Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 02.07.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ЗА правилото 6+5!нови  
Автор AnaTOMl (*Uncensored) (газим трупове)
Публикувано29.05.08 19:31



Германската футболна легенда Франц Бекенбауер подкрепи президентът на ФИФА Сеп Блатер за правилото 6+5, което задължава отборите, членуващи в световната футболна централа, да имат минимум шестима местни играчи в стартовия си състав.

"Подкрепяме правилото 6+5, защото не искаме отбори, пълни с чужденци. Всички млади футболисти ще се чувстват пренебрегнати и това не е добре за футбола", заяви Бекенбауер пред агенция ДПА.

По-рано тази седмица Блатер заяви пред изпълнителния комитет на ФИФА, че ще внесе предложението си за правилото "6+5" на конгреса на централата в Сидни.

"Не е морално, когато даден гранд купи 25 топиграчи, а само 11 от тях играят. Другите остават на резервната скамейка най-вече с цел да не отидат в друг клуб", заяви президентът на световната централа.

Сеп Блатер каза още, че разчита на подкрепата на УЕФА и на президента на организацията Мишел Платини.


Крайно време е според мен да стане така. Иначе някакси клубовете от съответните страни загубиха всякаква идентичност, вкл. и моите любимци за съжаление. Просто се самозабравиха с тази глобализация и печалбарщина. Определено смятам, че поне повече от половината играчи от даден клуб да бъдат от съответната страна. Изключение би могла да бъде взета предвид Британията, където под "местни" да се включват играчите от UK, както беше преди правилото Босман.

Бабо виждала ли си ми хапчетата, на които пише Extasy?
Абе ти виде ли тоя дракон в кухнята?


Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: AnaTOMl (*Uncensored]  
АвторДpeйk (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 19:49



И аз съм зад тази идея. Време е да се наложат ограничение на това масово купуване на чужденци. Клубовете наистина загубиха тотално националната си идентичност. Не ми харесва да гледам Реал-Арсенал, като балерините имат повече англичани в състава си от Венгеровата команда.

Съмнява ме обаче да се реализира тази идея, големите клубове няма да допуснат подобен ход.



Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: AnaTOMl (*Uncensored]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано29.05.08 19:53



Дано да се случи! Крайно време е да придобият отборите малко по-национален характер... Още повече, че Юнайтед няма да бъдат засегнати особено от това правило



First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.

Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: AnaTOMl (*Uncensored]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано29.05.08 19:56



и аз съм за

и дано наистина позволят на шотландци, ирланди, уелсци и друга паплач да играе в английсктие отбори, иначе съвсем ще им забравим имената

пет минути остроумие


Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: AnaTOMl (*Uncensored]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано29.05.08 20:31



дано го въведат по-скоро. Уест Хям шампион в такъв случай:)



Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: пeтльo]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано29.05.08 20:33



що им викаш паплач? какво са ти направили хората?



Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: AnaTOMl (*Uncensored]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 22:23



Кукувица кука на широка бука
Смърт за кроманьонеца

Кур и за Блатер.

Ти представи си ся бате, отиваш в Англия/Италия/Испания да бацаш и ти казват курец ама аз си наех вече 5 неангличани/неиталианци/неиспанци да бацат при мен оди си в България.
Ти му викаш, чай бе нали сме евросъюз, една страна, той ти вика немой бате, Блатер тъй каза.

И преди да ми възразиш, представи си следната ситуация. Живееш си в щата Охайо като див селянин, ама нъцки завода за фураж фалира

. Караш го на социални помощи ама решаваш, че това не стига за огнена вода и бира и отиваш в Калифорния да си търсиш работа, щот там си чувал, че много пара има. И от местният завод за фураж ти казват, сори див селянино ама ние си имаме вече 5 некалифорнийци, нимой Блатер тъй каза

Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.





Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: БM]  
АвторTOMl (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 00:04



А ти на колко огнена вода или бира си в момента?





Тема Re: ЗА правилото 6+5!нови [re: БM]  
Автор пeтльo (weirdo)
Публикувано30.05.08 00:07



да, прав си

всъщност според мен трябва да забранят на футболисти от една държава да се състезават за отбор от същата държава

пет минути остроумие


Тема ТОВА НЕМА ДА СТАНЕнови [re: AnaTOMl (*Uncensored]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано30.05.08 09:55



В ЕС си има ЖЕЛЕЗЕН принцип за СВОБОДАТА НА ДВИЖЕНИЕ НА РАБОТНАТА РЪКА. От известно време пиша по тоя въпрос, днес им е конгреса на ФИФА в Сидни, ето ти линк с последната статия, дето писах и мнението на Европейската комисия по въпроса

- Владимир Шпидла, комисарят по заетостта на ЕС в прав текст си каза - No way. А на Блатер ше му трябват 75% от гласовете МИНИМУМ, за да го приеме ФИФА това правило, така че ше е мазало.

п.п. - Босман Европейския съд го наложи, нали помниш дотогава ФИФА и УЕФА какво прокламираха?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.