Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 21.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Тема Пружини и зъбчаткинови  
АвторAFD (Нерегистриран)
Публикувано14.05.10 10:13



Някъде в София да има магазини за пружини, зъбчатки и вериги?
Няма значение какви - всичко ще се нагажда според това, което се продава.
Иначе фирмите ми искат по 1000 спецификации и изработка по поръчка, а цялата работа е занаятчийска и целта е въртене на един метален барабан





Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: AFD]  
Автор poшльo (несресан)
Публикувано15.05.10 13:48



Пружини по поръчка изработват в една работилница в квартал Орландовци, на ъгъла на бул. "Първа българска армия" и ул. "Ком"

***
Човекът е човек,когато е на път!


Тема Re: Пружини и зъбчатки [re: AFD]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано16.05.10 10:21



Потърси магазин за селско-стопанска техника. По инвентара повечето е със вериги и зъбчатки.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: AFD]  
Автор Kossoman ()
Публикувано17.05.10 11:07



, ...

Редактирано от Kossoman на 17.05.10 11:08.



Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: Kossoman]  
Автор suichuklia (бъдещ инженер)
Публикувано19.05.10 20:01



И на мене въпроса ми е същия като на колегата но се отнася за района на Варна и това което ме интересува е да имат много НАЛИЧНО изложена стока в магазина да е видно какво ще поръчвам и ако поискам да ми дадат или продадат каталог да имат такъв а не да чакам по 3-4 седмици да ми го доставят и пре мене работата не е строго формулиране като размери и спецификации и мога много да размотавам-целта е дипломна работа и ми трябват много разнообразни механични елементи





Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: suichuklia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано20.05.10 08:16



Ако е за дипломна работа - магазин не ти трябва. Тия магазини, които посочих са за хора, които искат да купят елементи, за да направят някакво съоръжение. За твоите цели има бол сайтове, от които можеш да си дръпнеш 2- и 3-D модели на каквото си помислиш, че може да ти потрябва. Като начало мога да ти посоча

и . С малко търсене можеш да намериш още.

Редактирано от Kossoman на 20.05.10 08:27.



Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: Kossoman]  
Автор suichuklia (бъдещ инженер)
Публикувано20.05.10 15:25



То хубаво модели ама ще има физическа част която ще трябва първо да построя и после да я управлявам

и моля ти се дай ми някой сайт в който имат представителство в БГ а не да са занимавам с импорт/експорт

Благодаря за линковете btw

Редактирано от suichuklia на 20.05.10 15:30.



Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: suichuklia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано20.05.10 22:23



Е що ти е представителство в България? И в двата сайта можеш да си поръчаш и ти пращат нещата. Доставката е до към две седмици от поръчването. Верно, от щатската фирма излиза по-дебело, но от Норелем цените са поносими. Впрочем, ако се поразровиш, сам ще намериш още много подобни възможности. Иначе е лесно да кажеш "дай".





Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: Kossoman]  
Автор suichuklia (бъдещ инженер)
Публикувано23.05.10 20:03



Аве човек кажи ми как ще взема техническо оборудване (което може да тежи над 100кг.) от пощата или от митническият им клон внесен от чужбина без да ми изкарат душата от бюрокрация, бумащина, плащане на мита и данъци и др.
Не съм фирма, студент съм.
Питам те дай координати на такива магазини във Варна където няма да ме одерат жив.





Тема Re: Пружини и зъбчаткинови [re: suichuklia]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.05.10 07:19



Сигурно си студент в Техническия? Кажи ми кой ти е научния ръководител, аз на него подробно ще му обясня.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.