Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 04.07.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: Инови [re: пeтльo]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.05.11 13:22



Гришата е някъде метър и четиридесет и осем, ако не се лъжа.





Тема Re:нови [re: Einsteins cock]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано30.05.11 13:43



Не съм съвсем съгласен по отношение на Бербатов.
Без да изпадам в патриотарски изблици,искам да кажа че липсата му на пейката беше абсолютно безумие.
Чичарито и Рууни напред,ОК,ше контраатакуваме,да ама тва работи в ситуации двама на двама или двама на трима,не в ситуации двама на петима (примерно) и Барселона не ти е Арсенал да ти остави место за контри. Като играеш срещу Барса требва да си наясно че нема да имаш пространство,а няма по-добър в играта на малки пространства от Бербатов,който кво ще да ми говори.

Освен тва,футбола е една такава игра,която се играе с топка,ако топката не е в твоя отбор,то ти не играеш а гледаш и се опитваш да си я върнеш,ако е в тебе се стараеш да я задържиш максимално дълго.
Ето тва е нещото което Барса правят по-добре от всеки друг в света а Бербатов е много добър във втората част-задържането.

Оуен на пейката не предлага НИЩО по-различно от тва което прави мексиканчето и на практика план Б беше същото като план А,ама с по-кофти изпълнители.

А иначе за мача,най-показателния момент за тва кво се случваше цела вечер беше некъде към 60тата минута,когато Меси,Шави и ъъмм....кво беше,Педро май се беха наредили дълбоко в половината на Юнайтед на десния фланг и на площ от има нема двайсе квадрата около 5 минути си цъкаха топчето помежду си,заобиколени от петима от Юнайтед,които изобщо не можеха да се докопат до него...



Тема Re:нови [re: El Capitan]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано30.05.11 19:31



Според мен Юнайтед трябваше да практикуват мощна преса, тва им беше шанса, и тва некак си не е силната страна на Бербатов - и за мен е ок, че не е титуляр, ама задължително трябваше да е на скамейката и при съответния развой на мача да влезе второто полувреме и да се пробват да бият Барса на най-слабото им място - при статични положения, където пък Бербати го бива. В крайна сметка с 10 човека и гледащият отблизо Чичарито, Юнайтед нямаха никъв шанс в тоя мач



Тема Re:нови [re: пeтльo]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано30.05.11 19:41



Ако гледаме реално и сме обективни,трябва да признаем че в този мач и със сегашните си футболисти,Юнайтед немаше никъв шанс,квато и тактика да беха приложили.За преса се искат кадърни халфове,които в момента липсват.

Всъщност мога да стигна даже още по-далеч и да кажа,че откакто гледам активно Юнайтед и съм фен (некъде към 15 години значи) не е имало отбор,който да може да бие ТОЗИ отбор на Барса,тва е положението.
Една халфова линия с Кийн,младия Скоулс,Бекъм и Инс например щеше да изглежда в пъти по-добре,но пак щеше да загуби,просто тоя отбор на Барса е извънземен...



Тема Re:нови [re: El Capitan]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано30.05.11 19:48



а дори Пуйол не игра





Тема Re: Ако Бербатов остане в Манчонови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано31.05.11 00:27



И на кое място бяха Пуул към тази дата???? В изпадащите? Или няколко места над чертата????
И за Левски не обейвал дума, щото аз за В група нищо не съм споменавал!!!!



Тема Re: Ако Бербатов остане в Манчонови [re: sky76]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано31.05.11 09:32



Споменавай бе, да съм те спрял

.

Чакай ся и аз да се пробвам на вълна вашата логика:


Абе тоя Меси за нищо не става. Ебаси и надценият футболист. Без Шави и Иниеста е за никъде. Видя се на световното - гола вода с Аржентина, докато другите станаха шампиони. Преди това и голове с ръце вкарва. Е техничар, вкара няколко гола в ШЛ, ама Мъдото показа, че като му сложи персонален пазач и е дотам. Слаба работа...


Логично звучи нали, нищо ФАКТИТЕ сочат друго.



Тема Re: Ако Бербатов остане в Манчонови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано31.05.11 12:07



Че тва, подчертаното, да не е лъжа?!?







Тема Re: CL FINAL: Барселона - Юнайтеднови [re: SUBXERO]  
Автор SUBXERO (negative)
Публикувано31.05.11 14:49



Не съм се скатал, просто съм много кът с времето, соу ще съм по-скоро лаконичен.

Честито на заслужилите победители. С оглед на показаното, друг изход от този мач не можеше да има и щеше да е меко казано куриозен, колкото да сме постигали обрати и какви ли не драми в историята.

Сега, след дъжд качулка се получава малко, или там с колите и пътищата, ама все пак ще понахвърля малко мисли, които ме налегнаха от събота насам.

По мое лично мнение бяха допуснати много грешки от наша страна, в мача, непосредствено преди него, както и доста по-рано.

Първо, съставът бе объркан. Не можеш да обявиш като намерения да "наситиш средната линия" и да излезеш с двама нападатели. ОК, някои ще кажат, е да де, ама Рууни може да играе изтеглен назад. ОК, ама пък мексиканчето срещу такава отбрана не може самО отпред, както се видя, соу Рууни май трябваше да се мултиплицира, че да го има в атаката и в мидфийлда. Никога не съм бил особен фен на Бербатов, но той евентуално можеше да направи повече като самотно острие, както е модерно да се казва. И тук говорим като чисто футболни качества, щото на нашия главата и проблемите, които произлизат от нея са друга тема, бая обширна. Но да се върнем на средната линия. Парк и Валенсия са добичета и можеха и още 90 минути да търчат. Качества да спрат играчи като Меси, Шави, Иниеста така или иначе нямат, но какво да се прави, вадиш най-доброто, което имаш. Обаче Гигс, при цялото ми ........ (тук просто ми липсват думите) пред този монументален играч, не бе в състояние да се справи в този мач. Един Нани според мене можеше доста по-добре да се справи, да внесе повече динамика, повече непредсказуемост. А Карик за кой ли път показа, че освен срещу островни съперници (и то не винаги) може да вирее само срещу отбори от чергата на Шалке да речем. Не знам колко зле е било фитнес-състоянието на Флечър, но аз определено бих рискувал с него. А бе не знам, наистина не знам какви са му на Фърги критериите за фитнес, и какво разбира той понякога под "поемане на риск"? Оправдан риск ли беше да пуска миналата година Рууни в реванша срещу Байерн, само да погледа малко от мача съвсем отблизо, време през което развинтихме баварчетата БЕЗ негова помощ с три безответни гола, че за капак и да си влоши контузията и да попречи на отбора да спечели четвъртата поредна? Неоправдан риск ли щеше да бъде включването на Флечър на мястото на Карик, пък и (както се намекна) все още не 100% фит? Ми то така погледнато Карик (съответно Скоулс/Гигс) можеха евентуално да го заменят, в случай, че капне или не е в час. Но не не не, не мисля, че щеше да е по-зле от Карик.

Да оставиш Бербата извън групата за сметка на футболния покойник Оуен е меко казано немарливост. Ся, какво всъщност е целял Фърги с този ход си остава за всички нас тайна, всичко останало, което се изписа/изприказва са предположения и спекулации. Пак ще го кажа, казвал съм го многократно през последните 3 години, Бербатов ми е през оная работа, по-точно фактът, че е българин, или най-точно казано съчетанието на фактите, че е българин и играч на Юнайтед. НИКОГА не съм искал българин да играе в Юнайтед, невър. И няма значение дали е Митко или някой друг, въпросът при мене е принципен, а не личностен. Не знам колко от вас помнят 1994, когато след Световното се загатна за някакъв интерес на Юнайтед към Лечков. Не знам колко е било сериозно, тогава нямаше интернет и такъв поток на информация, може да е било измислица на бг вестничетата. Но тогава тази перспектива ми бръкна не знам къде.

Хауевър, Бербатов и това, което му се случи последните 4-5 месеца неминуемо изиграха роля в избора на САФ за мача в събота. Но виновни са според мен и двете страни. Митко не е леке, не е чалга-стар, не е простак, не е лош човек, импонира ми. Но Митко е ленивец и примадона. Няма топки и не може да се налага, когато трябва. помисли си, че двадесетината гола до Коледа го направиха легенда и реши да даде малко лабаво и да чака последните мачове да даде пак газ. Не и при Фърги тези номера. Човекът иска работници, играчи, които ако ще и кръв да храчат по терена (и не по-малко на тренировките), да изпълняват указанията му, не харесва мързеливци, които се скатават, пириъд. За всичко това си е виновен самият Бербатов. Грешката на САФ обаче беше, че се довери безрезервно на Чичарито и абсолютно зачеркна нашия. Принципен човек е, спор няма, доказвал го е десетилетия наред, но в случая си вкара автогол, понеже под чертата остана без втори сносен нападател в отбора. Бербо в лоша форма е най-лошото, което може да се случи на един отбор. Ако САФ си беше нарушил принципите и беше дал повече игрово време на Митко, той определено нямаше да си влоши формата до такава степен. Е, какво става между двамата не можем да знаем, в крайна сметка говорим едва ли не на сляпо. А бтв защо всички бек-ап опции в атака бяха продадени/дадени под наем е просто поредният "неуместен" въпрос.

Засега толкова. Ако имам по-късно време и нерви, повече. По темата може с дни да се пише.

Още веднъж честито на Барса и до нови срещи! Аааа, и още нещо - не разбирам тези, които се скъсаха да превъзнасят Меси от събота насам, честно. Окс, най-добрият в света е, спор няма, и за мене наслада да го гледам. Нооо, Барселона са преди всичко ОТБОР, и то какъв?!?!?

_____



Тема Re: CL FINAL: Барселона - Юнайтеднови [re: SUBXERO]  
АвторMCStranger (Нерегистриран)
Публикувано31.05.11 15:52



Най-накрая едно балансирано негативно мнение за Бербатов, което мога да приема. Въпреки че не съвпада с моето, е достатъчно обективно и казва верни неща. Даже за "примадона" съм съгласен, за "ленивец" - не, защото има достатъчно сведения от съотборници, които казват, че си скъсва гъза на тренировките. За мен ходът на Фъргюсън спрямо Бербатов в събота казва следното:

1. Естествено, че на САФ не му пука за Бербатов, той е мениджър на отбора и се грижи за отбора, не е мениджър или психоаналитик на Бербатов;
2. Според мен му е било ясно, че и Оуен, и Бербатов няма да му трябват (това според него), но Бербатов е този, за когото е платил 31 млн. и оставянето му извън групата праща сигнал към пазара и още по време на мача започнаха спекулациите и най-вероятно наддаването за него.
3. Има нещо, което се е случило между Съра и Бербатов и ние не знаем. Няма логика да изпаднеш в такава немилост, при положение, че си голмайстор за първенството и заедно с Нани си основната причина за тая така желана 19 титла. Имало е конфронтация, някъде по времето, когато излезе онова видео как Съра открито му се подиграва, докато беше на трибуните. Отделно заради полуфинала за купата с Ман Сити - уникален малшанс според мен или поредица от малшансове.
4. За мен Съра е твърдоглавец, което му носи както огромни плюсове, така и някои минуси понякога, което му се прощава, щото победителите не ги съдят. Нашият има нужда от специален психологически подход и на тези, които ще кажат "откъде-накъде пък трябва да го глезим", ще отговоря, че ползата за отбора би била толкова голяма, че си заслужава. От тая гледна точка идеалният мениджър за Берба би бил Мауриньо, а и той е казвал, че го цени високо като играч. Жозе никога не би постъпил със свой играч както Съра с Бекъм или Бербатов. Би му напипал струнките, би го мотивирал максимално и под негово ръководство би правил чудеса, каквито от време на време е правил и досега. Факт е, че Берба е може би в Топ 3 в света по отношение на първо докосване, там е и по "разчитане на играта", доста напред е и като техника, като задържане на топката, което спомена Капитана и т.н., и т.н. Факт е, че си пада леко лигльо и изнежен като психика, но пак казвам - срещу това, което може да даде на един отбор, си заслужава да бъдат търпени тези чисто човешки слабости. За мен (а е и логично, щото само това са по-добрите отбори) единствените места, където си заслужава да отиде, са Барса и Реал. Съмнявам се, че биха го искали и от двете, обаче. Вече мина футболния зенит като възраст, заради последните събития има етикет на "лузър" и се съмнявам, че двата най-добри отбора в света ще искат "четвъртия избор на Ман Ютд". Борусия Дортмунд е следващият добър вариант - немското първенство е нагоре, той има опит там и Борусия беше с класи над другите изтеклия сезон. Нюкасъл, макар и любим негов отбор, е ужасно падение, ако ще ходи другаде в Англия, по-добре в Тотнъм. Естествено, има го и варианта да го начука на Съра като си клати мадурите една година, взима по 100 хилки на седмица и си тръгне като свободен агент, но за Бербатов славата и мнението на хората са много по-важни от парите, а и тогава ще бъде на 32 и половина.




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.