Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 23.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема КСБ за "гаражните" проектантинови  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано01.05.16 10:36



Камарата на строителите в България (КСБ) са изпратили становище в МРРБ за "гаражните" проектанти и проектантските бюра. Какво ви е мнението?



__________
Първо се запознай с Manual.


Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: mguergov]  
Автор lightness ()
Публикувано01.05.16 11:05



Случва се това, което предполагах, че ще се случи с въвеждането на водещия проектант. Приозират силни лобистки интереси на големите проектантски бюра. Опитват се да индустриализират една иначе свободна професия. Същото е като да задъкжат адвокатите или счетоводителите да работят само в кантори. Безумие. Сигурен съм, че ще се случи. Ето ви и регулирането на пазара. Нали искахте изпит за ППП. Само че сега изпита ще го провежда HR или Мениджър...



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: mguergov]  
Автор statika-185489 (ПГС)
Публикувано01.05.16 11:06



Казах аз още в началото, че цялият този шум, който се вдига в последно време е с една цел - да се "убият" едни неудобни хора и да се създаде монопол от 10-ина "големи" бюра, т.е. на 10-ина меринджеи с по две дузини "работни пчелички", които работят еФтино, но "на конвеер"! Това писмо е част от добре планирана атака срещу проектанта "физическо лице".
"Големите" строители никой не ги кара да работят с "гаражни" проектанти. Що работят с тях? "Гаражните" проектанти работят с малкият, частен краен клиент (физически или юридически) и самите те ("гаражните") никога няма да се хванат да работят с "голяма", тромава и бюрократична строителна фирма, ако тя се явява и Възложител на проекта.

Мда, както беше казал Флойда - май вече няма порциони за всички и борбата вече е и за всяка "стопанска постройка и кенеф"

Редактирано от statika-185489 на 01.05.16 11:09.



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: lightness]  
Автор statika-185489 (ПГС)
Публикувано01.05.16 11:07



В отговор на:

Приозират силни лобистки интереси на големите проектантски бюра. Опитват се да индустриализират една иначе свободна професия.




Беше ясно като "бял ден"още от началото!



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: lightness]  
Автор Cтaтиk (ПГС)
Публикувано01.05.16 11:19



В отговор на:

Сигурен съм, че ще се случи




Аз не съм убеден - В КИИП и МРРБ има и мислещи в дълбочина хора. Ще създаде повече проблеми, отколкото ще реши. Ще създаде и социално напрежение.



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: mguergov]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано01.05.16 11:50



Др. Бойков е един прост комунистически тъпанар -
да си гледа мистрията, варта и киреча - и да не са бърка дет не му е работата



"Организациите" - са определени в Търговския Закон - ет, еоод, оод и ад.
Бюра, маси и столове нема у Закона


Ама какво писмо - какви указания са му писали тия говеда архитектите -
дето са изживяват не само като главни строители - но и главни проектанти ?

Редактирано от ffloyd на 01.05.16 12:06.



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: ffloyd]  
Автор statika-185489 (ПГС)
Публикувано01.05.16 12:29



В отговор на:

Ама какво писмо - какви указания са му писали тия говеда архитектите -
дето са изживяват не само като главни строители - но и главни проектанти




Не са само архитектите. И "големите" инженери са в заверата. Какво съм им виновен, че имат повече разходи от мен и не могат да ме бият с цената. Нали претендират за "високо качество" и "скорост" - да акцентират върху това. Или най-лесно е да приложиш сталинизма- "има конкурент - има проблем. няма конкурент - няма проблем". И хич не съм убеден в претенциите за "голямото качество"- виждал съм проекти на реклами по покрвите на Била и Кауфланд, в които толкова желязо е наблъскано (от опит го твърдя), че "бомба да падне, само ще рикошира от железата". Митове и легенди за "голямото качество", но иначе за цената претендираме!



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: statika-185489]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано01.05.16 13:56



споко ва никой няма да ти вземе гаража - Гергов даже и гараж няма



Редактирано от ffloyd на 01.05.16 13:57.



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: ffloyd]  
Автор statika-185489 (ПГС)
Публикувано01.05.16 17:24



Струва ми се, че др. Гергов, по пътя по който е тръгнал, много бързо ще бъде линчуван от тези, които го избраха. Нямам статистика, но съм убеден, че поне 2/3 от колегите попадат в категорията т.н. "гаражни" (домашни) проектанти.
Във всяка една област на икономиката, да си "голям" има предимства по време на бум, но има и недостатъци, по време на криза. И го виждаме вече ясно и неприкрито - рев, сълзи и сополи, че не можеш да дадеш цената на "гаражния". От колегите, които познавам, няма ни един, дето да не е "гаражен", а всички са отлични инженери!



Тема Re: КСБ за "гаражните" проектантинови [re: statika-185489]  
Автор ffloyd (баш майстора )
Публикувано01.05.16 17:31



др. Гергов се е сдушил с др. Милев - да раздават втора диплома


че му западнаха нещо курсовете за еврокода

Редактирано от ffloyd на 01.05.16 17:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.