Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 01.07.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ЗЛАТНА ТОПКА 2003 - на кого да я дадем ?нови  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано11.11.03 15:33



Обявени бяха 50те футболисти номинирани за отличието.
Pablo Aimar (Argentina) Valencia CF
Michael Ballack (Germany) FC Bayern Mьnchen
David Beckham (England) Real Madrid CF
Gianluigi Buffon (Italy) Juventus FC
Sol Campbell (England) Arsenal FC
Iker Casillas (Spain) Real Madrid CF
Cristian Chivu (Romania) AS Roma
Deco (Portugal) FC Porto
Alessandro Del Piero (Italy) Juventus FC
Dida (Brazil) AC Milan
Giovane Elber (Brazil) Olympique Lyonnais
Samuel Eto'o (Cameroon) RCD Mallorca
Luнs Figo (Portugal) Real Madrid CF
Ludovic Giuly (France) AS Monaco FC
Thierry Henry (France) Arsenal FC
Zlatan Ibrahimovic (Sweden) AFC Ajax
Filippo Inzaghi (Italy) AC Milan
Oliver Kahn (Germany) FC Bayern Mьnchen
Patrick Kluivert (Netherlands) FC Barcelona
Jan Koller (Czech Republic) BV Borussia Dortmund,
Darko Kovacevic (Serbia and Montenegro) Real Sociedad de Fъtbol
Henrik Larsson (Sweden) Celtic FC
Roy Makaay (Netherlands) FC Bayern Mьnchen
Claude Makelele (France) Chelsea FC
Paolo Maldini (Italy) AC Milan
Adrian Mutu (Romania) Chelsea FC
Pavel Nedved (Czech Republic) Juventus FC
Alessandro Nesta (Italy) AC Milan
Nihat Kahveci (Turkey) Real Sociedad de Fъtbol
Michael Owen (England) Liverpool FC
Pauleta (Portugal) Paris Saint-Germain FC
Robert Pires (France) Arsenal FC
Raъl Gonzбlez (Spain) Real Madrid CF
Roberto Carlos (Brazil) Real Madrid CF
Ronaldinho (Brazil) FC Barcelona
Ronaldo (Brazil) Real Madrid CF
Michel Salgado (Spain) Real Madrid CF
Paul Scholes (England) Manchester United FC
Andriy Shevchenko (Ukraine) AC Milan
Lilian Thuram (France) Juventus FC
Francesco Toldo (Italy) Internazionale FC
Francesco Totti (Italy) AS Roma
Hatem Trabelsi (Tunisia) AFC Ajax
David Trezeguet (France) Juventus FC
Ruud Van Nistelrooij (Netherlands) Manchester United FC
Patrick Vieira (France) Arsenal FC
Christian Vieri (Italy) Internazionale FC
Sylvain Wiltord (France) Arsenal FC
Gianluca Zambrotta (Italy) Juventus FC
Zinedine Zidane (France) Real Madrid CF

Най-ме учудва присъствието на Фиго тази година -може би заради цялостния му принос към техниката на изпълнени на дузпи. А най-съм доволен от номинацията на Замброта, подозирах, че тия педали ще го пропуснат. Със сигурност няма да получи толкова точки колкото заслужава, но и това вече е едно признание. Както знаете журналистите от различните страни пращат по листа с 5имата техни избранници. Дайте и ние да направим един вот , пък ад видим до какква степен ще съвпаднат.
Ето и моето обективно мнение
1Pavel Nedved (Czech Republic) Juventus FC
2Filippo Inzaghi (Italy) AC Milan
3Gianluigi Buffon (Italy) Juventus FC
4Andriy Shevchenko (Ukraine) AC Milan
5Gianluca Zambrotta (Italy) Juventus FC

Субективното си мнение ще ви го спестя


This girl I know needs some shelter

Тема Re: ЗЛАТНА ТОПКА 2003 - на кого да я дадем ?нови [re: Oлмaши]  
Автор nerro (новак)
Публикувано11.11.03 15:44



Абе като те гледам как си ги нацвъкал повечето от Ювентус, трудно ще ти повярвам, че това е обективното ти мнение.:-)) Аз понеже обективно мнение не мога да дам, давам субективно Мойте фаворити май почти се припокриват с твоите:

1.Paolo Maldini (Italy) AC Milan
2.Pavel Nedved (Czech Republic) Juventus FC
3.Gianluigi Buffon (Italy) Juventus FC
4.Andriy Shevchenko (Ukraine) AC Milan
5.Filippo Inzaghi (Italy) AC Milan



Тема Re: ЗЛАТНА ТОПКА 2003 - на кого да я дадем ?нови [re: Oлмaши]  
Автор Stanley (Bolen mozak)
Публикувано11.11.03 17:11



1. Паоло Малдини ( Италия) Милан
2. Джанлуиджи Буфон ( Италия) Ювентус
3. Павел Недвед( Чехия) Ювентус
4. Пол Скоулс ( Англия) Манчестър Юнайтед
5. Андрий Шевченко ( Италия) Милан

Редактирано от Stanley на 11.11.03 22:53.



Тема На Сеп Блатернови [re: Oлмaши]  
Автор Anfield (FC Britain)
Публикувано11.11.03 18:02



При всички случаи златното кълбо ще е по-умно от това което се намира на рамената му..

Иначе прави ми впечатление че има много 'малко' бразилци... Като гледам подобаващо място са намерили светила като Ковачевич, Паулета, Мичел Салгадо, Вилтор... Нищо че липсва такъв футболист като Ван дер Ваарт.. важното е Толдо и Дида да са вътре... Като гледам има хиляда вратаря.. човек ще каже че футболната игра се е превърнала в канонада от удари.. яки спектакли в които вратарите, тези виртуози на футболните терени, са най-добрите играчи...

Тъпичко малко, не ти ли се струва... Айде разбирам за Буфон... ама Дида...
Да не говорим че го няма играч като Стилян Петров.. играч, който игра финал за УЕФА, капитан на отбор, който се класира пръв а УЕФА, постоянен титуляр за отбора си и т.н.
Вярно.. той играе в Шотландия и е от България... не го е срам... Вместо него обаче е Елбер... кой знае колко не е направил тая година, но все пак..
За Хатем Трабелси да не говорим,.. колкто и аз лично да го харесвам като играч..



Тема да кажа и аз едно другонови [re: Anfield]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано11.11.03 18:47



тогава -по принцип тия награди винаги са били повече бизнес, ПиаР и незнам си още какво, но не и реална оценка на футболистите. Все пак тази, за съжалени, си остава най-престижната и относително най-вярната (отнесена към недоразумения като наградата на ФИФА за която гласуват футболните треньори, забравих как се казваше)
За липсите и присъствията в листата -ами за Вилтор ти трябва да кажеш, повече си го гледал- на национално ниво обаче вкара доста голове - поне 7-8 според мен , това може би пропускаш.
За Салгадо, ми играе човекът в Реал, а там конкуренцията в желязната им защита е толкова жестока, че самото ми присъствие на терена е достатъчно да го номинират :)))
Доста странно ми е какво прави сред отличените Клуйверт, нищо че съм от Барса -според всички това е най-слабата година в кариерата му. Бекъм също - ми се струва че присъства в по-голяма степен заради името си.За вратарите -ами не знам, може би има някаква квота по постове ???
Елбер ,все пак не стана ли голмайстор на бундеслигата тоя сезон след 200 години опити
А Трабелси вярно е добър футболист, но и вярно е странно, че точно него саизбрали да представя Аякс.
Оттук и за липсващите - дори и да не беше българин като се има предвид, че селтик игра финал за един от двата главни турнира, може би трябваше да се сетят за още някой освен неизменния Ларсон.* И за някой който е лидер на успешен национален отбор - оттам ми прави впечатление и присъствието на само двама чехи. Макар че тогава може би трябвало да питаме защо няма и 1 гърк за цвят поне. :) Вратарят им примерно :))
* Сега гледам че и от порто, който размаза доста добри отбори по пътя си към купата ,традиционно доминира във вътрешното първенство, а сега явно ще се класира за преките елиминации на ШЛ, са се сетили само за деко- явно тия португалски имена много трудно се помнят.


This girl I know needs some shelter

Тема Хааанови [re: Oлмaши]  
Автор Anfield (FC Britannia)
Публикувано11.11.03 19:02



Клуйверт не само в тази 50-ица, но и следващите 250 не би следвлаода го има си мисля..

Иначе Ако Елбер е станал голмайстор на Бундеслигата с Байерн, далеч по-стойностно трябва да е тогава да сложат другия голмайстор, защото той бе от доста по-скромния Бохум... ако това само е причината де.. 'щото друга не се сещам някак си..

Мичел Салгадо... то една защита, то една конкуренция точно там не ми се говори.. феновете на МЮ изтръпнаха като разбраха че името му се свързва с Манчо.. това е достатъчно.. няколкото му комични изпълнения дори и няма смисъл да ги добавяме..

От Порто кои да сложат.. Мъниче ? или Аленичев... те са як колектив и мисля че в това им е силата, затова и там освен Деко и Дерлей, трудно изпъква някой..

Аз преди малко пропуснах и Жули от Монако ;))) много ценен футболист.. направо немам думи..

Абе както всичко друго това си е класация за Западна Европа + Бразилия.. от година на година става по-смешна работата.. как се излъгаха 94-а година не знам.. ако бе честно всичко трябваше още 93-а Ицо да е номер 1.. 94-та би било престъпление да не го сложат номер 1 и това го прави още по-убедителен.. защото не е от онези богоизбраните държави..



Тема Re: ЗЛАТНА ТОПКА 2003 - на кого да я дадем ?нови [re: Oлмaши]  
Автор Don Chavo ()
Публикувано11.11.03 20:34



Според мене на Пол Скоулс трябва да я дадат.
Той е едно скромно момче ,но е много добър футболист и
незаслужено е пренебрегван засега заради това
че не обича медийните изяви.
Очудва ме определено обаче присъствието само на двама играчи на
Юнайтед /без да включвам Бекъм/,за сметка на откровени
некадърници като Пабло Аймар,Златан Ибрахимович,Патрик Клуйверт ,
Педро Паулета,Силвен Вилторд и т.нб.
Но като знам че тази класация се прави от малоумни чекиджий и не трябва да се очудвам толкова.

Gorila straight from the mist,but i don`t miss when comes to this |=


Тема Re: ЗЛАТНА ТОПКА 2003 - на кого да я дадем ?нови [re: Oлмaши]  
Автор Majestic (serial suicide)
Публикувано11.11.03 21:21



Олмаши, понякога много ме дразниш с тая твоя "Ювенизация" на.... света
Сега няма да ги редя подред, просто чета и пиша тези, които трябва да се отличат с изявите си таз година:

* Пабло Аймар, определено с много добро представяне във Валенсия, но като единица(както и няколко други), но отбора като колектив беше развалина. По това Валенсия=Барселона
* Златан Ибрахимович - младока се изявяваше прекрасно в Аякс, най-вече ми направи впечатление(аз тогава и за пръв път го чих, де) в Шампионската лига. А и без това Холандсото го следя само Евроголовете по евроспорт кога дават.
* Рой Макай - не случайно беше трансферен удар, но мисля че си провали кариерата с това преместване. Играеше перфектно в Испания, но или Бундеслигата не му допада или Хитцфелд не може да го нагласи в схемата си пра'илно
* Паоло Малдини - по скоро "за заслуги"
* Адриан Муту - не съм го гледал в Челси още(е сега някой друг мач...) но в Парма беше в уникален тандем с Адриано(който, странно защо липсва в класацията.. на мястото на един милион играчи от Милан и ЮВе - нищо учудващо)., а и правеше перфектни изпълнения. Освен това да вкараш над 20 гола в Италия си е истинско чудо.
* Нихат - невероятен футболист - с много обра визия за играта. Сосиедад много разчитат на него... но няма да го изберат 100% защото е.... от Турция
* Раул - постоянна добра игра, както всеки сезон, но не се отличаваше много от колегата Роналдо и за доброто на бразилеца Раул не блестеше както преди с Мориентес
* Пол Скоулс - общо взето прочетете мнението на Чаво и ще разберете защо.
* Андрий Шевченко - отново поведе Милан към победи... невероятен футболист, който ако бъде клониран Милан ще бъде непобедим
* Франческо Толдо - личен фаворит(за вратар)
* Руд Ван Нистелрой - единственият истински голмайстор попадал в редиците на Ман Юнайтед и играл титуляр(последното подчертано, защото Солскяер не е бил титуляр никога... за съжаление)
--------
Кого са изпуснали - Матея Кежман, Хавиер Савиола, Адриано(вече казах), и половината Реал Мадрид! Как може толкова много футболисти от Реал ги няма... как така такива величия в защита!!!
Също прекалено малко играчи от Милан и Ювентус. Трябва да въведат някакво правило от тея два отбора да има поне по 5 футболиса в класацията и на три години два пъти да има техен играч.
Освен това трява да забранят на източно европейци да участват в класацията, също на отбори като Парма, Лацио, Селта, Портсмут, Майорка и др. побеждавали много пъти водещите отбори(които имат по 5-6 номинации) и завършвали извън четворката.

Barзa! Barзa!

Тема Re: ЗЛАТНА ТОПКА 2003 - на кого да я дадем ?нови [re: Majestic]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано11.11.03 21:52



Е какво да направя като Ювентус и Милан тази година играха финал за най-престижния трофей, а Ювентус стана шампион в Италия ?
По-скоро вие сте смешни като си затваряте очите за класата на играчите на Юве. Ами нищо като догодина станат шампиони за трети път и вземат КЕШ, се питай пак защо ги няма Шака Хислоп и Борис живкович :))
А Недвед за западноевропейците си е точно източноевропеец.


This girl I know needs some shelter

Тема Re: Хааанови [re: Anfield]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано11.11.03 21:58



Ами на мен пък Жули ми харесва , добър играч е, не знам колко по-добре е играл тази година, но да не забравяме че анкетата все пак се прави от френско списание, хората имат поглед върху френските играчи ... и пристрастия :)
За Източна Европа -ами тази година 99% ще отиде в източноевропеец и славянин отличието - Недвед или Шева. Надявам се само да не се стигне до гаврата да отличат за цялостен принос я Раул, я Малдини


This girl I know needs some shelter


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.