Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 29.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема имаше ли червен картон (обективно)нови  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано28.04.11 09:40



нека заебем пристрастията.

според мен влизането беше за чист червен картон - с бутоните напред, умишлено, бутоните намират големия пищял на противника, фронтално.

за мен е жълт картон, ако влизането на улучи противника или ако го закачва съвсем леко отстрани.

от гледна точка на съдията трябва да се гледа само това.

ролята на Алвеш.
факт е, че въпреките свирепото влизане той не изпита кой знае каква болка, но само поради факта, че това не беше опорния му крак.
това, че е преиграл в случая няма абсолютно никакво значение.

пак казвам в случая от гледна точка на съдията дали го е боляло или не няма особено значение гледат се другите обстоятелства, които според мен са за червен картон.


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: falkenbach]  
Автор lnglourious (Capitan)
Публикувано28.04.11 09:52



за мен е жълт картон, ако влизането на улучи противника или ако го закачва съвсем леко отстрани.

Случаят снощи беше точно такъв !

Аз обаче искам друго да попитам. Кога ще започнат да се дават по-често червени картони за симулация, за да стане футбола пак мъжки спорт а не путкенски балет?

Редактирано от lnglourious на 28.04.11 09:52.



Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: falkenbach]  
Автор jabar (baron4e)
Публикувано28.04.11 10:05



Нямаше даже и допир между Пепе и Алвеш,но правилника казва 4е при груба игра или опит за груба игра която застрашава здравето на прот. футболист е 4ервен картон





Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: jabar]  
Автор lnglourious (Capitan)
Публикувано28.04.11 10:09



По тази логика трябва във всеки мач отборите да са в намалени състави. Правилника трябва да се тълкува според мача, заряда, събитията на терена, а не на клубни пристрастия.



Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: lnglourious]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано28.04.11 10:09



Аз обаче искам друго да попитам. Кога ще започнат да се дават по-често червени картони за симулация, за да стане футбола пак мъжки спорт а не путкенски балет?

+1



Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: falkenbach]  
Автор tonzosjustice (Red Or Dead)
Публикувано28.04.11 10:14



Това беше опит за убийство, не е виновен Алвеш, че после падна като заклан петел на земята. Тва е част от футбола, всеки гледа при грубо нарушение срещу него да се въргаля по земята, за да убеди съдията да дигне веднага червен картон.

Малоумна постъпка на Пепе и абсолютен червен картон. Реал М бе кълбо нерви още от самото начало.



Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: lnglourious]  
Автор alessandron ()
Публикувано28.04.11 10:16



В отговор на:

Правилника трябва да се тълкува според мача, заряда, събитията на терена, а не на клубни пристрастия.




Е точно това е най-трудното. Защото в съвременния футбол стотици пъти сме ставали свидетели на зверски влизания, за които дори картони понякога не се дават, но за сметка на това за глупости като сваляне на фланелката задължително следва жълт картон. Значи в нашия мач срещу Тотнъм на Сан Сиро Фламини например трябваше директен червен картон и наказание от поне три мача да му наложат за онова влизане срещу Чорлука. Казвал съм и в "Британия"-та - стига с тоя "мъжки дух с бутоните напред". Въпросът е обаче аршинът да е един за всички.




Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: falkenbach]  
Автор BatRado (red)
Публикувано28.04.11 10:20



Абсолютно заслужен червен картон за Пепе!
Това животно заслужава картон дори за това че диша! Изключително опасно влизане, без значение дали е опорен крак, колко го е уцелил и доколко симулира Алвеш (един от Топ 10 симулантите в световен мащаб). Крайно време е това човекоподобно да разбере, че футболния терен не е бойно поле.

Също така спестени червени картони за маймуните Марсело и Адебайор. Бразилеца абсолютно умишлено стъпи на пищяла на Педро - на повторението ясно се вижда, че можеше да го прескочи.
Маймуната Адебайор трябваше да бъде изгонен за умишленото блъскане лице в лице на Бускетс, ако не се лъжа.

Като казах Бускетс - крайно време е да бъде изгонен и той във важен мач - снощи му бяха спестени поне два жълти картона за симулация, като особено смешна бе тази, дето се блъсна в задника на противник и се хвана за лицето. Същия смешник е като баща си, язък за таланта му (за разлика от татко му, който и това нямаше)

Длъжен съм да спомена, че Ди Мария също става все по-добър симулант, и все по-голямо разочарование за мен - мислех, че в Реал ще набляга повече на таланта си.

Иначе Рио Фърдинанд го каза много точно снощи в Туитър :

Have these guys heard of the #stayonyourfeet movement??! I think not!

Класико? Класико на симулациите и грубостите... Срам за тези два толкова добри отбора.

К*Р ЗА ХЕЙТЪРИТЕ!


Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: AnfieldBG]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано28.04.11 11:34



Щото, баце си гледаш ПШ, където се играе мъжки и симулации почти няма.
Снощи се бях нагласил за голям мач, а то излезе поредната сапунка, в която мангасарите и от двата отбора повече се търкаляха, отколкото играха футбол.
Ако някой е засичал колко чисто време се игра снощи, ще излезе, че повече бяха скандалите и опитите да се изкарат картони на противниковите футболисти.
Жалка картина!!



Тема Re: имаше ли червен картон (обективно)нови [re: BatRado]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано28.04.11 11:42



Абсолютно съгласен за случката с Марсело,тва за мене беше в пъти по-гнусно от тва на Пепе,щото беше абсолютно умишлено и немаше никва игра за топка като оправдание...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.