Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 11.06.24 
Професионални
   >> Инженери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема КИИП Общо събрание КССнови  
Автор Ned Stark (член)
Публикувано23.03.17 10:34



Тук непрекъснато се говори, че камарата трябвало да защитава интересите на своите проектанти... Вятър и мъгла! Толкова съм възмутен, ча просто нямам думи.

Аз знам, че има хора в камарата, които използват положението си единствено за лични облаги и като инструмент за натиск срещу други проектанти. Има безпрецедентен случай за опит камарата да бъде замесена в дело срещу собствените си членове, заведено в техен ущърб. А уж трябаше да защитава членовете си. Тези хора в момента отчаяно драпат за ръководни постове в НПС на КСС. Основната им движеща сила е именно да "довършат" саморазправата си с конкуренцията.

Един от механизмите за това са т.н. "експертни съвети". Там се е настанила шайка от няколко "фирмаджии" (не искам да ги нарека проектанти за да не обидя истинските такива), самопровъзгласили се за "експерти". Целта е проектът ви да се "приема" от въпросните "съвети", и разбира се да се оплюе и да бъде даден на "правилния" проектант, пардон фирмаджия.

Аз не съм пряко засегнат от това, но съм пряк свидетел на такъв случай. Ще кажете, какво ме засяга това, но всеки един потенциално е застрашен. За този случай се знае много добре в ръководството на камарата, но всички мълчат. Така, че най-вероятно тези хора ще бъдат избрани. Сами си го правим, така че после няма защо да се оплакваме.



Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: Ned Stark]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано23.03.17 11:20



Говориш като политик преди избори


Дай имена, факти и далавери - тука сме все свои



Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: Ned Stark]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано23.03.17 11:38



Случаят е доста интересен и знам подробности, но не е редно тук да ги разправям. На събранието на секция КСС към КИИП София-град уведомих колегите за последствията от подобни действия, но без подробности. Може би мястото за подобна дискусия е във форума на секцията, но според мен трябва да е без имена.
КИИП София отказа да даде становище на една адвокатска фирма, представляваща една от страните, която искаше становище и явно беше предприела съдебни действия. Доколкото имам информация, никой от замесените проектанти до момента не се е обърнал към КИИП-ска комисия по етика и/или КИИП-ски експертен технически съвет.

__________
Първо се запознай с Manual.



Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: mguergov]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано23.03.17 11:42



Поне кажи кои са новите кандидати за поста председател на НПС СКК.
Гледах сайта на КИИП нищо нема - Че то останала 1 седмица до изборите на 1 април.





Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: Ned Stark]  
Автор ql2v8 (да питам аз...)
Публикувано23.03.17 14:03



Ех, Неделчо!
История, стара като света. Властта трябва да се осребрява. Открай време главните архитекти
се опитват да разпределят проектите, особено по-сочните към "правилните" фирми.
Възложителите на драго сърце се съгласяват "за да нямат проблеми". Интересно, но и тъжно е,
че чуждестранните възложители бързо-бързо се примиряват и поощряват тези практики.
Тотално липсва конкурсното начало в частните поръчки. В обществените поръчки регламентите
са нагласени, а комисиите силно партийно зависими. Това ни е държавата и камарата просто
се пуска по течението.

Експертните съвети не са заложени от Закона, а са приумица, измислена в устава
и управлявана от един странен

.
От него може да стане ясно, че тия експерти са на разположение на който ги пожелае (Чл.3),
и задачата им е да да осигурят всестранно задоволяване (Чл.4) и то срещу заплащане (Чл.18).
Всяка прилика с една древна професия е случайна! Какво друго да очакваш, освен опити
да пре...т другарчето си?

ql^2/8

Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: ql2v8]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано23.03.17 14:43



Кандидатура на проф. Рангелова за зам. председател на НПС КСС
23/03/2017



Във връзка с редовното годишното отчетно събрание на НПС "КСС", което ще се състои на 01.04.2017 г. ,
РК на КИИП София-област издига кандидатурата на проф. д-р инж. Фантина Рангелова за зам. председател на НПС "КСС".

Гергов немаше ли по свестен кандидат -
Рангелова даже не е конструктор - а преподава Организация на строителството /икономика/ ?

А кой е кандидат за за баш майстор Председател НПС СКК ?

Редактирано от ffloyd на 23.03.17 14:44.



Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: ql2v8]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано23.03.17 16:27



проф. Рангелова има предложение за вписване в регистрите за правоспособност
на инженери по част на инвестиционните проекти : "Организация и изпълнение на строителството".



РК на КИИП София област счита че това предложение е много актуално и го поставя
на обсъждане в съответните форуми на КИИП. /Подпис К.Проданов/



Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: mguergov]  
Автор Ned Stark (член)
Публикувано23.03.17 18:38



"Доколкото имам информация, никой от замесените проектанти...".

То не е трудно да се сетиш, кой е изпратил адвокатите...

Щеше да е доста явно, ако беше написал сам писмото, при положение, че после ще си го разглежда пак той на "експертния" съвет.

Разбирам, че камарата не успява да защитава кой-знае колко своите членове. Нека тогава поне да не пречи.



Тема Re: КИИП Общо събрание КСС [re: ffloyd]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано23.03.17 21:20



Да предложим проф. Захариева....
Ще гледаме бой...





Тема Re: КИИП Общо събрание КССнови [re: ylkom]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано23.03.17 21:38



айде бе - Фантина и Захариева - ММА, залагам на румито


тая фантина на фанта ли са я кръстили

Редактирано от ffloyd на 23.03.17 21:41.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.