Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 23.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Новинки от строителния браншнови  
Автор stress (непознат)
Публикувано05.05.16 18:10



Явно настъпва "раздвижване в колоната" и борба за челни позиции. Дано като организация се окажем достатъчно подготвени за "състезанието". Всъщност с част от заявеното съм съгласен.

http://www.investor.bg/bylgariia/451/a/za-registyr-na-dogovorite-v-investicionnoto-proektirane-nastoiavat-arhitekti-216341/



Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: stress]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.05.16 18:14



Гълъбов да Вдига гълъбите - ша ми гледа той у чинията айде де



Редактирано от ffloyd на 05.05.16 18:39.



Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: stress]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано05.05.16 18:36



Пресконференцията явно е била много интересна. Аз не виждам на пръв поглед някакви неща, които да създадат проблем на проектантите-конструктори. Явно на много хора им е писнало от този "инженеринг", за който се харчат сума ти държавни и европейски пари.
Регистър със сигурност би трябвало да има за всички общински, държавни и европейски проекти. За другите проекти не съм сигурен, може да се окаже, че е в нарушение на някой закон за личната информация.

__________
Първо се запознай с Manual.



Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: stress]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.05.16 18:41



само едно нещо не ми е ясно :
Търг за проектант - идват 10 оферти - всичките с една и съща цена - минималната по Наредбата - щото била задължителна !
КОЙ ША ИЗБЕРЕМ ?





Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: stress]  
Автор npubem (:-)
Публикувано05.05.16 18:52



Как ви се струва този текст от обществена поръчка за проектиране:
...
В случай, че проектът, с който Възложителят кандидатства по „Програмата за развитие на селските райони 2014-2020г.”
не бъде одобрен от Договарящия/управляващия орган и/или не бъде сключен договор за отпускане на безвъзмездна
финансова помощ за реализиране на проекта, Възложителят няма да дължи заплащане на цената по договора за
възлагане на поръчката.


Изпълнителят има право да пие една студена вода!

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: npubem]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.05.16 18:54



чи кой та бий у главата да праиш проекти





Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: mguergov]  
Автор stress (непознат)
Публикувано05.05.16 18:56



Статията не дава подробна информация за пресконференцията, но на това попаднах. Това, за което става дума, не е нещо ново, интересно ми е дали е следствие на писмото на КСБ или не. Иначе и аз мисля, че имат предвид регистър за определена категория проекти, защото в противен случай трябва да има публичен регистър и на договори между частни фирми например за внос на производствено оборудване или такива във връзка с опазване на околната среда или за нов централен нападател на "Левски" и т.н.
Това с проектирането под себестойност не съм си го изяснил още. Не ми стана ясно и защо смятат, че "инженеринг" е порочна практика, но много добра система за линейни обекти.



Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: stress]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.05.16 19:00



ко не ти е ясно -
Себестойността - това е минималната цена по Наредбата /методика на КИИП, съответно КАБ
само нея трябва да даваш - и всички като я дадат една и съща цена КОЙ ПЕЧЕЛИ търга ?

1. Никой не е луд да дава по голяма цена от минималната по Наредбата - щото нема да спечели


2. Тогава всички дават една и съща цена - минималната щото по малка не може !
Ко прайми тогава ?

Редактирано от ffloyd на 05.05.16 19:08.



Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: stress]  
Автор statika-185489 (ПГС)
Публикувано05.05.16 19:11



В отговор на:

Това с проектирането под себестойност не съм си го изяснил още.




И колко е тази "себестойност" на проекта? Кой ще ми каже на мен - колко ми е себестойността?



Тема Re: Новинки от строителния браншнови [re: statika-185489]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано05.05.16 19:12



КИИП-а ти го е казал бе - селски реотан






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.