Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 25.05.24 
Професионални
   >> Инженери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема kss.bg  
Автор rumodo (новак)
Публикувано15.03.23 13:34



По въпроса със сайта на КИИП - kss.bg, аз имам желание да помогна с оформяне и качване на каталозите който са сканирани от КИИП, създаване на каталог, подреждане и т.н. Мисля че ще има и други доброволци които ще искат да се включат в това начинание.

Към момента ,разполагам с тези каталози, 200бр PDF, сканирани, КИИП е платила за сканирането. След напускане на инж.Ганчовски, сайта kss.bg остана висящ и надали скоро ще бъде завършен.
Допълнително съм събрал още каталози от някой библиотеки по заводите в които сме работили.

Няма да е лошо КИИП да намери начин информацията да бъде качена на сайта и да бъде публично достъпна с възможност да се качва още информация от потребителите. Преди време от този форум един колега направи сайт и на него подреди и оформи всички налични норми за проектиране. Ще бъде добре двата сайта да се обединят и всичко да бъде на едно място.

Също така няма да е излишен и специализиран форум към сайта в който могат да се задават въпроси да се обсъждат разни теми и т.н.

Редактирано от rumodo на 15.03.23 14:00.



Тема Re: kss.bgнови [re: rumodo]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано16.03.23 07:18



Най добре тоя сайт да върви на майната си при създателя си



Аз не съм съгласен на тоя сайт да се мъдри позорната за проектанта информация :

За възложители
Един качествен конструктивен проект може да Ви спести много ненужни разходи, забавяне в сроковете и проблеми при изпълнението на обекта. От друга страна, една дори и малка на пръв поглед грешка, може да доведе до непредвидени разходи, които надвишават в пъти стойността на проекта. Поради това, всеки инвестиран лев в по-качествено проектиране, се изплаща многократно в последствие.

Вижте няколко съвета, които ще Ви помогнат да получите възможно най-качествената и изгодна услуга от строителния конструктор:

КАК ДА НАМЕРИМ ДОБЪР СТРОИТЕЛЕН КОНСТРУКТОР?
Вижте повече


-----------
Не е ясно създателят на този сайт който вече не представлява КИП - дали смята себе си за качествен или некачествен проектант и по кои критерии за качество ?
Аз мисля че е второто щото продава китайски боклуци и е гепил Стадипса на Карамански

Редактирано от ffloyd на 16.03.23 07:59.



Тема Re: kss.bgнови [re: ffloyd]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано16.03.23 07:58



Какви са тия каталози ? Качвай ги на пощата - dir_injeneri@abv.bg pass: 123456789



Тема Re: kss.bgнови [re: rumodo]  
Автор Kanellla (ентусиаст)
Публикувано16.03.23 21:06



Това май имаш предвид https://bkbse.com/index.php?title=%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0.
Нещо ми се върти в главата в главата, че пишеше като zkinaev, но може и да бъркам ника. Работата е в това, че той си ограничи достъпа до сайте и си е прав.



Тема Re: kss.bgнови [re: Kanellla]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано17.03.23 08:26



Към момента ,разполагам с тези каталози, 200бр PDF, сканирани, КИИП е платила за сканирането.



КИИП е платила за сканирането - обаче не се намират на сайта на kiip.bg - а се намират в частни ръце, който даже е ограничил достъпа



Тема Re: kss.bgнови [re: ffloyd]  
Автор rumodo (новак)
Публикувано17.03.23 12:42



Отворил съм темата тук с цел ако някой от КИИП го прочете и има интерес да се свърже с мен за да може сайта да се завърши.

За това съм написал че мога да помогна в създаването на каталога и качването му на сайта kss.bg. Информацията нямам право да разпространявам докато КИИП не качи документите на сайта.



Тема Re: kss.bgнови [re: rumodo]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.03.23 16:29



Защо не качваш каталога на сайта kiip.bg





Тема Re: kss.bgнови [re: ffloyd]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.03.23 23:21



Дай ги на бай Магарин да ги качи на сайта kiip.bg така и така сме ги платили поне да ги ползваме





Тема Re: kss.bgнови [re: rumodo]  
Автор rumodo (новак)
Публикувано21.08.23 14:01



Вече няма такъв сайт. Директно страницата препраща към calcpad. Явно целия проект е заминал в канала





Тема Re: kss.bgнови [re: rumodo]  
Автор Eng.-208658 ()
Публикувано21.08.23 15:19



Ами това си беше инициатива на Ганчовски. От КИИП не го подкрепиха, той напусна и съответно - това което е било започнато, няма вече кой да го движи. Вероятно и доменът kss.bg ще изтече.

Поне e преместил програмките от apps.kss.bg, включително и тази за хонорара:



Доколко знам, КИИП от няколко години прави нов сайт и регистър. Не знам обаче докъде е стигнал и какво представлява. Сигурно е предвидено място да се качват такива неща. Със сигурност ще бъде полезно. Може би трябва да пишеш директно на Марин Гергов. Ако не, пращай ги на този колега да ги качва в Wiki-то:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.