Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:48 02.07.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ФИФА премахва дузпитенови  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано05.01.11 23:11





Прочетох заглавието и си помислих, че на кухите кратуни най-после им е увряла тиквата да премахнат сигурно най-малоумното правило във футбола - 11-метровия наказателен удар, поощряващ долнопробното циганьорско театро в пеналта и подпомагащ купените чернодрешковци с дребни душици в бутането на "правилните" отбори... Да, ама не. Чета после текста и не вярвам на ушите си - то за елиминационните дузпи идело реч - трябвало да се премахнат, защото били лотария и депресирали допълнително неудачниците зад бялата точка!?!?! :О Пълни малоумници!!! :О

Бас държа, че предложението е дошло от уонаби родината на футбола, сееещайсе...





Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: Meйджъp]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.01.11 10:15



Сега като един отявлен фен на комерса (Мъдото + Реал) не виждам какво те притеснява.



Въпросът е какво ще сложат вместо дузпи. Надявам се няма да се играе до гол - което е безумие според мен.



Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор nerra ()
Публикувано06.01.11 10:39



Преди време Бекенбауер беше дал едно предложение за замяна на дузпите - по време на продълженията, примерно през 5 минути да се изкарва по един играч от всеки отбор. Това предложение на мен лично ми допадаше, защото щеше да е въпрос на тактика какъв тип играч да махнеш и т.н. и щеше да се увеличи вероятно шанса да се вкара гол. Ама никой не му обърна никакво внимание.



Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.01.11 18:30



Ставаш банален с твоето Мъдо вече.



Иначе предложението на Бекенбауер ми изглежда супер тъпанарско и ще изгори скоропостижно, досущ като златния/сребърния гол. На прима виста не се сещам какво правим с мачовете, които се проточат по няколко часа. Ако някой си мисли, че със 7 човека на терена и 2+ часа игрово време ще ставаме свидетели на нападателен футбол, нещо трябва да е изкукуригал.





Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: Meйджъp]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.01.11 19:43



Що бе има резон в предложението на Кайзера:

90 минута - отборите остават с 10 играча
95 - 9
100 - 8
105 - 7
110 - 6
115 - 5
120 - 4

е до тук все трябва някой да е вкарал. Пък и си има тактика, кои играчи да изкараш.



Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.01.11 19:56



Не съм сигурен, че точно това е графикът на изкарване на играчи - чел си го някъде или ти го предлагаш? Плюс това "4 vs 4" противоречи на фундаментално правило във футбола, че един отбор не може да остава с по-малко от 7 човека на терена. И плюс това едва ли има отбор, който при 6-7 човека на терена ще си позволи лукса да "атакува" с повече от един човек, особено както е изтискан от 120+ минути търчане...





Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: Meйджъp]  
Автор3 (Нерегистриран)
Публикувано06.01.11 20:22



Има само едно нещо,което трябва да се премахне на всяка цена от футбола, и това е......ЗАСАДАТА !!!

да...ама същата дава хляб на милиони безименни хрантутници, които в тоя живот не стават за нищо друго,освен да държат колче с малко плат върху него

освен тях,без работа остават и хилядите "институции" , функциониращи около това особено ВРЕДНО ,ПАРАЗИТНО и МАЛОУМНО правило, убиващо в огромна степен красотата на тази игра

убеден съм,че трябва да бъде премахната засада, но не съм убеден,че ще го видя в този си живот поне

иска се човек с топки, готов да промени цяла една закостеняла СИСТЕМА, а нито Блатер е такъв, нито наследника му ще е.....



Тема Re: ФИФА премахва дузпите [re: 3]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано06.01.11 20:26



И баща ми повтаря това от 20 години, ама май само тримата поддържаме тази идея.



Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: Meйджъp]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано06.01.11 20:26



Nerra така пише.

Аз от него го прочетох това предложение.



Тема Re: ФИФА премахва дузпитенови [re: 3]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано06.01.11 20:38



Стига бе, звучиш като някой футболен лаЙк! :O Засадата е едно от най-интелигентните правила във футбола. Съвсем отделен е въпросът, че разни безнравствени чернодрешовци с пръчка и парцалче в ръка го опочават тотално с неадекватното си държание на тъч-линията. Сериозно. Само като си помислиш, че интелигентните извеждащи пасове ще бъдат заменени от махленската тактика с тарана, тип "гюме", на върха на атака, и почва да ти се драйфа... :/






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.