Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 29.09.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Liverpool FC 2 - Newcastle United 2нови  
Автор Anfield ()
Публикувано03.09.02 09:40



Има и такива мачове... да гледаш как любимия ти отбор надиграва тотално съперника и накрая да бъде наказан за десетките пропуски пред противниковата врата.

Състав
Улие започна с една откровена изненада. Вместо Диуф който направи слаб мач с Блекбърн, започна Смицер и това през първото полувреме бе не лош ход.
Друг момент в стартовия състава бе този, че на пейката остана Рийсе за сметка на Хески и тук си мисля че този ход не бе най-удачния.
За пореден път в дясната зона на защитата бе Траоре, който определено бе един от най-добрите в мача.

Игра
Ще бъда обвинен в пристрастие, може би, но ще си кажа личното мнение че Пуул направи доста силен мач. Като цяло оборотите на срещата бяха високи, с много положения, с не малки периоди на игра с едно докосване, търсене на изненада, борба и т.н. Разбира се бе направено всичко от отбора, за да има положения и тях ги имаше, но бяха пропускани с вещина :) от Оуен и Хески. Майкъл направи може би 7-8 пропуска в съвсем не лоша позиция. Като човек гледал не малко негови мача, определено мога да кажа, че имаше положения в които почти никога не съм го виждал да пропуска.

Свраките не направиха кой знае каква среща, като се има предвид че бяха почти през цялото време натикани в собствената си половина. В интерес на истината на последния мач между двата отбора, Нюкясъл играха много по-добре и привлекателно и.... загуби с 3-0.

Играч на мача
Има 2-3 играча от Пуул, които могат да претендират за това звание, но според мен е Стивън Джерард. Получи контузия, която можеше да принуди Улие да го извади, но Стивън продължи и то дори второто полувреме бе доста по-добър :))
Много добър мач и на Траоре, като се има предвид че атаките на свраките бяха почти само през неговата зона. Силен мач и на Хаман.
Мнозина биха обвинили Оуен за какво ли не, но противно на това, аз си мисля че направи силен мач с много пропуски. Търсеше топката, много се движеше, финтираше който се наложи, за да излезе на позиция и.....

От страна на Нюкясъл мисля най-добър бе Дабизас, въпреки дузпата.

Съперник
Свраките показаха че ще се борят за да защитят позициите си от миналата година. В последните секунди дори можеха да си тръгнат с 3 точки. В игра се завръщат 2 от 4-те им най-силни единици - Белами и Робер. Видя се че с тях изглеждат по доста по-различен начин макар и за 20-ина минути.
Личи че има някакво напрежение в клуба и то се изрази в словесната престрелка между Дайър и Гари Спийд. Имаше и няколко грешки в защитата първоначално... но въпреки всичко точката си е точка.

В заключение мога да кажа само това че харесвам хубвата и красива игра, не е лошо да има такива мачове с много положения, с разнообразие в атака, но предпочитам победата, ако ще тя да е като тази с Вила. Шампион се става с точки а не с 'Ама колко хубави мачове направихме с този или онзи'.

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема общо взето , Ливърпул са си , Ливърпулнови [re: Anfield]  
Автор нeпpиятeн дядo (отсекъде)
Публикувано03.09.02 10:21



тва е , педераси и 1/2 не може цял мач да мачкаш и да завършиш наравно , няма да станат скоро шампиони , штото си нямат манталитет , нищо че спечелиха 88 купи преди година шампион на , Англия с равни срещу нюкясал и блекбърн!!!!!! не се става . от кога , Траореиграе в дясната зона !!??? и ако е така къде тогава играе , Шавиер ?? прав си за Джерард , но виж Оуен ...на него работата му е да вкарва голове една скромна справчица сочи , че до сега е вкарал точно един ! сериозно постижение за футболиста на годината в света . Аз също им симпатизирам ( едвали съм толкова запален колкото теб ) но нека бъдем обективни , Арсенал просто са най силни !

нефели сте другари - уважаеми дами и господа


Тема Re: общо взето , Ливърпул са си , Ливърпулнови [re: нeпpиятeн дядo]  
Автор Anfield ()
Публикувано03.09.02 10:30



Прав си - грешката е механична - уверявам те... за Траоре...

За Оуен.. 1 има вярно но пък погледни колко гола имат топреализаторите от миналия сезон досега.. не е само той ;)) Иначе ако бе сменен от Улие, това нямаше да повлияе положително на формата му.. друг е въпроса дали трябваше Хески да играе цял мач. Водя се че с бързи топки свраките увисват яко и Рийсе би бил много по-добър избор.

Ареснал.. спор няма.. Арсенал са може би най-добре комплектования отбор и след като всички техни бойци са на линия, ще са може би най-добрия отбор, но все пак сезона тепърва започва...

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема а, и още нещонови [re: нeпpиятeн дядo]  
Автор Anfield ()
Публикувано03.09.02 10:32



какво против имаш Блекбърн и Нюкясъл.. Пуул и Нюкясъл правят едни от най-зрелищните и стойностни мачове в лигата от много време насам. А за Блекбърн - не са никак лош отбор според мен.. Тепърва това ще усетят и други отбори....

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема Re: Liverpool FC 2 - Newcastle United 2нови [re: Anfield]  
Автор Alabao13 (огън&лед)
Публикувано03.09.02 10:34



С Барса трябва тоя кръг да си съчувствате, и при тях се получи нещо такова....



Тема Re: Liverpool FC 2 - Newcastle United 2нови [re: Anfield]  
Автор Muchacho (честен)
Публикувано03.09.02 10:43



Мачът наистина беше привлекателен за гледане, още повече че играха два от отборите, които ще представят Англия в ШЛ. Съгласен съм с мнението ти за Оуен - но честно да си кажа съм разочарован от неговото представяне, още в предишните мачове се забеляза, че той не е на нужното ниво и се чудя дали Улие не разчита на неговото име повече от колкото на моментното му състояние за игра? Надявам се Оуен да си възвърне предишната форма, защото в противен случай освен Пуул губи и футбола като цяло!

За Стивън "КОЙ" (не знам дали се сещате защо го казвам така) също съм съгласен, направи добър мач, но не харесвам футболисти, които са лесно податливи на контузии, за да станеш голям трябва да имаш много различни качества и едно от тях (според мен) е да не си често контузен, а Джерард е като стъкло - отново мое мнение!

Траоре е наистина доста грамотен в дефанзивен план и определено ми допадна, но в офанзивен план е малко или дори доста нескопосан, но предполагам с времето това ще се регулира!

За играта и възможностите на Хески не искам да коментирам, защото за мен той е един посредствен футболист, който разчита в голяма степен на силата и мощността си, което определено не е мой тип игра, а ясно се видя, че пред гола и той има значителни проблеми!!!

В заключение ще кажа към твоето, че ако Пуул наистина се е устремил към титлата трябва да печели домакинските си мачове с преките конкуренти, а не да им подарява по точка, другото важно нещо е, че когато през целия мач ти водиш играта е глупаво да направиш две детински грашки отзад и да допуснеш изравняване - нещо, което напрактика се случи (важи с пълна сила за първия гол на свраките).

Сезонът е дълъг да видим дали ще си вземат поуки от такива мачове или ще го карат по английски маниер?

"По-добре стори зло, но не мисли дребнаво!"


Тема Re: общо взето , Ливърпул са си , Ливърпулнови [re: Anfield]  
Автор нeпpиятeн дядo (отсекъде)
Публикувано03.09.02 11:02



въпроса ми е за прехвалената защита на , Ливърпул , безобразно смешни голове , трима души стояха и гледаха от близо как един келеш дето допреди седмица не можеше да ходи , тича !!!! Спийд(къде ли беше Хупия в този момент) си седи сам самичък на дуспата , е това ако не екощустунство какво е тогава ! Улие да се замисля сериозно и такива като , Шавиер , Аншо и най вече Хупия шута в гъзъ и да ги няма.

нефели сте другари - уважаеми дами и господа


Тема Не си прав, дедовото!нови [re: нeпpиятeн дядo]  
Автор Muchacho (честен)
Публикувано03.09.02 11:12



Хупия е един от най-добрите във Висшата лига, а Аншо също е ценен или поне така мисля аз:)))))

"По-добре стори зло, но не мисли дребнаво!"


Тема Re: общо взето , Ливърпул са си , Ливърпулнови [re: нeпpиятeн дядo]  
Автор Anfield ()
Публикувано03.09.02 11:28



Ами мен това също ме притеснява.. и то не защото загубихме 2 точки, а защото това става втори мач подред.. т.е. не може да се задържи преднина.. нещо което предните 2 години бе безпроблемно макар и да ни обвиняваха за грозна игра и т.н.
Иначе Хуупия е един от най-добрите защитници в лигата и един мач и една грешка не могат дапроменят това му ниво..
За Шавие си имам малко особено мнение, но.... пак казвам че ако се бяха реализирали поне 30% от тези 23 удара за гол, то никой нямаше да говори за Хуупия и грешката му..

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема Re: Liverpool FC 2 - Newcastle United 2нови [re: Anfield]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 11:47



Аз съм доволен от мача.
По-точно от резултата.
Иначе не ми хареса стила ви на игра,
твърде много високи топки имаше.
Защо не я свалите тази топка на земята?
Оуен играе като че ли сам си за себе си,
при няколко от положенията имаше свободни съиграчи
на които да подаде ,но си полакоми да завършва сам.
Това трябва да се промени, иначе нищо хубаво не ви чака.
Траоре играе от ляво.(знам че си сбръкал неволно)
Много е дървен и скован в атака,иначе центрира хубаво.
Нюкасъл бяха слаби Титус Брамбъл който ония чикия
коментаторите обявяват за кандидат национал е гола вода.
Да еба и тъпата свиня. В мача с/у Сити също бе най-несигурния
им човек отзад.
Робер ми хареса отново - успя да им раздвижи играта въпреки
че се върна от контузия, включи се добре той бе в основата
на изравняването.
Да видим тая вечер прасетата какво ще направят с/у Мидълзбро.
Дали спикъра ще обявява Макароне като голмайстор?
Абе като ви гледам вас и свинчетата пак ще сме
Шампиони.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.