Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:02 02.06.24 
Футбол
   >> Национален отбор
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За Калчоманиацинови  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано20.04.04 20:51



Смятате ли, че Трапатони е достатъчно добър, за да води пълния със звезди отбор на Италия на Евро2004 и след него?(Имам предвид проявите му като треньр през последните 2 години.)
Според мен той ще е една от двете основни причини да ги бием на Европейското, другата е че халфовете ни са по-добри от тяхните (е поне докато дървото Дзанети е титуляр) .
ПП: Дяволче надявам се поне ти да ми отговориш, защото знам, че и ти като мен не изпитваш особени симпатии към Трапатони.

Никога не казвай никога


Тема Re: За Калчоманиаци [re: Maldini]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано20.04.04 21:52



Ами ще се повторя за енти път ако Италия стане шампион в Португалия това ще е заслуга на футболистите, а не на Трап.
Неговото време отдавна е минало, мисленето му, методите и изобщо схващанията му за играта на Скуадрата са меко казано архаични...
Браво изпревари ме тамън щях да дам за пример уникалното дърво Кр. Дзанети, а като добавим и Панучи и направо ми идва да се издрайфам...
Също така няма място в състава и Дел Пиеро, който и в най-добрите си години не даде нищо за отбора камо ли пък сега, когато го мъчат постоянни контузии и е в трагична форма.
Аз лично се надявам на Тоти и Касано и най-вече на един футболист, който в момента е феноменален и най-необходим за отбора, а именно Стефано Фиоре ама кажи ги тези работи на онзи нещастник, Трапатони...
И отбора трбва да играе по-отворено, защото така и така има изключителни футболисти в защита, които би трябвало да се справят при контри, но виж при един постоянен натиск всеки може да сгреши... (справка Канаваро и Неста на финала на ЕВРО 2000 и Малдини на 1/8 финала срещу Реп. Корея 2002).
Ами това е накратко, Деси. :)
Лошото е че тоя клуб е умре отвсякъде и като почне Европейското ми е много съмнително дали ще се съживи...



Тема Re: За Калчоманиацинови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано21.04.04 12:28



да, много е тъпо да направиш клуба толкова време преди събитието.....

но според мен ще се пишат неща де, просто да почне първенството

иначе и без тва има 23412 футболни клуба...... ще се разкъсват темите, това е ясно



Тема Re: За Калчоманиацинови [re: Maldini]  
Автор nerro ()
Публикувано23.04.04 14:05



Абе кво да ти кажа, Италия в момента има страхотни футболисти и никакъв треньор и ще бъде цяло чудо, ако успеят да направят нещо въпреки Трапатони
А е жалко, защото са наистина много добри и талантливи играчи.
Дяволчето общо взето каза всичко, което и на мен ми се върти в главата.
Ако пуска Фиоре, който е в превъзходна форма и разкара най-сетне това недоразумение Панучи(Дзамброта и Панкаро са идеалния вариант за ляв и десен защитник) и ако се довери на Тоти-Касано, които показват, че се разбират перфектно, може и да излезе нещо добро.

Но иначе за халфовата линия не си права. Дзанети вярно е дърво, но при наличието на Пирло, Гатузо и евентуално Фиоре, никой отбор не го чакат добри времена срещу Италия:))).



Тема Re: За Калчоманиацинови [re: nerro]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано23.04.04 17:27



Не съм права, ако играят играчите, които е логично да играят, а не такива като Панучи и Дзанети, обаче това не ми се вярва да стане, докато Трапатони е начело на Скуадрата.
И да Дзамброта и Панкаро са наистина идеалният вариант за бекове-и двамата са стабилни в защита и вършат страшно много работа в градивен план - за пример виж статистиката с асистенциите на Панкаро. тази година той много ме изненада, все пак от резерва в Лацио се превърна в титуляр в Милан, надявам се, че ще го задържим и след края на сезона, въпреки че в момента и под наем в Милан.
Надявам се, че въпреки Трапатони Италия ще направи нещо на това европейско, защото ще е жалко толкона талантливи футболисти да останат без международен трофей (могат да вземат пример от отбора си до 19 години, който стана европейски шампион миналото лято).

Според мен в идеалният вариант Италиянски национален отбор би трябвало да изглежда така:
Буфон/Толдо-тук няма значение кой ще играе, защото и двамата са страхотни вратари.Е, ако играят срещу Холандия трябва да играе Толдо, защото миналото европейско ги отчая на полуфинала.
Дзамброта-Неста-Канаваро-Панкаро(от всеки вид по един представител:))
-----------Пирло-----------------------
------Тоти--------Фиоре-------------
----Касано--------Дел Пиеро-------
Виери/Индзаги/Коради-първите двама са в много лоша форма, а пък Коради върши много работа и в защита, а и за кой нападател би било трудно да играе пред Дел Пиеро, Тоти и Касано. Да наистина Дел Пиеро не е във форма този сезон( и е по-трошлив от обикновенно), но той си остава Алесандро Дел Пиеро - гений и истинска радост за феновете, когато е във форма и може би ще се отплати за гласуваното му доверие. Пък и като фен на калчото възможността да гледам Тоти и Дел Пиеро в един отбор ми се струва много привлекателна (имам предвид от футболно естество).
О и сега се сетих, че по едно време Трапатони викаше в националния и Делвекио от Рома. Като гледам Делвекио, Панучи и Дзанети ми става ясна защо Тоти, Дел Пиеро, Неста, Касано са толкова талантливи - просто, за да компенсират бездарните си съотборници.
Ако футболистите в Скуадрата играят както знаем, че могат, отборите, които могат да ги спрат се броят на пръстите на едната ми ръка, но за съжаление не е така.

Никога не казвай никога


Тема Re: За Калчоманиацинови [re: Maldini]  
Автор nerro ()
Публикувано23.04.04 18:26



Хаха, абсолютно права си защо са толкова талантливи изброените от теб италианци, а ще видиш как ако нещо стане с Канаваро по време на Еврото(щото той е цар най-малкото червени картони да си изработва) ще е нужен още повече талант, за да се неутрализират глупостите, които ще твори Легроталие отзад

Иначе мойте виждания за перфектния състав на Италия се различава от твоя само с едно име.:-)))
Вместо Дел Пиеро(много се съмнявам, че ще успее да влезе във форма за Еврото, при положение, че още се възстановява от контузия, но ако е добре, може да се менкат с Касано)- Гатузо. Все пак отбора има нужда и от един черноработник, какъвто е Рино.
Обаче Коради нещо ме съмнява да успее да се справи, лично аз предпочитам Индзаги или Виери, въпреки че не са във форма.
А Дзанети, ако са умни италианците, ще го контузи някой на тренировка, да не им се пречка



Тема Re: За Калчоманиацинови [re: nerro]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано23.04.04 18:57



Ами Интер тренират с ръгби, така че дано някой да го бутне малко по-грубичко на тренировка (примерно да му счупи крака на няколко места).
За Коради - освен че е в по-добра форма от Виери и Индзаги той е единственият от тримата, който се сеща да участва в организирането на атаката и в защита, а не само да седи и да блее отпред надявайки се Тоти да му подаде на 1 м от гол линията. Освен това да не забравяме и Ди Вайо, все пак и той има своите добри моменти(нали е римлянче).
Относно защитата - може би Ферари е по-добър вариант за замесник на Канаваро/Неста(понякога когато гледам финала на ШЛ имам чувството, че прави всикчо възможно да си изкара червен картон, а може и да играе срещу Велизар Дузпата и той да му изкара червен картон).
Да наистина трябват черноработници, но Трапатони просто прекалява с тях.

Никога не казвай никога


Тема Re: За Калчоманиацинови [re: Maldini]  
Автор nerro ()
Публикувано23.04.04 20:37



Ок, да приемем, че Коради може да свърши работа, макар че ако ще помага в защита както помогна на Лацио срещу Рома, мерси, Неста в крайна сметка не може да ги опази всичките, трябвя да мисли и за противниковите нападатели
Въпреки че на мен вторият нападател не ми е болка, имам огромна вяра в способностите на Тоти-Касано, така че другият атакуващ така или иначе ще бъде повече спаринг партньор.
А Ди Вайо може да е полезен само ако стане щастливо съвпадение на деня, в който Италия играе мач с единият ден в годината, когато на Марко му върви...

Идната сряда има приятелски мач с Испания и може би ще ги видим тогава на кво прилича отбора...

А че Ферари е по-добрият вариант от Легроталие, е несъмнено, ама ти как го виждаш Трапатони да го пусне?
Само не разбрах кой точно се опитва да си изкара червен картон- я го назови по-ясно

И в тоя ред на мисли като сме тръгнали да дъвчем Скуадрата, а кажете какво мислите за евентуалното връщане на Малдини в отбора- възможно ли е и трябва ли да се върне според вас.



Тема Re: За Калчоманиацинови [re: nerro]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано24.04.04 11:18



Неста се опитваше да си изкара червен картон. Фабио Канаваро не е играл на финал на Шампионската Лига, а като се има предвид в кой отбор играе, едва ли ще играе някога, защото Интер са силни само в играта Championship manager.
Ами на Марко срещу Милан му провървя на Сан Сиро и може тази година да се пази за финала на европейското.
За Контролата с Испания - едва ли ще стане ясно на какво ще прилича Скуадрата, защото ще играе Баджо, а него няма да го има на Европейското.
Трапатони пуска Ферари титуляр в контролите, може това да е добър знак.
За Малдини - Според мен трябва да се върне, защото още е много по-добър от всички централни защитници в Скудрата без Неста, когато му се играе, но едва ли ще се върне, защото Трапатони няколко пъти го моли чрез медиите, а резултат никакъв. Освен всичко друго дори Берлускони обеща да направи всичко възможно Сан Паоло отново да облече екипа на адзурите и нещата не са се променили много.
А за Неста и нападателите - ами Неста ще пази сътборниците си, а за нападателите ще се грижи Буфон или Толдо.

Никога не казвай никога


Тема Re: За Калчоманиацинови [re: Maldini]  
Автор nerro ()
Публикувано24.04.04 11:51



Абе и аз по проста логика, че Канаваро само сънува финал в ШЛ, си помислих, че за Неста говориш, ама ми се стори толкова невероятно, че реших да питам все пак:)).

Стига бе, това не го говориш сериозно, нали? Неста е един от най-чистите защитници, които познавам, той рядко прави повече от две-три нарушения, та камо ли да стигне до червен картон.
Даже преди червения му картон срещу Брюж, предният му беше преди 4г.!, което си е бая постижение.
И понеже така ме изненада с това си изказване, си направих труда да разгледам статистиката му от миналата година в ШЛ. Гледай какво казват числата- в десет мача е направил осем нарушения! Ти си ги смятай колко са средно на мач. А на въпросния финал са словом и цифром два броя:)))

За Ди Вайо- дано си права, защото когато пък има ден е способен чудеса да направи. Жалкото е, че си загубва формата обикновено два дни след като я е намерил. Но иначе има и бързина, и умения, остава да се надяваме, че ще има и ден:)).

А относно всенародното убеждаване на Малдини да се върне, Трапатони каза последно, че имали уговорка да се видят след края на сезона и тогава пак щели да говорят. Де да видим какво ще стане тогава. Гадното е, че ако Малдини се върне и Италия се провали, веднага ще се нахвърлят първо върху него и ще му стоварят всички провинения на отбора....

Включването на Ферари е обнадеждаващо. Ноо, бас ловя, че на важните мачове, Трапатони пак ще заложи на добре познатото. А дано ме опровергае.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.