Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 28.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема LIVERPOOL - preseason '02/'03нови  
Автор Anfield ()
Публикувано09.08.02 09:53



Малко повече от 48 часа остават до началото на сезон 2002/2003 за Ливърпул. На практика той ще започне със защитата на бившата Чарити Шийлд и настояща Комюнити Шийлдс, срещу Арсенал.

Позволявам си да направя кратко представяне на отбора за новия сезон.

Изходни позиции:
Ливърпул започва сезона като вицешампион на Англия за 2001/2002 и директно класиране за групите на шампионската лига, в която бе достигнал 1/4 финал.

Вратарски пост:
Дуото Дудек/Къркланд според мен дава нужната сигурност. Йежи показа колебливи игри на отминалото СП, но там по-скоро бе част от цялостното слабо представяне на полския национален отбор. Не бе и много стабилен в контролите, в които Крис Къркланд показа че имаме надеждна смяна при слаба форма или контузия на Дудек. Трети вратар е Пеги Арпекстад, но едва ли ще запише много мачове и ако влиза може би ще е в мачове за купата на Лигата или на ФА.

Защита:
Може би най-силното звено в последните 2-3 години. На практика без промени от миналата година като в контролите в игра се завърна Маркус Бабел. В центъра Хуупиа и Аншо са една от най-стабилните двойки във Висшата лига. От ляво ще се конкурират Карагър, Винял и Райт, от дясно Шавие и Бабел. Хегем бе на линия, но получи нова контузия, която ще го извади от състава за 3 месеца.

Халфова линия:
В невралгичната зона на Ливърпул бе нормално да се случат и най-много промени. Напусна Гари Макалистър, който вече е мениджър на Ковънтри, вероятност да напусне има и за Ники Бармби който дълго време беше спряган като разменна монета за Бойър с цел намаляване на цената на йоркширеца. След като трансферът пропадна, босовете на Лийдс запазиха интерес към Ники и той ще е съотборник на Роби Фаулър.
В тима са вече Бруно Шейру и Салиф Диао.. заедно с титулярите през миналия сезон Хаман и Джерард, както и моят любимец Йон Арне Рийсе ще са сред основните кандидати за титулярно място. В отбора са още и Дани Мърфи, Патрик Бергер и Владимир Шмицер, Игор Бишкан, Бернар Диомед.

Нападение:
Напусна Анелка, но неговият заместник е повече от добър. Ел Хаджи Диуф бе сред най-добрите в своя тим на СП, направи добри включвания и в контролните срещи на отбора. Все повече ще се говори за младежът от Острава Милан Барош. Закупен преди година, Милан изкара няколко месеца подготве и сега с участията си за Ливърпул, кара звезди като Малдини да говорят суперлативи за него. За тандемът Оуен/Хески е излишно да пиша. Като цяло Улие ще има по-силна ударна мощ и преливанията от 4-4-2 към 4-3-3, които бяха често прилагани в мачове на Ливърпул в лигата, може би ще носят още повече опасности за противниковите вратари. Яри Литманен също е в състава, а офанзивни функции също имат и Диомед, и Шмицер, и Бергер...

Разбира се в състава има и други футболисти, но т тепърва ще доказват че имат място в него.

Треньор: Жерар Улие се възстанови от тежката операция и вече е пълноценно с отбора. Поне за мен това е един от най-добрите треньори който можем да имаме в момента и според скромните ми наблюдения, то се ползва с подкрепата на повечето фенове, за които Пуул е нещо повече от отбор, който подкрепят.

Цели: За отбор като Ливърпул целите са ясни. Специално за този сезон те са по-добро представяне от предишния на двата основни фронта. Ако миналата година червените се завръщаха в евроелита и милионите червени фенове можехме да бъдем по-снизходителни, то сега всичко друго освен достигане поне до полуфинал, би било стъпка надолу. В лигата всичко е ясно.. целта е една и мисля че точно този сезон ще сме най-близо до нея.

Лични очаквания: Познатата схема 4-4-2, като на моменти дори може да е 4-3-1-2 с изнесени по-напред Оуен и Диуф, а от малко по-задни позиции Хески.. Очаквам често и 4-3-3, но в Евротурнирите едва ли ще се рискува.
Във Висшата лига определено мисля че сме сред конкурентите за титлата и се надявам това да се види още този уикенд на Милениум. Няма фен, който да не желая отборът му да спечели КЕШ, но трябва да сме реалисти и да не очакваме това, защото конкуренцията в лицето на Реал, Байерн, английските отбори, може би Интер, Барса и т.н. ще е жестока. И все пак вече казах че по-ниско от полуфинал би било стъпка надолу. Това е и моето очакване. Дано бъда опроверган приятно за мен.

Поздрави на всички червени фенове и дано имаме нови поводи за радост през сезона!


"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Anfield]  
Автор Rossonero (култов)
Публикувано09.08.02 12:30



Добър отбор сте Анфо, но след Ман Юнайтед и Арсенал, т.е. трето место. В Шампионската лига полуфинал ще е страхотен успех.

Те танцуваха само едно лято


Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Rossonero]  
Автор Anfield ()
Публикувано09.08.02 12:49



:))) Очаквах коментар от теб и то точно в такъв стил...
Поживьом ;))

За миналата година ми казваше същото, но нещо не позна.. никак не позна даже... Така че се радвам за тази ти прогноза

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Rossonero]  
Автор Beнaбили (на ръба...)
Публикувано09.08.02 12:53



Хм... абе преди трето място ще сме:)



Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Anfield]  
Автор Rossonero (култов)
Публикувано09.08.02 13:11



Не познах за Шампионската лига.
Защото бихте Рома с много пресилена дузпа и че те се е преебаха сами срещу турците.
Ама май след мача с Барса на Анфийлд не ти се говореше много-))))))))

Те танцуваха само едно лято

Редактирано от Rossonero на 09.08.02 13:14.



Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Anfield]  
Автор Pyиз (пристрастен)
Публикувано09.08.02 13:58



Ливерпул е голям отбор със силни футболисти. Улие действа скромно, без шумотевици и се оказа голям специалист. Естествено е Ливерпул да има високи цели, но си прав и в това, че конкуренцията както в Англия, така и на Европейско ниво е жестока.



Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Rossonero]  
Автор Anfield ()
Публикувано09.08.02 14:07



Oooo дааа, никак не ми се говореше, но бях убеден че ще продължат, макар да мислех че ще имаме 3 победи до края...
Иначе стига вече с този късмет, пресилени неща и т.н. :)))

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes


Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: Anfield]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 17:14



Мда, целите са ви ясни оставане във Висшата лига.
Другата висока цел щя я постигнете съввем скоро - да паднете в неделя на Милениум стейдиъм



П.П. липсва ви класен офанзивен халф.



Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор Beнaбили (на ръба...)
Публикувано09.08.02 17:17



Абе по скоро целта на Арсенал е да падне в неделя



Тема Re: LIVERPOOL - preseason '02/'03нови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор Anfield ()
Публикувано09.08.02 17:21



;)) Съгласявам се за халфа... Но все пак никой не се е родил класен нали.. взехме перспективни играчи и се надявам без особено гръмки имена да постигнем ефективност...

Иначе за това дали ще паднем... съвсем скоро ще се разбере.. няма да се хващаме за водка пак, че много водка ще ми се насъбере, пък аз основно бира пия ;))

"It is not enough to have a good mind. The main thing is to use it well" - Rene Descartes



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.