Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 12.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 15:34



отпадането на Барса на 1/8 финал не е защото са незаслужили титлата, а заради медийния.... бум, който предизвикаха. Все пак, определено Барса вече не е симпатичен отбор, играещ красив футбол и залагащ на романтиката в този спорт, а просто едно комерсиално дружество, в което има някакви останали капки от онея неща горе.
Ливърпул и Порто си бяха изненади, откъдето и да го погледнеш, а Барса станаха шампиони след като 2 години около тях имаше много шум, лайфстайл и т.н. Стана точно това "насищане" с трофеи, за което някой спомена по-нагоре. Освен това Рийкард, а и няколко човека от състава(сред които ключовата фигура Роналдиньо) се изчерпаха; Ето'о и Меси почти цял сезон са контузени, почти нищо не се направи, за да се подобри играта в защита - от тактическо естество(Дзамброта и Тюрам няма сами да редят защитата, я) и според мен си е абсолютно логично това отпадане. Е, не очаквах точно от Пул, които паднаха n-пъти подред с космически резултати от Арсанал, но Ливърпул си е Ливърпул, понякога печелят с име и дух, второто напоследък съвсем го няма у Барса. Тва е(и не се класирахме с клизма, просто програмата беше така наредена, Вердер последния мач ги смачкахме, което всъщност мен лично ме изненада)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор TOMlHAWK (WARMASTER)
Публикувано22.02.07 15:46



Тия загуби от Арсенал са най-голямата заблуда този сезон, за купата двата мача играеха резервите на двата отбора ( какво неуважение само към този трофей, такива циганщини нямаше преди 10-15 сезона ) а за п-во по-рано формата и структурата на отбора бяха трагични, Бенитес доста оправи нещата след това, но и резултатът лъжеше тогава.
И отново да си кажа де - не сте отпаднали още все пак!





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор shevchenko (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 16:19



не мисля,че мотивацията не е на високо ниво,а и не върви да се оправдавате толкова елементарно.реал взеха 3 купи,но през 2003 не отпаднаха от Ювентус,защото не им се играеше,а защото жувето направиха изключителен мач. Когато загубихте мача в Токио през декември си спомням,че Роналдиньо и други обясняваха как ще се върнат след година и ще си вземат междуконтиненталната купа или там както се казва вече ... по дяволите повечето звезди играят трети сезон само заедно (за Роналдиньо е четвърти),смешно е.а и това не е примера,копе дел рей или нещо друго,а ШЛ!

Просто за пореден път се видя колко много сте зависими от Рони.Когато той не играе на ниво сте си средняшко отборче и това е.Тази година не игра при всичките ви издънки с/у по-слаби отбори - осасуна,хетафе,леванте изпускам някой със сигурност ... Разбира се отдавам необходимото и на слабата форма на Меси и липсата на Етоо,но голямата и незаменима фигура си остава Рони.
Радвам се,че признаваш медийният бум! Ако нямаше такава истерия,такова фаворизиране във всяко едно нещо (най-красив футбол,изчистен от галактикосите,идеализирането на липсата на реклама на фланелката и т.н.) т.е. това,че всеки (почти) свързва Барса с ДОБРОТО,а останалите отбори с ЛОШОТО за мен щяхте да сте един много симпатичен отбор.Сега обаче ви мразя много и си признавам,че вчера при гола на Рийзе просто избухнах,неописуема радост





Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: shevchenko]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 18:22



Мотивацията е едно от нещата. Останалото е наистина слабата игра...
И огромната зависимост от Рони - за това не обвинявай мен:) Просто... така се случи. До един момент да разчиташ на най-добрия футболист за последното десетилетие беше страхотно, защото той побеждаваше сам другите отбори. За съжаление(или не), формата му спадна и това "побеждаване" продължи едва един сезон и половина някъде. В момента Шави или Иниеста биха се справили пъти по-добре от черния със зъбите според мен.

Според мен една от основните разлики с Реал от техните големи години е, че ние имаме запас, голям запас от добри футболисти, и трансферната ни политика е малко по-различна. Защото Реал от много години разчитат на една и съща нещастна трупа в защита, сред които имаше играчи като Роберто Карлуш, които служеха само за нападение, и Иван Елгера, който служеше само да запълва бройката... Или Гути(който не е лош футболист, но не и за титуляр в 9-кратен носител на КЕШ)... Докато в Барса в момента всички футболисти са на невероятно ниво, защитниците ни(с изключение на Белети, който е добър нападател, но трагичен защитник) са може би в топ 10 на европа, халфовете и нападателите също... Просто липсва един истински колективен дух - до сега този дух се градеше около Роналдиньо, а не около ОТБОРЪТ Барселона. След като Роналдиньо умре, няма около какво да се гради играта - и за това Барса изглежда като средняшки отбор

Иначе казано към момента сме първи в Испания въпреки консервативността на Рийкард и слабата игра на Роналдиньо



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор redo (rugged)
Публикувано22.02.07 18:29



слагате каруцата пред коня май, барселона не са отпаднали още
за съжаление ;)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: redo]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано22.02.07 18:47



факт е, че тва е първата загуба на Барса от 4 години на Ноу Камп в ект



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 23:16



единствената разлика с реал от сезон 02/03 е, че вие си нямате президент, който да катализира процесите на разлагане на отбора. сега, ако си имахте перез, щеше да изпъди пуйол и шави, да вземе шевченко и кака и да ни отмъкнете капело за треньор. и другия сезон щяхте да сте около шесто място :)
иначе не знам що говориш за шави или иниеста, особено първия има много по-важни дефанзивни функции... човекът, който може да ви стане нов лидер и прочие, е лео меси, но докато узрее, ще трябва да почакате 1-2 сезона.



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: пeтльoTheDriver]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано22.02.07 23:17



вчера спряха две серии - вашта и тази на лион без вкаран гол.
остава да се надяваме, че на реваншите селтик ще прекъсне слабата си серия като гост :)



Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано23.02.07 00:31



лео меси може да стане лидер на отбора, но не Човекът Отговорен За Организиранет На Атаките - Меси аз лично бих го използвал за нападател, е, аз съм нереализиран футболен талант от източна европа, а не треньор на Барселона, но все пак...




Real Cat?

Тема Re: Смешниците от Барса ...нови [re: vogelfrei]  
Автор пeтльoTheDriver (!Champions!)
Публикувано23.02.07 00:32



1:2 би бил добър резултат на Сан Сиро:)


Real Cat?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.