Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 01.05.24 
Футбол
   >> Национален отбор
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Световни квалификации САЩ 1994  
АвторDjidji (Нерегистриран)
Публикувано25.11.06 07:58



Моля ви за една услуга!!! Нека някой , който знае кой е вкарал головете за националния ни отбор в квалификациите за САЩ 1994 да ми пише. Или поне ми дайте идея къде да намеря тази статистика. За съжаление в Интернет успях да намеря само мачовете ,които сме играли и резултатите , но не и голмайсторите. Знам ,че в тези квалификации сме вкарали 19 гола и със сигурност знам кой е вкарал последния

. Моля ви за помощ , защото обещах на баща ми да намеря голмайсторите. Всичко това е заради спор , който той води с негов приятел , че за въпросните квалификации и за последвалото световно Емил Костадинов заслужаваше повече да стане златното момче за българския отбор. Между другото и аз съм напълно съгласна с него, защото ако си спомняте Стоичков вкара 6 гола , но 5 бяха от дузпи, а 90 % от дузпите пък бяха изработени от Емил Костадинов. Не харесвам Стоичков нито като футболист още по-малко пък като треньор , и то на нац. отбор. Ще се радвам ако ми помогнете за статистиката ,а и за мнение кой трябваше да е великия българин на това световно.
Предварително благодаря.



Тема Re: Световни квалификации САЩ 1994нови [re: Djidji]  
Авторlevskar (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 00:30



И аз мразим кюрда обаче тои вкара поне 2 гола доколкото си спомням не от дузпа.на гърция и на германия.иначе не знам кои са голмайсторите в квалификацийте.



Тема Re: Световни квалификации САЩ 1994нови [re: levskar]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.01.07 05:47



Ицо лупна и на Мексико страшен гол от игра-скъса им мрежата буквално!





Тема Re: Световни квалификации САЩ 1994нови [re: Djidji]  
Автор kpъcтниkът (1gr de coca -))
Публикувано29.01.07 07:05



хаха идиот,Стоичков стана номер 1 европа и номер 2 в света ама не бил добър фътболист

ЖЕЛЕЗНА ЛОГИКА!



Тема Re: Световни квалификации САЩ 1994нови [re: Djidji]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано22.03.07 22:45



Финландия - България 0:3 Костадинов -2, Балъков
България - Франция 2:0 Стоичков, Балъков
Швеция - България 2:0 (Стоичков не игра поради наказание)
Израел-България 0:2 Пенев, Сираков
Австрия - България 3:1 Тр. Иванов
България - Финландия 2:0 Стоичков, Янков
България-Израел 2:2 Стоичков, Сираков
България - Швеция 1:1 Стоичков
България - Австрия 4:1 Пенев -2, Стоичков,Лечков
Франция - България 1:2 Костадинов - 2

Петте гола на Стоичков бяха от дузпи, но той в тези квалификации играеше по-назад от Костадинов, Пенев и Сираков. Въпреки това, винаги той имаше персонален пазач.Противниковите защитници обръщаха внимание преди всичко на него, често ангажираше двама-трима от тях и така освобождаваше терен за другите нападатели.
В Щатите обаче беше на върха на атаката и стана голмайстор на първенството с 6 гола. Два на Гърция от дузпи, един на Аржентина от игрова ситуация, 1 на Мексико от игрова ситуация, направо шедьовър, после гол от пряк свободен на Германия и от дузпа на Италия. Отбеляза от пряк свободен и на Нигерия, от 30м. но беше отменен защото е ритнал преди свирката.
В квалификациите за Евро 96 отбеляза 10 гола, 8 от тях в игрови ситуации, а на самото Евро - 3 гола - по един от дузпа от игрова ситуация и от пряк свободен - съответно на Испания, Румъния и Франция. На Испания отбеляза и още един от игра, но беше отменен заради засада (после се видя категорично, че такава не съществува)
В САЩ беше обявен за футболист N.3 на пъренството , след Ромарио и Баджо. А на еврото в Англия беше единствен в идеалната единадесеторка на първенството от отборите непрескочили груповата фаза.

И дума не може да става за сравнение с Костадинов. Костадинов беше силен футболист, голаджия и толкова (донесе радост и на Парк де Пренс, евала). Стоичков обаче беше световна звезда, лидер на Барселона и нац.отбора.
В анкетата на Франс Футбол за най-добър футболист на Европа през 1992г. беше втори след Ван Бастен, а през 1994г. взе Златната топка.

Редактирано от gioni на 22.03.07 22:48.



Тема Re: Световни квалификации САЩ 1994нови [re: gioni]  
АвторHeavy Duty (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 07:30



Само да те поправя - срещу Нигерия отмениха гола на Стоичков не защото е ритнал преди свирката, а защото беше непряк свободен удар, а той си я шибна директно.

А иначе такъв отбор скоро няма да имаме...



Тема Браво!нови [re: Djidji]  
Автор Уoлъc (Уилям)
Публикувано20.05.07 19:35



Браво, моето момиче! Наистина Кюрдата не трябваше да обере чак толкова слава и реализация като футболист. Прекалено много за никаквец като него. Но както гласи поговорката - "роди ме мамо с късмет, па ме хвърли на смет". А мама му Пенка го е родила не просто с късмет, а с КЪСМЕТИЩЕ. От него е имало поне 20 по-големи футболисти, но поради едни или други стечения на обстоятелствата не са получили възможност да се реализират там, където на него му се предостави. Лесно е да играеш в Барселона в периода, когато те са няколко класи над всички отбори в Испания и сред най-силните в Европа и да завършваш усилията на световни футболни великани като Лаудруп, Куман, Хаджи, Амор, Бегиристайн, Гойкоечея и айде да не изреждам всичките от състава.
Едно и също ли е гореизброените титани да ти създават 10 чисти голови положения на всеки мач, от които ти да вкараш 1, 2 или 3 и въпреки всичко да завършиш сезона с 20-20 и няколко гола от 40 мача, или да играеш в Порто в не особено силни за него години, където чакаш от средно световно и европейско ниво играчи да ти създадат у дома 3-5 и навън 2-3 голови положения и въпреки всичко да завършиш сезона с 16-18 гола от 34 мача като не биеш дузпи и пряк свободни? Е, кой е по-добрият нападател?
Същото и в тогавашния национален - за теб играят велики играчи като Балъков, Лечков, Костадинов, Сираков, Янков и от теб се иска същото като в Барса - да им завършваш усилията и да им биеш дузпите и пряк свободните. А те покрай това да ти направят играта, успяват да се вреждат и те да вкарват по някой и друг гол. И то често, често.
Мила, коефициента на Емо Костадинов по резултатност в нац.отбор е по-висок от на Кюрдата. Нищо че Емо му е изработил поне 1/3 от головете чрез асистенции, предизвикани дузпи и пряк свободни. Е, вече не си ли отговори кой е по-великият като талант и чисто футболни качества?



На световното най-голямо признание трябваше да получи Краси Балъков.



Тема Тцънови [re: gioni]  
Автор Уoлъc (Уилям)
Публикувано20.05.07 20:02



Добър статистик си, но си нула като анализатор. Или по-лошо - пристрастен стоичковист.
Кога Пърдичков изобщо е играл зад Костадинов, Пенев и Сираков до 97-а, че нещо не мога да си спомня? А съм гледал всяка една минута от всички мачове на националния отбор от 91-а насам. От 97-а почнаха да го опитват да му възлагат някакви конструкторски задачи, от които единствената що-годе свястна запомняща се случка е пасът му към Туньо за гола срещу Русия.
И що нищо не съобщаваш за италианския му период? Как едва го изтърпяха една година в Парма и как вкара 5 гола за цял сезон, от които 2 игрови и 3 от статични.
И не лъжи детето, лидер на Барселона не е бил никога. Беше голаджията им в периода 90-95, а голаджиите винаги привличат най-много внимание към себе си. Лидерите тогава там бяха Лаудруп и Куман. Те правеха играта и дърпаха конците. Без тях Барса ставаше като останалите испански отбори от това време.
А в национала той беше тартор. По-различно е от лидер. Лидерът го обичат съотборниците му, а тарторът го търпят. Лидерът е спонтанно избран от съиграчите си, а тарторът е наложен от ръководството.



Тема Re: Браво!нови [re: Уoлъc]  
Авторroвego (Нерегистриран)
Публикувано30.03.11 13:58



това лефскарите сте изключително долна , злобна и завислива зган. никога няма да се управите. лошото е , че повечето хора станаха такива и затова нямаме и няма да имаме държава. Как може да кажеш че Стоичков не е футболист след като тои е наи великия и го е доказал на терена не като говедата само да говорят глупостти по телевизията и послед да ги правят медийни звезди. Дано се мъчиш цял живот говедо злобно!!!!!!!!!



Тема а сега, 5 години по-късно,нови [re: Уoлъc]  
Автор HA-KOЙ-MУ-ПУKA™ (Жега)
Публикувано04.07.12 16:56



ми кажи, в унисон със съжденията ти, че лесно му било на стоицата, че бил играл щото в лидерски отбор като Барса, та да те питам: МИ що му не е лесно на оня сополко БЕРБАТОВ бе, като има късмета да играе не само в силен отбовор като Ман ю, но и в отбор, в който той е мечтаел да играе?
Аааа, виждаш ли колко Неправ си бил!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.