Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 17.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема бойлер - неръжд или емайлнови  
Авторbeliever (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 14:21



бързо въпросче
трябва в сравнително кратки срокове да избера бойлер за банята си в току що построена сграда в софия, която има топла вода, т.е. единствената употреба на бойлера ще е в рамките на 2 седмици годишно по време на профилактиката.
Огледах ценовата листа на елдоминвест (марка, която за споменатата употреба ще ми е съвсем достатъчна) и :
- 50л неръжд. - 400лв
- 50л емайл. - 200лв.
По принцип мислех да е неръжд. но незнам дали двойната цена си заслужава за 10те седмици употреба за 5-те години разлика в гаранцията - какво бихте ме посъветвали?



Тема Re: бойлер - неръжд или емайлнови [re: believer]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 21:05



А добре ли ще е ако твоето жилище го построят с калпави тухли,щото рядко ще влизаш в него,например





Тема Re: бойлер - неръжд или емайлнови [re: believer]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано02.03.08 23:28



Купи си проточен бойлер, стига инсталацията да го понесе. Няма да съжаляваш!



Тема Re: бойлер - неръжд или емайлнови [re: believer]  
Авторbeliever (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 14:57



малко уточнение към въпроса - логиката ми е следната - без да имам никакъв опит с бойлери от това, което прегледах за 30 мин в интернет останах с впечатление, че основният недостатък на емайлираните бойлери е, че емайла се разрушава от промените на размерите на казана на бойлера в резултат от промяната на температурата, а при мен нагряване ще има 2 седмици годишно. Следователно - емайилираният бойлер е оразмерен за 5 години работа при нагряване (по гаранция), което прави 5 x 52 = 360 седмици / 2 (в моя случай)= 180 години. Тук разбира се не вземам предвид 100те други фактора, който ще ми скапят бойлера, въпросът ми е дали има друг фактор, който да наклони везните в полза на неръжд.
Пределно съм наясно, че неръжд. е по-добър и че ако имаше титаниев сигурно и още по-добър щеше да е, но не строя космически кораб а ми трябва нещо, което ще ползвам 2 седмици годишно.



Тема Re: бойлер - неръжд или емайлнови [re: believer]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано03.03.08 15:40



Добре, какво против проточните бойлери имаш?



Тема Re: бойлер - неръжд или емайлнови [re: believer]  
Автор lrn (член)
Публикувано03.03.08 16:02



Ако питаш мен вземи си поцинкован. На него също му дават 5 години гаранция и поне там не се очакват изненади, след като не ти се дават пари за неръждаем. Аз лично мога да ти препоръчам на коя марка да НЕ вземаш: това са пълните боклуци на ТЕСИ.

Sargon III, каква марка ти е точно проточния бойлер, щото аз имам един на ТЕСИ, който първо е много зле от към експлоатационни възможности и после ходи два пъти на сервиз не защото ми се случи кофти бройка, ами щото така е измислен. В момента не го ползвам.



Тема Re: бойлер - неръжд или емайл [re: believer]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано03.03.08 16:59



Щом ще се ползва само 2 седмици няма смисъл от херъждаем. Правилно си разбрал, че щом няма да се загрява и охлажда често бойлера ще издържи много дълго време.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: бойлер - неръжд или емайлнови [re: Julian]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано03.03.08 17:19



Направо падам от коня.Ами сам си избери колко пари искаш да дадеш,Качеството ти зависи от цената.Ако искаш да знаеш повече за бойлерите,ще трябва да говорим и за технология на металите,технология на заваряване,произход на материала,машини че даже и за заплатите на заварчиците.Ако имаш толкова време за губене,браво,иди си купи един евтин бойлер,какво толкова.Иначе срамна работа,клуб Инженери(какъв бойлер да си купя),Ако искаш да си купиш печка,пиши в клуб професори



Тема истината за емайла....нови [re: believer]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.03.08 10:11



Ами много правилно си прочел че най-големия проблем при емайлираните са разширенията, по-точно това че казана е метален а метала търпи по-големи разширения от емайла и емайла се пука а пукне ли се и водата влиза в допир с казана.... казана си е обикновенна ламарина. Вече другата стъпка която го пази това е анодната защита а като ти е нацепен емайла издържа малко време 1-2 години в зависимост колко е нецепен емайла.
Така като прочетеш това по-горе би трябвало да ти е станало ясно че живота на бойлера не тече само в 2-те седмици докато седи включен а от първото пукване на емайла нататък - грубо 5 години, ако ти е читава анодната защита малко отгоре.

Ако искаш да ти издържи казана трябва да не се допускат прегрявания и да имаш изправен вентил за налягането - просто имаш възвратен вентил който не позволява на водата от бойлера да се връща във водопровода и при включване водата се разширява и това разширение добавено към разширението на казана пука емайла - за това ако липсва този вентил или е неизправен или пък просто си го затворил да не капе като е включен бойлера... Или пък възвратния вентил не е наред и ти спират водата и се създава вакум в бойлера и това пък свива казана...

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Бе явно много зависи каква е водата.нови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано05.03.08 12:46



Преди близо 30 г. сложих на майка ми един варненски 50 л. поцинкован.Но там е варовита вода.
И досега си е читав.
Същия в София не знам дали изкара 4 години.Изгни тотално.
Та най добре си е неръждавейка,ама и всичко да е неръждаемо.
Иначе си абсолютно прав за емайла.
А тия анодни защити въобще не ми вдъхват доверие.
За мен си е чекия.
В старото бачкане склада беше препълнен с пробити бойлери за брак.И то все модерни.По на година две.
Отделен въпрос е,че сега са им икономисали всички защити и са живи бомби.
И не си струва за 1-2 седмици в годината да слагаш бойлер.
Обикновено профилактиката е през лятото и с един подвижен бързо нагряващ на 5 kW ще се оправи човек.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.