Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 20.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 4и и 5и съдия  
Автор TCNQ ()
Публикувано17.04.12 21:57



А бе тея чернодрешковци за чий са назначени? Е сега Кроос резна Йозил пред очите на единия убавец, без да докосва топката. Решението? Корнер?!?! А бе фаул, но ако не това, то трябваше да е аут!
А Мадрид мачкат!



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: TCNQ]  
Автор alessandron ()
Публикувано17.04.12 22:35



Мачкат си топките, Мадрид, дано така мачкат и второто.




Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: alessandron]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано17.04.12 22:41



Дано!





Тема Многонови [re: sky76]  
Автор alessandron ()
Публикувано17.04.12 23:44



тъп гол пуснаха баварците и то в момент, в който имаха контрол над мача. Реал нищо не играха, пълни нули беха всичките им звезди във фаза атака, ама на - един път белята стана и то щото на Байерн офанзивните играчи не се врънаха в защита, непростимо смотан гол. Иначе Роналдо как яко се покри в тоя мач, не му видях очичките. Успех и на вас утре с УЕФАлоната, макар че некак не ви виждам, ама поне настроение требе да имате след победата над Тотнъм - дано ви върже.




Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: TCNQ]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано17.04.12 23:46



За 4-тия и 5-тия не знам, но 1-вият за пореден път се доказа като пълен мишок и некадърник при бруталиите на мадрид в края на мача.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Stuart]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано17.04.12 23:55



+1
Жалко, че мача ще се запомни със свинщините на главния съдия, а не със зверския пас на Лам за 2:1. Страх ме е да си помисля какви балтии ще има в Мадрид





Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Maldini]  
Автор alessandron ()
Публикувано17.04.12 23:58



Не се увличайте чак толкоз, Уеб свири добре в общи линии и единствената му грешка беше Марсело, която не влияе на крайния резултат. Да плачеш ако не е изгонил Роналдо разбирам, ама айде па баш от Марсело да не ви е страх.




Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: alessandron]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано18.04.12 00:00



Ти ако беше футболист на Мюнхен нямаше ли да те е страх именно от Марсело, Рамос или Пепе, а не от Роналдо





Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: пeтльo]  
Автор alessandron ()
Публикувано18.04.12 00:01



За краката ми да, ама не и за крайния резултат






Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: пeтльo]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 00:01



Светата троица на дървосекачите.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: alessandron]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано18.04.12 00:04



Бе в крайна сметка ако си наистина футболист на Байерн Мюнхен или друг голям отбор, а не на Хихон, Гренада или Апоел, пак може да си спокоен, че Роналдо нема да го видиш





Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 00:04



Няма увличане, има едно човече, на име Уеб, което е доказана мишка в такива случаи. Не казвам, че е свирил зле, но такива класики особено като балтията на Марсело няма как добър съдия да ги подмине по тоя мишкарски начин.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Stuart]  
Автор alessandron ()
Публикувано18.04.12 00:09



Е съгласен съм за червения на Марсело, ама да се говори, че съдията е бил главно действащо лице в мача е пресилено.




Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 00:27



Според мен свири прилично до преди да почнат балтиите второто полувреме. Айде разбирам веднъж да подминеш, за да не си усложняваш живота, ама втори, трети път и накрая вече учебникарска класика. С извинение, но тоя мухльо не знам кога най-после ще го разкрият, че не е никакъв съдия.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: TCNQ]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано18.04.12 00:31



айде успех утре срещу Барселона!

ще е много як мач, сигурен съм.
За съжаление и утре и в събота за ел класико ще пропусна пряко големите мачове, но ще ги гледам на запис около полунощ, дано се опазя да не разбера резултатите, със сигурност ще съм с изключен телефон ама в работата почти сигурно някой ще се изпусне, въпреки че не смеят много, много и съм ги инструктирал всичките, хаха



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: alessandron]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано18.04.12 00:33



Любопитното е, че Уеб свири втори пореден важен мач на Байерн срещу воден от Моуриньо отбор и така и не свирна една дузпа в тяхна полза. Айде сега в Мюнхен ок, ама на финала срещу Интер определено имаше дузпа в тяхна полза.



Тема За едно може да си сигуреннови [re: Diavolo]  
Автор HYanev ()
Публикувано18.04.12 01:09



Престъпниците в защитата на Реал ще са на висота..

Аз не знам как някой някога може да каже , че тези не трябва да бъдат гонени. Аз разбирам Рамос да беше някакъв велик защитник, но той като централен е пълна скръб . Да го връщат на бека , но и за там издиша . Толко надценен играч не знам да е иргал в Реал.

Рамос/Контрерао тея просто са скандални... Те Реал нямат един сериозен мач дето да не допуснат поне 2/3 гола.. То братче Апоел/ЦСКА Москва им вкараха 2/3 гола на тея на мач и изпуснаха по още толко



Тема Re: За едно може да си сигуреннови [re: HYanev]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано18.04.12 01:12



Айде да не почваме темата за надценени защитници в Реал, че някой от нас още помним Уудгейт. Серхио трябва още много да се потруди, за да го стигне. Като гледам какви веселяци-рендета са се събрали и в Реал, и в Барса, викам да не гледам мелето с паузи за футбол на Ел Класикото.



Тема Re: За едно може да си сигуреннови [re: Maldini]  
Автор HYanev ()
Публикувано18.04.12 01:26



E в Барса кой е Ренде в защитата?Много рядко Алвеш/Пуйол ще направят такива фалове.

Той Уудгейт имаше и много контузии. Те му ебаха майката.. Не беше лош футболист , но отделно направи и знаменит дебют?Кво беше автогол/червен картон ?



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Diavolo]  
Автор HYanev ()
Публикувано18.04.12 01:29



УЕБ е пълен мишок. Ако в червено беше Юнайтед щеше да се е насрал да лапа свирката..

След като пожали Алонсо без проблеми Рамос си отиваше. За Марсело не ми се говори. Той дори Контрерао можеше да бъде изгонен . Ако не се лъжа му спести един жълт картон в началото.

Дузпа за мен срещу Гомез имаше. Верно Рамос изчисти , но след това Фабио ли е къв ли е му еба майката? Един вид си го изрита без топка? Не знам това какво трябва да бъде



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Maldini]  
Автор Пвдним йт т изб (КЗИ)
Публикувано18.04.12 06:02



В Мадрид ще е мноооого по-различно. Знам че тук хората са впечатлени от този мач, ама пък айде трезво да се разсъждава. В Мадрид още с първия залп може да се реши всичко в полза на Реал. Няма да има нужда от балтии.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Пвдним йт т изб]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано18.04.12 08:23



Аха, само да не стане като с Формулата - като почнат нормалните състезания всичко ще си дойде на мястото и вече втори месец чакаме нещата да станат "нормални". Байерн имат много силен като единици отбор и за разлика от Реал не са толкова зависими от един играч. Лошото е, че издишат като гости, обаче по-традиция на Бернабеу виждат червено и ще са много надъхани.

Някак си Реал не ми изглеждаха достатъчно мотивирани снощи и ако подходят към реванша като към първия мач - ще им вкараме един гол и ще се скрием - ще си изпатят. А този Байерн мисля всички помним е способен да прави чудеса от храброст, дори и като гост.

Сори, много съм пристрастна Байерн си ми харесват от преди последния път, когато спечелиха ШЛ (с отстраняване на Реал на полуфинала

) за жалост на финала играха с Валенсия - макар че е хубаво от време на време два готини отбора да играят на финала. Само че хич не ми се гледа Ел Класико за n-ти път тая година - като развален грамофон е - върти се едно и също.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: TCNQ]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано18.04.12 08:42



Получи се хубав мач.
Баварците бяха по-дейните на терена.
Признавам, исках Реал да победи или поне дад даде равен, но
Байерн заслужено победи и спази традицията да побеждава в Мюнхен .
Съдията се справи горе-долу, имаше спорни положения за дузпа ,но при повторенията се видя че няма основания за отсъждане на такива.
Ужасен съм от грубата постъпка на Марсело и невъзмутимото му лице.
Тук съдията трябваша да му покаже червен картон, нищо че течеха последните секунди на мача.
Реваншът в Мадрид се очертава труден за Байерн.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Stuart]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано18.04.12 09:23



Аз пак не разбрах защо нищо не казвате за дърпането на тениската на байернския играч в наказателното поле?

Нещо дузпичка не трябваше ли да свири



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: nerra]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано18.04.12 11:34



ууу фурнаджийска лопата



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: пeтльo]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано18.04.12 11:46



Щооо



Аз не твърдя, че снощи имаше дузпа. Искам само да знам онези, които бяха така категорични, че срещу нас дузпата беше кристална, защо сега не реват със същия интензитет, че Байерн са били ощетени. Иначе за мен ситуациите са идентични. И непредполагащи никакви дузпи



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: nerra]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано18.04.12 16:16



Аз предния път ясно казах, ще се самоцитирам сега - "Едно е да го подръпнеш лекинко в суматохата, друго е да го държиш десет секунди пред погледа на съдията". И изобщо за мен всичките дузпи (свирени и несвирени) за Барса в двата мача срещу Милан бяха по-чисти от двете претенции на Байерн вчера. Не ми е много ясно какво целиш с мнението си - да ни разкриеш какви сме лицемери или "фурнаджийски лопати"?





Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Stuart]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано18.04.12 16:33



Не ми е много ясно какво целиш с мнението си - да ни разкриеш какви сме лицемери или "фурнаджийски лопати"?
Да ви намекна, че предният път преиграхте леко


За мен дърпането си е дърпане, той снощи не го подръпна лекинко в суматохата, защото нямаше суматоха, бяха само двамата, а спря да го дърпа просто защото играчът на Байерн падна


П.п. Между другото, точно този уикенд гледах по телевизията АЗ-Твенте, и като ги гледах как се дърпат здраво за фланелките в наказателното поле, се сетих, че някой обясняваше, че в Холандия ги свирели задължително тия положения. Свиреха ги друг път

Редактирано от nerra на 18.04.12 16:35.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: nerra]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано18.04.12 18:23



Изказваш мнение за мач на Реал Мадрид. Това значи, че си върл фен на Барселона, освен ако не се прекланяш пред Бог Моуриньо



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: пeтльo]  
Автор nerra (creepy)
Публикувано18.04.12 19:43



Всъщност още не мога да реша. Барселона са моята голяма любов, Моуриньо е моят гуру...не, разкъсвам се между двата отбора...уикендът ще бъде ад...



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: nerra]  
Автор TCNQ ()
Публикувано18.04.12 23:31



именно, за съдията зад аутлинията пак говорим, кой, ако не той, го е видял най-добре?



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: nerra]  
Автор пeтльo (неетичен)
Публикувано19.04.12 00:16



един ден моуриньо ще поеме Барса и ще цъфтиш

вътрешно де, не косата ти



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: nerra]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано19.04.12 00:22



Аз бях останала с такова впечатление, обаче после прочетох правилника. Там ясно се казва, че при наличие на дърпане преди топката де е влязла в игра се прави забележка (ако е по-сериозно може и картони да се дадат). Ако дърпането продължи след като топката е влязла в игра, тогава се дава дузпа. Проблемът беше, че няколко играчи твърдят, че сигнала за дузпата е даден преди топката да влезе в игра. За да има дузпа топката трябва да е в игра.
Но май има справедливост свише, като гледам какъв късмет гони Челси си мисля, че това им е компенсация за свинщината от 2009.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Maldini]  
Автор TCNQ ()
Публикувано19.04.12 00:48



Ахахах, значи според твоя "правилник" един тупаник без топка си е френдли намигване?



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: TCNQ]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано19.04.12 01:46



Чети - картони могат да се дават.

Ето го правилника:



На страница 32:
A penalty kick is awarded if any of the above ten offences is committed by
a player inside his own penalty area, irrespective of the position of the ball,
provided it is in play.


Превод: Дузпа се отсъжда, ако някое от нарушенията заслужаващи пряк свободен удар бъде извършено от играч в собственото си наказателно поле, без значение от позицията на топката, но при положение, че топката е в игра.

После на страница 110:

Referees are reminded to make an early intervention and to deal fi rmly with
holding offences especially inside the penalty area at corner kicks and free
kicks.
To deal with these situations:
• the referee must warn any player holding an opponent before the ball is in
play
• caution the player if the holding continues before the ball is in play
• award a direct free kick or penalty kick and caution the player if it happens
once the ball is in play


Превод: На съдиите се напомня да направят ранна интервенция и да се отнасят строго със случаи на задържане, особено в наказателното поле по време на корнери и преки свободни удари.
За да се справи с тези ситуации:
• съдията трябва да предупреди всеки футболист, които задържа друг футболист преди топката да е в игра.
• да направи официално предупреждение (жълт картон) ако задържането продължи преди топката да е в игра
• да отсъди пряк свободен удар или дузпа (в зависимост от мястото на нарушението) и предупреди официално играча, ако задържането се случи, когато топката вече е влязла в игра.

Демек, ако ще и да си извадят зъбите, ако топката не е в игра - няма дузпа. Това е правилникът на ФИФА, по който се играе играта футбол, не е "моя правилник". Ако не ти харесва - ходи да гледаш баскетбол.

Спорът за тази дузпа е само дали отсъждането е било преди или след като топката е била в игра. Ако топката е била в игра Неста е извършил нарушение за дузпа, ако не е била - би трябвало да получи най-много жълт картон. Не знам как по-черно на бяло да го покажа.

Друг е въпросът, че 99% от футболистите едва ли са го чели тоя правилник като знаем какво става в наказателното поле при такива ситуации.



Тема Re: 4и и 5и съдиянови [re: Stuart]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано19.04.12 03:59



да де ама докато Неста го държеше десет секунди пред съдията, то и Неста беше държан от Бускетс (по-дискретно), а защо не коментираш пресата на Пуйол. И всичко това преди топката дори да бъде центрирана от корнера. Защо съдията се насра така като изравнихме и веднага наду свирката при първия удобен момент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.