Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 18.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема блиц проектираненови  
Авторeдин apxитekт (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 17:41



Да питам колегите строителни инженери , дали е физически възможно за 1 месец да се направи технически проект за складова база 20К м2 с 12/24м осови разстояния и стоманобетонна сглобяема конструкция. Един приятел ме попита, пък аз се чудя какво да му кажа. Същия въпрос важи и за колегите от другите инженерни специалности. Моля да ми дадете ориентировъчни цени на м2.



Тема Re: блиц проектираненови [re: eдин apxитekт]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано30.07.08 00:51



Не може за 1месец. Колега, това сериозно ли го питаш или идеята ти е да стане пак тема със 78 поста и нито един смислен.



Тема Re: блиц проектираненови [re: eдин apxитekт]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано30.07.08 09:25



Ако има голяма повтаряемост и проектантът е специализиран в сглобяем стоманобетон сигурно е възможно. Смятам, че е така, понеже съм металист и проблемите на сглобяемия метал са подобни на сглобяемия бетон. Няма да е възможно ако имаш разни междинни етажи, стълби, площадки, канали, специални настилки, т.е. разнообразие и по-малко повтаряемост.
Да отбележа изрично, че не става дума за работни чертежи за изпълнение, там работата е дебела.

---------------------------------------
Първо се запознай с Manual.


Тема Re: блиц проектираненови [re: Boждa]  
Авторeдин apxитekт (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 10:51



Питам сериозно, до колкото мнението на хората които го правят имат най-ясна представа. Сигурен съм че става при една перфектна организация - в лабораторни условия, така да се каже.

Но съм на ясно , че реалността е далеч по-различна и е по-добре човек да си има буферно време, управление на риска , дето му викат.
В моя случай има предпоставки да се направи бързо, но тъй като не съм го отигравал, предпочитам да не си слагам главата в торбата.



Тема Re: блиц проектираненови [re: mguergov]  
Авторeдин apxитekт (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 11:00



Става дума за проект за издаване на разрешително за строеж. Но веднага след това започва строителството и съотвтно документацията трябва да е пълна.



Тема Re: блиц проектиране [re: eдин apxитekт]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано30.07.08 11:11



Ясно. Според мен не е реален срока, но нищо чудно да има колеги, които да се наемат и да го направят, но мисля, че проектът няма да много качествен.



Тема Re: блиц проектираненови [re: eдин apxитekт]  
Авторklaus (Нерегистриран)
Публикувано01.08.08 00:37



може да стане, пиши ми на : tainstven@abv.bg



Тема Re: блиц проектираненови [re: Boждa]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано01.08.08 10:28



те така след 3месеца и акт16 ще му издадат

(чудих се дали да не напиша 2 , ама прекалено бързо ми се видя )



Тема веченови [re: Гълъбицa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано01.08.08 16:43



малко неща може да ме учудят така че....възможно е.

Но без проблеми няма да мине работата.



Тема Re: блиц проектираненови [re: eдин apxитekт]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано01.08.08 18:06



за издаване на разрешително за строеж е достатъчен идеен проект. Докато се одобри, ще направиш работния проект.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.