Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 20.05.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема La Furia Roja in Focusнови  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано29.06.08 23:48



44 години по-късно

Очаквано заглавие, нали? Е, след 1964-а, време беше Испания да спечели най-накрая един голям форум. След големите надежди, големите отбори през годините, най-накрая един може би не толкова блестящ отбор, показа страхотна игра и спечели, напук на всички. Испанците победиха и отстраниха три от четирите най-големи европейски тима във финалната фаза, така че едва ли някой може да спори за качествата на тима. И все пак, каква беше

Формулата на успеха

Изпих две хапчета безпристрастност и почвам да пиша. Луис Арагонес повика двама футболисти от Реал Мадрид и трима от Барселона. Дали наистина това имаше някакво значение? Почти винаги футболистите на Реал Мадрид са били повече от тези на Барселона. Познайте кои сезони не са били повече - да, 1984 и 1964 година. Едва ли е съвпадение. Твърдата вяра в Луис Арагонес, Фернандо Торес и Давид Вия си каза думата също. Да не пропусна и Касияс, който не допусна нито една фатална грешка, да не кажа никаква фатална грешка, поне в директните елиминации.

Въпреки какво спечелиха испанците?

Въпреки красивата си игра. Невероятни пасове, невероятни разигравания, агресивен и атакуващ стил, при това красив. Напоследък винаги печелят скучни и еднообразно играещи отбори. Въпреки липсата на качествени крила. Арагонес сякаш възроди играта през средата на терена, като крилата не играха чак такава важна роля, както в някои други отбори - Португалия например. Въпреки бековете си. На това европейско имаше страхотни бекове, и ако испанците имаха такъв, в лицето на Капдевия, то Серхио Рамос заличаваше всичко позитивно и беше напът да провали отбора още в груповата фаза срещу Швеция. Футболистът, който прилича на Тарзан, но не толкова интелигентен, със сигурност зарадва най-много феновете на Барселона - сега той ще е твърд титуляр в Реал Мадрид - какво по-хубаво от това?

Най-забавното преди финала?

Онзи вестник, който беше поместил снимка на германска фенка и текст "Такава подкрепа заслужава победа". Е, страхотно, намерили сте една не-ужасна германка сред милионите, браво на вестника. Аз бих поместил една до друга Анхела Меркел и принцеса Летиция.



Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: пeтльo]  
Автор shevchenko (ветеран)
Публикувано30.06.08 00:28



44 години по-късно

Очаквано заглавие, нали?


постингът е твой все пак, естествено, че ще е възможно най-баналното ...

Е, след 1964-а, време беше Испания да спечели най-накрая един голям форум. След големите надежди, големите отбори през годините, най-накрая един може би не толкова блестящ отбор, показа страхотна игра и спечели, напук на всички. Испанците победиха и отстраниха три от четирите най-големи европейски тима във финалната фаза, така че едва ли някой може да спори за качествата на тима. И все пак, каква беше


този абзац е уникален. в началото започващ като някой невероятен мъдрец проследил всички големи п-тва възможно най-задълбочено, което не се връзва хич с егн-ето ти :) . а това с "време беше" продължаваш да не излизаш от клишето. естествено израза е възможно най-безмислен. значи, ако бяха спечелили преди 4 години щеше да им е рано, а ако след 4 - късно, така ли? :) защо ли си мисля, че когато и да бяха спечелили, то баналните посредствени разбирачи като теб биха драснали, че точно сега е времето. :)
Това, че са спечелили след страхотна игра е едно от малкото верни неща, които си написъл. по-простичко пиши бе, току виж станало нещо качествено ... Кои големи отбори бе бате ? Колко големи отбора си виждал на Испания да се дънят, колко поколения испанци си проследил задълбочено, за да пишеш такова нещо. Защо е необходимо да повтаряш безмислени заучени фрази ? :)

Формулата на успеха

да, бате. основната причина е, че са повикани повечи играчи на барселона от реал м. сега ако назначат бате ти ицо стоичков на местото на арагонес и извика 23-ма от барцата са станали световни шампиони със седем победи и 40-0 голова разлика ...

Касияс, който не допусна нито една фатална грешка, да не кажа никаква фатална грешка

това е култово. ще си го запазя, за да го гледам и да ми оправя настроението, когато съм сдухан. :)

ае, лека и не се впрягай. всичко е за ташак





Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: shevchenko]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано30.06.08 00:32



ъъ да, примерите ин фокус априори са ташак:)
а ти може и да не си чувал за тях, де, не знам, когато писах старите класики, още анди родик ти предизвикваше полюции, сега гледам че си фен на джокович, догодина кой е на ред, гаске?



Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: пeтльo]  
Автор shevchenko (ветеран)
Публикувано30.06.08 00:39



много правилно си се ориентирал към ташака. там ти е местото :)
даже мисля вече да се обръщам към теб с ташак ...
та, драги ми ташак, поне ме нападай последователно. един път съм си нямал любим отбор понеже това е мега ненормално да си единствено за България от националните отбори. сега пък съм си сменял любимците ...



Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: shevchenko]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано30.06.08 00:46



Защо трябва да те нападам последователно, след като ти самият не си последователен, всъщност защо изобщо искаш да те нападам, садо-мазото си го остави за високо-ерудираните ти приятелки, в списъка от нещата-които-трябва-да-свърша-днес, "да се присмея на шевченко" е някъде към 488-о място, ти се справяш сам успешно с тази роля, ти си като картина на арчимболдо... ъъ извинявай, ти си гротеска... ъъ абе измисли си сам обидна дума, която си чувал, не ти знам речника:)



Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: пeтльo]  
Автор shevchenko (ветеран)
Публикувано30.06.08 00:49



браво, оригинален и неповторим както винаги ...


ае, ташак, аз съм офф



Тема Re: [re: пeтльo]  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано30.06.08 01:10



браво Петел.
малко да поразчупиш сдуханите келеши тука.
може и на ташак да е, но е свежо, и поне има общо с истината и показаното през цялото първенство.

мисля че трябва по често такива страни като Испания да печлят големите форуми. Така каски, жабете, дъварчета, кокошкари ... ще си седят в дупките и само ще цъкат и плюят, като повечето стават жалки и смешни със заяжданията си.

некои селски жаби като тая, въпреки че добре си й го казал, толко ме дразнят, че скоро ше им чекна бутчетата, ... та и бате им Ивчо нема да ги спаси.



п.п.
Поздрави на цяла Испания и феновете й.
Фаворит бяха и преди Еврото, фаворит бяха до края, и оправдаха и то съвсем заслужено това.



Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: пeтльo]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано30.06.08 02:00



За Рамос само не съм съгласен - в груповата фаза направи грешките, но в елиминациите беше железен и един от тези, които много вдигнаха нивото си. За другото -







Тема Re:нови [re: DON_DiEGO]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано30.06.08 02:01



Хулиганин







Тема Re: La Furia Roja in Focusнови [re: пeтльo]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано30.06.08 02:19



намерили сте една не-ужасна германка сред милионите

За дугото не знам, ама ей тука си се осрал, меко казано.... Дано някой ден поживееш в Германия (южна, за северна не знам как е) и тогава да може би ще спреш да говориш такива глупости.

A man only sees what he wants to see...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.