Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 19.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Тема Въпрос  
Автор ivec6O (непознат )
Публикувано16.08.07 12:31



Колеги, според вас, ще има ли проблем, ако към комин използван за локално парно, се сложи аспиратор? Коминът е с обща дължина около 15 м. Аспираторът ще е на втория етаж на около 7-8 м. от котлето. Опасенията ми са, дали по някой път няма да връща в кухнята пушек, или пък дали няма да отслабне тягата?



Тема Re: Въпроснови [re: ivec6O]  
АвторKUH (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 16:50



МИСЛЯ,ЧЕ ЩЕ СИ ИМАШ ПРОБЛЕМИ С ДИМ И МИРИЗМА.ВЯРНО,ЧЕ НОВИТЕ АСПИРАТОРИ ИМАТ КЛАПА ,КОЯТО ДА СЕ ЗАТВАРЯ И УЖ ДА ПАЗИ ОТ ТЕЗИ НЕЩА,НО ИСТИНАТА Е ЧЕ НЕ ВЪРШИ РАБОТА.



Тема Опит за отговорнови [re: ivec6O]  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано16.08.07 20:45



можеш да си поиграеш да го сметнеш. защото гледайки към тавана-мнения-много.
Виждаш какво пише в паспорта на котлето.
Най високото налягане е точно на изхода на димохода от котлето. Мериш го с манометър. Примерно 10.
На гърлото на комина е 0.
Правиш си една графика: метри-налягане и виждаш в точката на врязването какво очакваш. Мериш и налягането на абсорбатора и си правиш сметка какво ще имаш: какъв напор, т.е. дали абсорбатора ще го преодолее.
Най-вероятно ще излезе, че зимата ще ти се пълни кухнята с дим, а лятото половината миризма от риба ще си я дишаш.
Нова тръба!


Редактирано от Щ-3O4 на 16.08.07 21:42.



Тема Re: Въпроснови [re: KUH]  
Автор ivec6O (непознат )
Публикувано17.08.07 01:39



С една допълнителна клапа сложена на розетката, дали няма да се оправят нещата. Мисля, че съм виждал такива да продават в "Бриколаж" Тогава въпроса ще е, дали вентилаторите ще могат да отварят две клапи/ при условие, че има и на абсорбатора/ Съгласен съм, че допълнителна тръба е най-добрия вариант, но просто няма къде да я пусна.



Тема Re: Въпроснови [re: ivec6O]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 18:41



няма да ти мирише на нищо,но няма да ти работи котлето когато работи аспиратора



Тема Re: Въпроснови [re: ivec6O]  
Автор ivec6O (непознат )
Публикувано28.08.07 12:10



Добре! Явно няма да ми се размине пробиването на дупка в стената, ама поне има ли вариант, да се сложи преход на изходящата тръба от аспиратора /примерно от ф120 на ф80/ за да е по-малка дупката. Относно аспиратора, засега се колебая м/у Taurus и Faber. И двата са с два мотора, първият е с капацитет 550 м3/h, втория с 600 м3/h. Кубатурата на кухнята е 45 м3. Преусигурявам се доста, но двете марки са добри, а не искам да давам пари за нещо, което след 1-2 години няма да ми върши работа.



Тема Re: Въпроснови [re: ivec6O]  
Авторkuh (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 13:38



600 Е ПО -ДОБРЕ,НО НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА СРАВНИШ И НИВОТО НА ШУМА.БИ ТРЯБВАЛО ДА Е ПОСОЧЕНО В ТЕХН.Х-КИ НА УРЕДА.ИНАЧЕ ИМА ВАРИАНТ ,ДА НЕ МОЖЕШ ДА СИ ЧУЕШ ПРИКАЗКАТА В КУХНЯТА,КОГАТО РАБОТИ АСПИРАТОРА





Тема Re: Въпроснови [re: kuh]  
Автор ivec6O (непознат )
Публикувано28.08.07 19:36



Да разбирам ли, че за прехода няма проблем и мога да го направя?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.