Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 15.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Гигантско, грандиозно неземно изобретение  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.08.17 16:15



Установих че кутийките от кока кола са с няколко хилядни по широки от всички останали кутийки за бира и безалкохолно. Макар и алуминиеви те са обработени така че са твърди и еластични май ги варели при 400 градуса в готварска сол казаха по телевизията. Та след като изнамерих този факт викам си да си направя преса да, да, преса бе хора да премазвам да щамповам, да щанцовам да огъвам, да разпъвам, да ... бе каквото ми хрумне. И понеже тук има все стари кримки инженери по строителство реших да споделя и проблема си.
Значи сглобявам бутало 1 метър от да речем кутийки Каменица като изрязвам дъната и капаците им и вътре в получените цилиндри поставям срязани такива надлъжно така да се каже шахматно- получава се стержен който може да се удължи и до 8- 10 метра . не се огъва казвам ви го защото съм пробвал. Дуралуминия е мноого як. Но за сега казаме 1 метър, стената на кутийките е около 0.04 милиметра с добавената срязана стена ще стане да кажем 0.09 мм после смятам да пъхна втора по тясна тръба кутийки, от ония по тесните разните там хелл- чета, малки кокаколич-ки и прочие в средата -те са към 40 мм диаметър и да пусна тел или мрежа рабиц в междукутийковото пространство - то е към сантиметър широко щото диаметъра на стандартните големи бирени кутийки е шейсетина милиметра ариани разни загорки и прочие
! ви въпрос ми е- шолкова дебела стена бетонена и армирана с рабиц ще бъде ли издръжлива ако работи като бутало за да речем налягания 10 атмосфери? Цилиндъра ще е от както казах кока колени кутийки пак така наредени но центроващата им обвивка ще е от вънка и пак само един слой и после още по отвънка пак рабиц и пак цимент. Значи искам да използвам тази особеност породена при производството на ралични фабрики за кенчета.
Според мен това е удачно защото не ми трябват никакви прецизни машини за да получа перфектна двойка цилиндър бутало и с прости средства и евтини най вече мога да си изработя нещо - малка преса в домашни условия което всъщност би струвало неуместно много. масло ще бъде работното тяло, а помпата ще е зъбна от примерно повдигач на каросерия за електрокар или в някои автомобили има 12 волтови електрически помпи за вдиганеили сваляне на капаците на каросериите им ...
Та те са май двадесетина атмосфери налягане и така като написах каквото написах моля строителните инженери да ми кажат
2 колко дебело трябва да обмажа с бетон външната тръба и повече от един слой рабиц ли да сложа за армировката?
Питам и моля не се сърдете просто това ми е сега като план да правя- по добре е да питам за да не го правя 20 пъти и все по лошо да става.
П.С. Има кенчета и от стомана мисля че една полска бира и немска също се продава в тях но забравих им имената лесно се откриват с магнитче, но не са много разпространени Мисля в Пикадили хранителни магазини ги има, те също са с по голям диаметър от известните нам Загорки ариани и прочее.
Благодаря предварително на всеки отзовал се

Редактирано от stillpigi-166243 на 02.08.17 16:16.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано02.08.17 16:58



Добре си го намислил, дай една снимка или картинка.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.08.17 18:26



Ми то не е готово какво да снимам нали за да го направя питам тези неща...
Вземи произволно кока кола кенче отрежи внимателно едното дъно по добре това дето е без дупката и произволна бирена кутийка я пъхни в отвора и ще видиш за какво говоря движат се мазно едно в друго без никакви задирания Пробвай просто.
Айде още една моя тайна замина на кино...



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор bajogi@mail.bg (непознат )
Публикувано02.08.17 19:32



Добре мислиш давай и успех

10 атм горе голу 1 Мегапскал ,кавалчетата с програмите ще ти го сметнат бетона

Редактирано от bajogi@mail.bg на 02.08.17 19:39.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано02.08.17 21:17



Веднага ще я усвоя и сега ще видиш какво ще стане. Аз ще съм пред теб.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано02.08.17 22:58



Това е за другото лято така че имаш време да ми отговориш по същество там колко цимент дали цимент, сега съм зает с друго - правя една шейтанска работа, писал съм за нея в Физика.Тя е мудна работа и ще ми отнеме време,но докато я завърша моля теб а и другите тук нека пишат добре ли е с бетон има ли резон...
Инак системата е скалируема като замисъл мога да сложа и 2 и 5 и 30 еднометрови секции и да получа и много големи налягания
Разбира се че ще ме надминеш стига да го поискаш!

сечение на кръг


за 62 мм диаметър се получи 30.1 квадратни сантиметра при 10 атмосфери натиска в аксиално направление ще е 300 килограма в радиално ще е два пъти по малък ако не се лъжа а аз искам дори с 16 атмосфери да го подпра
Алуминия в кенчето е закален да издържа 6 атмосфери т.е. аз няма много да го претоваря горе долу 3 пъти въпросът ми сега е ако напълня буталото с бетон тотално с каква миимална дебелина трябва да е бетона обмазващ цилиндъра и армиран съответно разбира се за да не стане теглото на двойката неприемливо голямо.
Въможно ли е да се приеме такова решение без да звучи абсурдно...
пакет от 10 такива ще натисне с 3 тона сила което само по себе си е нелошо постижение за нещо направено от цимент и ламарина при това отпадъчна. Друг е въпросът че не знам какво ще натискам с три тона сила и колко дебела трябва да е плочатапод пакета бирени кутийки за да не се саморазруши бирената ми преса след един два опита. Три тона тежи един Хъмъра с бирените кутийки може и два метра да го повдигна и 3 метра може. Така ми се струва.Знам че бетона издържа на натиск но не и на опън нито на усукване макар че видях 1976 в казармата кога беше земетресението еднометрови бетонни колони да се усукват като прани парцали и не останаха следи - казармата беше строена 1933 сега вече я няма - земетресението не успя но една нова верига магазини и видяла сметката май 3 ти район Казанлък служих зенитчик бях.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано03.08.17 05:28



Бе на съм армирала досега бетон с алуминий да ти кажа, ама от друга страна даваш дълги срокове тъй, че ще огледам внимателно идеята.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано03.08.17 15:03



Ние само обмазваме буталото от вътре цилиндъра от вънка. Има и железни кутийки а на всичкото от горе можем да обмажем с фибростъкло или каквото там и накрая дебелината на !арматурата! е направо нищожна 0.04мм и още по накрая следим икономическите резултати Ако тръгне нанадолу и се затрупаме с плява и безпредметно измъчване на мозъчните клетки то по добре да се откажем.колкото и примамливо да е всичко това.
За най просто нека играем с железни полски бирени кутийки мисля ча се казваше Ambrosia тая бира лошото е това че лесно ръждясват ако се изтрие лакът с който са пръснати върху окрасата. демелината е пак 4 стотни и диаметъра пак 62 мм но с около под една десета мм по голям от Каменица да речем. Знаеш ли каква ще е първата ми преса за какво ще служи? за дълбоко изтегляне на бирени кутийки по скоро разтегляне, ще направя дорници с разлика по 0.04 мм за да раздувам коя да е бирена кутийка до диаметър такъв че да се съешава с стандартна бирена кутийка т.е. да не завися от фабриките за бирени кутийки а сам да си докарвам размерите им до такива каквито искам Знам с сигурност че се разтеглят успешно до около 0.5 милиметра без да губят качествата си алуминиевите кенчета например, т.е. стават на диаметър около 62.5 мм което е предостатъчно . Освен това знам и че може и да се свиват например до около 61.8мм без да се променят качествата и свойствата им. Айде още една моя тайна замина на кино...
П.С. мисля че има светлина в тунела ще го направя тип пчелен кошер представете си 19 кугийки 1-6-12 в концентрични окръжности и само един стягащ пръстен около тях и всичко залято в бетон 3 тона са осигурени в излишък дори дължината е произволна да речем 1/2 метра значи 60 кутйки за цилиндъра и 40 за буталото и здрава стоманена плоча която да предава усилието с диаметър 20 санта и съм готов просто трябва дорник да превръща кръга в шестоъгълник кутийките може и от дърво да го направя щото те ще се самоцентроват още първия път като пусна малко налягане и преди да съм залял с бетон. Само трябва да пазя бетона да не се цапа с масло ш.е да го боядисам с устойчива боя. Да мисля че не е много лошо решение. 3 тона си е постижение Стига да го построя старателно и предпазливо Яка преса би могла да се получи Щом има лодки от бетон що да няма и преси от него...

Редактирано от stillpigi-166243 на 03.08.17 15:53.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: bajogi@mail.bg]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано03.08.17 15:20



иска ми се просто някой да каже § глей ся приятел толкова тънко никой не зида или да каже бе те толковинка требе да е дебело това ми се ще не искам подробности и задълбавания от таквизи работи нема полза. Благодаря ти за добрия отзив Сега ако се яви някой да каже по същество ще е супер.

Но вие си знаете може и да е скъпа услуга и аз да не го съзнавам Ако е така кажете го и спирам.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Ned Stark (ентусиаст)
Публикувано03.08.17 16:08



Казваме.



Зарежи тази работа. Едва ли някой тук ще седне да смята кутийки от бира, намазани с бетон. Първо на първо, за да работят заедно, трябва да има сцепление между двата материала. Затова армировката е оребрена.

Мажеш с полиестерна и епоксидна смола и армираш със стъкломат или карбон. С няколко пласта става много здраво. Няма какво да му се смята. Ех, утече ми още една тайна...



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор lightness ()
Публикувано03.08.17 16:28



няма ли да ти свърши по-добра работа. Иска малко допълнителна обработка, но пък...



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано03.08.17 16:29



Чакай, бе човек по-бавно.
То мисълта ти е 7 поста напред.
Спри се малко и обясни какво си тръгнал да правиш.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор ql2v8 (да питам аз...)
Публикувано03.08.17 17:27



Вервай ми не искаш да знаеш!

ql^2/8


Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ql2v8]  
Автор bajogi@mail.bg (непознат )
Публикувано03.08.17 22:23



az trimarani pravja s karbon





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: lightness]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано04.08.17 12:42



чел съм в тези теми тук на строителните инженери че може да се направи и 6 сантиметра дебела армирана плоча само дето каките като вървят по нея ще оттекват прекалено силно ударите на токчетата и средата ще е компроментирана звуковия фон ще е недопустим. Това ме накара да си помисля .. ами ако... ако армирам с твърде тънък материал колко по тънка би била една плоча .От опита си като домашен майстор знам че 3-5 милиметрова плоча няма никакъв практически смисъл ,но в заводите правят там вибробетони и прочие и прочие.
Има едно лепило СънФикс се казва то би било удачно и за 2 милиметра плоча де се вика но е скъпо Ползват го хладилните техници да обмазват тръбопроводи за климатици а също го ползват и в цеховете за навиване на ротори на малки елмотори да речем вентилатора пред радиатора на фолксваген слагат късчета които освен че крепят също и балансират.
СЕга пак ще повторя хареса ми че изнамерих прост начин за създаване на двойка бутало цилиндър и търся евтин начин да приложа това в практиката в моята практика . Не искам да обременявам никого с идеите си просто питам На първо време ще си направя - ако успяя най проста преса с един комплект да речем кока кола и загорка после ще усложнявам ако си заслужава. хода на буталото може да е и 30 милиметра няма значение важното е да се провери принципа. то се иска и балансиране на този алуминиевобетонно коляномотовилков механизъм нали така.
Добре имам само още един въпрос и той е; имам две слънчеви батерии по 12 волта може ли вместо акумулатор да сложа като буфер кондензатор 24 волта шестдесет и осем хиляди микрофарада Нарочно го написах с думи за да няма съмнение стойноста на капацитета на кондензаторите Всъщност имам 8 такива кондензатора т.е. 544 хиляди общ капацитет целта е да не купувам два броя акумулатора защото е скъпо все пак това са 200 и кусур лева...
Просто търся поносимо за мен ценово решение не се правя на интересен знам че акумулаторите са с 60% КПД , знам че и кондензаторите си имат там капацитивно съпротивление т.е пак работата опира до КПД и най вероятно не високо но , просто мисля и търся. това е всичко. Въпросът за кондензаторите е свързан с една друга моя приумица за която съм писал в форум Физика.
Ако ви дразня или не ви е интересно просто ми го кажете спирам на мига.
ТА това беше.
Благадаря на отзовалите се и най много на Канела разбира се До когато.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.08.17 11:01



Патентовай веднага изобретението у Карлуково





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано05.08.17 18:22



Боже, колко мъка има по този свят!
Полет над кукувиче гнездо. - хубава книга.Не се безпокой няма да пиша повече тук.Филма Пилето гледал ли си? Днес такива филми не дават вече- комунишки биле...
Бe като стана дума за психо ей ти една песничка психоделичен жанр, то ти книги и филми я четеш или гледаш я не, като те чета така нататък ми изглеждат работите гаче ли да са...




А тези съм ги слушал в Бомбай, поне това ми остана от лошото Татово време

И тази пак при Тато я слушах - Великата Райна;

Какво повече да говорим то няма и защо...

Редактирано от stillpigi-166243 на 05.08.17 19:09.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано06.08.17 09:54



Не ти оцениха лудия диамант в другите клубове, и доди тука да си показваш магариите :



Електроника WEB Дизайн и HTML Linux Музика Архитектура и вътрешен дизайн България Политика Власт Авиация Авто-мото Чалга Астрономия Направи си сам Класическа музика Фантастика Биология Медицина Физика Математика Химия Енергетика Транспорт Психология Програмисти Шоуто на Слави Goa & Psychedelic Trance Науки за земята Военни UNIX Лада Запорожец Бургас Преводачи Айтос Телевизия Българи в Европа CAD/CAM Windows Бъдещи и настоящи майки-happy mama Българи в Германия Българи в Америка Проблемно забременяване Училище Машиностроене Инженери Системни администратори Цивилизации и исторически възстановки Макро Убийства и отвличания

Има един друг рационализатор като тебе Tirtirlin - на един акъл сте, виж може да намерите общ език !



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.08.17 17:48



Кажи сега какво искаш? Отговорих ти по същество. Какво искаш сега,защо стария трик пак, дай да го убием пък причини ще се намерят.
Щом ти се приказва, ти си инженер, кажи да видим коя е най удачната снема за максимална ефективност на еднокотвения преобразувател -
ако работи като монофазен
ако работи като трифазен,
ако работи като шестфазен
И ако се захрани с 24 волта прав ток ,на монофазен колко ще е на изхода променливия? и колко ще е променливия ако е трифазен изхода?
Ето занимавам те с нещо отработено Железниците преди ползваха такива устройства. Какъв ти е проблема да кажеш , ако знаеш или еко искаш да си отзивчив?
Ама архаични неща ще кажеш- няма архаични неща в техниката щом върши работа не е архаично , а е актуално!!!
и още нещо бих те попитал какво да направи човек ако поиска да захрани да речем един компютър така че да се получи малка напреженова разлика в заземленията на компютъра и монитора - да речем 12 волта или 18 волта или 6 волта няма значение но да се получи този ефект?
И понеже ми е ясно че освен мисълта че си уникален друго в главата ти освен парашутистите на Карагеорги няма
ще ти задами въпрос с повишена трудност намери и изложи тук снема на м н о г о п о л ю с е н еднокотвен преобразувател и дано се лъжа по отношение на карагеоргиевите парашутисти и получа отговор различен от ;... ама... гуспудине в интернет не пише нищо за това...MPI и...лУникс;както една колежка в университета - учителка сподели с преподавателя ни по въпроса за MPI -Linux
Айде да видим сега колега инженер какво ще е техническото решение според тебе , Не да ми вадиш заключения на колко години е умряла бабата на портиера ако се знае че на 1 етаж на сградата има два прозореца , а на втория етаж на единия от прозорците има 6 саксии....

Ади де ???
Гиди готованковец ниеден, ще храчи тука, некадърник! Луд съм бил- луд е онзи дето ти плаща заплатата момче , не аз!!!!! Некадърник!!!!

Редактирано от stillpigi-166243 на 06.08.17 18:11.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.08.17 19:37



Ето ви уважаеми колеги хубава книга по еднокотвени преобразуватели


Току що я намерих.

Що се отнася до бирената ми машина ще се оправя сам не е нужно да ви безпокоя с странични теми.
Искам само да поясня че за всичко с което ви занимавах тези дни причината е едно странно явление на което станах свидетел през 2013 година и което ангажира много от времето ми и финансите ми. То е описано в Физика. така че няма да се повтарям. Благодаря за усилията ви но сега е мой ред - да си довърша започнатото по моето откритие. .Живот и здраве при успех ще ви го демонстрирам Дано е по скоро.
До когато.

И понеже снощи сънувах Другаря Бойко Борисов ето ви още нещо от мен
Има ценности без които всяка държава се превръща просто в територия.



Редактирано от stillpigi-166243 на 06.08.17 20:52.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано06.08.17 20:45



Тука електричари нема - тъй че не си хаби тока напразно





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано06.08.17 21:13



Мен ме няма ! На кого пишеш???Стой си кротко в ъгъла там. Понятието инженер е глобално понятие не занаятчийско. Един инженер би трябвало да умее дори и да разговаря на повече от един език, да усеща повече от една наука. Инженер не е просто кръщелно свидетелство, а признание за повишен интелектуален ресурс с така да се каже, надкритична маса на способностите ако трябва да бъда по изчерпателен - премината дълбока школовка.Инженера може да стане и хаджия но да си хаджия не е признак че си подкован технически на високо ниво.
Айде млъквай вече. Видяхме те.





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано06.08.17 21:35



Политехниката отдавна я закрихме.


Глобалния инджинер събира бирени кутийки - а занаятчията създава къщи, коли и айфони.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано07.08.17 17:14



Xe-xe, приятен линк си дал





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано07.08.17 19:25



Няма какво да ти отговарям на тебе и това клипче е за Канела , а и за всеки който наресва такава музика. Млъквай там от тебе до сега нищо по същество , а разните алабализми кой бил манафин кой откачалка и кой инджинер не ме засягат . Въобще не ме интересува още дали и колко ще се излагаш.


и една хубава песен за учителите за онези учители които вече си отиват защото и такива учители има.

Бях дете, слушахме прости песнички, но ни правеха щастливи

Накрая Мариса

Е, не може без Щурците


Редактирано от stillpigi-166243 на 07.08.17 20:00.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано07.08.17 20:23



Еми лято е, какво сега?

Редактирано от kanellla-209815 на 07.08.17 20:24.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано08.08.17 00:23



Свърши ти Неземното изобретение - и реши да го удариш на песни и танци на народите !


Дай някоя нова рационализация - тази вече не е интересна

Редактирано от ffloyd на 08.08.17 05:36.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано08.08.17 01:50



Досега Пинк Флойд, респективно Роджър Уотърс алтернативен вариант нямат. Всеки опит за превод, разбира се, е също абсурден. Обаче, ако още някой човек залипсва от форума заради теб, ще отида на всички събрания на киип русе, киип мало бучино, киип бургас /за момента ок/ ...и т.н. кипове и те намеря, такъв ще ти обърша, че най-вероятно ще загубя акредитацията на киипа.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано08.08.17 05:46



Личния състав е налице - Бакшишо тая седмица е на море, аз бях предната седмица


Ако си рокерка - ела на Форинър да се сбориме




Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано08.08.17 11:02



Божейй, това форинър, гънс, мейдън, металика вкл, това са все фирми дето трябва да се закрият. Виж на Лепа Брена мисля да отида.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано09.08.17 12:13



Рачо, може би е време да посетиш някой лекар, ако ти обърнат внимание.
А иначе, може би не знаеш, но съществуват неща, които се наричат инвертори.
Съществуват нарочни инвертори и контролери, които се ползват при производството на електрическа енергия от соларни панели.
Съществуват и непрекъсваеми токозахранващи устройства - UPS.
И най-накрая съществуват и преносими компютри, тъй наречените лаптопи, които са малки, леки и не чак толкова скъпи, които предлагат всичко в едно - цял компютър с дисплей - компактни и леки, в днешно време повечето хора имат поне един такъв. Също така съществуват и таблети и какво ли още не.

Твоето "велико" изобретение можеше да срещне повече подкрепа и разбиране ако просто беше направил една снимка така както си е, както ти си го видял, в домашни условия. Просто за да се потвърди, че такова нещо съществува и за да се добие някаква най-обща представа. Ти сега искаш едва ли не космическа ракета да построиш от отпадъчни материали заради някаква безумна идея.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано09.08.17 16:14



И твойте мантри ги знам Глей ся Такъв ще е уреда и толкова Когато ти правиш твой уред прави го както знаеш А сега по същество - немски променливотоков апарат въртяш се ротор с два пръстена 110 волта на изхода и 3 фазна статорна намотка като едната от фазите е и свързана към пръстените на роторната намотка Роторната намотка е навита както обикновен постоянно токов ел. двигател обема на ротора е такъв че предполага около 150 вата мощност на цялата машина и!!! и пише но много изчегъркано Drehmeluer; Drehmelaer; изобщо последните 4 букви не мога да ги разбера викам си да видя в речника - думата я няма или не е това написаното Произведена е машината 1964 година от VEB Funkwerk Kopenik чете се Феб функверк Кьопеник немците имат едно о с две точки умлаут се казва което го няма в моята латиница.
Та какво ми могло да означава това дремелер въртящ се трансформатор ли? О ако е такова ще е чудесно за развързване на веригата и получаване на онези там няколко волта де ми трябват за получаване на разлика в заземленията на монитора и компютъра. Ето парижанино това ми разгадай остави съветите за друг път между другото докарах обща мощност на батериите слънчевите до 600 вата което вече си е постижение и нямам грижи с захранването при един обикновен слънчев ден Намерих и апарат за снимане - 4.2 мегапиксела работи си. Искам цялата ми система без захранването да е от части които съм намерил в кофите за боклука Това ще е за мен моя принос в тази технология тя вече е изобретена за това не искам никави разни там инвертори и прочие калимери дето ще треперя да не се счупят че после пак пари трябва да снасям на братята китайци предпочитам братята германци и братята руснаци. Наситих им се на номерата на дръпнатите очички. Това е Парижанино ако можеш преведи я тая дума това направи Аз за мене си акъл си имам не ми давай повечене ми е нужно. Просто искам да докажа на японците че случайно или не но безспорното им постижение може да се изгради и с материали от кофата за боклука , и не е необходим адронен колайдер за тая работа. Ще се опитам поне.
P.S : Това намерих;


значи е някакъв генератор има приводна шайба тежи 5 килограма -на отпадъци ми го теглиха. Купих го заедно с запазен касетофон Унитра за 5 лева и нищо да не стане на кяр съм.
Ооф трябва да отварям пак руските книги за специални електрически машини.
Майко, майко къде отивам ази.

Редактирано от stillpigi-166243 на 09.08.17 16:45.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 16:44



Аз пък съм замислил капково напояване с капкомери. Та те нали са затва, а и ще знаеш колко е броят на капките. Само високосна година ще са повече капките, точно заради наднорменият фебруарий.





Тия енженери тук са дюлгери повечето, един не е летял в космоса, се тухли мерят, оттук/оттам.....и коя била по червена, ми то глината различна бе джанъм !



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: tirtirlin]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано09.08.17 16:50



Тва защо на мен го пишеш бе бунак? Аз пък си уважавам българските строителни инженери, я виж по чужбинско какви неща са изпраскали. Ум да ти зайде.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 16:58







Тва съм го правил от цилиндър на багер, от "Вторични" .

Купих и спирачен цилиндър от вагон. Него обаче ще го заравям в земята, -между беседката, водопада и езерцето. Като стъпат гости , ще изравя камъни от земята и ще прави вибрации, се едно голям зелен каменояд се изравя от земята за да изяде гостите.
Всъщност не държа той да изяде гостите. Кой ще да ги изяде,- но да бъдат изядени все пак !


Да ви дойдат гости дано ! И братовчеди, и братовчеди ! и приятелки на жената, балдъзата да дойде, тъщата да дойде ! и комшията пак да иска пари на заем !



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: bajogi@mail.bg]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 17:02



Сламопреса съм си купил точно за бирените кенчета, само дето не балирам слама, но то отде тая слама.





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 17:04



Разлайвам инженери бе !



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: tirtirlin]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано09.08.17 17:16



Чувстителни са. Чудя се и аз как да подходя внимателно да тръгне приказката, ама не тръгва.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 17:21



Дърпаш инженера за опашката, караш го да работи за без пари, и той почва да лае гласовито и пълни форум с постинги.

Много меркантилни тия инженери, да бяха станали касиери в кредитни институции .





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 18:20






Ква косачка си направих, трифазна, самоходна. Най трудното беше да я направя и да бере орехи.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: tirtirlin]  
Автор Ned Stark (ентусиаст)
Публикувано09.08.17 21:21



Как коси?



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Ned Stark]  
Автор tirtirlin (пристрастен)
Публикувано09.08.17 21:35



Супер ! Но освен орехи тръгна да бере бадеми, облачна технология, псува като Стоичков, Мамата....... И тнт..



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано10.08.17 15:24



Прави каквото знаеш, глупако. Аз не съм парижанин, българин съм, и винаги ще си остана българин. Не съм като онези, които се отричат от произхода си.

Това, дето си го написал на немски Drehmeluer не е ясно какво означава., и е вероятно грешно, и не мога да ти помогна. Като имаш фотоапарат, щракни да видим, може и да се разбере нещо, а може и да не се.
VEB Funkwerk Köpenick е била държавна фирма в ГДР, която след това е преобразувана в Gmbh - дружество с ограничена отговорност, но от 2010 година насам на практика не съществува, на мястото на основната сграда сега е магазин за преоценени стоки. Преди Втората световна война е била частна фирма за електроакустични уреди и също така комуникационни.

Така или иначе, това, което правиш е глупост и безсмислено. За да преместиш камък, който тежи 1 кг ти искаш 200 тонен кран да изобретиш, ама не можеш.

По-голяма глупост и по-неправилен и неефективен начин да се прави нещо просто не би могло да съществува.

Редактирано от Quai dOrsay на 10.08.17 18:07.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано11.08.17 17:35



Да прав сте и аз видях тези неща в интернетза фирмата но ти си по детайлен Как да пусна снимките тука? след като вече имам апаратче?
снимките на немската електрическа джажджа? Разбираш ли котва като за пост. елдвигател, статтор -трифазен като ротора се захранва от една от фазите без никакви диоди и прочее На отпадъци не знаят от къде идват машинариите То днес всички крадат цигани, българи масово се обезкостява навсякъде.
В момента има тороидален автотрансформатор за мощност около 5 киловата много ценна вещ но до два три дни заминава на пещите където и да са те...
А бе карай ся глупав не глупав да завърша работата си пък то глупоста ходи по хората не ходи по къра.Не го мисли това. Ще погледна пак машинката дано нещо се изясни още какво пише Drehmelaer GE 110/110V 50 Hz Type 93/145/13 Gew.:9.2 5 A Bauyahr FabrN 64/255511 OSRV FWK 17 Kopenick
Айде извинявай за това §Парижанино§ радвам се че държиш на българщината. , а още повече се радвам че знаеш добре немски.
Утре ще чистя ако, пукнала се е фекална тръба когато свърша ще се върна тука.

Редактирано от stillpigi-166243 на 11.08.17 17:39.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано12.08.17 01:11



Ти как лъжеше, че ще качиш снимки... колко пъти излъга. Дори не си знаел как се качват, но и не попита. То не беше коледа, не беше нова година. Колко време! Не си имал и намерение даже, дърти мошенико.
Как всички знаят, само ти толкова години не се научи как се качват снимки?
Сега вече имаш фотоапарат и си готов да качваш. Ами качвай, първо да видим за какво иде реч.
Намираш сайт за безплатно качване на снимки, качваш там, тук слагаш линка, като цъкнеш на img за да се огради със съответния таг.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано13.08.17 22:05



Влезе в крак най сетне. Добре, ще намеря сайт, преди бях на





но си забравих паролата в Яху-то това са картинки от времето когато се борех с магнитните вечни двигатели И аз съм имал период на заблуждения не отричам.
Сега ще видя дали и как ще възстановявам Яху пощата си.А не!
Не съм мошеник - с годините тази слабост така и не я придобих. Грешно си ме определил.Аз не съм мошеник просто живея 10 години напред от доста хора тука ... Аз живея в бъдещето и пак повтарям поне 10 години съм напред от някои от вази може бавно да впрягам но много бързо карам и ще се убедиш в това помни ми думата. Темелко01 е истинско устройство- българско и за сега само мое защото ви домързя да опитате да го повторите. Ще го видиш и ще мълчиш почтително а и не само ти....

Редактирано от stillpigi-166243 на 13.08.17 22:52.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано15.08.17 13:21



Хехе, в последните може би 5 години все същите глупости повтаряш и една снимка не си показал.
Това за което толкова се пънеш се прави за един-два часа максимум. Ако изобщо има какво да се покаже.
Хайде един ден ти давам да се мотаеш. Ти си по-бавен и от мравка, тръгнала на околосветско пътешествие, и по-досаден и от циганин, който постоянно се хвали, и нищо не може да покаже насреща, с което да оправдае безсрамните си и нахални хвалби, неосноваващи се на нищо. Вземи първо направи нещо, пък тогава се хвали и обяснявай.

На хората във форума отдавна им омръзна от лъжите и обещанията ти, и повечето дори не ти обръщат внимание. Но мен ме дразниш с нахалството си, и затова всеки път ще ти набивам канчето, когато почнеш да лъжеш.

Нормално е човек да споделя някакъв проект, по който работи, но твоето е подигравка. Като те чете човек, ще си помисли, че нов телескоп за откриване на гравитационни вълни ще правиш. А то - да вържеш един монитор към компютър и да сложиш една френелова леща отпред. Можеш и да отидеш да си измиеш ръцете, та от бойлера да бие ток по раничките на ръцете. Това каква простотия беше, не е истина просто. Много вероятно проводникът на нулата (неутралата) ти е бил дефектирал и веригата на всички консуматори се е затваряла през бойлера към водопроводната инсталация. Вероятно и VGA кабелът между видеокартата и монитора също ти е бил дефектен, понеже си го взел от боклука.
Когато комшиите ти са извикали майстор, вероятно човекът е поправил този проблем с плаващата неутрала, и от тогава Рачо Ковача духа супата под морска вода и пуска мехурчетаааа.


Но Рачо Ковача е глупав и не разбира от елементарна електротехника, нищо че твърди, че има 3 висши образования, нали така, Рачо?
Да не би да имаш 3 цицини на главата, и да ги бъркаш с 3 висши образОвания, а Рачо?

Признавам, че съм малко жесток към теб, но ти си си го заслужил, Рачо. С нахалството си и наглостта си.

Редактирано от Quai dOrsay на 15.08.17 13:58.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор t_ala (новак)
Публикувано15.08.17 17:01



И аз да се "отзова" , както казваш в началото :
Човече , не си за този клуб !



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: t_ala]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано15.08.17 17:35



O.K.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано15.08.17 17:45



Като било толкова лесно що не го направи до сега? Аз го знам от 2013 това "телескопче за гравитационни вълни". Но, явно докато не му публикувам снимките така и няма да го видиш никога, освен ако не си го закупиш, както си го закупиха от шоуто "България търси таланти" и го показаха по телевизията. Но моето е много по качествено нищо че го "издялках" с елементи взети от кофата за боклук. Просто, животът е парадоксално нещо явно.
Както и да е вече ме гонят от тук, така че излизам си, а Темелко 01 ще видиш на сайта на калифорнийцитеhttp:

, сами си го пожелавате вие - специалистите. Ще съобщя на Канела и на Гери, когато го постна да ви кажат. Сбогом и толкова.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от stillpigi-166243 на 15.08.17 17:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от stillpigi-166243 на 15.08.17 18:05.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано16.08.17 09:45



Като било толкова лесно що не го направи до сега?
Защото не вярвам, че някакво изображение ще "виси" във въздуха, ако повторя всичко както го описа.
А дори и ако хипотетично допуснем, че ще има някакъв ефект, не се доверявам на твоята преценка, че ефектът е толкова "ефектен", т.е. не вярвам, че качеството ще е задоволително.
Грубо казано - нямам ти доверие на твърденията и преценките.
Докато не видя поне някаква снимка и/или по-добре и видео за какво става въпрос, не виждам защо трябва да си правя труда и да се занимавам с глупости.

А даже и всичко да е точно както го казваш, аз не виждам практическо приложение на това за себе си лично.

Редактирано от Quai dOrsay на 16.08.17 09:50.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано16.08.17 20:34



Уважавам мнението ти! Само дето трябваше да го изложиш месеци преди това.Няма лошо да не вярва човек а и прекалено сериозно е постижението ми, прекалено признавам, аз самият 2 седмици след откритието ходех като луд, и се пипах и си удрях шамари и се щипех. Нищо, всичко е вече минало. историята продължи дълго поради недостига на средства но вече му се вижда края. Пари имам почти всичко което трябва си набавям веднага, просто е голяма жегата но и тя ще отмине. Плана ми е качвам системата на ладата и отивам в полето убеждавам се че и там работи , снимам прибирам се и пущам снимките. По въпроса дали някому е нужно такова чудо не мога да отговоря но съм сигурен че за мнозина ще е безкрайно интересно. Ще постна и нужните материали и устройства за изработването му. поне така планирам да направя. за да се освободя напълно от товара на откривателя- не е малък да знаеш. Не ми трябват пари и разни там не знам какви облаги, важното е да довърша и публикувам работата дори може и да е под псевдоним някакъв.
Пак ти казвам ти постъпи добре че сподели откровено съмненията си а аз ще постъпя добре да покажа предмета на съмненията ти в действие. И друг път не се притеснявай бързо да изказваш позицията си така ще си в по висока степен достоен за уважение от хората които презираш по някакви причини.Презираш без да познаваш. Откритието ми стана случайно по време на експеримент с друга цел - ако трябва да съм изчерпателен.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано17.08.17 12:35



Уважавам мнението ти! Само дето трябваше да го изложиш месеци преди това.
Че какво има да излагам, то си беше ясно от самото начало. Не съм го крил, тъй като е очевидно. Ако бях казал какво, щеше нещо да се промени ли? Ти пак щеше да си същия празнодумец, и пак нямаше да си показал никакви снимки.

Да не мислиш, че някой изобщо ти се връзва и ти вярва на измишльотините? На всички ни е ясно, че ти ако имаше какво да покажеш, и ако можеше, досега щеше да си го направил вместо да изливаш кофи от излишни приказки и хвалби. Но ти нямаш нищо, само търсиш внимание.

Сега измисли някакви фотоволтаици и други глупости само и само да оправдаеш поредното отлагане на това, което е отдавна ясно - нямаш нищо. Обещанията ти и уверенията пет пари не чинят.

А и как очакваш да ти повярвам, че само с някаква потенциална разлика от няколко волта между масата на видеокартата и масата на монитора и една френелова леща ще се получи плуващо във въздуха изображение?
Аз ако ти кажа, че като си поискам само със силата на мисълта мога да преодолявам гравитацията и да се издигам примерно на 1 метър от земната повърхност и да се рея така, ще ми повярваш ли?

Ами че това, което ти описваш наистина може да се постигне за минути, само дето нямам френелова леща и не ми се занимава да търся. И може да стане компактно колкото лаптоп, но ти вместо това искаш да го направиш като един камион с техника, напълно безполезна впрочем.
Малко акъл нямаш, или очакваш, че аз нямам и ще ти повярвам. Е другите само ти се смеят, аз ти го обяснявам като за малоумен.

Редактирано от Quai dOrsay на 17.08.17 17:20.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано19.08.17 15:37



Направи го ! Приказките после.Ето днес намерих зарядни за литиййонките и освен това ще го , ще я ползвам самата слънчева батерия като акумулатор само че няма да кажа как, а е просто до полуда само дето трябва да се сети човек, както се сетих за френелките, както се сетих за дефектното заземяване както се сетих и за чорапчетата от петромаксова лампа.
Майката му е да се сетиш, ама се сещам, аз а такива като теб само пелтечат.
Не съм спрял да действам можеш да ми вярваш напълно. и стига вече, ти приготви твоя лаптоп а аз ще покажа моя стар Пентиум 3. Направи и покажи. Аз няма да те чакам, аз ще действам.Стига приказки, работи и отстоявай думите си.
Левитацията на изображение не е проста работа даже и обяснението и е сложно то поне това да направиш пак ще е заслуга. Няма повече да пиша тука . Стига толкова. който разбрал разбрал. а и темата беше за кутийки от кока кола и от тях продължавам да събирам за друг експеримент в друга област на знанието Живот и здраве другото лято ще свърша и това. Знам какво не мога за това съм толкова убеден в себе си и за това ми се случва и работите ми да стават. Тука няма да ти отговарям повече.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 11:36



Направи го ! Приказките после.
Че защо да го правя? Нима трябва да направя всичко, което е възможно да се направи?
Не си ме убедил, че има смисъл да правя каквото и да е, а и ти дето толкова скачаш нищо не си направил, иначе щеше да си го показал досега и да се пуйчиш с него като квачка де е снесла яйце.
Ама ти нищо не си снесъл, няма и да снесеш, само с приказките и с пуйченето си оставаш.
И как не те е срам да продължаваш да сипеш глупости. Да раздухваш, да лъжеш и преувеличаваш. Сетил се бил, да ти извадя ли постовете, където си писал, че нищо не си се сетил, и нищо не разбираш, че не знаеш защо и как, просто е станало случайно нещо, за което нямаш обяснение?

На строителните инженери се извинявам за спама.
Само не разбрах защо форума е именно на строителни инженери и проектанти, след като се нарича просто "инженери", а инженери има различни видове, и аз съм инженер, но от строителство не разбирам.

Редактирано от Quai dOrsay на 21.08.17 11:42.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано21.08.17 12:40



... защо форума е именно на строителни инженери и проектанти, след като се нарича просто "инженери"...
Строителните инженери го превзехме преди няколко години :)
Майтапа настрана, но някак си стана малко по малко. Не сме го искали, просто така се получи.

__________
Първо се запознай с Manual.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: mguergov]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.08.17 13:05



Тия двамата михлюзи са обиколили всички клубове в Дир от 2008 до сега -
Чак сега се сетили че са инджинери




Редактирано от ffloyd на 21.08.17 13:35.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 14:48



Кои са михлюзите?
Тоя стилпиги не е инженер, макар да твърди, че имал 3 висши. Не може на две магарета сламата да раздели и не го слуша главата.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: mguergov]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 14:49



Знам, че го окупирахте, но не в последните години, почти отначало така стана.
Първо и аз пишех тук, но с друг ник, постепенно видях, че само строителни пишат, и не ми беше интересно.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.08.17 15:20



кат си инджинер, дай си номера от КИИП-а да видим дали лъжеш





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 15:29



Ти можеш ли да четеш? Завършил съм Технически Университет - София. Не съм строителен инженер.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.08.17 15:42



а ти моеш ли да четеш ко та питам



Редактирано от ffloyd на 21.08.17 15:43.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано21.08.17 18:59



П.С. Вярно е
1 бакалавърска по Технология на машиностроенето и уредостроенето справих се едва на втората защита но с пълна шестица - правих офортна преса за художници консултант ми беше Мария Арнаудова сега преподавател по материалознание е в ВХТИ Бургас. Декан беше Тошка Недкова- невероятен интелект, сега е шеф на българската диаспора в Чикаго.

2 магистратура по Индустриален мениджмънт пак с шестица Консултант ми беше Младен Велев той сега е декан в Техническия в София, Терзийска не може да не си я чувал. Иван Игов поне все е на телевизора и него трябва да знаеш.

3 магистратура по компютърни системи и технологии Консултант ми беше инж.Пламен Ангелов сега е в Бургаски Свободен университет дипломната ми беше специални НЧУ защитих с петица преподавал ми е там и великия Проф Македонски както и Сашо Транзистора - Доц Александър Атанасов.

Мислиш ли, наистина ли си въобразяваш че ще допусна да изложа тези светила в българската наука? Наистина какво си си втълпил? Абе ходи си гледай работата и не ме занимавай бе момче.

Редактирано от stillpigi-166243 на 21.08.17 19:09.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.08.17 19:15



Нерде ТМ - нерде ИМ - нерде КСТ ?





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 20:20



Питаш за някаква камара за инвестиционно проектиране, но аз не съм в този бранш.
Мисля, че ясно обясних. Ако се опитваш да ми излизаш с тезата, че инженер означава само и единствено строителен, приключваме разговора.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано21.08.17 21:10



в КИИП има и други инженери ма ти не знаеш - значи си инжИнер бачкатор





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано21.08.17 23:10



Защо, ти не работиш ли?
Не ми е необходима тази КИИП. На теб какво ти дава?



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано24.08.17 20:24



Млъкни бе, сега с тебе ли да се занимавам. Общото е че са с техническа насоченост, и ако не си забелязал с много математика. Преподавателката ми Иванка Стамова сега работи в Хюстън! Ей, мушморок, а ти къде ще преподаваш - в Табадъдкево ли или пишеш незрели и безмислени щуротии до непознати другарчета по форумите?
Не че ще го разбереш но ще ти го пиша; Научи се да уважаваш хората, няма такова понятие еди кой си бил по инженер от еди кой си!!!
Не ми се занимава повече с тебе- Нямам време за простотиите на такива. Имам какво да правя глупако!

Редактирано от stillpigi-166243 на 24.08.17 21:03.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано25.08.17 10:39



Ти като призоваваш хората към уважение, да се беше научил първо ти на уважение и да не лъжеш хората. Като дадеш сам обещание, да си го спазиш.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано25.08.17 10:44



Кво ма интресува дали Иванка е в Хюстън - или в Харманли


Питам та тебе с какво се занимаваш ТМ - ИМ - или КСТ, че това са съвсем различни неща



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано25.08.17 18:17



Според негови собствени самопризнания - чисти курешките на гларусите към община Бургас. Или поне това съм разбрал и запомнил.
Т.е. работи като общ работник - неквалифицирана работа. Дълго време се оплакваше, че е без работа и без доходи. Събира боклуци по кофите.
Все си мисля, че човек с образование би следвало да може да си намери по-свястна работа ако има поне малко способности, а образованието ако не друго, е показателно, че човек притежава някакви способности и качества.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор kanellla-209815 (член)
Публикувано25.08.17 21:03



Човекът е пълен с идеи, вие вместо да коментирате идеите, коментирате човека.
Не че има значение ама ти какво казваш, че работиш?



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: kanellla-209815]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано25.08.17 22:11



Човекът е пълен с идеи, вие вместо да коментирате идеите, коментирате човека.
Имаш пълната свобода да обсъждаш идеите му.

Не че има значение ама ти какво казваш, че работиш?
Както и сама казваш, няма значение.





Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.08.17 19:59



Питам аз и отговор не искам както се казваше в една телевизионна хумореска Ами занимавам се с Темелко 01 каквото и да означава това за теб в свободното време ходя на две работи- пазя детска площадка и чистя тоалетни на едното място а на другото се грижа за едно много голямо здание - поддръжка съм там лампи, боядисване на стени, мазилки, лакиране на стълбища, чистене на гълъбешки куришки каквото падне нищо не отказвам. Само така успявам да посрещна разходите за цигари и слънчеви батерии и литература телефон и интернет.. Ако не работех никога няма да построя Темелко01.
Е да видим ся какво ще си недоволен пак и как ще го демонстрираш в следващият си пост. Има един роман "Да нахраниш орела" с една дума храня орела каквото и да значи това. Но съм въоръжен с грамадно търпение и ще го нахраня този орел. Май от Станислав Лем беше книгата.
Забравих да кажа чета много книги като казвам много значи наистина много и знам в всеки момент къде какво има От Реферативни журнали по двигатели с вътрешно горене до Антон и Точица и Шогун О т Гаргантюа и Пантагрюел до Капитан Немо Всичко меля без никакви проблеми. РУския ми е като втори майчин. Английския на работно ниво го усвоявам все по успешно. Турски говорим знам по добре от някои турци. Борба това е животът ми непрекъсната борба.Страхувам се, отчайвам се но продължавам. С това се занимавам Забравих и немски шпрехам малко но книжвния ми е по лесен.То всъщност това е най лекия за научаване от нас българите език. С техника се занимавам от 5 клас. Бях постоянно болен и поради това самотен и така си разкрасявах живота.Първият си планер направих в 6 клас.Първия бракуван рентгенов апарат разглобих в 7 клас Първия си акордеон разглобих и сглобих в 6 клас и то за 4 часа разглобих го до клавишче. Просто техниката ми се отдава. И то много. и не престава да ме влече. Познавам и други такива като мен - не са много но са богове в областа си.Аз пък имам широта кръгозор не съм тесен специалист, е, специалист съм но в сферите в които съм се развивал.
Да не забравя да кажа - видях в една моя книга това ел устройство за което питах веднъж или дваж Французина се оказа индикаторен селсин трябва да има още един но на отпадъци го нямаше Ще го ползвам като многофазен генератор може би в някоя моя конструкция. Ще видим, страхотна изработка - немско качество грешка няма.
Можеш да продължиш да ми се подиграваш Въобще не ми пука -аз знам какво не знам .

P.S.Канела благодаря за подкрепата ето ти една хубава песничка


Ще нахраним орела не се безпокой Здраве и живот да е. Аааа скоро е Пловдивския панаир трябва да се стягам и за там.

Редактирано от stillpigi-166243 на 27.08.17 20:43.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано27.08.17 22:04



Рачо, не се увличай толкова в разни патетични самохвални словоизлияния, защото те знам. Знам ти познанията и умствените възможности.
Много се интересуваш, и много се занимаваш още от ученик 5-и - 6-и клас, но на това ниво си си и останал. Това, че си разглобил някакъв стар, бракуван рентгенов апарат не те прави специалист нито по рентгенови апарати, нито по рентгенология.
Това, че си разглобил акордеон, не те прави нито специалист по музикалните инструменти, нито музикант. Фактът, че се хвалиш с подобни неща е показателен за това какво ти е нивото. Не си наясно с много неща, но се въодушевяваш като дете и ставаш смешен. Да давам ли

сега към онази "балада" за темелко, която изтипоса в клуб Физика?
Едно време изобретяваше вечен двигател с постоянни магнити и беше посветил времето си в търсене на магнити. След това те осени тази идея, която нарече темелко, и сега дуднеш денонощно за нея, но така и темелко не видяхме, въпреки всичките ти обещания.
За малко да пропусна - нивото ти на турски и немски не знам какво е, но с английския си много зле. Не знам кой те беше излъгал, че можеш да пишеш и да заблудиш някого, че написаното е от човек, който знае английски. Е никого не заблуди.
Що не си седнеш на задника и не спреш с тия простотии? Ако искаш поне малко някой да те приема на сериозно, си дръж на думата. Дето се вика ти велосипед не можеш да построиш, тръгнал си самолет да правиш. Това е метафора и ирония, ако не си разбрал.

Колкото до селсина или каквото и да е това, за което си ме питал - ти ме пита за нещо, което не можа да обясниш какво е, нито да го опишеш адекватно и общо взето нищо не можа да обясниш, каза че на табелката не се четял надписа. Помолих те да го снимаш, за да се ориентирам, но ти не го направи. Вероятно защото нямаш фотоапарат, или защото не знаеш как да качиш снимката, и да дадеш тук линк към нея, въпреки че се опитах да ти обясня. Може би трябваше да се обърнеш към някоя врачка, аз нямам способности да познавам неща, които не съм виждал и нямам представа какви са.
Впрочем за втори път ти казвам, че не съм французин, и да не ме наричаш така.
Предполагам го правиш нарочно.

Редактирано от Quai dOrsay на 27.08.17 22:17.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.08.17 22:23



Лека нощ ! Дори не те четох. А и в нищо не съм те обвинявал. За разлика от тебе дето от нямане какво да правиш само с това се занимаваш.Никого и нищо ни познаваш ти разговаряш с едни пиксели на екрана не с човешко същество. Дори не те изчетох докрая. Не си интересен. А що се отнася до селсина просто минаха много години от казармата там на СОН-а имаше много такива и за антената и за ПУАЗО-то и за оръдията. Човек забравя а и устройствата електромеханичните за автоматиката не са лъжица за всяка уста да не говорим колко много и ралични са - двигател трансформатори, ЕМУ-та,умформери, еднокотвени преобразуватели, дори съвременните самолети са изпълнени с такава техника защото на първо място е сигурноста и не винаги ултрамодерната техника може да я осигуриВиж Quai dOrsay не се докачай но мантрата ти вече не хваща дикиш.Разбрахме че бягаш по тъча и гледаш само да ухапеш. Но това не ни засяга.
Добре прочетох сега всичко
И какво не му хареса на стихотворението? ми то си е истина Темелко 01 съществува ще бъде сниман с мой фотоапарат и ще бъде показан тук и ще си седнеш на Д-то помни ми думата.Аз мисля че ти трябвя да се замислиш че не може нещо което не съществува да му се пише песничка. напразно се съмняваш Нещото съществува и ще те хвърле в почуда как е възможно това Разбирам те и аз се чудих почти 2 седмици казвам ти полудях едва ли не страхотно е! Това нещо Темелко 01 е страхотно нещо няма друго определение. Че аз ще ходя ли да чистя клозети ако Темелко не съществува???
Малко и ти помисли. И особено съм доволен че реших финансово нещата без да искам заеми от никого.Проекта е изцяло мой и моя е отговорноста да бъде финализиран - не е ничия друга За вас ще оставя само удоволствието от демонстрацията му Господ да помага и това ще стане скоро. Пари имам вече За Темелко 01 имам. достатъчно.

Редактирано от stillpigi-166243 на 27.08.17 22:44.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано27.08.17 22:26



Хаха, по-добре виж своите мантри, че нещо само ги повтаряш, и до там си оставаш.
Нали щеше до нова година да покажеш нещо? Преди това какъв беше срока?
Показа ли нещо или не показа? Трай си тогава и недей много да знаеш, след като си се осрал и омазал яко отвсякъде.

Ако не беше лъгал така нагло и то нееднократно, нямаше да те "хапя". Но сега това си си заслужил, това получаваш. На себе си се сърди.

Редактирано от Quai dOrsay на 27.08.17 22:28.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.08.17 22:53



Сития на гладния не вярва, това ще ти кажа аз. Вече нямам финансови проблеми за построяването на Темелко01 а що се отнася до Новата година защо забравяш че тогава ви казах уведомих ви че починаха един след друг двама мои близки хора или това няма значение за тебе? Иван и Яшар умряха две вселени от моя живот ги отне смърта. Изобщо няма какво да се притесняваш че туй било че онуй било. Ще е това което аз създам а не което на теб ти сеструва че ще е. Ще се появи Темелко 01 това ще бъде. Здрав и жив да съм .А ти ако искаш вярвяй Quai dOrsay!



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор Quai dOrsay ()
Публикувано27.08.17 22:57



Ситият казваш, на гладния не вярва, но ти беше предложена и финансова помощ, ако не си забравил. бяха ти предложени средства за каквото ти трябва да си купиш по проекта, но пак нищо не направи. И това ли ще отречеш?

От нова година досега минаха 8 месеца. Все за починалите си приятели ли скърбиш денонощно от тогава, че не можа да намериш време да щракнеш няколко снимки и да направиш едно клипче, ... ако имаше на какво? Хайде холан, все нещо на теб ти се случва, то и преди нова година пак беше обещал, тогава кой умря?


Знаеш ли какво пише на Руски паметник в София?

Редактирано от Quai dOrsay на 27.08.17 23:00.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: Quai dOrsay]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано27.08.17 23:01



Стига момче Лека нощ ти пожелавам каквото и да пише на не знам кой паметник , от там ти Темелко01 няма да видиш а от мен!!!
Лека нощ!



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано28.08.17 14:37



бай ти Гугъл не е чувал нито за Темелко 01, нито за Темелко 02


Това да не е Робокоп - и на кой е кръстен - на дедо ти Темелко ли ?



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: ffloyd]  
Автор stillpigi-166243 (магнити хологр)
Публикувано28.08.17 20:37



В Физика всичко съм описал как се появи Темелко01 ,кога, защо му е избрано такова име, какви части са нужни, как се свързват какво не бива да се прави докато работи системата, какви са и възможностите, какво е качеството, Необогомил даде подходящ линк на подобна система японска пусната в гугъл, аз показах кои в България са закупили и за каква цел такава система. ...
Не е нужно всичко това да го преразказвам. Дядо ми се е казвал Слави, почти не го помня- аз бях все по болници. Само в ИСУЛ съм лежал 2 години и 3 месеца, казвал съм бил на медицинската сестра мамо. На 4 години черният ми дроб все още е заемал 3/4 от корема ми. Бог е бил много милостив и съм оцелял.
Просто влез в Физика и попрочети там каквото решиш за Темелко 01.



Тема Re: Гигантско, грандиозно неземно изобретениенови [re: stillpigi-166243]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано28.08.17 22:14



Хич не ми требе да чета за Темелко -


стигат ми строителните ти рационализации с бирените кутии



Тема Какво пише..нови [re: Quai dOrsay]  
Автор vehtiya (MD)
Публикувано17.10.17 17:46



Знаеш ли какво пише на Руския паметник в София
Това ли, бълхарник?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.