Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 12.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Смешниците от Барса ...  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано21.02.07 23:37



... бяха разкрити!

За някои за пореден път,дано останалите прогледнат най-сетне

Така е,когато няма съдийски аванти 1/8 финала е максимума на дрийм тиймчето

Жалък и грозен бе европейският шампион на собственият си стадион.Който не го е видял очевдидно е сляп.И въпреки това съм убеден,че и сега ще се намерят хора,които да обясняват за най-красивият футбол и прочие глупости ! А Пуул ако бяха малко по-настоятелни и решителни можеше да бият и с повече !

Хейтърите на Бенитес какво ще кажат сега? Това е най-големият тактик през новият век !По-голям дори от ЖМ що се отнася до тактика

п.с. Рони винаги ли е усмихнат ? :)

п.п.с. Двойният фаул защо пак го мръднаха 3-4 метра по-далече откъдето хвана топката Валдес ?

И наистина последно - за трета поредна година еврошампиона отпада на 1/8 финал ?!?!?!



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано21.02.07 23:45



Чакай, не са отпаднали още! Има още един мач а там всичко е възможно. Аз съвсем не съм спокоен още, въпреки, че излязохме с много добър резултат тази вечер. Но определено сме фаворити вече!





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор kpъcтниkът (1gr de coca -))
Публикувано22.02.07 00:11



тия Ливърпул не са ли онези които НАСРАХА мулан от 0-3

а Барса не са ли тези които също НАСРАХА мулан преди година?
Май да ... така че един голям мазен за МУЛАН и весело изкарване в Серие Б догодина в шампионската лига няма да можем да играем,жалко



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: TOMlHAWK]  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 00:19



Честито,бате! Голяма победа


Когато става дума за любимите отбори винаги се притесняваме (и при мен е така),но аз като неутрален в тази ситуация ти казвам - 100% Пуул са напред! В най-лошият случай ще стане некоя мизерия и 0:1,но не ми се вярва.По-скоро ще ги доразпорите и на Анфийлд



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: kpъcтниkът]  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 00:22



Незнам за каква серия Б говориш,очевидно си изгубил връзка с действителността следствие от позорната загуба



Иначе Милан ще играе и догодина в ШЛ,а в тази ще бъде по-напред от Барса

И не,не Барса ни насра тогава,а Мерк ,но това е дулга тема и не ми се спори затова сега.

Основното от днес е че го издухахте много яко



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор kpъcтниkът (1gr de coca -))
Публикувано22.02.07 00:26



съдията педераст



Иначе Милан ще играе и догодина в ШЛ
на кое място сте сега в най корумпираното първенство?Барса на кое е в най-футболното?

Аре хвани се за парното и дерзай сънувай как биете Барса и това е



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано22.02.07 00:32



Разбирам за какво говориш ( за любимите отбори ), успокои ме малко, но винаги трябва да се има едно наум.





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: kpъcтниkът]  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 00:32



Е знаех си че темата ще се обърне към най-футболното първенство,най-красивият футбол,моралният шампион и прочие субективни глупости.

ае лека на всички,лягам си с усмивка





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: TOMlHAWK]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 00:36



Е, с тази игра Барселона няма шанс да спечели, но с Етоо и с пределна мотивация всичко е възможно, трудно бих определил двубоя като решен:)



Тема Гроздето е киселонови [re: kpъcтниkът]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано22.02.07 00:59



Вас сме ви разпорвали от до, така че няма какво да го сънуваме, само има да изброяваме от 0 до 4

Верно си е гадничко кат на Зъблиньо няма кой да му даде дузпичка, когато реши да си почине в наказателното, а? Айде, стига злобни подмятания, успех в реванша, ако можете да докажете, че сте действащия европейски шампион, на "Анфийлд" е мястото

РАЗМАЗВАНЕЕЕ

Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано22.02.07 01:02



Така е. Определено обаче трябва да се стегне защитата, ако Барса иска нещо повече. Защото само с атаки няма да стане. Пуул не вярвам да излезе само за да се брани. А Етоо е Етоо, но все пак идва след дълго отсъствие. Може да направи нещо, може и нищо да не направи.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 01:40



а кой ще дава топки на ето'о? диньо като стигне до 20 метра пред вратата на съперника и по инерция ляга?



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 01:48



Ами тоя сезон е вкарал 6 гола от фал, защо да не ляга?:)

Ако зависеше от мен нямам нищо против да паднат на Анфийлд, но да станат шампиони и после Рийкард да ходи където ще.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: TOMlHAWK]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 01:49



Бенитес е консервативен треньор, според мен точно пък затова ще излезят ливърпуул-да се бранят 90 минути, съдейки по мачовете с Челси и Ювентус по-миналата година и това може да им изиграе лоша шега

А етоо вече е възстановен записа 10тина минути срещу Осасуна още преди три седмици, после малко се поскараха:)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 01:58



нека да ляга, стига после да не се появяват разни фенове на барса, които се оплакват какви надменни, лоши хора били футболистите на Реал, а па барселонци век и нещо се борят с франко, глобалното затопляне и намсикво.

а впрочем това отпадане, ако се случи, ще е изцяло положително за барса - ще се концентрирате изцяло в Испания, докато севиля имат още доста мачове в уефа и това ще наклони везните към вас... а в шл така или иначе щяхте да отпаднете я от лион, я от челси, които към момента имат по-добри отбори.

а за бенитес, след като се справи с челси на муриню, явно знае как да надделява в такива случаи. ще ви затворят пространствата и не виждам никакъв шанс за два гола. ако пък бяха запазили сисе, гарантирано биха вкарали поне един гол на контра.

действително е консервативен треньор рафа, но поне познава себе си и знае как да използва предимствата си. докато един капело съвсем не прецени обстоятелствата и дойде да гради консервативен отбор с неподходящи футболисти.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 02:07



Ами лоши хора са бе:))

В Барселона да играе случайно играч, който се е присмял на смъртта на бащата на съотборник? (Нистелрой към Кристиано Роналдо?)
В Барселона случайно да играе играч като Бекъм(мързи ме да пиша за всичките му простотии, само онзи епизод, когато с Гути обиждаха някакъв играч от Осасуна, че бил грозен ще спомена, повече като комедийна изява:)

Е, според мен два гола не са нещо непостижимо срещу Ливърпуул, Барселона има по-добро нападение от Челси при оптимални състави, всъщност щом Арсенал успяха да ги вкарат и то на няколко пъти.. един гол от фал и някоя индивидуална изява на Меси/етоо, колко му е, то и Челси уж имат желязна защита, но в 6те мача с Барселона допуснаха 9 гола и само в един опазиха вратата суха, проблемът на Барселона при отпаданията в 9 от 10 случая е била защитата...но всъщност всичко това са логични аргументи, а добре знаем, че единствено съдбата трябва да реши-ще бъде ли защитена титлата в ШЛ за пръв път или не, ако е решила да даде положителен отговор, може и с голове на Олегер да стигнем до финала:)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 02:12



Досега като се замислиш защитата на шампионската лига е била повече от трудна задача- от Ювентус насам нито един отбор не е успял да стигне дори до финала, повечето зорлем отстраняват един съперник на преки елиминации, май никой даже не отстранява два на следващата година:)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 02:14



А това че Челси и Лион са по-силни са си класически клишета- и двата отбора също са по-неубедителни в първенствата си сравнение с предишните години, на фона на какво изглеждат по-силни?? Валенсия ако победят черната си котка Интер изглеждат големия фаворит ако не за титла, поне за финал



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 02:23



е, в барселона е играл играч на име "христо стоичков", което е напълно достатъчно да надделея в спора :)
а подобни циркове да лягаш всеки път като ти се подаде топка близо до пеналта, не помня някой от наште да е правил, докато при вас кеф ти деко, кеф ти диньо :) единият надута звезда, другият предаде родината си, междудругото:)

глупаво е да се сравнява мач с арсенал за купата и мач с барселона за шл.
- различна мотивация;
- арсенал знаят как да играят на английски стадион, докато барса трудно ще свикнат със спецификите на инглиш стайла;
- различна тактика, а щом говорим за бенитез, това явно има значение;
- когато не допуснаха голове в два мача с челси (чиято атакуваща мощ по онова време не отстъпва на вашата сега), помниш как се представяха в първенството, така че това явно не е аргумент. а само впрочем, един мач със селтик на камп ноу помниш ли?:)))

ноо разбира се, това е само за чесане на езици, да не би някой да е предвиждал барса да са чак толкоз зле?:)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 02:24



е... да не казвам кой отбор стигна до полуфинал през 2001. :)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 02:26



лион с 38 точки аванс и преситени от успехи, са неубедителни. да, знам



разбира се, можем само да гадаем, но шансът да дублирате ШЛ беше малък, каквото и да си говорим. вие трябваше още в групите да отпаднете след като вердер ви гъзи 89 минути в бремен, мен ако питаш.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 02:27



е с една победа над галатасарай ако помниш и след това дойдоха Байерн и нямахте никакъв шанс за финал...



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 02:31



чакай сега, ти се чудеше дали някой е стигнал полуфинал при защитата на титлата си, нали?:) мисля, че отговорих :)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 02:36



финал бе, не полуфинал, а финал, чети внимателно:)
Два полуфинала за Реал и май само реал и Милан са успявали да отстранят някой в елиминации



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 02:43



е хубу, ама забравяш, че минахме и вторите групи, а ако ги нямаше, едва ли щяхме да имаме проблем на осминафинал?:)

а иначе причината за всичко това според мен е пресищането. в днешно време натоварванията са твърде големи, а силите твърде изравнени, за да имаш мотивация за нещо голямо след първия удар. забелязва се и при челси вече, дето имат уж най-амбициозния тренер в историята. забеляза се и при нас след 2002, и при милан след неуспеха в истанбул, а сега и при барса. цикли, нал тъй :)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор the_fly (портмоне)
Публикувано22.02.07 02:56



Е челси имат Ван Гаал ІІ , прочетохте го първи тук преди година и нещо:) сега като в третия сезон Ван Гаал в Барселона Челси ще загубят титлата за малко и ще стигнат най-далеч в ШЛ( финал може би?:) и това ще е за моуриньо в Англия. После ще реши да поеме португалския национален отбор и сензационно ще се издъни в квалификациите, ще се върне отново в Челси, но ще го уволнят още първия сезон и тогава ще поеме Боависта например:)

А циклите са факт, но треньорите се изчерпват и сменят по-лесно от футболистите май, Милан го направиха със Саки-Капело и удължиха своя цикъл, реал се опитаха със смяната на Дел боске и се осраха, въпрос на късмет..или планиране.. Според мен ако куман например дойде в Барселона, тия играчи, предвид възрастта им имат потенциал за още една КЕШ и две титли поне, пъ ки поне ще ги научи да играят добре в защита



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 03:08



Аз не мисля, че Райкард има чак такова влияние върху играта на Барса, каквото имаха Саки или Капело. По-скоро влиянието му е от типа на дел Боске - създаде някакъв колектив и се грижи звездите да не си вирнат носовете. Там е работата, че и в двете започва бавно да търпи неуспехи - не знам дали това е, защото самият той няма повече мотивация или играчите са се променили, но е факт - първият признак, че нещо не върви, е когато отборът започне да играе безлично. Тоест когато колективът вече не съществува. Именно това е проблемът на Барса - напоследък всеки играе за себе си и се раздава на не повече от 60%. Както виждаш, ние и с Капело не създадохме колектив, просто защото това не зависи само от треньора, а и трябва и време да мине. Може би и дел Боске щеше да се провали на следващия сезон, но не му отпуснаха време за това и сега има статуса на икона за феновете. :)

А Муриню все пак е треньор в Англия, където традициите значат нещо, така че не предвиждам да се оттегли в скоро време. Пък и с Португалия има отлични шансове за нещо голямо, след като португалците са сила на младежките турнири.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 10:48



Не ви е насрал Мерк, а първият му помощник, но тоталното ти футболно невежество е друга тема



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 10:53



че христо стоичков какво ЛОШО е направил? това да си тъп не е нищо лошо, че те в Мадрид да не са доктори всичките:)

иначе 2001-а душицо директните елиминации почвах от 1/4 финали, и стигайки до полуфинал, отстранихте само един съперник на преки елиминации, не се дуй излишно



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: the_fly]  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 15:17



да,а преди Ювето 3-4 поредни години шампионът все падаше на финал :) Борусия Д наруши тази интересна тенденция ... ;) Но все пак виж кои са предишните шампиони,никой не е очаквал,че Пуул или Порто ще защитят титлата си.Милан отпадна безумно,но на 1/4 финал,а Реал си достигаше до късните фази на турнира.Докато сега това отпадане (защото Барса ще отпадне вярвай ми ) на мега фаворизираната идва доста неочаквано,отделно,че и в групите се калсираха с клизма ...

п.с. ти не беше ли от Ювентус?



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 15:34



отпадането на Барса на 1/8 финал не е защото са незаслужили титлата, а заради медийния.... бум, който предизвикаха. Все пак, определено Барса вече не е симпатичен отбор, играещ красив футбол и залагащ на романтиката в този спорт, а просто едно комерсиално дружество, в което има някакви останали капки от онея неща горе.
Ливърпул и Порто си бяха изненади, откъдето и да го погледнеш, а Барса станаха шампиони след като 2 години около тях имаше много шум, лайфстайл и т.н. Стана точно това "насищане" с трофеи, за което някой спомена по-нагоре. Освен това Рийкард, а и няколко човека от състава(сред които ключовата фигура Роналдиньо) се изчерпаха; Ето'о и Меси почти цял сезон са контузени, почти нищо не се направи, за да се подобри играта в защита - от тактическо естество(Дзамброта и Тюрам няма сами да редят защитата, я) и според мен си е абсолютно логично това отпадане. Е, не очаквах точно от Пул, които паднаха n-пъти подред с космически резултати от Арсанал, но Ливърпул си е Ливърпул, понякога печелят с име и дух, второто напоследък съвсем го няма у Барса. Тва е(и не се класирахме с клизма, просто програмата беше така наредена, Вердер последния мач ги смачкахме, което всъщност мен лично ме изненада)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано22.02.07 15:46



Тия загуби от Арсенал са най-голямата заблуда този сезон, за купата двата мача играеха резервите на двата отбора ( какво неуважение само към този трофей, такива циганщини нямаше преди 10-15 сезона ) а за п-во по-рано формата и структурата на отбора бяха трагични, Бенитес доста оправи нещата след това, но и резултатът лъжеше тогава.
И отново да си кажа де - не сте отпаднали още все пак!





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 16:19



не мисля,че мотивацията не е на високо ниво,а и не върви да се оправдавате толкова елементарно.реал взеха 3 купи,но през 2003 не отпаднаха от Ювентус,защото не им се играеше,а защото жувето направиха изключителен мач. Когато загубихте мача в Токио през декември си спомням,че Роналдиньо и други обясняваха как ще се върнат след година и ще си вземат междуконтиненталната купа или там както се казва вече ... по дяволите повечето звезди играят трети сезон само заедно (за Роналдиньо е четвърти),смешно е.а и това не е примера,копе дел рей или нещо друго,а ШЛ!

Просто за пореден път се видя колко много сте зависими от Рони.Когато той не играе на ниво сте си средняшко отборче и това е.Тази година не игра при всичките ви издънки с/у по-слаби отбори - осасуна,хетафе,леванте изпускам някой със сигурност ... Разбира се отдавам необходимото и на слабата форма на Меси и липсата на Етоо,но голямата и незаменима фигура си остава Рони.
Радвам се,че признаваш медийният бум! Ако нямаше такава истерия,такова фаворизиране във всяко едно нещо (най-красив футбол,изчистен от галактикосите,идеализирането на липсата на реклама на фланелката и т.н.) т.е. това,че всеки (почти) свързва Барса с ДОБРОТО,а останалите отбори с ЛОШОТО за мен щяхте да сте един много симпатичен отбор.Сега обаче ви мразя много и си признавам,че вчера при гола на Рийзе просто избухнах,неописуема радост





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 18:22



Мотивацията е едно от нещата. Останалото е наистина слабата игра...
И огромната зависимост от Рони - за това не обвинявай мен:) Просто... така се случи. До един момент да разчиташ на най-добрия футболист за последното десетилетие беше страхотно, защото той побеждаваше сам другите отбори. За съжаление(или не), формата му спадна и това "побеждаване" продължи едва един сезон и половина някъде. В момента Шави или Иниеста биха се справили пъти по-добре от черния със зъбите според мен.

Според мен една от основните разлики с Реал от техните големи години е, че ние имаме запас, голям запас от добри футболисти, и трансферната ни политика е малко по-различна. Защото Реал от много години разчитат на една и съща нещастна трупа в защита, сред които имаше играчи като Роберто Карлуш, които служеха само за нападение, и Иван Елгера, който служеше само да запълва бройката... Или Гути(който не е лош футболист, но не и за титуляр в 9-кратен носител на КЕШ)... Докато в Барса в момента всички футболисти са на невероятно ниво, защитниците ни(с изключение на Белети, който е добър нападател, но трагичен защитник) са може би в топ 10 на европа, халфовете и нападателите също... Просто липсва един истински колективен дух - до сега този дух се градеше около Роналдиньо, а не около ОТБОРЪТ Барселона. След като Роналдиньо умре, няма около какво да се гради играта - и за това Барса изглежда като средняшки отбор

Иначе казано към момента сме първи в Испания въпреки консервативността на Рийкард и слабата игра на Роналдиньо



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор redo (rugged)
Публикувано22.02.07 18:29



слагате каруцата пред коня май, барселона не са отпаднали още
за съжаление ;)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: redo]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 18:47



факт е, че тва е първата загуба на Барса от 4 години на Ноу Камп в ект



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 23:16



единствената разлика с реал от сезон 02/03 е, че вие си нямате президент, който да катализира процесите на разлагане на отбора. сега, ако си имахте перез, щеше да изпъди пуйол и шави, да вземе шевченко и кака и да ни отмъкнете капело за треньор. и другия сезон щяхте да сте около шесто място :)
иначе не знам що говориш за шави или иниеста, особено първия има много по-важни дефанзивни функции... човекът, който може да ви стане нов лидер и прочие, е лео меси, но докато узрее, ще трябва да почакате 1-2 сезона.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 23:17



вчера спряха две серии - вашта и тази на лион без вкаран гол.
остава да се надяваме, че на реваншите селтик ще прекъсне слабата си серия като гост :)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано23.02.07 00:31



лео меси може да стане лидер на отбора, но не Човекът Отговорен За Организиранет На Атаките - Меси аз лично бих го използвал за нападател, е, аз съм нереализиран футболен талант от източна европа, а не треньор на Барселона, но все пак...




Real Cat?

Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано23.02.07 00:32



1:2 би бил добър резултат на Сан Сиро:)


Real Cat?

Тема Бе я и дваматанови [re: vogelfrei]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано23.02.07 00:42



си гледайте работата - единия в Мюнхен, дето има една друга серия за прекъсване, ма дали ще я прекъснат "балерините" (Байерн как ви разнася на германска земя, не е истина просто), а другия да пали свещи Ето(г)о да се върне, че иначе няма и гол да има за европейския шампион



РАЗМАЗВАНЕЕЕ

Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор kpъcтниkът (1gr de coca -))
Публикувано05.03.08 09:58



Иначе Милан ще играе и догодина в ШЛ,а в тази ще бъде по-напред от Барса
Аха,така и стана





Тема Ми че не стана ли таканови [re: kpъcтниkът]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано05.03.08 10:05



"Тази година" (от цитата) е 2007-ма, ма е ясно, че пак не си доразбрал, трудно е - е кой беше по-напред, Милан или Барса? Догодина (сезон 2007-2008) Милан ще играе в ШЛ - е, не игра ли?



Редактирано от alessandron на 05.03.08 10:05.



Тема Re: Меси пак се контузинови [re: shevchenko]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано05.03.08 12:09



явно некой не е забъркал правилната доза химия ... ок, ама нема как да порастне и да налее така мускулна маса, момче на неговата възраст... имам предвид без здравословни последствия. Дано не правят същото и с Къркич, щото и той кинта и двайсе...



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:18



В отговор на:

за трета поредна година еврошампиона отпада на 1/8 финал ?!?!?!




Вече станаха четири години...
Само това е достатъчно да тушира всички които твърдят, че Шампионската лига е по-лесна за печелене от вътрешните първенства което апропо винаги ме е напушвало на як смях.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: Diavolo]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано05.03.08 12:30



по лесно е ... зависи на какви приоритети ще заложиш. Ако обиграваш един отбор за десетте мача в ШЛ шансовете са големи. Така правиха Пуул и Милан. Другите отбори бяха в по неизгодно положение спрямо тях, защото освен това, играеха и за титла в шампионата.

ШЛ е и огромна доза късмет- това е ФАКТ!!! Докато такъв късмет в първенството е невъзможен- там трябва постоянство. Примерно, късмет беше отбор като Виляреал да стигне еднократно до четвърт финал ... како сега го прави от фенерите. Късмет беше онова на Пуул, късмет беше онова на МЮ ... късмет беше и онова на Порто срещу МЮ на Олд Трафорд. Ето къде е късмета. Проработва еднократно и няма време да се докаже, че е било късмет. И всички си викат, ебах го, ВЕЛИКИ СМЕ. Но като се стигне до маратона на първенството, там един път късмет, ама във втория мач вече късмета излиза през гъза. И там никой не вика, велики сме, а всички казват- ебахти трагедията...



Тема вижнови [re: Takeshi]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:44



Аз съм съгласен с всичко това което си написал и защитаваш в редица твои постове. Искам да наблегна на нещо друго.
Значи трябва да се уважават сухите цифри нали? статистиката и т.н. Някои хора не обичат цифрите, но те винаги и безпристрастно са показвали тенденциите и са първият помощник на истината.
Само едно нещо ще попитам, от 1990 г. насам нито един европейски отбор не успя да спечели КЕШ/Шампионската лига в два поредни сезона!!! Докато доколкото си спомням Милан спечели 3 поредни скудета в този период, Барса 4 пъти спечели примерата, Ман Юнайтед господстваше в Англия, Байерн в Германия, Аякс в Холандия и т.н. и т.н.
Защо???

И още, разбира се. окс ако станеш шампион значи си изиграл 30 мача (примерно, повече са иначе) на ниво и си постоянен, което е първи признак за истинската класа, но защо се подценяват от някои тези 7 мача които трябва да изиграеш на ниво в лигата? 7 мача, не повече (не броя тези в групите, макар че и там трябва да се внимава много), но какви 7 мача? Или играеш срещу някой европейски гранд равностоен на теб или се срещаш с нахъсан отбор който няма какво да губи или пък срещаш по малък клуб, но клуб с традиции и самочувствие в собственото си първенство който идва на точното място в точният момент. Нали така, все пак едно е да играеш 20 мача с отбори като Дарби Каунти, Реджина, Майорка и т.н. ама друго е да играеш с топ отборите в Европа и тези ''по-малките'' ама всъщност грандове в собствените си първенства и с формации градени внимателно достигнали своя пиков момент в дадено издание/година на турнира...
Ето я разликата. Един голям клуб ако има качествен състав и равностойна резервна скамейка винаги може да се надява на успех в домашното първенство, защото винаги има време за поправка, за наваксване, докато в ЕКТ не внимаваш ли и не играеш ли силно само в два поредни мача и гърмиш.
Това е от мен по темата. Айде със здраве. ;)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: Takeshi]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 12:51



виж, това не е късмет, а класа. :) значи, че Фенербахче и Порто са класни тимове и въпреки това единия се класира в 90 минута а другия след дузпи (а какво правят тези клубове във вътрешните първенства?), ето ти още едно доказателство колко е трудно в лигата и е трудно, защото за да продължат напред Фенербахче и Порто (не знам защо тези ги избрах за пример ама все тая) срещнаха Севиля и Манчестър Юнайтед, а не Аданаспор или Кристъл Палас...



Тема Re: вижнови [re: Diavolo]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 13:00



Именно сравняваш 7 мача с 34-38 от тях поне 28-30 на ниво.
Даже мачовете не са 7, по - малко са, щото реално ей го например МЮ мачовете с Лион ги изигра рутинно, без напъване. Остават им 5 мача с пределна мотивация и са готови, ако това им е приоритета разбира се.
По лесно е да се печели ШЛ и точно това, че един отбор не го прави 2 пъти поред е доказателството, батка. Просто мотивацията в тия 7 мача е най - важната и отбор печелил титлата предна година, вече не е толкова жаден за успех.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: Diavolo]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано05.03.08 13:03



горе долу, правя ти аналогия с "евроуспехите" на Клецки ... те след мачовете в Европа по принцип губеха в първенството... щото се зобиха за евро срещите. Не казвам, че същото се прави и от изброените от теб отбори- но там зобене, може да замениш с мача на живота, който трябва да изиграеш на 1000% ... дали заради мениджъри, дали заради слвата, дали заради нещо друго. И като ти дойде един МЮ от Премиершип, дето ако играят за титла всеки мач им е финален... някак нещата се уравновесяват, въпреки разликата в класата, традицията, играчите и парите...



Тема Re: вижнови [re: БM]  
АвторDiavolo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 13:13



Не е така, ти използваш същите факти посочени от мен, но ги обръщаш от неправилната страна. :)
По лесното нещо се постигна по-лесно и по-често, т.е. в това отношение спор няма кое се печели по-лесно. Така е устроен живота.
Как така ако това им е приоритета на Ман Ю?

Естествено, че им е приоритет, ама сега ако не успеят и загубят какво става, искали са повече титлата в Англия ли? то оправдания винаги има. Ами ще ти кажа, че в прав текст и Венгер и Фъргюсън заявиха, че мечтата им е триумф в Европа, това е. Това са техни думи не мои. кратко и ясно. Или ще кажеш, че и Моуриньо не е бил мотивиран срещу Ливърпул в двете поредни години на спора му с Бенитес. Някаква си там лига, важното е, че съм шампион и това е. Ама май Абрамович не мисли така... Всеки иска да е в светлината на прожекторите да седне на масата на истинските аристократи, а засега Абрамата няма членска карта за този клуб.

В отговор на:

По лесно е да се печели ШЛ и точно това, че един отбор не го прави 2 пъти поред е доказателството, батка.



я пак? няма такова нещо батка. Искаш да ми кажеш, че Милан не иска да спечели осмата ли? Иска разбира се, но не може а и Арсенал са по-добри в момента. Или, че Милан и Юве не са били мотивирани в края на 90-те години когато загубиха редица финали (ама иначе доминираха тотално в домашните първенства)? стига моля ти се. Един голям клуб има две цели: да спечели лигата и домашната титла, но печели по-често домашното първенство.
това е истината. Налгеден пример е и Интер последните 2, 3 години.



Тема Re: вижнови [re: Diavolo]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано05.03.08 13:31



виж сега ... не става дума за това на кого му се иска или не. Става дума за това, кое е по лесно.
В ШЛ разбира се, нямаш право на грешка. ФАКТ. Но също е факт, че грешки допускат и по силните, а по слабите, било въпрос на мобилизация /1-2 мача все пак, не им коства много/, било въпрос на инат, че са аутсайдери- и хоп. Преминаваш или печелиш. Нито Пуул бяха по добри от Милан /всъщност, бяха смачкани/, нито МЮ бяха по добри от Байерн /всъщност и те бяха смачкани/.
Докато в първенството, по слабите няма как да се мобилизират в два мача и да спечелят титлата. Там една или две грешки не са фатални, както в ШЛ, но трябва да имаш класа да ги поправиш или да преследваш и да задминеш...



Тема Re: вижнови [re: Diavolo]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 15:35



Ми знаеш как е, нещо като си го постигнал не си толкова мотивиран пак да го направиш.
А за МЮ и Арсенал да искат ШЛ, но искат и титлата. Водят борба на 2 фронта. Милан миналият сезон, беше съсредоточен изцяло към ШЛ. Пуул също. Едно е да имаш тежък мач в събота с Вила например и да се хвърлиш на 100% и после мач с Милан във вторник и пак на 100%, в същото време, Милан да е играл с резервите в събота срещу Парма например и да не му пука за тоя мач.



Тема Re: вижнови [re: БM]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано05.03.08 19:43



няма такъв филм. всеки иска успехи в Европа, но не всяка година стават. някои чакат десетилетия за такъв успех, докато в първенствата печелят доста титли.
единствения отбор който е на ваша страна в спора е Ливърпул, защото нямат титла у дома, но нали знаеш, че във всеки един спор има изключение което потвърждва правилото. А и Ливърпул е велик отбор с пребогата история и там важат малко по-различни закони, което не значи, че щом Пуул играел силно само в лигата и било лесно да стигнеш финала в лигата. ''Лесно'' е ама само за 2 3 отбора в света.
И изобщо всичките тези неща с пазения и ротации не са защото даден отбор отебава вътрешното първенство а защото форсмажорни обстоятелства го притискат. Милан и да я нямаше шампионската лига пак щеше да е на това дередже с този вече изчерпан състав, не става толкова много въпрос за пазене колкото за чисто можене. защото то да беше само Парма.... А и със състава с който излезна Милан срещу Парма задължително трябва да бие на собствения си стадион, само че не би.



Тема Re: вижнови [re: Diavolo]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано05.03.08 20:15



ще извъртя нещата така... защо, след като Милан, а и Ливърпул /хеле пък те/ не са печелили титлата в домашното първенство дълго време, не насочат усилия там? Да кажат, ШЛ е второстепенна ... и без това, мачовете там са по малко и имат голяма пауза. ШЛ е късмет...който споходи Ливърпул и Милан, защото освен късмета, те го подпомогнаха и с отдаване в тези мачове. Нещо които опонентите им не можеха да си позволят...



Тема Re: вижнови [re: Takeshi]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано05.03.08 20:47



защо, след като Милан, а и Ливърпул /хеле пък те/ не са печелили титлата в домашното първенство дълго време, не насочат усилия там?

Защото ШЛ е по-важна, по-престижна и по-трудна за печелене

За другото както ти, така и Дявола сте прави - кой повече, кой по-малко. Но ШЛ си е еталона - това е





Тема Re: вижнови [re: alessandron]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:34



muahhahaha
на майка ти путката
спрямо титлата в блатото ШЛ може и да е по-престижна спрямо
тази в Англия - КУР ПРЕСТИЖ,
особено този сезон, а и с оглед на тенденцията за изсипване на пари в доста отбори, Премиършип ще става ВСЕ ПО ЯК ШАМПИОНАТ.



Тема Re: вижнови [re: Takeshi]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:35



Защото нямат ресурс за титла у дома.
Съвсем просто е.
Както говедата вече 2 сезона.



Тема Re: вижнови [re: Diavolo]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:36



Ти самият си съгласен, че за печелене на ШЛ са ти необходими 7 мача в период от 2 месеца, разбира се без право на грешка, нали така?
Е как може да ме убедиш, че е по - трудно да земеш тия 7 мача (и тва в максимално трудният случай, щото както дадох пример с МЮ или Барса тоя сезон мачовете стават 5), отколкото да си на ниво 8 месеца и да изиграеш силни около 30 мача?
Единственото което е в полза на твоето твърдение е, че в ШЛ нямаш право на грешки докато в първенствата имаш.

И тук не споря, че ШЛ е най - престижна това е факт (това е за Шева), въпреки, че за Ливърпул например титлата в Англия в момента е по актуална ама там както казваш нещата са повече към изключенията

.



Тема Re: вижнови [re: БM]  
Автор shevchenko (ветеран)
Публикувано05.03.08 21:43



Ами след като имаш право на грешка в едното, а нямаш право на такава в другото, кое е по-трудно ? От друга страна разбира се е това, което казваш.

За мен просто спечелването на шампионата е признак на по-голямо качество откъм физически и технически възможности, докато в ШЛ имаме по-голяма доза спортен шанс и елемент на случайност.

А кое е по-трудно никой не може да каже. Дявола ще пита Моуриньо и Фергюсън и Липи, а ти Анчелоти и Бенитес





Тема Re: вижнови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор alessandron (устат член)
Публикувано05.03.08 21:44



Защо тогава Венгер все реве, че ШЛ му е мечтата? Никой национален шампионат НИКОГА няма да е по-престижен за печелене от ШЛ





Тема Re: вижнови [re: shevchenko]  
АвторБM (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:47



За мен просто спечелването на шампионата е признак на по-голямо качество откъм физически и технически възможности, докато в ШЛ имаме по-голяма доза спортен шанс и елемент на случайност.

Ей това е най - точното определение.



бтв. Груйо Чурков е прав. Спечелването на ПШ във финансово отношение не отстъпва на спечелването на ШЛ, така че...
Другите първенства обаче отстъпват значително в този показател.



Тема Re: вижнови [re: alessandron]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано05.03.08 21:49



ahahhah
къде се реве това.
Пишеш глупости, ако четеше новини от извора щеше да видиш друго;
Премиършип е на целта.
Основната.

ПРЕМИЪРШИП е ПО-ПРЕСТИЖНА и ЩЕ СТАВА ВСЕ ПО.



Тема Re: вижнови [re: Takeshi]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано06.03.08 11:34



Няма никакъв късмет бе човек :)) Късмета е със силните, а точно най-силните отбори с най-дългите резервни скамейки им е дваж по-трудно в лигата отколкото в домашните първенства. И пак опряхме до Милан и Ливърпул. Милан нали ти казах не е претендент за скудетото само последните два сезона, единия бяхме наказани с отнемане на точки ако не си забравил, а този, хмм еми този сезон просто са слаби и изцедени и за нищо не стават.
А Ливърпул? Ами феновете на Пуул може по-добре да ти отговорят. Просто отбора няма качествена селекция да гони титлата в премиършип, няма дълга и най-вече качествена резервна скамейка, Бенитес така и не научи своите футболисти да побеждават по-малките отбори и се губят много точки там, а това което правят в Европа не е само до навиване и късмет, имат си харизмата, имат КОП и т.н. Не всичко може да се обясни в този живот. И пак да се повторя те са изключение.
И апропо миналата година Милан изигра 15 мача, 15 мача докато стигне до триумфа в Атина. И това ли е късмет? Още повече, че отбора тръгна от квалификациите, а преди това имаше световно първенство където основни футболисти на Милан изиграха всичките 7 мача на форума.



Тема Re: вижнови [re: БM]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано06.03.08 11:38



само дето аз не съм англичанин и не ми пука какво мислят феновете в Англия, нали? Ако за тях премиършип е по-ценна си е тяхно право, за мен е обратното. Обаче силно се съмнявам, че един английски фен на някой от продължаващите напред в турнира отбори ще откаже да се израдва със своя отбор като Шампион на Европа - как звучи само? А англичаните винаги са има манията за величие над континента, точно английските отбори винаги са давали всичко от себе си в евротурнирите, защо ли...?
Томи е там може да ти каже какво мислят редовите фенове.



Тема Re: вижнови [re: БM]  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано06.03.08 11:44



естествено, че е по трудно батка :)
постнал съм факти, които никой не иска да коментира, защото няма как да ги обори. За да спечелиш тези 7 мача трябва да си изключително класен отбор, защото и най-малката грешка се наказва. ей го снощи Порто дето са шампиони когато си поискат в Португалия бяха отстранени от лузърите и намиращи се в криза Шалке. Мога да дам още много примери.
Лошото в тези 7 мача е, че вече се потретвам срещаш равностойни на теб отбори или отбори с много по-различен стил, гостуваш някъде на хиляди километри пред френетична публика и какви ли не нюанси има още.
Ако един гранд който е във форма и има ресурсите и състава е в силата си, то за него ще е много по-лесно да спечели първенството отколкото да вземе тези 7 мача. Факт. Да вземем за пример само Манчестър Юнайтед, колко титли имат в премиършип и колко титли в шампионската лига, Фърги много пъти е казвал в интервюта, че мечтата му е да триумфира за втори път в Европа. Ама не става и не става, ще видим този сезон, сега имат повече от реален шанс.



Тема Re: вижнови [re: Diavolo]  
Автор Pure Blood Red ()
Публикувано06.03.08 12:00



шл тя е една-единствена за цяла европа

мин. година преди втория мач Челси - Пул ,
чесли играха с Болтън , и Мауриньо остави 4 основни играча резерви ,
тогава Бенитез му каза , че предпочита лигата пред първенствтото ( искаше да го подразни :))) ) ..
челси и болтън направиха хикс , и челси изостана окончателно от ман=н , надяваше се за лигата все пак ...

после , два дена след това , нали знаете какво стана ...:))



Тема Re: вижнови [re: БM]  
Автор the_fly (ядояд)
Публикувано06.03.08 13:06



Да, точно така, затова в мачовете от първенството оставяте да почиват играчи за ШЛ

Когато видя на осминафинал фабрегас на пейката за да може да играе срещу Болтън, тогава ще кажеш че английското първенство е по-престижно

Дотогава всичко е нечовешки смях и ненужна арогантност:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.