Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 02.07.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Такаааанови  
Автор TCNQ ()
Публикувано20.06.10 21:00



Всички велики (или в скоби велики) европейски тимове се задъхват и са извор на изненадите.
Бекенбауер го каза директно, в случая за Англия - много чужденци, слаб национален отбор.
Като гледах днес жабите това ми се повтори многократно.
Изводът?
Дреме ми за тях, но ние какво правим?
Правило за чужденците? Или СЕЩ (Европейски, ако некой не е вденал)?
Трябва ли УЕФА да въведе мин 5 год националност, за да играеш в представителния тим?
И какво ще правятъ големите 5?
България тръгна да ги реже, но се вижда колко сме слаби.
И така - решението е?



Тема Re: Такаааанови [re: TCNQ]  
Автор Vendome ()
Публикувано20.06.10 21:44



Бе не е само това проблема. Водещите тимове във водещите първенства играят по 50-60 мача на сезон. Играчите са уморени. Отделно от това футболът толкова се комерсиализира и разглези играчите, че те просто не се напъват по същия начин за националните си отбори, както за клубните. Ей онзи ден, Снайдер казал, че ШЛ е по-важна от Световното и предпочита мачовете в Лигата.



Тема Re: Такаааанови [re: Vendome]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано20.06.10 21:55



Снайдер се е побъркал значи

ако е истина това което е казал. първо е много жалко и направо скандално.
но в днешния футбол ако се замислиш си е така. комерсиализацията убива бавно, но славно националните първенства, а и в момента добрите футболисти са мултимилионери благодарение на клубовете си, еми ще се раздават повече там. но световните п-ва са солта и пипера на футболната игра, това е най-великото нещо, по-велико нещо няма и според мен във фифа сериозно трябва са се замислят над тези неща.



Тема Re: Такаааанови [re: Diavolo]  
Автор Vendome ()
Публикувано20.06.10 21:58



Тъстът ми го е гледал по ПроБГ, а той, както знаеш е маниак на тема холандски футбол и е останал доста разочарован.



Тема Re: Такаааанови [re: Diavolo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано20.06.10 22:07



Ми те ФИФА се замислят сериозно, много сериозно даже. Над това как да... сложат търговска марка на вувзелите.

Пари, пари и пари - ФИФА само от това се интерисува, това е тъжната истина.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Такаааанови [re: naja_haje]  
Автор Vendome ()
Публикувано20.06.10 22:09



Футболът ще се спаси, когато ФИФА фалира. Това е.



Тема Re: Такаааанови [re: Vendome]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано20.06.10 22:13



Ми да фалира, ама няд 1.5 милиарда им е приходът от това световно. Поне така прочетох някъде.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Такаааанови [re: Diavolo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано20.06.10 22:23



В началото на 90-те Бекенбауер беше прогнозирал, че националните отбори ще изчезнат докъм 2000 г. Спомням си го, защото ми се стори много скандално твърдение за времето си. Е, не са изчезнали още, но постепенно се обезличават и губят значение за сметка на клубните отбори и клубните първенства и турнири. Жалко, защото Мондиалът действително е най-великият футболен форум на планетата, не може един лайнян и напълно обезличен клубен турнир като ШЛ да се поставя над него, направо е скандално! :( То и затова остава да се кефим на отбори като КНДР и Нова Зеландия, които се хвърлят яко за чест и слава, докато при "звездите" много често може да се "прочете" досадата от участието - горките, вместо да си починат малко и после да се залавят в подготовка за важните битки срещу Сантандер, Уигън и Сиена, те трябва да играят по задължение в някакви морално остарели национални гарнитури...хъх... ://





Тема Re: Такаааанови [re: TCNQ]  
Автор bluefan (НАТУРАЛЕН)
Публикувано20.06.10 22:24



Абе да закриват националните отбори и да се прави световно първенство за клубни отбори със същия брой отбори и по същата схема!



Иначе по-сериозно: нормално е европейските силни отбори да се задъхват защото първенствата им са най-силните в света и играчите са доста изморени. Южна Америка има 1 отбор от ранга на европейските грандове - Аржентина и един отбор малко над всички останали Бразилия. Винаги си е било така и така ше бъде. Мене ми е смешно как може жабарите примерно дето са действащ световен шампион да разправят,че не очаквали да станат шампиони ама се надявали. Немците също говорят,че се надяват ако стане нещо ама чак световни надали. Англичаните по същия начин. Само бразилците ако ще и последни да са били на предното първенство пак от първия до последния в отбора ше каже,че играят само и единствено за титла. Е на тва им правя евала лично аз и за тва мисля,че винаги са малко или много над останалите.

It's a Privilege to Call Yourself a Scientologist


Тема Re: Такаааанови [re: Meйджъp]  
Автор Vendome ()
Публикувано20.06.10 22:25



Най-жалкото е, че същите тези звезди се обиждат и бойкотират, когато не получат повиквателна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.