Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 03.07.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: the_fly]  
Автор Vendome ()
Публикувано13.05.10 23:10



Не пазеше само Томас, пазеше и Дюмарс от Пистънс, сещам се още и за Байрън Скот, Хърси Хоукинс, Пени Хардуей.



Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: Vendome]  
Автор Richard_Long (член)
Публикувано13.05.10 23:34



Скоти винаги е поемал по-тежките единоборства, факт




Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: Richard_Long]  
Автор Vendome ()
Публикувано13.05.10 23:52



Е дай примери?



Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: Vendome]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано14.05.10 00:06



аве спорим тук малко за глупост да ви кажа.
Кобе-Мобе, Джордан, Маравич ... дрън-дрън. Баскетболът е колективна игра и всъщност най-великият е Джеймс Нейсмит.

и въобще тука много време се отдели да се пишат куп ненужности. Ето ви да четете нещо смислено, което много добре илюстрира защо I love this game.



П.П. без съмнение най-великият журналист пишещ за баскетбол, който съм чел е Иво Иванов!



Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: Vendome]  
Автор Richard_Long (член)
Публикувано14.05.10 00:09



Меджик серията 91-ва, който прави Джордън на гъз (до колкото съм чел). Също така Дрекслер 92-ра и Баркли 93-та, тези серии съм имал удоволствието да ги гледам изцяло. На Скоти защитата винаги му е била силната страна




Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: Balleta]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано14.05.10 00:17



Няма какво да се лъжем. Лейкърс са най-класният отбор с най-добрите играчи и най-добрият треньор. Доста вероятно е да дублират титлата. И не че имат шампионски манталитет или някаква сърцата игра, а просто знаят кога да натиснат и да играят на 100%. Аз съм за Финикс Сънс, но Лейкърс ще победят, защото Финикс не могат да спрат нападението на Езерняците.

На Изток, аз съм много разочарован от Кавалиърс. Уж събираха шампионски отбор, а накрая какво стана? Леброн не игра добре в предният мач и загубиха с 30 точки. За мен Кавалиърс са по-големи лузъри и от Далас. Дано да ме опровергаят след няколко часа.

Орландо досега имаха лесни съперници, но според мен ще се измъчат много срещу Бостън/Кливланд. Даже според мен в момента, Бостън са фаворити да отидат на финала с Лейкърс, което ще е много, ама много ама много жалко за баскетбола. Ако това се случи, пак няма да гледам финалната серия. Понеже комишънър Стърн точно това искаше, за да върне публиката и феновете. Точно заради това бяха уредени нечестните трейдове, за да може отборите, които имат фенове "big market teams" (както казват американците) да са на върха. Това се случи след онзи финал между Сан Антонио и Кливланд. Тогава интересът беше доста нисък.

Ако този спорт е жив, трябва да има финал между Финикс и Орландо.

Следващият сезон - Fire Ancelotti


Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: the_fly]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано14.05.10 00:17



Обективно погледнато, Кобе е точно същият тип играч като Майкъл, затова и сравненията между двамата са много по-лесни от да кажем между Майкъл и Меджик. Примерно ако погледнем Меджик, е вкарвал по 20-на т. на мач, но пък за сметка на това е правил по над 11 асистенции и също 7 борби и само като се вземе предвид доста по-големият среден брой асистенции става по-полезен дори от Джордан, ако се вземат разбира се средните показатели за достатъчен критерий кой е най-добрият.

Но да оставим средните показатели, понеже има доста условности при тях, както писахме по-горе. Понеже съм гледал през 90-те Джордан и как всички примираха по неговите извънземни изпълнения - най-вече това го направи легенда, както и титлите разбира се. Е, сега Кобе по качество на изпълненията (което ще рече също - игрови потенциал) не му отстъпва изобщо. Точно пред това си затваряте очите феновете на Джордан - че Кобе ги прави същите неща, а дори и още по-невероятни.

А що се отнася до броят титли - може и него да стигне, що не.



Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: (((((x)^x)^x)^x)^x)]  
Автор Richard_Long (член)
Публикувано14.05.10 00:39



Кливлънд са си гола вода без Леброн, те ми бяха надеждата за лесно дублиране на титлата.
Финикс ще ги подкрепя само ако бият ЛА и докажат, че имат някакъв манталитет




Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБАнови [re: Balleta]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано14.05.10 01:54



Тук пиша за сравнението Кобе - Джордан. Ами Джордан играеше в друга ера, когато можеше да се играе в защита. Сега измислиха такива шибани правила, за да се забрани нормалната защита. Всяко докосване е фал. Ако някой бъде фаулиран малко по-грубо (особено Джеймс) - флейгрант фал. Глупаво правило за 3 секунди в правоъгълника. Нелегална защита (илигъл дифенс както се казва). При такива правила е малко по-трудно да се опазват играчи като Кобе, Леброн и Дуейн. Особено при необективното съдийство (super star treatment както го казват Американците).

Смешно е да се сравняват различни Ери в НБА. За мен обаче Джордан е най-големия.

Следващият сезон - Fire Ancelotti


Тема Re: ОFF: На полуфиналите в НБА [re: Balleta]  
Автор (((((x)^x)^x)^x)^x) (КЗИ)
Публикувано14.05.10 02:52



Да добавя, че откакто следя НБА, отборите с шампионски манталитет са три. Булс с Джордан, Лейкърс с ШАК и Кобе и Сан Антонио с Дънкан ,Паркър и Джинобли. Тези отбори не ставаха шампиони, защото имаха най-добрите играчи, а защото проявяваха психика в най-важните моменти и правеха по два-три "шампионски" обрата в плейофите.

В момента Лейкърс дори и да дублират титлата, за мен няма да стъпят до тези отбори, които изброих. Просто защото печелят поради факта, че притежават Кобе и Гасол - най-добрите на позициите си. Не си спомням да са правели някой знаменит обрат. През 2008-ма Селтикс ги пребиха с 39 точки в последния мач. Това никога не може да се случи на шампионски отбор.

А преди да им подарят Гасол, Финикс редовно тупаха Лейкърс в плейофите.

Мое мнение.

Следващият сезон - Fire Ancelotti



Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.