Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 09.06.24 
Професионални
   >> Инженери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търся проектантнови  
Автор Balder (непознат )
Публикувано19.05.18 21:22



Търси се строителен инженер за проектиране на малки дървени и стоманобетонни къщи. Работата е за американски клиент и се ползват американските стандарти. Задължително условие е да се работи с Ревит, тъй като освен чертежите се предава и BIM модел на Ревит, както и изчисления разбира се. Колеги ако има някой с опит в Ревит и може да се справи с американския тертип пишете на лично. Мога да изпратя форлаге на подобен проект на заинтересованите - за справка.

Редактирано от Balder на 19.05.18 21:26.



Тема Re: Търся проектантнови [re: Balder]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано20.05.18 15:39



американски къщи - сигурно американски цени плащаш





Тема Re: Търся проектантнови [re: ffloyd]  
Автор Koko_d (непознат )
Публикувано20.05.18 23:20



Че той ако плащаше американски пари, щеше да си вземе американец :D



Тема Re: Търся проектантнови [re: Koko_d]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.05.18 08:48



Не стана ясно къщите за България ли са или за Кравария





Тема Re: Търся проектантнови [re: Balder]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.05.18 12:13



Имаш ли мериканските норми за проектиране ?
Качи ги тука да ги видим - и ше ти дадем оферта





Тема Re: Търся проектантнови [re: Balder]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.05.18 16:32



Нема мераклии - обади са на КИИП-а белким ти дадат проектант


Николчава и Крумов веднага ше лапнат ибекта

Редактирано от ffloyd на 21.05.18 17:08.



Тема Re: Търся проектантнови [re: Balder]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано22.05.18 00:43



Интересно ми е правите ли в Revit армировките на стоманобетонните елементи или чертаете някакви отделни чертежи с армировъчни детайли в Autocad?
Американските норми за проектиране и строителната им практика нямат нищо общо с българските. Освен това стои сериозният проблем с мерните единици.

__________
Първо се запознай с Manual.



Тема Re: Търся проектант [re: mguergov]  
Автор Balder (непознат )
Публикувано23.05.18 22:12



Засега нищо не правим. Иначе, да принципно е добре армировката да се прави в Ревит, защото проектите се изпращат на американски инженери за авторизиране и те искат BIM модел. Ревита има нелош модул за армировка - на базата на стария Autocad Structural Detailing, който пък е наследник на полската Rcad (Robobat). На мен Structural Detailing ми беше доста удобен за греди и много съм го ползвал, но поради липсата на една функция в Ревита сега е негоден за нашите географски ширини.
Отплеснах се от темата малко. Да американските норми са проблема в случая, а мерните единици са въпрос на привикване.



Тема Re: Търся проектантнови [re: Balder]  
Автор Teodor_RR (непознат )
Публикувано24.05.18 13:06



Може ли още малко извън темата - какво му липсва на Revit, че не може да се ползва тук? На мен тепърва ми предстои да навлизам в армировките и ми стана любопитно.



Тема Re: Търся проектантнови [re: Teodor_RR]  
Автор Balder (непознат )
Публикувано25.05.18 00:05



Ами това, което имах предвид е липсата на функция като pullout. Или казано на наш език изваждане на железата във фигури извън елемента. Това нещо го има в Structural detailing и не знам защо не са го включили. Разбира се има добавки за Ревит, които вършат работата, но трябва да си ги купиш от сайта на Аутодеск.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.