Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:06 19.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Феодализма идва...нови  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано15.10.19 19:30



Колеги, преди 3-4 месеца Крумов с активната поддръжка на Николчева, напук на решенията от две последователни решения на ОС, решава да създаде единен регистър за регистрация на договорите. Позовава се на Закона. На УС се внася и въпреки протестите на РК София - град, София - окръг, Смолян и... (май това са) се решава да започне обсъждане. Мотивите на протестиращите колегии са:
1. В Закона чл.6, т. 1, 2 и 3 НЕ СЕ ИЗИСКВА регистър за регистрация на договорите.
2. В Устава е записано, че това става на регионален принцип, а не на национален.
3. Не е сезирана Комисията по нормативни актове, т.е. Пак е нарушен Устава.
4. Регистърът за регистрация на договорите ще наруши Закона за защита на личните данни.
5. Регистърът за регистрация на договорите ще наруши Закона за защита на конкуренцията.
6. Пълна липса на яснота кой, къде, колко пари ще събира и т.н.
Въпреки това на 18-10-2019 ще се проведе събрание на УС и т.6 от дневния ред е:
"Информация за резултата от обсъжданията на Процедурата за регистрация на договорите.... . ПРИЕМАНЕ НА ПРОЦЕДУРАТА!" Докладват: Каралеев + Крумов
Значи: независимо от това какъв е резултата от обсъжданията, ПРОЦЕДУРАТА ще се приеме!!!


Гласуването ще е по РК и се надявам да имам резултатите и ще ги публикувам, за да се види кои колегии уважават мнението на членовете си, Законите, Устава и мислят. Ще стане ясно и кои РК не им пука за членовете си, за законността и са готови да ближат... сладоледа!

Редактирано от ylkom на 15.10.19 19:32.



Тема Re: Феодализма идва... [re: ylkom]  
Автор Kanellla (член)
Публикувано16.10.19 00:10



Не че нещо, ама юристи не вземат ли отношение? Не само вътре, но и в отношенията между киип и останалите.
Преброила съм ги 53456 проектанта към киип x 120 лв е дебела сума годишно. Вместо да ми пращате картички от морето, вие ше променяте ситуацията.



Тема Re: Феодализма идва...нови [re: ylkom]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано16.10.19 01:21



Нали само 1,2,3 кат. по Зут се регистрирват


Поне да видиме кой лапа големите обекти



Тема По-лошо е!нови [re: Kanellla]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано16.10.19 07:45



Канела, сумата, която искат да приберат тандема Крумов + Николчева е близо 10 пъти по-голяма от тези 120лв. членски внос: 20лв. такса от ВСЕКИ проектант, за ВСЕКИ обект.


Лошото е, че следващата стъпка ще бъде: който няма регистрирани договори от 1 до 3 категория за последните 3 години, я да вземем да му вземем лиценза! Той пак ще проектира, но за властимащите... Феодализъм...
А, още по-лошото е, ще се трупа инфо: кой, какво, за кого и на каква цена ще проектира. А кой, как и за какво ще използва тази информация... То и сега има пример за това, как ръководството на КИИП КСС България използва това инфо - прочети темата за "Бер Хела".
вие ше променяте ситуацията
Грешиш Слънце! Не "вие", "ние" може да променим ситуацията. Всички ние! На ОС март месец догодина.

Редактирано от ylkom на 16.10.19 07:49.



Тема И после?!нови [re: ffloyd]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано16.10.19 07:53



И като видиш, какво?





Тема Re: И после?!нови [re: ylkom]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано16.10.19 08:43



Разбиваме монополизма и рушветите - закриваме т.нар. "големи" ПБ


-------------
Много ми е интересно да видя регистриран договор на Крумов :
1. Взел двойна тарифа по Киип от БерХела.
2. Разпределение на проектантите му - 1,2,3 - толкоз пари.
Дали им дава хонорар по тарифата на Киип - или ги ползва за шерпи с 800лв. заплата ?

----------
За единичните проектанти /т.н. гаражни/ е ясно - колкото са договорили, толкоз са взели !

Редактирано от ffloyd на 16.10.19 08:56.



Тема Re: По-лошо е!нови [re: ylkom]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано16.10.19 08:46



Тия категории 1-2-3-4-5 са измислена работа у ЗУТ - за чисто административни цели.
Конструкцията е еднакво важна за всички - и се проектира по един и същ начин.



Тема Разни мисли...нови [re: ffloyd]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано16.10.19 17:21



Добре, ама как ще стане? Как ще закрием "големите"? Според мен по-вероятно е след време те да ни закрият! Под "нас" имам в предвид гаражните проектанти.
За БерХела и аз да си "изложа" мислите:
Прочетох части от експертизите - голям майтап! Говорих с някой от участниците.
Със или без връзки - ако конструкцията е осигурена - това е! Не познавам проектанта, ама на негово място може да е ВСЕКИ от нас.
Изобщо: злоупотреба с положение в КИИП, крайно не колегиално отношение, дупедавщ*ина от страна на "хекспарти", но има и едно положително нещо:
Този случай е напомняне (телеграма

), че ако не вземем мерки против нашите избраници и ако не си изберем читави, ще берем ядове!

Редактирано от ylkom на 16.10.19 17:20.



Тема Re: И после?!нови [re: ffloyd]  
Автор Kolkozabavno (не-проектант)
Публикувано16.10.19 17:31



И като закриеш големите ПБ какво ще стане? Големите клиенти ще почнат да дават големи обекти на ЕТ "Сам си проектант и си имам чертожник" ли?

Theory is practical


Тема Re: И после?!нови [re: Kolkozabavno]  
Автор KBD (участник)
Публикувано17.10.19 09:49



Покрай тези натискания за BIM проектиране в последните години и другият натиск за инженеринг си мисля, че целта на големите играчи е точно тази - събиране на всички ЕТ " Сам си проектирам" под шапката на 5-6 големи проектантски, като по соца, и пълен контрол върху нас

Няма невъзможни неща, но каква е цената ???



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.