Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:14 22.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема конструктивна документациянови  
Авторtq (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 14:14



Не знам дали въпроса е поставен в подходящ клуб. Някой може ли да ми каже накратко какво представлява конструктивна документация (въпросът е поставен конкретно за мебелното проектиране)



Тема Re: конструктивна документациянови [re: tq]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано13.03.08 14:51



То въпроса е за тука, ама май ти не си за него !



Тема Re: конструктивна документациянови [re: lrn]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 15:02



Въпросът е не дали съм за тук, а какво е конструктивна документация. Ще ми отговориш ли, че ми е спешно.



Тема Re: конструктивна документациянови [re: тя]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано13.03.08 15:25



Ами да всъщност си права. Извинявай. Без да съм навътре в мебелното производство тя конструктивната документация навсякъде е една и съща по отношение на следните неща:
1. Чертежи на детайлите - материал и размери, евентуално някакви особености по технологията на изработването;
2. Чертежи на сглобеното изделие със съответните спецификации - включващи освен броя на изработваните детайли така и стандартните елементи (ако има такива);
3. Схеми за сглобяване;
4. Инструкции за поддръжка

Това е най-общо. Ако се сетя нещо до края на деня ще го добавя.

Добавям: 5. Ръководство за експлоатация.

Редактирано от lrn на 13.03.08 16:38.



Тема Re: конструктивна документациянови [re: lrn]  
Авторtq (Нерегистриран)
Публикувано13.03.08 19:28



Благодаря за отговора. Всъщност доколкото разбирам вътре не влизат изчисленията?



Тема Re: конструктивна документациянови [re: tq]  
Авторпoдoчyл (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 11:58



Изчисленията се пишат в техническото досие на изделието което включва: методики , изчисления, конструктивна и технологична документация...



Тема Re: конструктивна документациянови [re: пoдoчyл]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 13:07



Започна да се изяснява :) Сега ако ми кажеш и какво е технологична документация....



Тема Re: конструктивна документациянови [re: тя]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.03.08 23:51



В технологичната документация се описва всяка операция с каква машина се прави, с какъв инструмент, на каква скорост,обороти,при каква температура,налягане и т.н.Т.е. описва се пълния технологичен цикъл така,че да може да се произведе в друг завод.
По принцип тази документация е само за фирмено ползване,понеже е фирмена тайна.
Конструктивната документация също е за служебно ползване.Тя включва и изчислителна записка.Изчислителни записки за клиента се прилагат мисля само при технонадзорни съоръжения.
В клиентската документация(както вече писаха) се прилагат сборни чертежи,междинни чертежи за сглобяване,обяснителна записка за монтаж и експлоатация.Задължителен раздел са мерките за безопасност.Ако изделието съдържа опасни вещества си има други изисквания и сертификати.
Също задължително мисля се включват и начини за унищожаване на изделието.Например може да е забранено да се изхвърля с битов отпадък,или изгаря.
Има много стандарти на ЕС ,които регламентират тези неща.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: конструктивна документациянови [re: Xoлдън]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано16.03.08 22:08



По принцип технологическата документация служи като задание за всички други участници в инвестиционния процес. Например: Арх., Констр., Ел., Вик, ОВК, също и изискванията към Противопожарната охрана. Всяко производство е специфично и не може да започне проектиране на сградата без пълен технологичен проект



Тема Re: конструктивна документациянови [re: Гинec]  
Автор lrn (МИ)
Публикувано17.03.08 10:03



Въртяхте го, сукахте го иииииии пак го докарахте до дюлгерство !






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.