Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 11.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Барселона - Челсинови [re: smaragdus]  
Автор Suprs (пристрастен)
Публикувано25.04.12 15:16



Почти с всчико съм съгласен, доста добре си ги описал нещата. Само по точка 5, според мен по-големият проблем дойде от Шави, не от Меси. Меси, въпреки че не беше на нивото си (а след дузпата беше откровено слаб), все пак направи асистенция за гола на Иниеста и създаде доста други положения общо в двата мача. Докато Шави беше безкрайно безидеен и еднообразен, а в редките случаи, в които опита да направи някой изннадващ извеждащ пас (нещо, което той по принцип прави съвършено) бъркаше.

Що се отнася до Челси, не бих казал уродлив и отвратителен, хората играха по единствения възможен начин, но съм съгласен, че май и аз не съм виждал по-незаслужен финалист. Преди 2 години Интер все пак си надигра категорично Барса в Милано, а на реванша почти не допусна положения, докато сега Челси вкара с 3 от 5-те си атаки в двата мача, а Барса имаше поне 10 абсолютно чисти положения, които пропусна, включително 4 греди.



Тема Re: Барселона - Челсинови [re: smaragdus]  
Автор shevchenko (специален)
Публикувано25.04.12 15:18



И кое му беше отврателното на Интер'10, че разпраха Барселона на Сан Сиро в един от най-качествените и зрелищни мачове изобщо в лигата или че след като незаслужено останаха с 10 човека на Кампа не надиграха и там катунците ли ?

Конче с капаци си ти и такъв ще си останеш, никога няма да видиш по-далеч от носа си.

Колкото за турския съдия, за дузпата - така я е видял, свирил я е, ОК, обаче не мога да разбера по чии критерии едно побутване с коляно е червен картон, а силно такова с ръце в гърдите също при спряна игра (Меси към Лампард) не е дори и жълт или понеже Санчес се въргаля с минути на земята, а Франк не падна нещата не са 1:1 ?



Тема Re: Барселона - Челсинови [re: Balleta]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано25.04.12 15:19



той и Дявола каза- не може да се сравнява едното с другото, просто в определени спортисти виждаш качества, които те пленяват. а и аз винаги съм уважавал Роджър въпреки непоносимостта ми към него и не съм се опитал да умаловажа постиженията му, което се опитват много хора да направят с Барса.

VAMOS!



Тема Re: Барселона - Челсинови [re: A.Agassi]  
Автор smaragdus ()
Публикувано25.04.12 15:19



Към крилата бих добавил още и Алвеш и Адриано, за мен те са повече крила, отколкото защитници.

Колкото до Вия, когато Валенсия е играела с двама нападатели, Мориентес и Жигич са били забити в центъра, а Вия- на крилото. В националния като партньор на Торес- същото. Така че за мен и Вия не е типичен таран.

За защитата, когато Рафаел Маркес беше в отбора имаше спокойствие отзад, той запълваше всички дупки и играеше еднакво добре както като централен защитник, така и като дефанзивен полу-защитник, а имаше и топпвен удар и често бележеше от преки свобонди удари. Учудих се, че Гуардиола не привлече подобен играч. Хави Мартинес би бил чудесен негов заместник- млад, висок, силен във въздуха, играе еднакво добре както в защита, така и в халфовата линия, натрупа много опит в Билбао, в младежкия национален отбор, има мачове и за първия отбор на Испания. А на Мартин Касерес така и не бе даден шанс.

Когато Шави не е във форма няма кой да прави играта, а изглежда Шави вече е преминал върха на кариерата си и от ден на ден играе все по-зле. За мен естественият негов заместник би бил Давид Силва, футболист с неизчерпаема енергия и страст, който никога не играе апатично и никога не се предава.

И Етоо, и Ибрахимович, и Вия бяха жертвани заради Меси. Меси е ужасен егоист, иска да бъде всьо и вся и не понася някой друг да завършва атаките. Той си е такъв, но вината е на Гуардиола, че се съобразява изцяло с него. Още докато играеше в Порту, считах, че Фалкао е идеалния нападател за Барса, силен, бърз, остър, с добра техника и тежък удар, в чудесна възраст. Не бе по-скъп нито от Санчес, нито от Агуеро и се изумих, че Атлетико го прилапа. Откакто Симеоне пое дюшекчиите Фалкао и Адриан правят чудеса. За мен Меси е отровен плевел. Oще докато Вия не беше контузен се говореше, че има напрежение между двамата. Вия е скромно, прямо и честно момче и никога и никъде не е създавал проблеми, нито в Сарагоса, нито във Валенсия, нито в националния отбор. Така че причината за конфликта едва ли е в него. По лицето му си личеше, че не се чувства добре. Меси иска всичко, да бие дузпите, преките свободни удари, да бъде есинствения нападател и Гуардиола му дава пълна свобода. За мен това е грешка, все пак Меси не е нито Кантона, нито Ефенберг, той си е едно алчно момченце, което никога няма да бъде водач.

Всеизвестно е, че един добър отбор не може да бъде такъв ако няма силна защита. А в момента в Барселона има всичко на всичко трима защитници, Пуйол, Пике и Абидал, като последният дълго няма да играе. Маскерано, Бускетс и Кейта могат да бъдат само временен вариант за запалване на дупки в защитата. А Кейта вече едва ли знае какъв е, защитник, халф или нападател.

За мен естественият наследник на Гуардиола е Марсело Биелса, голям треньор, който прави чудеса в Билбао на практика без селекция. Според мен той би могъл за една година напълно да промени и освежи сегашния изхабен отбор. Никoй не е съвършен, Гуардиола също, но смятам, че прекали с абсолютната свобода, която даде на Меси.



Тема Re: Барселона - Челсинови [re: shevchenko]  
Автор A.Agassi (невероятен)
Публикувано25.04.12 15:24



айде айде, пак извади торбата с лъжите (или по-скоро преувеличенията). Разпрали са кура ми на Сан Сиро Интер, мачът беше много двуостър и особено след като поведоха 3-1 имахме поне 3 чисти положения. ебати разпорването. а за мача на Кампа освен да сме гледали различни двубои? та Ето'о игра десен бек цел мач и те не минаха центъра- друг е въпроса,че не можем да ги виним- ама ебати надиграването,заеби


и стига с тия съдийски теми и некви незначителни случки- вече не е интересно. нали отпаднахме- айде кефете се

VAMOS!

Тема Re: Барселона - Челсинови [re: A.Agassi]  
Автор shevchenko (специален)
Публикувано25.04.12 15:31



Абе казвам само, че не е нормално да наричаш един отбор уродлив и скапан понеже не е тръгнал да се надиграва на стадиона на един от най-добрите отбори в цялата история след като е останал с 10 човека напълно незаслужено, ок ?
И всъщност уродливото му е да е това, че се е бранил добре, защото ако беше паднал с 3-4 гола никой нямаше да го нарича така, схващаш ли го това ?
Иначе можете да си пишете моабети с фена на Валенсия и да си обяснявате колко велик е Рафаел Бенитес и каква утрепка е Моуриньо, както неведнъж ни е казвал той. Колко скапан е Емери, какъв егоист е Меси и как Гуардиола пренебрегвал Вия заради него и т.н. Едни и същи неща по 10 000 пъти ги чета от него.

Радваме се ние, не се тревожи ;)



Тема Re: Барселона - Челсинови [re: TheExorsist]  
Автор smaragdus ()
Публикувано25.04.12 15:33



Ти гледал ли си двата мача на Челси срещу Бенфика? Ако не си, гледай ги. Съдиите заклаха португалците и в двата мача.

Не се позовавам на авторитети, но дори ван дер Саар изрази негодуванието си от отвратителната игра на Челси в първия мач.

Срещу Наполи Челси също имаше огромен късмет (особено в първия мач) и съдиите пак дадоха своя принос за успеха им.

Не понасям Реал Мадрид, Интер, Байерн, Чесли, Манчестър Юнайтед и ПСВ Айндховен, но никога няма да се изкривя и да кажа на черното бяло. За мен Челси и в двата мача игра отвратителен футбол, чисто катеначо от 60-те години. Челси се класира само заради късмета си, заради слабата игра и пропуските на Барса и може би и защото Съдбата така е решила.



Тема Re: Ей хейтърИ вашта мама мръснанови [re: nerra]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано25.04.12 15:34



Този мач Барселона-Челси беше омагьосан, имаше прокоба!


ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ ЦСКА!

Тема Re: Барселона - Челсинови [re: A.Agassi]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано25.04.12 15:41



а слу4ките като са във вреда на Bacheatlona станаха незна4ителни. Нищо 4е се дава поредната дузпа (Сеск не беше такова мом4е на острова) и изгонен Тери, а Меси не



и никой не е виновен, 4е само Пуйол и Мас4ерано са мъже и имат топки то се познава по о4ите ,а останалите са мишоци, но кво да искаме от "мъже" по кинта и педесе.

«Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!»

Тема Re: Барселона - Челсинови [re: A.Agassi]  
Автор smaragdus ()
Публикувано25.04.12 15:49



А аз винаги ще казвам каквото желая и каквото мисля и считам, че да паркираш автобуса пред вратата е уродливо. Със същия успех могат да се наредят и 10 дънера. Челси не е Леванте, имат играчи за милиони, само Торес струва повече от целия отбор на Леванте, но и Леванте не игра тъй безобразно, както го направи Челси.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.