Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 21.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.08.17 16:15



Установих че кутийките от кока кола са с няколко хилядни по широки от всички останали кутийки за бира и безалкохолно. Макар и алуминиеви те са обработени така че са твърди и еластични май ги варели при 400 градуса в готварска сол казаха по телевизията. Та след като изнамерих този факт викам си да си направя преса да, да, преса бе хора да премазвам да щамповам, да щанцовам да огъвам, да разпъвам, да ... бе каквото ми хрумне. И понеже тук има все стари кримки инженери по строителство реших да споделя и проблема си.
Значи сглобявам бутало 1 метър от да речем кутийки Каменица като изрязвам дъната и капаците им и вътре в получените цилиндри поставям срязани такива надлъжно така да се каже шахматно- получава се стержен който може да се удължи и до 8- 10 метра . не се огъва казвам ви го защото съм пробвал. Дуралуминия е мноого як. Но за сега казаме 1 метър, стената на кутийките е около 0.04 милиметра с добавената срязана стена ще стане да кажем 0.09 мм после смятам да пъхна втора по тясна тръба кутийки, от ония по тесните разните там хелл- чета, малки кокаколич-ки и прочие в средата -те са към 40 мм диаметър и да пусна тел или мрежа рабиц в междукутийковото пространство - то е към сантиметър широко щото диаметъра на стандартните големи бирени кутийки е шейсетина милиметра ариани разни загорки и прочие
! ви въпрос ми е- шолкова дебела стена бетонена и армирана с рабиц ще бъде ли издръжлива ако работи като бутало за да речем налягания 10 атмосфери? Цилиндъра ще е от както казах кока колени кутийки пак така наредени но центроващата им обвивка ще е от вънка и пак само един слой и после още по отвънка пак рабиц и пак цимент. Значи искам да използвам тази особеност породена при производството на ралични фабрики за кенчета.
Според мен това е удачно защото не ми трябват никакви прецизни машини за да получа перфектна двойка цилиндър бутало и с прости средства и евтини най вече мога да си изработя нещо - малка преса в домашни условия което всъщност би струвало неуместно много. масло ще бъде работното тяло, а помпата ще е зъбна от примерно повдигач на каросерия за електрокар или в някои автомобили има 12 волтови електрически помпи за вдиганеили сваляне на капаците на каросериите им ...
Та те са май двадесетина атмосфери налягане и така като написах каквото написах моля строителните инженери да ми кажат
2 колко дебело трябва да обмажа с бетон външната тръба и повече от един слой рабиц ли да сложа за армировката?
Питам и моля не се сърдете просто това ми е сега като план да правя- по добре е да питам за да не го правя 20 пъти и все по лошо да става.
П.С. Има кенчета и от стомана мисля че една полска бира и немска също се продава в тях но забравих им имената лесно се откриват с магнитче, но не са много разпространени Мисля в Пикадили хранителни магазини ги има, те също са с по голям диаметър от известните нам Загорки ариани и прочее.
Благодаря предварително на всеки отзовал се

Редактирано от stillpigi-166243 на 02.08.17 16:16.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано02.08.17 16:58



Добре си го намислил, дай една снимка или картинка.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.08.17 18:26



Ми то не е готово какво да снимам нали за да го направя питам тези неща...
Вземи произволно кока кола кенче отрежи внимателно едното дъно по добре това дето е без дупката и произволна бирена кутийка я пъхни в отвора и ще видиш за какво говоря движат се мазно едно в друго без никакви задирания Пробвай просто.
Айде още една моя тайна замина на кино...



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор bajogi@mail.bg (непознат )
Публикувано02.08.17 19:32



Добре мислиш давай и успех

10 атм горе голу 1 Мегапскал ,кавалчетата с програмите ще ти го сметнат бетона

Редактирано от bajogi@mail.bg на 02.08.17 19:39.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано02.08.17 21:17



Веднага ще я усвоя и сега ще видиш какво ще стане. Аз ще съм пред теб.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретение [re: kanellla-209815]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.08.17 22:58



Това е за другото лято така че имаш време да ми отговориш по същество там колко цимент дали цимент, сега съм зает с друго - правя една шейтанска работа, писал съм за нея в Физика.Тя е мудна работа и ще ми отнеме време,но докато я завърша моля теб а и другите тук нека пишат добре ли е с бетон има ли резон...
Инак системата е скалируема като замисъл мога да сложа и 2 и 5 и 30 еднометрови секции и да получа и много големи налягания
Разбира се че ще ме надминеш стига да го поискаш!

сечение на кръг


за 62 мм диаметър се получи 30.1 квадратни сантиметра при 10 атмосфери натиска в аксиално направление ще е 300 килограма в радиално ще е два пъти по малък ако не се лъжа а аз искам дори с 16 атмосфери да го подпра
Алуминия в кенчето е закален да издържа 6 атмосфери т.е. аз няма много да го претоваря горе долу 3 пъти въпросът ми сега е ако напълня буталото с бетон тотално с каква миимална дебелина трябва да е бетона обмазващ цилиндъра и армиран съответно разбира се за да не стане теглото на двойката неприемливо голямо.
Въможно ли е да се приеме такова решение без да звучи абсурдно...
пакет от 10 такива ще натисне с 3 тона сила което само по себе си е нелошо постижение за нещо направено от цимент и ламарина при това отпадъчна. Друг е въпросът че не знам какво ще натискам с три тона сила и колко дебела трябва да е плочатапод пакета бирени кутийки за да не се саморазруши бирената ми преса след един два опита. Три тона тежи един Хъмъра с бирените кутийки може и два метра да го повдигна и 3 метра може. Така ми се струва.Знам че бетона издържа на натиск но не и на опън нито на усукване макар че видях 1976 в казармата кога беше земетресението еднометрови бетонни колони да се усукват като прани парцали и не останаха следи - казармата беше строена 1933 сега вече я няма - земетресението не успя но една нова верига магазини и видяла сметката май 3 ти район Казанлък служих зенитчик бях.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано03.08.17 05:28



Бе на съм армирала досега бетон с алуминий да ти кажа, ама от друга страна даваш дълги срокове тъй, че ще огледам внимателно идеята.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано03.08.17 15:03



Ние само обмазваме буталото от вътре цилиндъра от вънка. Има и железни кутийки а на всичкото от горе можем да обмажем с фибростъкло или каквото там и накрая дебелината на !арматурата! е направо нищожна 0.04мм и още по накрая следим икономическите резултати Ако тръгне нанадолу и се затрупаме с плява и безпредметно измъчване на мозъчните клетки то по добре да се откажем.колкото и примамливо да е всичко това.
За най просто нека играем с железни полски бирени кутийки мисля ча се казваше Ambrosia тая бира лошото е това че лесно ръждясват ако се изтрие лакът с който са пръснати върху окрасата. демелината е пак 4 стотни и диаметъра пак 62 мм но с около под една десета мм по голям от Каменица да речем. Знаеш ли каква ще е първата ми преса за какво ще служи? за дълбоко изтегляне на бирени кутийки по скоро разтегляне, ще направя дорници с разлика по 0.04 мм за да раздувам коя да е бирена кутийка до диаметър такъв че да се съешава с стандартна бирена кутийка т.е. да не завися от фабриките за бирени кутийки а сам да си докарвам размерите им до такива каквито искам Знам с сигурност че се разтеглят успешно до около 0.5 милиметра без да губят качествата си алуминиевите кенчета например, т.е. стават на диаметър около 62.5 мм което е предостатъчно . Освен това знам и че може и да се свиват например до около 61.8мм без да се променят качествата и свойствата им. Айде още една моя тайна замина на кино...
П.С. мисля че има светлина в тунела ще го направя тип пчелен кошер представете си 19 кугийки 1-6-12 в концентрични окръжности и само един стягащ пръстен около тях и всичко залято в бетон 3 тона са осигурени в излишък дори дължината е произволна да речем 1/2 метра значи 60 кутйки за цилиндъра и 40 за буталото и здрава стоманена плоча която да предава усилието с диаметър 20 санта и съм готов просто трябва дорник да превръща кръга в шестоъгълник кутийките може и от дърво да го направя щото те ще се самоцентроват още първия път като пусна малко налягане и преди да съм залял с бетон. Само трябва да пазя бетона да не се цапа с масло ш.е да го боядисам с устойчива боя. Да мисля че не е много лошо решение. 3 тона си е постижение Стига да го построя старателно и предпазливо Яка преса би могла да се получи Щом има лодки от бетон що да няма и преси от него...

Редактирано от stillpigi-166243 на 03.08.17 15:53.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: bajogi@mail.bg]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано03.08.17 15:20



иска ми се просто някой да каже § глей ся приятел толкова тънко никой не зида или да каже бе те толковинка требе да е дебело това ми се ще не искам подробности и задълбавания от таквизи работи нема полза. Благодаря ти за добрия отзив Сега ако се яви някой да каже по същество ще е супер.

Но вие си знаете може и да е скъпа услуга и аз да не го съзнавам Ако е така кажете го и спирам.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Ned Stark (ентусиаст)
Публикувано03.08.17 16:08



Казваме.



Зарежи тази работа. Едва ли някой тук ще седне да смята кутийки от бира, намазани с бетон. Първо на първо, за да работят заедно, трябва да има сцепление между двата материала. Затова армировката е оребрена.

Мажеш с полиестерна и епоксидна смола и армираш със стъкломат или карбон. С няколко пласта става много здраво. Няма какво да му се смята. Ех, утече ми още една тайна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.