Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 17.05.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гуардиола напусна Барселонанови  
Автор shevchenko (специален)
Публикувано27.04.12 15:16



Твърди, че още през есента е казал на президента, че ще напусне, но сега чак било времето и играчите и всички останали да разберат.

За мен новината е възможно най-лошата за Барселона. Тук през последните 2-3 дена всякакви капацитети се скъсаха да пишат как Пеп бил твърдоглав и изгонил всичките централни нападатели, как бил глупав да пуска Тейо/Куенка в най-важните мачове и какво ли още не и било време да си тръгне. Да, Гуардиола не е съвършен, но за мен истината е че тези футболисти да игаят по този начин е основна негова заслуга. Разликата с отборът, който остави Рийкард не е голяма.
Да, футболистите са невероятни, но сме са нагледали на много примери как отбор с невероятни единици търпи провал след провал. Да не припомняме опитът на самата Барселона с Лоренцо Сера Ферер и други подобни.

За мен Барселона на Пеп Гуардиола е най-силният отбор, който аз съм имал възможност да гледам и го казвам без всякаква ирония и съмнения. Бяха времена, когато ако закъснеех за първите минути на мач на Барселона на Кампа и резултатът не е бил станал 1-0 до 5 минута си беше мини сензация.
Единственото, което исках да видя е как реагират тези момчета, когато мачовете се закучи срещу силен противник и се решава в края му. Затова и постоянно съм ревал за помощта на съдиите, исках тази Барселона да покаже и малко психика, защото освен на реванша с Челси преди 3 години не е имало друг път във фазата на елиминациите мачът да се решава в края и те да са успели.

От друга гледна точка за мен Пеп си тръгва и при първият момент, в който доминацията на Барселона е под въпрос. Щеше да е интересно да видим какво той щеше да направи, но за съжаление това никога няма да го разберем.
За 4 години нямаше отбор, който да притежава топката в един единствен мач повече от Барселона на Гуардиола.
Все пак сега ще можем да видим какво ще направи в друг отбор. Може би човекът иска да се докаже на друго място и да махне клишето, че печели само заради футболистите. За мен обаче и двете страни щяха да спечелят, ако бяха продължили да си сътрудничат. И Барселона без него ще е по-слаба и той няма да е толкова ефективен на новото място. Дали съм прав и е така ще разберем от следващия сезон или може още на Евро'12, ако Гуардиола поеме Англия.



Тема Re: Гуардиола напусна Барселона [re: shevchenko]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано27.04.12 15:22



Уупс станахме много

Оставям твоята тема, че повече си писал.
И тук да кажа - да видим сега толкова добър треньор ли е Пеп или Барса му пасна ?
Тито Виланова е новия тренер на каталунците, пожелавам му много бой от Моу



Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: shevchenko]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано27.04.12 15:32



Изглежда, че просто мотивацията му си е отишла. То май само на сър Алекс не му омръзва да печели. Може би за Барса ще е добре малко разнообразие, а не мисля, че помощникът на Гуардиола е това, което им трябва.

Това, което им липсваше при Пеп - моментите, в които с един разговор в съблекалнята обръщаш мач (справка второто полувреме на Арсенал-Милан тая година) и не се оставяш звездата на отбора да те върти на малкия си пръст, може да дойде от треньор със силна индивидуалност. Някак си се съмнявам, че Виланова е точният човек. Ясно е, че искат да има приемственост, обаче защо се наема човек, който трудно ще даде нещо НОВО на отбора.

Да не говорим, че момента, в който избраха да съобщят напускането на Пеп е супер малоумен. За една седмица загубиха почти всичко, което може да се загуби и накрая и треньора си. Как си мислят, че ще се отрази психологически на играчите, особено като помним колко стабилни бяха във вторник?

Като цяло ми интересно да видя дали с Виланова ще се промени нещо и дали от Гуардиола ще стане треньор някъде другаде.



Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: Balleta]  
Автор shevchenko (специален)
Публикувано27.04.12 15:32



Мда, мерси, аз обаче докато коментирах не беше обявено за Тито и съм го пропуснал.
Похвален е изборът на катунците да се опитват да следват модела на Гуардиола избирайки за наследник неговия помощник. Дали обаче човекът ще има нужния авторитет пред играчите и дали става изобщо за треньор, а не само за помощник и допълнение предстои да разберем. Аз съм малко скептичен, но кой знае...



Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: Maldini]  
Автор shevchenko (специален)
Публикувано27.04.12 15:38



И още нещо, ако Барселона стане просто един от най-силните отбори в Европа, ами не това, което бяха последните 4 години ми е интересно да видя как ще се представя Меси. Защото според мен към безспорните качества, които го правят един от най-талантливите футболисти в цялата история на футбола, той попадна в идеалното място, при идеалната не чак толкова голяма конкуренция в европейския футбол, при идеалния треньор, който правеше всичко в негова полза и т.н. И в това, ние "хейтърите" най-ясно се убеждаваме, когато облече синьо-бялата фланелка на Аржентина.



Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: shevchenko]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано27.04.12 15:45



Тито Виланова като цяло се подценява, страшен специалист е, но от друга страна не мисля, че има шанс да постигне същите успехи, каквито и на Гуардиола. В същото време смятам, че е по-добрият вариант от това Пеп да остане, тъй като твърдя, че се е изчерпал за Барса вече и способността му да се адаптира към нови условия куца много. Накратко доволен съм



Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: shevchenko]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано27.04.12 15:47



Нали. Мисля, че нещо мотивацията за Аржентина му куца, а не мога да разбера защо. Но то и Роналдо никакъв го нямаше 2010 за Португалия доколкото помня. А и умората си казва думата.



Тема На сбогуване...нови [re: shevchenko]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано27.04.12 17:32



като цяло не съм изненадан изобщо, че Пеп си тръгва. всички други години досега подновяваше договора януари или февруари, преди още да са започнали решителните битки за големите титли и така инжектираше още една доза морал и мотивация на своите играчи. тази година обаче се запази продължително и болезнено мълчание, което изнерви всички близки до клуба, а предполагам и самите играчи. ситуацията беше далеч от идеалната, а атмосферата на несигурност и объркване със сигурност ако не е попречила на психическата нагласа на играчите, то 100 % не е и помогнала. Нямаше да е мъжко и в стила на Гуардиола ако беше останал след всичката тая шумотевица, защото въпреки странностите си, той не би държал клуба толкова време заложник на собствения си интерес- не и Барса, в която израстна от бледен юноша до футболист от европейска величина, капитан и лидер като играч и най-успешния треньор в богатата история на каталунците.
Сега ще излязат много версии- че има проблеми в съблекалнята, че мотивацията на играчите вече не е същата, че някои от ключовите и почти незаменими фигури като Шави и Пуьол вече са на годинки, че се усеща краят на цикъла и т.н и т.н. Както във всички слухове има зрънце истина и в тези, но според мен този път Гуардиола каза истината- не се чувства психически и физически на 100 % след 4 години на един от най-ветровитите постове в световния футбол, че желанието за работа вече не е същото както в началото, че вече не е най-добрият възможен треньор на любимия клуб. Той сам си усеща най-добре тези неща и ако е дори на 50 % така (допускам леко преувеличение и драматичен ефект), то да се оттегли е правилното решение. Да, за 4 години той постигна немислимото- 13 титли, 5 от които най-важните възможни, невероятен рекорд срещу вечния съперник със само 1 загуба в редовното време и то в последния му сезон, с гръмките 6-2 и 5-0 ,с 5-те поредни победи за първенство, с елиминация във всички възможни турнири... на Барселона винаги е липсвало постоянство, преобладаващи са били моментни проблясъци, гръмки единични победи и след това серия от неудачи, Рийкард започна, но Пеп довърши този отбор и го превърна в машина за победи, чупене на рекорди и мачкане на съперници при това с тотална доминация над топката, с атакуващ футбол и най-често с много голове и положения пред противниковата врата. магическите вечери в Европа, 3-те пореди Лиги в Испания, категоричните победи на 2та финала за ШЛ са моменти, които са ми донесли неизмерна радост и аз никога няма да ги забравя. винаги ще съм благодарен на този човек за тези мигове на пълна и неподправена емоция и винаги ще съм му признателен, че през последните години почти не е имало момент, в който да ме е било срам или яд на отбора.
Ръка за ръка с хубавото, естествено има и не чак толкова хубаво... като всеки каталунец Пеп е твърдоглав и леко праволинеен- има едни идеали, които не би променил в никакъв случай и това от една страна е достойно за уважение, но от друга е липса на гъвкавост, което в дадени моменти е пречело повече отколкото да помага. решението да се освободи от най-надеждния голмайстор в Ла Лига преди Кристиано и Меси(Ето'о) след сезон от 40 гола през 2009, скандалът с Ибрахимович при положение,че последният реши Класикото на Камп Ноу и отбеляза прилично количество голове в Ла Лига, натрапчивата игра с трима защитника тази година, един от които неизменно дефанзивния халф Масчерано, нежеланието да се вземе чист нападател след контузията на Вийя и централен защитник след болестта на Абидал, напредващата възраст на Пуьол и напускането на Милито обрекоха Барса да играе последните 3 месеца без възможност за ротация отзад и напред, което доведе до пренасищане и умора в ключови фигури за най-важните мачове. и още и още дребни детайли, които са ме нервирали и са ме оставяли озадачен...
Все пак главното е,че този човек върна у дома Пике и Фабрегас, намери точната позиция на Лео Меси и го направи от приятно за гледане дясно крило, в най-смъртоносния голеадор на планетата в последните 3 години. Превърна Камп Ноу в кошмар за всички отбори със само около десетина загуби за 4 години, половината от които бяха в последните мачове при решена титла в Испания или спечелена група в ШЛ. Той откри за големия футбол Педро Родригес и Серхио Бускетс, станали незаменима част не само от каталунския отбор, но и от националния отбор на страната световен шампион. той даде път и на младите Исаак Куенка и Кристиян Тейо, които тепърва може би ще радват феновете на лос кулес. той запази и разви марковия футбол на Йохан Кройф, при който съперниците се срещаха с топката само,за да я извадят от мрежата или да я изритат нанякъде при поредната вълна от атаки на блауграна. той донесе 2 пъти и последната липсваща купа във витрината на Барса- тази от световното клубно първенство...
така че като се сложи всичко на кантара, днес наистина е тъжен ден за барселонизма. днес наистина свършва една ера във футбола, днес си тръгна бащата на Пеп Тийма, менторът и идеологът на най-силният отбор, който някога съм гледал.
На добър час на Пеп, желая му здраве и късмет и успех в следващото предизвикателство, стига разбира се то да не го изправя срещу любимия отбор, защото въпреки цялото ми уважение към него, аз съм фен на Барселона, а не на треньорът на Барселона, както и да се казва той. ще се радвам ако се докаже и на друго място и съм сигурен, че ще го направи, но дотогава ВИСКА БАРСА и само напред!

2-3 думи и за новия треньор... въртеше ни се нещо подобно в главата на мен и някои други хора, с които сме коментирали бъдещето на отбора, но все пак бях изненадан, защото се тиражираха доста други имена, къде подходящи, къде не чак толкова. лично аз бих избрал човек, който да даде нов полъх и потенциално леко модифициран облик на отбора, но Росел и Субисарета са решили друго. преди 4 години, бях скептичен и към Гуардиола ако трябва да бъда честен, сега ще подходя така и към Виланова (вече Моу няма да може да каже yo no conozco a Pito Vilanova ) не само заради близостта му с Пеп, но и заради здравословните проблеми, които го сполетяха през годината. и все пак приемствеността не е лошо нещо и при 2-3 точни трансфера (Хави Мартинес и Йоренте от Билбао и Жорди Алба за ляв бек) и затягане на дисциплината във фаза защита както през втория и третия сезон на Гуардиола, то всички приказки за краят на Барса като доминант ще бъдат опровергани. не ни остава нищо друго освен да изчакаме и да видим! Успех на Тито и дано оправдае доверието!

ВИСКА БАРСА!



VAMOS!

Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: shevchenko]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано27.04.12 20:44



Разликата с отборът, който остави Рийкард не е голяма.

Не е съвсем така, онзи отбор беше изграден около Роналдиньо, а Пеп разкара бразилската примадона и направи Меси Лидер. Отделно, направи Иниеста титуляр, взе ключови играчи като Алвеш, Пике, наложи други като Бускетс и Педро. Постепенно махна и други титуляри при Рийкард и Барса след шестте купи вече имаше много малко общо с Барса на Рийкард.



Тема Re: Гуардиола напусна Барселонанови [re: Maldini]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано27.04.12 20:45



На Вилянова не му давам повече от няколко месеца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.