Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 17.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ШЛ - открийте 10-те разликинови  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано13.12.07 10:15



сезон 2006-2007 - 1/8 финалисти

Celtic Sco
AC Milan Ita
Manchester United Eng
Arsenal Eng
Real Madrid Esp
AS Roma Ita
Olympique Lyon Fra
FC Barcelona Esp
Liverpool Eng
FC Porto Por
Chelsea Eng
Internazionale Ita

Bayern München Ger
Valencia
PSV Eindhoven Ned
Lille OSC Fra

този сезон - 1/8 финалисти

Celtic Sco
AC Milan Ita
Manchester United Eng
Arsenal Eng
Real Madrid Esp
AS Roma Ita
Olympique Lyon Fra
FC Barcelona Esp
Liverpool Eng
FC Porto Por
Chelsea Eng
Internazionale Ita

Sevilla Esp
Schalke 04 Ger
Olympiakos Piraeus Gre
Fenerbahçe Tur

Не ми се рови предните години, но и там положението изглежда същото.
Е къф е смисъла ?
За мен този турнир се превърна в така жадуваната от Г-КУРунайси евро супер лига. Май е време да си е направят, вместо да залъгват разни дребни отборчета с разни нови схеми и някоя друга трохичка от ТВ права.



Тема Re: ШЛ - открийте 10-те разликинови [re: БM]  
Автор Slave To The System (Fuck The System)
Публикувано13.12.07 10:39



Що бе, че то така си е дори цяло щастие, че други отбори имат правото изобщо да се опитат да влязат във втората фаза. Ако има Суперлига дори тази възможност би отпаднала.

Да живее последният залък футболна романтика на най-високо европейско равнище! (звучи почти като крилатото ПРОЛЕТАРИИ ОТ ВСИЧКИ СТРАНИ, СЪЕДИНЯВАЙТЕ СЕ!)



__________________

UNITED WORLDWIDE

Тема Да речем, ченови [re: БM]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано14.12.07 04:08



утре се събудиш и разбераш, че си в централата на УЕФА в Нион, Швейцария и си президент на УЕФА. Какво ще направиш, че да ги няма тия разлики??? Честно, питам щото ми е интересно , защото има тука някои, които все недоволстват от схемата, като, че ли откак свят светува клуба на носителите на КЕШ не е общо взето един и същ с малки изключения затвърждаващи правилото, че богатите и големи клубове винаги ще триумфират (ролетката на дузпите в случаите на Стяуа и Звезда ) Да не говорим, че тогава са били съвсем различни времена. ОК, връщаш старата, изпитана и суперяка схема на преките елиминации, на която всички сме фенове. Биг дийл, ямата между Чесли и Левски остава и всякакви резултати по-малки от 5:0 намирисват на черно тото

Връщаш още по старото правило за максимум трима чужденци. ОК, обаче от евросъюза те разкъсват на парчета и заявяват, че си гаден расист и не признаваш правото на свободно движение на пари, стоки и труд в ОБЕДИНЕНА ЕВРОПА ехейййй Естествено в настоящата действителност не можеш да го върнеш без да се озовеш на гилотината в Женева. ОК, остава ти да ограничиш бройката на извънюро футболистите. Да де, ама днес всеки южноамериканец и африканец се пише без проблем испанец, италианец, португалец, французин. Ако пък не, все ще намерят начин да го натурализират - ще го пишат онеправдан и малтретиран циганин:)). Друго какво можеш да направиш не знам, да сложиш таван на заплатите или трансферите, ама и тук ще имаш ядове с европарламента и частния бизнес. Остава ти да върнеш аматьорския футбол или нещо подобно
Бате, недоволстваш от Платини, но като се замислиш, човека поне опита да промени нещо, ясно е, че малките ще си останат малки, ти какво очакваш от първенство с отбори от ранга на Вихрен и Рилски спортист:)

Честно, кажи ми идеите си, и аз искам финал Евертън - Реал М?



Тема Re: Да речем, ченови [re: Balleta]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 10:54



Аре ся моля ти се, Платини се опитвал да прави нещо, дръжки Платини си плаща дълговете към малките които го избраха като дава шанс на 5 жалки отборчета да влязат в лигата. Точно квото казах залъгва ги с трохички и те са хепи. А какво направи Платини с купата на УЕФА - бълвоч. Всичко живо що отпада след 1 предварителен кръг на ШЛ в УЕФА. Ебати и клоаката стана тоя турнир и ако досега нашите отбори имаха шанс за влизане в групите на УЕФА то от тук нататък ще стане още по трудно, така че уж ни даде някакви по големи шансове за ШЛ ама намали тези за УЕФА. Дефакто шампиона ни е ок ама другите трима да го духат.
Доста хитро си изигра картите Платини, хем вълки сит, хем агнето цяло ама не съвсем. Агнето ще се усети след време, че пак е прецакано и кумчо вълчо го хапва.

Иначе не говоря кой печели лигата. Лигата е нормално да е печелят грандовете. Аз ти показвам, че всяка година гледаме едно и също. Едни и същи отбори от 1/8 финалите нататък, а и не само и в групите над 70% от отборите са едни и същи всеки сезон. Тва е проблема и точно тва намирисва на супер евро лигата на Г- КУРунайсе.

Идеите ми ако съм президент. Не се пипат бройки чужденци тва не ми пука. ШЛ обезличи вътрешните първенства. Примерно в Испания на Реал надали много му пука дали е 1-ви или 2-ра. Да на теб като фен ти пука, но на ръководството надали. Та какво бих направил - връщам старата схема на турнира - играят само шампионите. Така тая година ще гледам Реал, догодина Барса, следващата Валенсия и шампионската титла ще върне предишната си стойност. Като искат повече мачове да гледат хората, макар че по скоро букитата искат повече мачове, но това е друга тема, ок правим турнира с групова фаза от най - добрите 16 или 32, все пак шампионите са 53 страни. И да, няма да има всяка година мач Пуул - Милан например, но точно в това ще е чара, тоя мач от скучно ежедневие ще си върне славата на събитие, дерби което се случва веднъж на 5-10 години и което ще се помни с години.

Та това за ШЛ. Иначе връщам и КНК - един чудесен турнир. Айде тук може да се помисли да се включат освен носители на купи, да речем и вицетата на топ страните. Примерно топ 16 или нещо такова. Може и тук да се помисли за групи.

Всичко останало отива да играе за УЕФА. Така там пак ще играят отбори като Валенсия, Реал, Барса ако щеш, с една дума грандове. Там пак може да сложим някаква групова фаза и така.

Е кво ще кажеш?



Тема Аз ще кажа, ченови [re: БM]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано14.12.07 11:28



ако си президент на УЕФА, ще те изнесат като куцо пиле домат



Иначе лично аз подкрепям идеите ти, но само с една вметка - в ШЛ да играят и вторите отбори на топ първенствата, но до тук. Така пак ще има достатъчно мачове от най-силния европейски турнир.





Тема Re: Аз ще кажа, ченови [re: alessandron]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 11:31



Аз знам че разни букита и президенти на Г-ЯжМиКура, ще ме изнесат, но това е пътя да се спре комерса и както виждаш това би се харесало на феновете. А и шнаса отбор от БГ да играе поне 1/4 финал се увеличава. В момента е нулев.



Тема Re: Аз ще кажа, ченови [re: БM]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано14.12.07 12:52



Всъщност имах предвид футболните грандове, но и тези, дето си изброил, също ще го направят.





Тема Re: Да речем, ченови [re: БM]  
Автор Slave To The System (Fuck The System)
Публикувано14.12.07 15:19



Ако държиш на последователност и твърда линия, не би трябвало да допускаш вицетата и до КНК. Противното би било в разрез с концепцията на турнира, също както и с КЕШ/ШЛ. Така че право в УЕФА. Безкомпромисността в случая е гаранция за по силен турнир на УЕФА. Преди доста години помня как се паднаха в първия кръг на УЕФА Рома срещу Бенфика. Това си беше събитие тогава, и пресата и феновете потриваха ръце. Сега един такъв мач си стои просто в графата други (е, не е като Розенборг - Олимпиакос примерно, но въпреки това крайно обезличен като сблъсък).

Ако всичко това стане, би било неминуемо и преразпределението на ТВ-паричките, така че и Големите, които по стечение на обстоятелствата не играят за КЕШ/ШЛ няма да останат на сухо, а тези, които играят там няма да пълнят така доволно гушки. И точно тук се крие причината, поради която това никога, ама НИКОГА няма да се върне. Футболът е бизнес, голям бизнес. А в бизнеса трябва да рискуваш. ALL OR NOTHING. Затова всички рекламни приходи ще продължават да се вливат в ЕДИН турнир и финансовата пропаст между него и другия ще става все по голяма и непреодолима. Клубовете ще рискуват и ще надуват трансферните си бюджети, ще се спекулира на живот и смърт едва ли не. Така няма да закъснеят и първите фалити. А стане ли това, единственото спасение ще е една Суперлига в затворен вариант, по американски тертип, с вътрешно премиране и разпределение на пари от права, мерчъндайзинг етц етц...

Ако трябва да обобщя дереджето във възможно най-тъмни краски, би се получило нещо от рода на:
Който се чувства способен да се адаптира към новата футболна реалност, да го направи по-скоро. Който не може, да си намери друго любим спорт.

__________________

UNITED WORLDWIDE


Тема Re: Да речем, ченови [re: Slave To The System]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 15:58



Ми то това остана - следващата стъпка и съвсем ще се ебе майката на вътрешните пръвенства. Ето ти сам казваш какво събитие е било навремето един мач между Рома и Бенфика. Сега един такъв мач би се отъждествил с една дума скука. Днеска четох една много интересна статия:



И си припомних и аз тръпката която имаше покрай мачовете който автора описва. С какво нетърпение чакахме Реал - Байерн, а в момента такъв мач предизвиква интерес само на феновете на двата отбора, щото подобен род мачове станаха ежедневие... Тъпня и отврат отвсякъде.



Тема Re: Аз ще кажа, ченови [re: alessandron]  
Автор Poludel, za jedan dan (Samba Nights)
Публикувано14.12.07 21:21








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.