Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 14.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема магистратура  
Авторoburkan (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 20:53



Магистратура в УАСГ или Любен Каравелов? Ще се радвам на всякакви съвети и мнение :)



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано08.09.09 23:02



В УАСГ!



Тема Re: магистратуранови [re: Boждa]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано09.09.09 06:29



Абсолютно!!!!!!!!!!!



Тема Re: магистратуранови [re: P. - koвaчa]  
Авторobirkan (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 11:20



благодаря за отговорите, но бихте ли се обосновали



Тема Re: магистратуранови [re: obirkan]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано09.09.09 11:48



В казарма ходил ли си? Предполагам че не...
Зарежи обосновките, има неща, като чистата истина, които не се нуждаят от обосноваване...Вервай ми.



Тема Re: магистратуранови [re: Boждa]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 13:05



В отговор на:

В казарма ходил ли си?




Това някакъв тънък намек за миналото на "Любен Каравелов" ли беше? ;)

Когато бях студент, се носеха слухове за "обединяването" на УАСГ с други висши училища - ТУ, "Любен Каравелов"... Та по повод на втория вариант Йонко Пенев твърдеше, че новият ВУЗ ще носи гордата абревиатура УГАСВА - Университет за геодезия, архитектура, строителство и военна академия :))



Тема Re: магистратуранови [re: инжeнep]  
Авторoburkan (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 13:15



не съм била войник , няма и как да бъда:) моля ви кажете ми мнението си с повечко доводи и впечатления ;0



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано09.09.09 13:55



1. Образованието от УАСГ (ВИАС, ВИСИ, ИСИ) се признава в чужбина.
2. Поради по-сериозният изпит във УАСГ попадат по-добри студенти.
3. Поради исторически причини във УАСГ има все още по-добри преподаватели.
По-скоро завършилите колеги могат да продължат/скъсят списъка.

---------------------------------------
Първо се запознай с Manual.


Тема Re: магистратуранови [re: инжeнep]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано09.09.09 15:08



хаха Йонко Пенев е люпилня за бисери...за съжаление не ми е преподавал.:))



Тема Re: магистратуранови [re: mguergov]  
Авторoburkan (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 15:10



значи мислиш, че в Л.Каравелов влизат не толкова добри студенти? кандидатстудентския изпит ли е определящ? както и да е:) благодаря ти за отговора :)



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано09.09.09 15:12



ако си жена, това не пречи да си войник, имам колежки, които завършиха ВСУ, че и пагончета си имат.въпросът е, че начинът на мислене и отношенията студент-преподавател са по-различни...шегата настрана...към написаното от колегата mguergov ще добавя и по-добро местоположение, по-добра база и т.н.



Тема Re: магистратуранови [re: Boждa]  
Авторoburkan (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 15:19



да, съгласна съм донякъде. Може би някой , който е минал и през двата университета ще може да даде най-реална оценка



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Авторинжeнep (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 17:19



УАСГ е най-старото висше техническо училище в България. "Любен Каравелов" е бившето строително училище на военните. Няма смисъл да се обясняваме кое, как, защо и така нататък - факт е, че нивото в бившето ВНВИСУ и на входа, и на изхода е по-ниско от това в УАСГ. Пак казвам - по-добре да не се обясняваме, че току-виж някой се почувствл и обиден.
Аз не съм "минал" и през двете училища, но да кажем, че имам достатъчно солидни впечатления от бившето ВНВИСУ, защото години наред съм работил с негови възпитаници. Виждам също така, че ти също си негова възпитаничка, така че... абе както и да е. Щом не виждаш разлика между двете училища, хвърляй ези-тура :)



Тема Re: магистратуранови [re: инжeнep]  
Авторoburkan (Нерегистриран)
Публикувано10.09.09 03:34



никой не се чувства обиден, дори и аз като възапитаничка на Любен Каравелов:) мога обективно да преценям как седят нещата и щом се допитвам до др хора за др учебно заведение означава именно, че имам известни самнения за ВСУ-то. благодаря мн за отговорите





Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
АвторAR (Нерегистриран)
Публикувано17.09.09 02:08



Само да спомена, че един от най-добрите и обещаващи млади преподаватели във Виас е завършил ВСУ...



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Авторинr (Нерегистриран)
Публикувано17.09.09 22:20



hahahahA ...толкова съм фиркан че ми е се привидя мегастриктура ......



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Авторned (Нерегистриран)
Публикувано18.09.09 18:54



Няма толкова значение, по важно е колко труд ще положиш и колко отговорно ще подходиш. Най-добрите студенти от Любен Каравелов са невъобразимо напред с материала в сравнение с по-мързеливите от УАСГ.

Университетите като цяло са абдикирали от функцията си да отсяват способните и трудолюбивите от неспособните и мързеливите и се стига до абсурд: студент в УАСГ, който на дипломна защита не може да начертае М-диаграма на конзола с концентрирана сила минава с добър 4

.

УАСГ лежи основно на стари лаври, а Любен Каравелов упорито се бори да се реформира. Много от старите професори, които се пенсионираха от УАСГ, сега четат лекциите си в Каравелов на хонорар.



Тема Re: магистратуранови [re: obirkan]  
Автор P. - koвaчa (ентусиаст)
Публикувано19.09.09 23:58



Здравейте, Попивайте знанията където и да учите. Това е важното.
Аз съм бил артилерист - войски където точноста е от решаващо значение. Изградил съм си много впечатления от работата на строителни войски. Тези хора вършеха истински подвизи но нерядко с колосални загуби на време и физическа сила. Искам да наблегна че, независимо от пикиращото състояние на образованието ни днес почти под 89 градуса (при нас зенитчиците не съществуват 90 градуса), при всичкото ми уважение към бившите ми бойни другари от строителни войски. твърдо съм за ВИАС!!! По горе наш съфорумник изящно каза нещата така както са си - две редчета само, изцяло по същество.

Редактирано от P. - koвaчa на 20.09.09 00:50.



Тема Re: магистратуранови [re: ned]  
Авторyчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано20.09.09 09:38



В отговор на:

студент в УАСГ, който на дипломна защита не може да начертае М-диаграма на конзола с концентрирана сила минава с добър 4



Сериозно ли има такова нещо? Не ми се вярва чаааак такова нещо да има!?



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Автор ak1O1 (:-)
Публикувано26.09.09 00:18



Така няма да стане, всеки си хвали това което е завършил. Нали и двете са акредитирани, вземеш ли дипломата всичко зависи от теб.

Само да попитам, от къде сте сигурни че на УАСГ магистратурата се признава в Европа , а на ВСУ не?



Тема Re: магистратуранови [re: yчyдeн]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано26.09.09 09:21



Това въобще не ме учудва. Аз имах колеги от ТУ които на чертеж на двигател неможехда да намерят къде е коляновия вал. Тези хора сега са магстри инженери. Това явление е масово в българските университети. Не е проблем, че влизат много хора да учат, а просто най накрая не трявба да будат пускани да завършат. Друг е въпроса, че човек се учи и след университета. Образованието е нещо като фундамента на сградатат. После се градиш отгоре. Има много случаи на слаби студенти които в последствие стават много добри инженери. Това даже го говореше и един доцент от ТУ. Много отличници се мислят за голямата работа и след завършването си не се развиват.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: магистратуранови [re: Julian]  
Авторned (Нерегистриран)
Публикувано26.09.09 11:59



Ха! Ето това е драстично. За строителен инженер - все едно да не може да посочи кое е гредата на кофражния план. Винаги има обаче и студенти, които силно се отличават с много високо ниво. Явно най-силно зависи от личната мотивация и който има желание има и възможност да се подготви, а който няма си е за негова сметка. Като се яви на интервю за работа става ясно веднага дали става или не.



Тема Re: магистратуранови [re: oburkan]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано29.09.09 12:18



Ако си мързелива, искаш да влезеш лесно и да излезеш още по-лесно, пробвай във ВСУ (Варненски Свободен Университет) "Черноризец Храбър"!



Ако спечеля - печеля само аз, ако загубя - печели цял народ!


Тема Re: магистратуранови [re: Път-ниk]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано29.09.09 18:44



Само така си мислиш. Ще влзезе лесно, но няма да излеза. Поне със специалността строителство е така.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: магистратуранови [re: Julian]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано29.09.09 21:19



Аз съм от птървия випуск специалност ССС във Свободния университет - завърших бакалавър 200г.
За да продължиш магистратура искаха успех над 4.50, а само 1-2 имаха ттакъв от випуска (завършихме 8 човека).
Сега се свързах с една от тогавашните ни асистентки и тя ми каза, че сега специалността е на много ниско ниво и, че ограниченито (4.50) за магистратура е отпаднало...

Ние като първи бяхме събрани "от кол и въже" - само експериментално (за отскок на специалността), а се оказва, че сме като отличници в сравнебие със сегашните...

Ако спечеля - печеля само аз, ако загубя - печели цял народ!


Тема Re: магистратуранови [re: Път-ниk]  
Автор ak1O1 (:-)
Публикувано29.09.09 22:56



А специалността има ли акредитация?



Тема Re: магистратуранови [re: ak1O1]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано29.09.09 23:03



Абе...уж има...

Ако спечеля - печеля само аз, ако загубя - печели цял народ!


Тема Re: магистратуранови [re: Път-ниk]  
Автор hustler123 (непознат )
Публикувано29.10.09 15:00



да не би същата тази мухла все още да си бръсне мустака и да се бие в гърдите че е асистентка на Игнатиев , а в същото време все още да прави тухлени шайби , които същият този Игнатиев оплюва тотално ;)



Тема Re: магистратуранови [re: hustler123]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано29.10.09 15:20



Не, тя отдавна на работи вече там, а и беше по метални констр. и ДПК - не по бетон.

Ако спечеля - печеля само аз, ако загубя - печели цял народ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.