Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:53 25.06.24 
Футбол
   >> Европейски футбол
*Кратък преглед

Тема Заслужено отпаднахме....нови  
Автор Anfield (real kop)
Публикувано10.04.02 09:30



За съжаление се случи това, което малцина очакваха...

При първо участие в ШЛ след 1984/85 година, Пуул достигна до 1/4 финал и може би точно до тук ни бе мястото. В един мач с много борба и много голове се оказахме отборът с по-малко желание за победа и с по-малък характер, който не достигна, за да се преборим с характерния за немците дух и игра до последно.

Байер: направиха традиционно добър домакински мач. Превзеха тотално средата на терена, откъдето дойде и категоричното им на моменти предимство. Отличен мач на Балак, Зе Роберто и Бастюрк. Добро включване и на Бербатов. В защита сигурно с Новотни и Лусио.

Пуул: Добро начало, много сериозни пропуски в началото на двете полувремена, които според мен решиха мача. Особено това важи за гредата на Оуен. Изключително слаб мач на Джерард и Оуен. Допуснахме и някои грешки в защита, а средната ни линия е тотален длъжник на отбора...

Това е.. за съжаление има и загуби, но те трябва да амбицират... За съжаление след тази загуба, очаквам и малък срив и в шампионата... Все пак макар и без купи, тази година ще е стъпка напред към завръщането на Ливърпул. Ако ръководството направи необходимото и закупи 1-2 класни халфа, да закупи Анелка, да запази колективния дух и да амбицира играчите, догодина може да бъде отново нашата година...

YOU'LL NEVER WALK ALONE

"If you are first - you are FIRST. If you are second, you are NOTHING" - Bill Shankly


Тема Re: Заслужено отпаднахме....нови [re: Anfield]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано10.04.02 09:37



Ех, надежди! Феновете на Ливърпул пак ще чакаме някой следващ сезон. Не усещате ли, че отдавна е време Улие и Томпсън да се омитат и да отсъпят място на трньор, който вярва в агресивния футбол? Това може и да не донесе кой знае какви успехи на отбора, но поне ще направи играта им по-красива.

Adversus solem ne loquitor.


Тема Re: Заслужено отпаднахме.... [re: Anfield]  
Автор Лoko-ПД (фен)
Публикувано10.04.02 10:09



Не знам защо, но последните 4-5 мача на Ливерпуул, които гледам специално с повишен интерес, заради моя приятел Anfield , те показват слаб футбол и посредствени резултати - да не би да има някакъв световен заговор всички отбори с червени екипи да бъдат смазвани от червено-черни или от бяло-черни ...
Но тук просто искам да вметна и нещо друго - след снощните мачове и особено след успеха на Барса, някой може ли да ми каже нещо примерно за европейското съдийство и да кажем за качествата на европейските грандове???

Само ЛОКО, оле!



Тема ..... не съм сигуреннови [re: Boby_]  
Автор Anfield (real kop)
Публикувано10.04.02 10:26



Според мен причината едва ли е в Улие...
Вече отбелязах поне 2 неща, които трябва да се направят. Най-важното е да се постегне халфовата линия.. Вчера нито един от тях не бе на ниво... няма и резерви. Доколкото знам Реднап е пред подписване с Тотнъм, Мака се отправя към Лестър като мениджър, Бергер вече не е онзи Бергер. Няма кой ако има дни като вчера, в които да не върви... няма кой да смени един слаб Мърфи или Джерард.
Азлично съм за Улие, защото красивата игра я иска всеки, но тя няма да донесе успехи.. примери да искаш... дори и с Пуул..

"If you are first - you are FIRST. If you are second, you are NOTHING" - Bill Shankly


Тема Re: Заслужено отпаднахме....нови [re: Anfield]  
Автор Rossonero (култов)
Публикувано10.04.02 11:10



Е най-сетне се случи това.
И без това стигнаха до тук между капките.
Този път обаче не играха, чак толкова зле Ливъра, но им липсваше късмета, който преди беше винаги с тях. Според мен беше грешка ваденето на Диди Хаман, освен ако не е бил контузен.

Дяволът е отново червено-черен


Тема Споко!нови [re: Anfield]  
Автор Гoa (транс)
Публикувано10.04.02 11:55



Тоя мач беше един от ония, в които се чудиш и не можеш да се начудиш защо даден отбор играе съвсем необичайно за стила си. Ливърпулци сякаш нехаеха за мача и така както си нехаеха, можеха да вкарат 5-6 гола, обаче йок. А Байер от своя страна вкара повече, отколкото беше възможно. Изключително нетрадиционен мач. При 3:2 просто си просеха четвърти гол, вместо да организират защитата и да подходят малко по-сериозно в малкото оставащо време. Много слаб Дудек, не съм го виждал такъв. Гола на Литманен го видях 2 секунди преди да го вкара, а последния гол го видях 5 минути преди да го вкарат - просто се печеше. Питайте брат ми ;) И затова го приех съвсем спокойно - като нещо неизбежно.

Жал ми беше за Улие - толкова тъжна беше физиономията му... Но този играч сякаш се игра без треньори.

Случи се това, от което се опасявах, когато вчера писах на Анфилд - че Байер са влезли във форма, а и късмет ги спохожда все по-често. За пръв път откакто станаха фактор в германското първенство, Байер ме изненадват положително няколко мача подред. Но все още не са Отбор - може би в момента стават...

Може би най-много им помогна това, че играха разкрепостено - те не гонят някакви цели в тоя турнир. Чудя се ще продължи ли късметът им в полуфинала, където - всяко зло за добро - вече поне няма да се колебая за кой отбор да викам. Ако сега и Реал отпадне, пътят на Ман Юн към титлата е отворен.

А Ливърпул - струва ми се - снощи изкачиха Голгота. Споко! Тази загуба май не беше трагедия, защото им даде един великолепен урок и им показа, че още не са хванали Господ за шлифера. Оттук насетне имам чувството, че ще им тръгне на добре. Не знам...

Голгота - хълмчето, което някои обичат да катерят, натоварени с магарешко бреме...


Тема Ами като болен съм,нови [re: Гoa]  
Автор Anfield (real kop)
Публикувано10.04.02 15:07



честно казано...
На някои може би ще им се стува смешно или че преигравам, но си е истина...
Бих приел малко по-леко отпадане от МЮ примерно, но от отбор като Байер...
Гледах репортажа от Барса-Панатинайкос... това още повече сложи сол в раната... Направи ли ти впечатление как се държаха последните минути гърците... имаше разлика от нашите последни минутки..
Просто вместо след гола на Лусио да тръгнем напред и да потърсим дори и случаен гол, Байер можеха да направят 5-2. Никакъв характер...
Байер се разминаха след като категорично нямахме шанс първото полувреме и началото на второто, но за един голям отбор шансът не трябва да е оправдание.
Немците имат 2-3 стойностни играча и ако бяха голям отбор, те щяха да ги задържат... Гледам какво се пише за тях и си спомянм как повечето величаеха Депортиво след мача с Арсенал... а после всеки говореше колко продажни са били.. питам се за големият отбор Байер Леверкузен какво ли ще се пише слд мачовете с МЮ... Сигурен съм че сър Алекс е видял добре че те имат игра основно по лявото крило и ако се върже попа (Зе Роберто, Бастюрк) ще е мирно селото.

Байер излязоха като категорични аутсайдери и това безусловно им помогна.. Няма как да направят требъл, колкото и да искат титлата в ШЛ нито им приляга, нито имат сили за да я спечелят.

Иначе за Улие.. ами тъжна гледка бе, но направи една грешка според мен.. Мърфи плачеше за смяна много отдавна.. На негово място можеше да влезе Шмицер и така да остане Хаман, който също много много не се престараваше, но все пак бе по-нужен на тима.

И за финал.. почти 100% ефективност на Байер... вкараха почти всяко свое положение... от другата страна почти 100% неефективност на Оуен, Хески и Ко... Това реши мача още след гредата...

"If you are first - you are FIRST. If you are second, you are NOTHING" - Bill Shankly



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.