Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:16 22.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Честито колеги!!!нови  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано01.03.12 11:26



Лудия Мишо вече е шеф на конструкторите в София!!! Браво!!! Човекът, който(в качеството си на сътрудник към общ."Лозенец" ) заплашва проектанти, че ще им носи проекти в камарата, за да им "вземат печата" ще ни управлява!!! Страхотно! Аз не искам да съм част от такава колегия!





Тема Re: Честито колеги!!!нови [re: Boждa]  
Авторeguн uнж. (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 12:31



Както народа си заслужава управляващите/депутати и т.н/, така и колегията си заслужава избора.
Така се получава когато от приблизително 1600 регистрирани в секция КСС София град само около 120-130 колеги бяха дошли на изборното събрание.
Познайте кои е първа дружка на инж.М.Иванчев и кои издигна неговата кандидатура, както и кои иска да има право да взима печатите?
Отговора го оставам за Вас.
Добре че издигнатата кандидатура за председател на София град от "гореспоменатият" човек не спечели.
Новият председател на София град е инж.Кордов, които е и от досегашното ръководство.
Мисля че избора на инж.Кордов не е най-удачният но по-мое мнение е по-малкото зло.
С този избор в секция софия град нищо няма да се промени, уви.



Тема Re: Честито колеги!!!нови [re: eguн uнж.]  
АвторBoжga (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 13:04



Съгласен съм с всяка дума от горенаписаното. Ръководството си остана същото, като председателят е най-добрия избор при така поставените условия. Лошото и жалкото, обаче в избора на Иванчев е, че човекът наистина е добре. Срамно е и нередно, да не говорим, че не е нормално да крещиш на уважавани колеги по коридорите на общината, че ако са ти студенти, ще ги скъсаш на изпита. Незнам, умът ми не побира целия цирк.





Тема Re: Честито колеги!!!нови [re: Boжga]  
АвторBoжga (Нерегистриран)
Публикувано01.03.12 13:05



"е добре" да се чете "не е добре"...в повече ми идва емоцията



Тема Re: Честито колеги!!!нови [re: Boждa]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано01.03.12 14:32



Никога няма да разбера тази глупост с камари, колегии и т. н. Машинните, електро- и т. н. други инженери нямаме такива и си работим без проблеми. Било на щат, било на свободна практика. Всеки от нас си носи отговорността, също правим неща, при неправилната работа на които могат да пострадат хора.



Тема Re: Честито колеги!!!нови [re: Sargonlll]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано01.03.12 15:23



Можем само да ви завиждаме, колеги. При нас това нещо камарата
ни го натресоха със закон! И за да практикуваме професията си,
трябва доброзорлем да членуваме.
Ама в началото си мислехме, че не е глупост! Глупави сме били...

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Вожде... [re: Boждa]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.03.12 22:39



Разбирам афекта ти ама точно вие сте си го избрали по един или друг начин. Иначе нека и аз да ти кажа нещо - не съм строителен инженер но много често ми се налага да правя "ревизии" на проекти. Как би реагирал ако ти донесат проект начертан с тушовка или молив? Започваш да проверяваш какво има на листа (подлепен пожълтял тапет) и осъзнаваш че за всяка сглобка трябва да се обаждаш да питаш проектанта какво е имал в предвид. Просто ми се е случвало, ако няма кой да контролира тези работи и хората си мислят "всички са като тези"... Явно е имало защо да бъдат гонени колегите по коридора и заплашвани, не знам какъв точно е случая ама... изясни го преди да критикуваш моля те.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Вожде...нови [re: Диaн]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано02.03.12 00:20



Точно в това е проблемът, че не сме го избрали "ние", а "те". Събранията поразително напомнят на комунистическа вечеринка.."дайте да гласуваме", които гласуват различно са "лумпени". Въртят се пари...всъщност, работата е толкова мръсна, че не ми се и обяснява даже.
На другия въпрос...съгласен съм, че има скапани проекти(аз самият съм правил такива в неопитността си), но не съм съгласен, че чертаното на ръка с тушовка има по-малка стойност от компютърни сметки и чертежи, и не съм съгласен, че хаучен проблем може да се реши с крещене.
Не може да казваме "имало е защо". В общините има процедура. Проекта се гледа, ако има забележки, то те се връчват писмено, отстраняват се и се продължава нататък. В общия случай проверяващ и проверяван дори не се и срещат, но то кой ли закон се спазва у нас. Иначе изразеното от мен е лична позиция. Не обвързвам никого с нея. Говоря на базата само на лични и на още трима колеги контакти с въпросната личност.



Тема Re: Честито колеги!!!нови [re: Sargonlll]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано02.03.12 00:23



И ние бяхме така преди камарата. Между другото електроинженерите са в секция към киип, енергетиците-не. Нека това да ви е сигнал, опитат ли се да ви регулират професията-борете се.



Тема Re: Опа!нови [re: Диaн]  
Автор ylkom (уча цял живот !)
Публикувано02.03.12 06:40



Тушовка, молив или рапитограф - това са начина за визуализиране на проектните решения. От това по какъв начин е чертано и с какво, изобщо не зависи качеството на проекта!
Както вкуса на бирата не зависи от вида на чашата !
Гонитбата и заплахите също често нямат нищо общо с верността на проектното решение! Те зависят от качествата на проверяващия! Това, че сме доктори, инженери, адвокати, архитекти и т.н. пречи ли ни да бъдем хора?! Така ли трябва да се държат представителите на интелигенцията?!
Между другото: не знам как е при вас, но при нас нещата са много сложни:
1. Работим с материали, на които свойствата са доста сложни и не докрай изледвани.
2. Борим се срещу сили, които в опредена степен са ни неизвестни.
3. Строителните конструкции доста често се различават от приетите от нас статически схеми (да кажем: по вина на изпълнителя!).
4. От нашите проектни решения зависи живота на мноооооого хора. Виж зала "Арена Армеец", например!
А, при вас как е?
Не искам да омаловажавам труда на никой инженер, но си се изказал малко неподготвено!

Редактирано от ylkom на 02.03.12 06:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.