Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 20.05.24 
Професионални
   >> Инженери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За КИИП - неофициално...  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано05.04.17 10:24



Структура на КИИП (по данни от Общото събрания):
Фракция № 1 - на интересчиите. Най-малобройна, но най-организирана. Защитават интереса на КИИП само тогава, когато съвпадне със собствения си интерес (интереса на надзорници, консултанти, строители и собственици на големи "проектантски гардероби"

).
Фракция № 2 - на сподвижниците на фракция № 1. Зависят от благоразположението на № 1 или си мислят, че могат да издалаверят нещо от тях.
Фракция № 3 - на независимите. Най-многобройната, но най-неорганизирана и най-мързелива! Те са си въобразили, че от тях нищо не зависи. Девиз: "Покорната глава може и да спечели някоя друга стотинка!
Фракция № 3 - на борците с феодализма. Наивници някакви... За тях на събранието се каза: Не сте участвали в учредяването на КИИП-а и сега "изпълзяхте" (цитат) от някъде и взехте да настоявате да се спазва устава!?
Фракция № 4 - Йоната. Петното на покривката на масата, мухата в сладоледа... Дава всичко безплатно, но ако се дадат едни 40 хиляди лв. на едни момчета, щото са си купили "Ексел" и могат да генерират формули с "+" и "-"! Умножението е сложна работа...

Редактирано от ylkom на 05.04.17 10:28.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: ylkom]  
Автор kanellla-209815 (минаващ)
Публикувано05.04.17 11:38



Попрочетох предната тема и тази, как и да е, нищо не разбрах. Ни разбрах коя е пчелата майка, ни какво е О+, ни фракция но 4, ни кой за какво се бори.
Хубаво, грубо използвам числа, че не съм хич в течение, ама някъде се спомена, примерно казвам, 1500 члена КСС за София и 100 за Монтана. Примерно.
Елиминира се дребосъка и на манежа излизат 500 ПБ за Сф и 20 за Монтана, 10 за Видин и т.н. На проектанско бюро му трябва 1 печат/специалност. Къде е файдата на КИИП, освен ако не застанат между инвеститор-строител-проектант и не дърпат сериозни проценти от договорите. Тогава КИИП, КАБ и т.н. стават гъстаци с общините, намират и преразпределят работата между пб-тата, дърпат комисионната и сменят секретарките, в което няма лошо.
Иначе не го виждам.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: ylkom]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.04.17 11:41



Абе ти първо кажи какви Решения взехте на 1 Април ?


че с тез Фракции, и пчели-майки - много Туйн Пийкс го даваш



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: kanellla-209815]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано05.04.17 12:07



ОК Пояснявам:
пчелата майка - водещата на събранието, мисля, че е зам. председател на УС. Деспотична интересчийка. Не зачитаща устава и кодекса!
- масата от проектанти, виж фракция 3!
кой за какво се бори - всеки за своя личен интерес (лошо няма, ама на друго място - извън КИИП-а и с други средства!), а не за интереса на членовете на КИИП.
Къде е файдата на КИИП - готвят се да събират още пари за себе си, чрез регистрация на договорите. Както писах вече: дължимото се увеличава: Данък към НАП, членски внос (па, то си е патентен данък) към КИИП, а сега и данък общ доход пак към КИИП! А, иначе разчистват конкуренция!
сменят секретарките - права си: лошо няма! Ама може ли секретарка на 100 члена да взема повече от секретарка на 1000?! Чрез секретарки, офиси и най-вече чрез комъндировъчни се източва КИИП! Има колегии, които за миналата не са представили отчети, нямат проекто бюджет за следващата, ама сега ще вземат едни 10%! (т.е. от София град - едни 66 хиляди лв., от Пловдив - 30/40 хиляди, Варна и Бургас - не помня). Не ме разбирайте погрешно: пари за малките регионални колегии ТРЯБВА да има! Въпросът е защо те така безотчетно и безхаберно ги харчат!
Хубаво решение на събранието: да орежем 25-те % отиващи към централата с 5% - целеви. Ама доколко УС ще се съобрази с решението на Общото събрание...


Редактирано от ylkom на 05.04.17 12:24.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: ylkom]  
Автор kanellla-209815 (минаващ)
Публикувано05.04.17 12:35



Така, оставям настрана, че аз нямам против КИИП да си харчат парите за каквото намерят за добре. Добре им се получи, какво да им кажеш сега.
Ето това: ...готвят се да събират още пари за себе си, чрез регистрация на договорите. Както писах вече: дължимото се увеличава: Данък към НАП, членски внос (па, то си е патентен данък) към КИИП, а сега и данък общ доход пак към КИИП! А, иначе разчистват конкуренция! не ми е у ред.
Наскоро един участник тук, Сепа, спомена, че е потърсил КИИП за посредничество за да може да си вземе парите. КИИП са повдигнали рамена.
Няма лошо да си редуцират членовете чрез по-високи такси, данъци или там какво, но хубаво да са нясно, че трябва и да застанат зад хората си.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: kanellla-209815]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано05.04.17 12:46



трябва и да застанат зад хората си
Ето тук дисциплинарната комисия има думата! Ако имаш писмен договор и ако си го регистрирал, дали ще помогнат? Едва ли! Най-вероятно ще препоръчат да се обърнеш към съда. Те не били страна по договора?!



КИИП да си харчат парите за каквото намерят за добре

Категорично съм против! От известно време (за София - град) се ограничи рязко прахосването! Ама в другите регионални...

Редактирано от ylkom на 05.04.17 13:02.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: ylkom]  
Автор kanellla-209815 (минаващ)
Публикувано05.04.17 23:27



В смисъл мога да скокна до Испания на море и до Швейцария на ски на тънко през колегията?
Докато не са ме изгонили.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: kanellla-209815]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано05.04.17 23:56



За теб не знам. И до Испания - едва ли. Ама из България, до Македония, да някоя колегия от ЕС...



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: ylkom]  
Автор kanellla-209815 (минаващ)
Публикувано06.04.17 00:08



Време е да си направите лятна база.
Така както го виждам е Аркутино.
Има едни недовършени бетонови скелети. Не съм сигурна, но мисля, че е по силите ви да ги довършите.
Ти си чаровник, ще се разбереш с колежките от Бургас.



Тема Re: За КИИП - неофициално...нови [re: kanellla-209815]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано06.04.17 08:18



Хубава идея!


Благодаря за хубавото определение! Понякога имам нужда....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.