Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 24.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови  
Автор Лeдoвe (Dreamer)
Публикувано04.02.09 15:10



Гледам ги снощи Левски и Славия тръгнали заедно за втория етап от подготовката си в Анталия, а цска за Албена. То са едни изказвания, едни очаквания, то си е.... мамата. Начи такъв смях ме напуши, че няма на къде. Какъв втори етап бе ? Какви очаквания ? Докато цяла Европа играе яко мачове за първенстава и купи , ние си правим зимна подготовка два месеца за да играем после три и лятото пак така. Е къде е логиката някой да ме светне, че не я виждам. Като ги гледам тия репортажи имам чувството, че сме двайсет години назад. Като навремето, когато цял свят започна да играе защита в линия, а ние тука още си бичехме смело с либеро.
Някой ще каже, че има такива паузи заради времето и т.н. Какво му е на времето . В Англия или Белгия да не е по добре, пък хората си играят. Даже в Англия в момента е яко кофти, ама там не спират. Даже и камъни да падат хората си играят. И не само там. А ние тука имаме ебаси и първенството : играем 3 месеца и половина мачове, после 3 месеца няма. После пак играем 3 месеца ,и пак 2 месеца няма. Е няма такъв филм. То при това положение, и като се вземе предвид смешното и селско ниво на повечето отбори по-добре футбола ни да мине на полуаматьорски начала. Така поне ще се знае, че се рита само за кеф, а и ние феновете няма да влагаме напразни надежди и емоции като дойдат евротурнирите и отпаднем от поредния анонимник.
Значи,ако си играем целогодишно(или с малка пауза) и тези пари, които се хвърлят за безмислени подготовки се вложат в базите и се направят стадионите със седалки, терени, осветление, тоалетни, едно на ръка че ще може да се играе и зимата, и друго, че феновете ще се върнат. Еми, не може в Германия или Англия в регионалните лиги стадионите са със седалки и осветление, а тука в БГ на отбор участник в ЕКТ и борещ се за титлата стадиона му да е като кенеф ( визирам Локо СФ).
Толкова години постоянно се говори за лицензиране, за условия, за намалаяване на отборите, за отдаване на базите, и какво? Нищо. Само големи думи... Другите докато играят и печелят ние лапаме мухите и правим двумесечни подготовки. Ми нема такъв смех като Бг футбола честно.

Аз имам
моето световъртене
в мен

Редактирано от Лeдoвe на 04.02.09 15:25.



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: Лeдoвe]  
Автор Чaвдo (Chavo)
Публикувано04.02.09 18:42



Еми като не ти харесва нашето първенство, просто не го гледай. И пак не си написал правилно името на ЦСКА, аман

Преди му слагаше някакви звездички, сега друго измисли........
На мен нашето първенство ми харесва, аз не мога да получа такава тръпка когато гледам чужди мачове, както когато гледам ЦСКА. Харесва ми да гледам голове със задни ножици и от волета, а не разни прехвалени селяндури как пукат топката.
Изминалата есен ЦСКА много ми хареса, много истински играха, майсторски.
Иначе си прав, вместо да правят по 100 подготовки отборите, по-добре да си оправят стадионите, за да може да се играе и зимата. Но не е работата само в седалките, трябва и стадионите да са със затварящи се покриви, да има отопление под тревната настилка , що видя кога преди ЦСКА-Литекс като заваля сняг и какво стана . При тези условия по нашите стадиони не може да се играе зимата. Но искат ли собствениците да дават пари? Според мен не, повечето собственици са псевдо такива, дребни тарикати и измамници.
Няма кой да инвестира сериозно, само оправдания се намират.
Въобще, много неща трябва да се променят в България като държава, за да стане това, което искаш ти.
Друг вариант е да приемем руската система пролет-есен, така няма да има пауза, но не знам доколко е удачно.
Но тия подготовки са си смях. Поне в БГ да направят достатъчно места с условия за добра подготовка, а не да се ходи по Кипър, Турция, да играят нашите отбори контроли с разни смешници ,като тука могат да играят с далеч по-добри български отбори.

UNITED 1878

Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: Чaвдo]  
Автор Лeдoвe (Dreamer)
Публикувано04.02.09 20:01



Ок, бате, взимам си поука за Цска - просто съм го написал с малка буква

. За тръпката си прав, ама да ти кажа, за съжаление последните години я получавам единствено в мачовете на Левски в Европа доколкото има такива. Дори срещите с вас не са ми толкова напечени и очаквани след тия серии 1-1/0-1/1-0. Точно поради тази причина и не гледам много мачове от нашето първенство. Както и да е. Ясно е, че като няма друго под ръка, пролетта пак ще се ходи на Герена, но много се дразня, че сме толкова назад от целия цивилизован футбол с тия селски идиотщини и график на първенството.
Поздрави.

Аз имам
моето световъртене
в мен

Редактирано от Лeдoвe на 04.02.09 20:03.



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: Лeдoвe]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано04.02.09 21:10



Причината е, че тука като направят два мача и терена после ще е по-хубаво разоран от добруджанска нива. Щото те реално са си ниви, ама ги косат малко треволяците. Нямаме стадиони, нямаме тренировъчни игрища, ама това е отражение на политическата обстановка. За да се даде някой стадион на отбор, трябва да се нагуши някой. Не може да стане голяма сделка, без някой да се нагуши. Или да се даде строително разрешение. Стоичков, Стефка Костадинова и Снайпера щяха да вземат стадион Пловдив, ама на последния му искаха един милион на ръка тогавашния кмет и се отказа, за другите сигурно същите неща са ги отказали. Мизерни президенти, мизерен футбол. Три стадиона имаме - Лазур и след него Националния и на говедата. На Литекс не знам какво толкова го хвалят, спретнат селски стадион



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: пeтльo]  
Автор Лeдoвe (Dreamer)
Публикувано04.02.09 21:41



Чудя се толкова ли е трудно да се направи от държавата по един свестен стадион в големите градове - Пловдив, Варна, Плевен... Така ще има добри стадиони и може без проблем да се играе както в Италия ( Лацио/Рома, Интер/Милан)

Аз имам
моето световъртене
в мен


Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: Лeдoвe]  
Автор white_rabbit (Поручик Ржевски)
Публикувано04.02.09 23:04



и аз това забелязах , уж много претенции , уж не сме важни ,,ама не стиска да напишеш ЦСКА правилно , смешнико ...
но мачовете на говедата в Европа са голяма тръпка наистина , тук си прав , истинска приказка ... без край ...



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: Лeдoвe]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано04.02.09 23:38



За съжаление - да. Не знам дали просто е таква ситуацията, или наистина си търсят оправдание за да не строят, но в Пловдив е каша. Ботев и Локо никога не биха играли на Лаута или Колежа. Стадион Пловдив е на държавата и тя не си го дава, докато не падне сигурно да му еба майката. И тва е. Пък и Спартак също уж искат да влизат в А група, ама те са най-близо да си вземат стадиона



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футбола [re: пeтльo]  
Автор иkcвaлcинaтC ()
Публикувано05.02.09 09:32



Да беше казал стадиона в Стара Загора, щях да те разбера, ама стадиона на Литекс дори спретнат не може да се нарече, щом човек, за да се изпикае, трябва да отиде в храстите.



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: иkcвaлcинaтC]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано05.02.09 19:00



Само един от двата има лиценз за УЕФА



Тема Re: OFF: Смех в залата сме това БГ футболанови [re: пeтльo]  
Автор иkcвaлcинaтC ()
Публикувано05.02.09 22:57



Берое не е кандидатствал за лиценз, макар че там се играха некви младежким квалификации преди няколко години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.