече ШЛ от Байерн, така че не виждам с какво едни Реал са по голям гранд на твоя принцип. Те 6 или 7 години нямаха минат 1/8 финал. Относно снощния мач, когато съдбата реши нещо нищо не можеш да направиш. Аз съм доволен от Байерн играха много добре, но една грешка на Хайнкес в 85 минута им коства трофея има го и това. Убеден съм че до 3-4 години пак ще са на финал и този път ще го спечелят. Както снощи късмета им обърна гръб така следващия път ще им го върне.



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано20.05.12 15:12



Айде, айде, всеки фен като падне отбора му и почва да погребва футбола.

Паднахте, гадно е, съболезнования,толкоз. Чак па такива генерализации да правим за здравословното състояние на футбола, няма нужда...



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: nerra]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано20.05.12 15:20



футбола не беше ли умрял и след отстраняването на Барса, помня, че и тогава беше погребан, тоя футбол постоянно умира ей





Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: GAMEN4O]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 15:38



Не е баш така. Реал спечели през 2000 и 2002 през 21 век, а преди това има титла и от 98ма (специално отворих статистиката) докато вие имате 1 купа от 77ма година до днес. В тоя ред на мисли отстъпвате от истинските грандове Барселна, Реал Мадрид, Милан и Манчестър Юнайтед, а дори отбори като Нотингам, Порто и Ювентус са печелили повече пъти Шампионската Лига от вас за тоя не малък период от време =) Тоест откакто аз, ти и повечето хора ввъв форума гледаме съзнателно футбол по нищо не сме видяли на какво основание Байерн трябва да се считат за гранд в ЕКТ =)))
Иначе вчера наистина бяхте отбора, който доминираше в по-голямата част от времето, но по същата логика и Реал Мадрид доминираше в повечето време срещу вас на полуфинала така,че това не е критерий...да не говориме за Барселона =)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 20.05.12 15:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 20.05.12 15:40.



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 15:41



Ти кои мачове на Байерн срещу Реал си гледал ???



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 15:42



Тия същите като тебе ама без червените очила





Тема Блуфканови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 16:00



да ме извиняваш , ама си зле в статистиката. Къде ги видя тези грандове (измислени) , през новия век . Айде да ти помогна , за да не се излагаш :
Шампиони от 2000 - 2012

Барселона - 3 пъти (2006 , 2009, 2011)
Милан - 2 пъти (2003 , 2007) + 1 финал
Реал - 2 пъти (2000 , 2002)
Байерн - 1 път (2001) + 2 финала
Порто - 1път (2004)
Пуул - 1 път (2005) + 1 финал
Манчестър - 1път (2008) + 2 финала
Интер - 1 път (2010)
Челси - 1 път (2012) + 1 финал

Та в тоя ред на мисли , май Байерн е играл повече финали отколкото Реал . Така че е добре да гледаш малко статистика , преди да пишеш .



Тема Re: Блуфканови [re: Гoнзo]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 16:08



Муаххаха копеле обесних ти още 3 мнения назад,че грандовете не си мерят калъфките, а КУПИТЕ. Гледаме една и съща статистика ама ти явно не можеш да четеш =)
И Реал и Барса и Милан и Манчестър и Ювентус и Порто и даже Нотингам имат повече купи от Байерн откакто гледаш футбол


А ако говоирме за 21 век то отново сте зад Реал, Барса и Милан. Айде да кажеме,че сте на едно ниво с Манчестър само дето те ви биха точно вас през 99та, който мач аз и ти много добре си спомняме и сме гледали за разлика от последната ви титла през миналия век от 1976та



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Balleta]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано20.05.12 16:26



Не бе, футболът умря след един мач Валенсия-Челси. Не си бил тук преди 4-5 години





Тема Re: Май си гледал друг филмнови [re: Гoнзo]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано20.05.12 16:55



КЕШ 2001 - изравнихте с фалшива дузпа
КЕШ 1975 - френският съдия отменя редовен гол на Лоримър и не дава чиста дузпа на Лийдс
КЕШ 1974 - изравнявате в 119 минута и в преиграването биете един осакатен откъм титуляри Атлетико


И нямате нито един КЕШ , спечелен с красив, атакуващ футбол. да беше паднал Аякс снощи, нямаше и дума а обеля, но това твоето е цинизъм.



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Takeshi]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано20.05.12 16:56



Що пък грозен? Имаше си положения и пред двете врати, нямаше кюскане на топката или дефанзивен футбол.



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: nerra]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано20.05.12 16:58



Най-накрая едно точно мнение



Тема Re: Блуфканови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 17:28



Жалко , че си учил в Швейцария (ако не се бъркам) и не си си направил труда , да прочетеш историята на най великия немски отбор . Та в тази история има няколко ключови моменти , които всеки в Германия знае .
Байерн е бил един от най бедните отбори в Германия . Отбор който е бил мразен от всички управници , до към 70-те .
Докато някои отбори са имали по няколко КЕШ , Байерн е играл в Оберлигата .
Цитирам Хьонес : Ние , не искаме да сме шампиони всяка година , но искам да сме истински шампиони . Защо ти го казвам ? Малко известен факт , за мнозина е , че Байерн спасява от фалит Борусия Д и Мюнхен 1860 . Забележи само ! Не кой да е , а кръвните врагове . Кажи ми кой друг отбор е правил това ?
Но най важното : Байерн никога не се предава . Байерн е правил велики мачове , които правят отбора толкова известен . Величието не се измерва само с КЕШ и ШТ . Величето се измерва точно в мачовете с големите отбори . Мачове с Реал , Милан , Интер , Барса , но не и с Челси . Челси е просто играчката на Роман .



Тема Re: Блуфканови [re: Гoнзo]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 17:43



Не съм отричал великата история на Байерн. Признавам,че не са ми симпатични и в Германия симпатизирам повече на Шалке и Дортмунд (нищо,че са кръвни врагове), но тук говорим за определен вид критерии, които казват дали един отбор е гранд и фактор в най-комерсиалния турнир. Не може за 35 години да си печелил същия тоя турнир 1 път и да претендираш,че си такъв - това е моето мнение и не ангажирам никой с него.
Иначе не разбрах какво общо има престоя ми в Швейцария....с Байерн. Виж ако ме питаш за ФЦ Базел или сините лъвове от Люцерн веднага ше ти дам инфо





Тема Re: Блуфканови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 17:49



Близостта до Германия и по точно Мюнхен .



Тема Re: Блуфканови [re: Гoнзo]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано20.05.12 18:10



Близостта до Германия е относително нещо защото в един момент бях и на 200км от Милано. Бая истории щеха да ми станат да уча=)



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор smaragdus ()
Публикувано20.05.12 20:44



Челси е най-слабия и уродлив отбор, печелил купата на европейските шампиони.

Защо спечели този жалък отбор?

Защото съдиите унищожиха Бенфика и в двата мача срещу Челси.

Защото играчите на Барселона не играят за Барселона, а за Меси, а Гуардиола не се и опита да се справи с чудовищния егоизъм на жалкото джудже.

Защото Мориню е страхливец, винаги е бил страхливец и винаги ще си остане страхливец. Уплаши се от този жалък Bayern, размазван непрестанно от Борусия Дортмунд.

Защото Хайнкес направи потресаваща грешка заменяйки Мюлер с ван Буйтен. Защото този Байерн е амортизиран и е с класа под онзи отбор на ван Гаал. В сегашния отбор няма и една силна личност, която да поеме отговорност, да поведе отбора, да го събуди и вдъхнови, няма никoй като Ефенберг, Баслер, Лизаразу, Кан, та дори и Клозе. В Мюнхен изпаднаха в заблуда и самодоволство, не оцениха колко плитък е отбора, колко посредствена е защитата, как няма ни един добър нападател. Не направиха никакъв опит да подсилят състава, което е шокиращо като се има пред вид, че финалът беше на техния стадион и целия клуб цяла година живееше с мисълта за триумф на родна земя. Защитата на Байерн е потресаваща, Бадщубер е най-слабия защитник, който някога съм виждал в Мюнхен. Ван Буйтен е бавен и тромав и не е особено по-добър от изгонения Де Микелис. За Боатенг, за Контенто и за филипино-нигериеца няма смисъл да се говори. Тази защита се проваляше в Бундес-лигата срещи всеки малко по-силен съперник. В средата на терена положението не е много по-добро. Колкото и да го мъчат, Тони Кроос няма да стане голям играч. Мюлер след световното първенство се помисли за божество и тръгна надолу. Швайнщайгер след множеството контузии, които изтърпя, няма и един добър мач от доста време насам. Робен и Рибери са преминали зенита си. В нападение положението също е трагично- Гомес е самоходна секвоя, Олич е свършил с футбола, Петерсен, няма смисъл да го коментирам. Байерн е в чудесно финансово състояние и можеше да направи корав отбор с малко средства, само трябваше да обърнат поглед към Франция, където, както винаги, гъмжи от отлифчни евтини играчи. С футболисти като Дебюши от Лил, Тремулинас и Сане от Бордо защитата щеше да бъде стабилна. А с нападатели като Жиру (Оливие Жиру е страхотен таран, бърз, с добра техника, удар, поглед и пас, много го исках във Валенсия за партньор на Солдадо, но когато беше евтин не го купиха, а а сега е невъзможно) или Реми или дори Гамейро, баварци нямаха да имат проблем с бездарници като Челси.

Ако аз бях президент на футнолен клуб и треньорът (независимо кой, бил той дори и Рафаел Бенитес) път си позволи при гол преднина в края на мача да смени нападател със защитник, бих го уволнил на мига. Ако аз съм треньор и в отбвора ми играят холандци, не бих им позволил да бият дузпи, ако текат продължения, ще ги сменя. Холандци биха загубили на дузпи у и срещу ученически отбор.

Вендъж и на мен да ми се случи да бъда за Байерн (защото предпочитам футбола пред анти-футбола) и Байерн загуби. Много жалко, че един толкова уродлив, отвратителен и бездарен отбор като Чесли спечели най-важната купа.

Още по темата:





Тема Забрана за Челсинови [re: Гoнзo]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано20.05.12 20:59



Тези са по-грозни от онзи Интер, дори Трифон е по-красив от Дрогба, факт




ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Забрана за Челсинови [re: tonzosjustice]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано20.05.12 21:57



Абе като Челси играят грозно, а Барса, Байерн и т.н. - най-красивия футбол по всички земни кълбета и ви причинява множествен оргазъм всеки път, какво сте се затюхкали, че Челси са спечелили купата - за тях славата от трофея, за вас - удовлетворенето да се наслаждавате на ювелирните изпълнения на вашите любимци





Тема Re: Забрана за Челсинови [re: nerra]  
Автор jabar (baron4e)
Публикувано20.05.12 22:03



+1





Тема Re: Забрана за Челсинови [re: nerra]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано20.05.12 22:16



Жени фенки и жени шофьори винаги са ми озадачавали




ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Забрана за Челсинови [re: tonzosjustice]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано20.05.12 22:47



Е, толкова ли бързо ти свършиха аргументите, та до това клише опря, бе Тонзе



Ако бях възкликнала Алелуя! за Барса съм сигурна, че нямаше да си озадачен, а щеше да ме търсиш да ми стиснеш ръката



Тема Re: Забрана за Челсинови [re: nerra]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 22:51



Аз лично съм горд , че съм фен на Байерн . Няма от кво да се срамувам .



Тема Re: Забрана за Челсинови [re: Гoнзo]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано20.05.12 22:53



Евала за което :)



Тема Re: Забрана за Челсинови [re: nerra]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 22:57



Тази година имах и лоши и добри моменти с тях . В крайна сметка съм доволен , защото мисля , че приятните емоции бяха повече . Няма да забравя двата мача с Реал . Просто беше приказка .



Тема Re: Забрана за Челсинови [re: Гoнзo]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано20.05.12 23:05



По същия начин феновете на Челси са имали лоши и добри моменти и след снощи футболът им се вижда по-жив и по-красив отвсякога





Тема Re: Забрана за Челсинови [re: nerra]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.05.12 23:20



Ако те се радват на това което показаха снощи , жалко за тях .



Тема На Меркелнови [re: Гoнзo]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано21.05.12 01:37



дали не и е гадничко




David Cameron, Barack Obama, Angela Merkel, Josе Manuel Barroso, Francois Hollande and others watch the Champions League final during the G8 summit at Camp David.





Тема Re: Забрана за Челсинови [re: Гoнзo]  
Автор alessandron ()
Публикувано21.05.12 09:55



Сигурно и ти хич не си се радвал 2001, като взехте с дузпи титлата в Милано






Тема Re: Забрана за Челсинови [re: nerra]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано21.05.12 09:55



Права си, права си




ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Забрана за Челсинови [re: alessandron]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано21.05.12 10:17



Не бе, той е бил готов да върнат купата и да се извинят, че са я взели с дузпи



Нали всички се сещаме, че разликата в мнението на Гонзо е на една изпусната дузпа разстояние - ако Шванщайгер примерно не бе пропуснал, сега щеше да има Вива футбол, а не обратното



Тема Re: На Меркелнови [re: Balleta]  
Автор Heмa 3нaчka (tempus fugit)
Публикувано21.05.12 11:21







Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Гoнзo]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано21.05.12 11:49



Емоционално изказване на фен на загубилия отбор !
Футболът мъртъв! Красотата не е на мода ,нападайте!
Емоции, емоции. Всички футболисти на Байерн бяха тъжни, но един, не забелязах кой, каза, че футболът не е всичко в живота му!
Невероятно ми прозвуча, нали от футбола си изкарва хляба, може би искаше по този начин да се успокои!
Аз съм доволен от мача. Наистина Байерн владееше повече топката, аз исках немците да вдигнат купата. Не бях за Челси.
Но в края на краищата Баварците сами са си виновни. При дузпите си е пълна лотария, не за първи път големи футболисти не вкарват.
Челси отдавна се стремят към това отличие, сигурно го и сънуваха, . Е, хайде, честито да им е !
Така че, Take it easy!



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: Pyиз]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано21.05.12 12:32



бтв пак ми се доказа оная теория, че по-често офанзивните футболисти изпускат дузпи и им се тресат нервите:) Робен и Швайнщайгер изтърва, а най-хубави дузпи биха Лам и Давид Луис, че дори и Нойер:)))



Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: пeтльo]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано21.05.12 12:50



дузпа при дузпите се бие от защитник, защото има по-здрави нерви и няма лигавщини като Оли4 бие се със шут като Лампард.

Байерн сами са си виновни, не може немци да нямат топки. Швайни още като се засили беше ясно, 4е я порти. Аз ли4но за първи път виждам немци да губят на дузпи, но не може да имаш в отбора само един Нойер, който има топки.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»


Тема Re: Каруцари превзеха Европанови [re: пeтльo]  
Автор SUBXERO (negative)
Публикувано21.05.12 13:11



Ъхъм... че и Ашли Коул дори!

_____

Better to be hated for who you are than loved for who you are not.


Тема +1нови [re: nerra]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано21.05.12 21:52



И от мен



Тема Re: Забрана за Челсинови [re: alessandron]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано21.05.12 21:54



А те играха един фамозен футбол тогава, а и преди това с Реал Мадрид не залагаха на бетона и напред, каквото стане.



Тема Истинатанови [re: Гoнзo]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано24.05.12 10:34



Не съм голям почитател на Жаклин , но нещо ме жегна да прочета тази статия . Просто няма какво повече да се каже .

Футболът е велика игра и не съществува сила, която може да я нарани и уязви. Развоят на мача в Мюнхен обаче нанесе сериозна рана върху ореола и. Трудно може да бъде намерен друг аналог на мач, в който единия отбор да е направил толкова малко за да спечели победата и все пак съдбата да му я подарява. Безброй са случаите по- немощния да побеждава, но никога това не е било толкова несправедливо.
Футболът е велика игра и не съществува сила, която може да я нарани и уязви. Развоят на мача в Мюнхен обаче нанесе сериозна рана върху ореола и. Трудно може да бъде намерен друг аналог на мач, в който единия отбор да е направил толкова малко за да спечели победата и все пак съдбата да му я подарява. Безброй са случаите по- немощния да побеждава, но никога това не е било толкова несправедливо.

В последните 10 години Челси се превърна в един от най-силните клубове в Европа. Успехите на „сините" са впечатляващи, стигнаха и до два финала в турнира. Първият го загубиха в един равностоен и скучен мач срещу Юнайтед, който стана драматичен чак при изпълнението на дузпите. Сър Алекс тогава извади прословутия си късмет и Челси загуби шанса си да триумфира. Челси обра симпатиите на губещия съвсем справедливо.

Ако съдбата е решила да им върне пропуснато през всичките години, то тя трябва да знае, че го направи жестоко и безскрупулно за сметка на един отбор, който игра най-добрия си футбол. Отбор, който излезе на терена не само да спечели, но и да го направи по възможно най-красивия начин. Отбор, който направи реклама на футбола и спечели сърцата на всеки непредубеден зрител.. Отбор, който заслужи по всички възможни начини победата. И отбор, на който му бе отнета напълно заслужената радост.

Челси трябваше да стане европейски шампион. Но не по този начин! Не с игра от края на 60 - те години с 10 човека в отбрана и перманентно опълчение. Шампионска лига не трябва да се печели по този начин. Това е пълно тържество на злото над доброто, колкото и на феновете на английския футбол да им се привижда обратното. Нито срещу Барса, нито срещу Байерн, нито дори срещу Бенфика, Челси не бе на страната на доброто.

Германците вероятно имат много вини пред футбола. Заради тях „великите лалета" не станаха световни шампиони. Заради тях страхотни формации на Лийдс и Сент Етиен не се вписаха сред носителите на КЕШ. Да им прибавим и греха, че два пъти минаха път на Англия по пътя към бленувания финал през 1990 и 1996 година. Да прибавим дори и непризнатия гол на Франк Лампард през 2010. Но, Съдбата им го върна доста пъти. С гола на Маседа в последната минута през 1984 година, с „гръдната жаба" на Кан през 2002 г, дори с обрата на България през 1994 г. Дори им взе купата през 1999 година с два гола в продълженията. Но все пак имаше логика.

В мача с Челси логика нямаше. Нито пък справедливост. Юнайтед все пак се бореше до последно през 1999 година. Атакуваха, страдаха, бориха се до последно. Челси просто се бяха окопали. Нямаше ги на терена. И успяха да спечелят. Може би защото не вярваха, че могат да го направят. За такива като тях, се казва, че Съдбата ги носи на ръце. До самия връх, както се видя в събота вечер.

За да бъде възстановена исконната справедливост, някога в обозримото или далечно бъдеще, съдбата ще изтрие сълзите на Бастиян и ще му достави неговата приказка без край. Дали обаче съществува такава сила, която може да заличи едно нещо, за сметка на друго! След Мюнхен това вече не звучи като реална възможност!




Тема Re: Истинатанови [re: Гoнзo]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано24.05.12 13:02



Статията е добра, вярно, че има разочарование. Байерн бяха по-добри. Но зависи от каква гледна точка виждаш.
Съседният пост е със заглавие , че Челси са футболните крале на Европа, друг пост говори, че парите не са всичко.
Така че за привържениците на Байерн, а и за немските фенове финалът в Мюнхен е разочарование, ако щеш и антифутбол, но пък за феновете на Челси и за англичаниет като цяло - Купата на Челси е повод за радост и патриотизъм.



Тема Re: Истинатанови [re: Гoнзo]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано25.05.12 05:50



А я кажи Кольо какво каза? А Атанасоффф? Много ме интересува, понеже те най-много я разбират тази игра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.